IKEA

IKEA veikalu Latvijā atvērs 2018. gada rudenī

2017-01-31 12:00

Šodien IKEA Retail Latvia paziņoja par plānu iesniegšanu Rīgas domē un Stopiņu novada pašvaldībā. Līdz ar otrā veikala atvēršanu Baltijas valstīs IKEA preces būs pieejamas vairāk cilvēkiem. Pēc apstiprinājuma saņemšanas IKEA veikala celtniecību sāks 2017. gada pavasarī, bet veikalu plānots atvērt 2018. gada augusta beigās. Tikmēr klienti var iepirkties tuvākajā IKEA veikalā Viļņā, Lietuvā. Veikalu pārvaldīs SIA “Paul Mason Properties”, slēdzot franšīzes līgumu ar uzņēmumu “Inter IKEA Systems BV”.

“Mēs ļoti priecājamies, ka IKEA atvērs savu pirmo veikalu Latvijā. IKEA veikala atvēršana jaunā valstī ir ne vien ilgtermiņa saistības, bet arī pienākums veicināt zīmola vīzijas attīstību ‒ radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem,” atklāja Sigurdurs Palmasons (Sigurdur Palmason), SIA “Paul Mason Properties” priekšsēdētājs. “Jau vairāk nekā desmit gadus vērojam Latvijas tirgu un esam ļoti gandarīti, ka beidzot varam iepazīstināt Latviju ar IKEA.”

IKEA veikalu un autostāvvietu vairāk nekā 1000 transportlīdzekļiem ierosināts būvēt apmēram 8 km attālumā uz austrumiem no Rīgas centra. Tas atradīsies uz zemes gabala Juglas un Biķernieku ielas krustojumā, kas ir ērti pieejams gan Rīgas, gan Rīgas reģiona iedzīvotājiem. Tiks saglabāts unikālais veikala arhitektūras dizains, kas padarījis IKEA veikalus slavenus visā pasaulē. IKEA veikala platība būs 34 500 m2, bet veikala teritorija aizņems apmēram 10 hektāru lielu platību. Kopumā plānots ieguldīt apmēram 60 miljonus eiro. Paredzams, ka nākotnē šajā vietā veikto mazumtirdzniecības ieguldījumu apjoms kopumā varētu pārsniegt 100 miljonus eiro.

IKEA veikalā būs gandrīz 9000 ekskluzīva dizaina preču, 55 iedvesmojoši telpu iekārtojuma paraugi, trīs modeļu mājas interjeri, pārraudzīts bērnu rotaļu laukums un restorāns ar 450 sēdvietām, kur pasniegs tādas zviedru delikateses kā gaļas bumbiņas ar brūkleņu ievārījumu, laša fileju, kā arī dažādus latviešu virtuvei raksturīgus ēdienus. Ģimenes ar bērniem noteikti novērtēs IKEA bērnu preču nodaļu, telpas mazuļu aprūpei, rotaļu laukumiņus visā veikalā, kā arī ģimenes autostāvvietas. Celtniecības laikā plānots nodarbināt apmēram 300 darbinieku, un pēc veikala atvēršanas darbā tiks pieņemti apmēram 400 darbinieki.

Par IKEA

Uzņēmums IKEA ir dibināts Zviedrijā 1943. gadā. IKEA pārdod funkcionālas laba dizaina mēbeles par zemām cenām. Pašlaik 48 valstīs strādā vairāk nekā 390 IKEA veikalu. Pēdējos trīs gados IKEA ir atzīts par labāko darba devēju mazumtirdzniecības nozarē Lietuvā.

Viena no IKEA pamatvērtībām ir ilgtspējība. IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem, un ilgtspējīgāka dzīve noteikti būs labāka. IKEA jau vēsturiski rūpējas par cilvēkiem un resursu efektīvu izmantošanu. IKEA atbalsta vispasaules iniciatīvas, kas rūpējas par bērniem un dabu.

Vairāk var uzzināt šajā tīmekļa vietnē: www.IKEA.com.