Demokrātiskais dizains

Mēs neradām tikai lietas, mēs radām labāku dzīvi.

Demokrātiskais dizains sākas ar zinātkāri

Gandrīz ikviens var radīt lielisku preci, ja nav jādomā par cenu. Demokrātiskā dizaina skaistums slēpjas tā pieejamībā.

Demokrātiskais dizains sākas ar zinātkāri. Lai izprastu cilvēku vajadzības, mēs nemitīgi pētām, esam zinātkāri un inovatīvi. Mēs ik gadu viesojamies cilvēku mājas visā pasaulē, lai uzzinātu vairāk par to, kā viņi dzīvo, un lai liktu iegūtās zināšanas lietā, veidojot veikala sortimentu. Katru gadu sagatavojam ziņojumu “Dzīve mājās”, kur apkopotas cilvēku galvenās vajadzības un sapņi mājokļa labiekārtošanas jomā.

Demokrātiskā dizaina pamatā ir IKEA pārliecība, ka ikvienam ir tiesības uz labāku dzīvi ikdienā, un tas attiecas uz visu, ko darām. Radot preces, kas atbilst visām piecām demokrātiskā dizaina dimensijām, mēs esam unikāli, jo radām preces, ar kurām lepojamies un kas patīk gan pircējiem, gan mums pašiem.
 

Kvalitatīvām precēm jābūt inovatīvām un visiem pieejamām. Tāpēc mēs radām preces, kas iedvesmo cilvēkus kaut ko mainīt savās mājās, lai tās būtu vēl ērtākas un skaistākas. Mēs lietojam inovatīvus materiālus, tehniku, konstrukcijas un dizainu, lai ražošanas process, mūsu preces un to lietošanas paradumi būtu ilgtspējīgi.
Katrai IKEA precei ir savs stāsts.
Kvalitāte. Lai lietas ilgāk kalpotu un saglabātu eleganci.

Ilga kalpošana un spēja saglabāt eleganci nav vienīgais, kas liecina par kādas lietas kvalitāti. Kvalitāte nozīmē labāku dzīvi mājās, pateicoties lietām, kas spēj godam izturēt lietošanu diendienā. 
Mēs saprotam, ka cilvēki grib izdot naudu par precēm, kuru kvalitāte atbilst cenai. Mēs investējam kvalitātē jau no paša sākuma, lai sniegtu cilvēkiem to, ko viņi vēlas.
IKEA veido ilgtermiņa sadarbību ar piegādātājiem, nodrošinot efektīvu ražošanas procesu un nepārtrauktu attīstību, lai sagādātu pircējiem preces, kas atbilst demokrātiskā dizaina principiem.

Forma. Padarīsim pasauli skaistāku.

Preces forma nav tikai ārišķība. Dzīve mājās ir daudz labāka, ja tur labi jūties. Cilvēki savās mājās vēlas skaistas lietas, tāpēc preču izstrādes procesā piedalās daudz dažādu speciālistu, sākot ar dizaineriem un beidzot ar materiālu ekspertiem un inženieriem, preču izgatavotājiem. Preču dizainu rada rūpnīcā, lai ikviens varētu piedalīties. Kopā mēs varam panākt vislabāko rezultātu.

Funkcija. Vieglāka ikdiena.

Funkcija nav tikai tas, kā prece darbojas. Tās uzdevums ir atvieglot ikdienas dzīvi un padarīt to ērtāku. Mēs saprotam, ka cilvēki vēlas lietas, kas pareizi darbojas un atvieglo dzīvi, tāpēc mēs domājam, kā izdarīt labāk, iesaistām dizainerus, māksliniekus, izmantojam jaunas ražošanas metodes un jaunus materiālus. 
Sadarbība, atvērtība jaunām idejām un zinātkāre ir īsākais ceļš uz mērķi – radīt lietas, kas uzlabo ikdienas dzīvi.

Ilgtspēja. Uzņemties atbildību par labāku ietekmi uz cilvēkiem un planētu.

Pat šķietams sīkums var kļūt par grandiozu pozitīvu pārmaiņu sākumu planētai. Ilgtspēja ir vairāk nekā tikai ražošana, izmantojot dabai nekaitīgas metodes. Tā ietver arī cilvēku ikdienas paradumus, gādājot par dabu ilgtermiņā. Mēs saprotam, ka cilvēkiem rūp šī planēta, un domājam par to, radot savas preces.

Aptuveni 90 % mūsu precēs izmantoto materiālu ir atjaunojami, pārstrādājami vai jau pārstrādāti.

Mēs vienmēr tieksimies radīt mūsu pircējiem drošu un veselīgu dzīvi mājās.

Zema cena. Ražot preces, kuras var atļauties daudzi.

Zema cena pasaka vairāk nekā tikai to, cik prece maksā. Mums zema cena nozīmē preces pieejamību un labāku dzīvi pircējiem.

IKEA katru dienu smagi strādā, lai pēc iespējas samazinātu preču cenu. Mēs vienmēr meklējam efektīvākas ražošanas metodes, cenšamies samazināt pārvadāšanas izmaksas un izdomāt labākus preču pārkraušanas paņēmienus. Mēs esam svarīgs posms starp piegādātājiem un pircējiem. 

Tu IKEA katalogā izvēlies kārotās mēbeles, dodies uz IKEA veikalu un paņem tās pašapkalpošanās noliktavā. Lielākā daļa preču ir kompakti iepakotas, lai tās ir viegli aizvest mājās un salikt un lai tev nebūtu jāpiemaksā par to, ko vari izdarīt pats. Tā mēs kopā taupām naudu labākai ikdienas dzīvei.

Labāka ikdienas dzīve

IKEA veikalā demokrātiskā dizaina preces ir marķētas ar šo simbolu.