IKEA

IKEA koncepcija

Mēs sev nepārtraukti jautājam: “Vai to var izdarīt labāk?” Šāda pieeja mums palīdz izdomāt unikālus mājokļa labiekārtošanas risinājumus, lai radītu labāku ikdienas dzīvi daudziem.

Vīzija un biznesa ideja

IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Savukārt mūsu biznesa ideja ir piedāvāt plašu klāstu funkcionālu, laba dizaina mājokļa labiekārtošanas preču par tik zemām cenām, ka tās var atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku.

Lai izgatavotu augstas kvalitātes preces par pieņemamām cenām, IKEA nepārtraukti uzlabo un optimizē ražošanas procesu, veido ilgtermiņa attiecības ar piegādātājiem, investē automatizētās ražošanas iekārtās un ražo preces lielos apjomos. IKEA vīzija attiecas ne vien uz mājokļa labiekārtošanu, bet arī uz ikdienas dzīves uzlabošanu kopumā ikvienam, kurus interesē IKEA preces.

Daudziem

IKEA mērķis ir piedāvāt mājokļa labiekārtošanas risinājumus par tik zemu cenu, lai tos varētu atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku. Lai to sasniegtu, mēs garantējam lielisku dizainu, funkcionalitāti, augstu kvalitāti un zemu cenu, un mums rūp arī preču ilgtspēja.

IKEA koncepcija ir svarīga ikvienā uzņēmuma aspektā, sākot ar dizainu, materiālu izcelsmi, iepakojumu un preču izplatīšanu un beidzot ar mūsu biznesa modeli. Mēs strādājam, lai pēc iespējas vairāk cilvēkiem mājokli padarītu par vislabāko vietu pasaulē.

1951
1954
1967
1981
1983

Ko nozīmē vārds “IKEA”?

IKEA nosaukums veidots no dibinātāja Ingvara Kamprada iniciāļiem (IK) un vārdu Elmtarida un Agunarida (EA) – saimniecība un ciemats, kurā viņš uzauga, – pirmajiem burtiem. IKEA zīmola logotips kopš uzņēmuma dibināšanas gandrīz nemaz nav mainījies, un joprojām tiek izmantots 1967. gadā veidotais logotips.

Ietaupīt naudu sadarbojoties

IKEA pircējiem ir ļoti nozīmīga loma demokrātiskā dizaina ieviešanas procesā – pircēji dara to, kas darāms viņiem, un mēs darām to, kas darāms mums. Tieši pateicoties šim sadarbības modelim, kopā mēs varam samazināt preču cenas un ietaupīt naudu. Mūsu pircēji tiek iesaistīti visdažādākajos veidos, piemēram, viņiem pašiem jāmontē kompakti iepakotās preces (LÖVET galds bija pirmā mūsu kompakti iepakotā prece nu jau pirms vairāk nekā 60 gadiem). Mēs arī lūdzam pircējus ikdienā rūpēties par dabu un izteikt savu viedokli par mūsu produktiem.

Mūsu preces

IKEA preču klāsts ir plašs. Pirmkārt, IKEA pārdod ļoti dažādas preces – mūsu veikalos atradīsiet visu nepieciešamo mājokļa labiekārtošanai, sākot ar istabas augiem un rotaļlietām un beidzot ar viesistabas mēbelēm un gatavām virtuves iekārtām. Otrkārt, mēs pārdodam dažādu stilu preces – IKEA veikalos kaut ko sev sirdij tīkamu atradīs gan romantiskā, gan minimālisma stila piekritēji. Visbeidzot, tieši pateicoties mūsu preču stila un funkciju dažādībai, šajā veikalā kaut kas atradīsies dažādām gaumēm un vajadzībām.

Nav liela māksla izgatavot kvalitatīvas preces par augstu cenu vai nekvalitatīvas preces par zemu cenu. Taču, lai piedāvātu labas preces par zemu cenu, ir jāizmanto inovatīvas un ekonomiskas metodes. Tieši tādēļ mēs IKEA uz lietām skatāmies mazliet citādi.

Zemas cenas

Visām precēm IKEA veikalos ir skaidri norādīta cena un preces apraksts, lai pircēji paši var izvēlēties sev vajadzīgo. Pateicoties šim pašapkalpošanās modelim, mēs varam nodrošināt zemas cenas.

Pircēji dara to, kas darāms viņiem, un mēs darām to, kas darāms mums.

Tā mēs kopā taupām naudu.

Mēs vispirms nosakām preces cenu

Lampa LAMPAN tika radīta, ievērojot trīs prasības: lai to varētu pārdot par ļoti zemu cenu, lai lampas dizains būtu ļoti skaits un lai tā būtu ļoti kvalitatīva. Lai cena būtu zema, mūsu dizaineri pārveidoja visu ražošanas procesu, izmantoja citus materiālus un izmainīja materiālu apgādes procesu, samazinot darbinieku un transporta izmaksas. Rezultātā tika radīts pilnīgi jauns iepakojums – lampas pamatni ieliekot abažūrā.

Mēs uz lietām raugāmies citādi

Mūsu durvju ražotnē izmanto paneļus ar papīršūnu pildījumu, lai durvis būtu izturīgas, vieglas un ar minimālu koksnes sastāvu. Kāds mūsu dizaineris izdomāja šīs durvis izmantot galda virsmu ražošanā. Šis ražošanas process ir ekonomisks un dabai nekaitīgs. Papīršūnu paneļu priekšrocību dēļ mēs tos izmantojam daudzām precēm, piemēram, galdiņam LACK, kas mūsu preču klāstā ir jau kopš 1980. gada.

Kompaktais iepakojums – mazākas transportēšanas izmaksas

Mūsu preču iepakojums ir ļoti kompakts, un pircēji preces samontē paši, tāpēc mēs varam ievērojami samazināt darbaspēka, transportēšanas un uzglabāšanas izmaksas. Mēs projektējam mēbeles tā, lai tās var iepakot pēc iespējas kompaktāk, tādējādi samazinot to cenu.

Atbildība pret cilvēkiem un dabu

Mēs uzskatām, ka viens no veiksmīga biznesa priekšnosacījumiem ir atbildība pret cilvēkiem un apkārtējo vidi. IKEA aktīvi cenšas samazināt nevēlamu ietekmi uz dabu. Mēs sadarbojamies ar ražotājiem, kas saviem darbiniekiem nodrošina labvēlīgus darba apstākļus un rūpējas par dabu.

Labs dizains un funkcionalitāte

Nav viegli apvienot lielisku dizainu, funkcionalitāti, augstu kvalitāti un zemu cenu. Taču mums patīk izaicinājumi. IKEA dizaineri sadarbībā ar pieredzējušiem ražotājiem meklē arvien jaunus veidus, kā pēc iespējas pilnīgāk izmantot izejmateriālus. Mēs vienmēr meklējam jaunus risinājumus, lai apmierinātu pircēju vajadzības.

Preces un materiāli

Mums ir ļoti svarīgi, lai IKEA preces un izmantotie materiāli pēc iespējas mazāk negatīvi ietekmētu dabu un lai tie būtu droši un nekaitīgi. Mūsu biznesa ideja paredz pēc iespējas samazināt ražošanas izmaksas un atbildīgi izmantot resursus. Mēs izmantojam atjaunojamus un pārstrādājamus materiālus.