Laipni lūdzam! Välkommen

Šī sadaļa ir paredzēta mediju pārstāvjiem un tiem, kurus interesē IKEA notiekošais. Te publicējam paziņojumus medijiem, informāciju par jaunākajām precēm un idejas iedvesmojošos augstas izšķirtspējas attēlos. Ja neatrodi meklēto vai ja gribi uzzināt vairāk, raksti mums uz e-pasta adresi komunikacija@IKEA.lv.

2019.01.08

Jaunā gada apņemšanās: trešdaļa Latvijas iedzīvotāju
šogad vēlas atbrīvoties no nevajadzīgām lietām

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju 2019. gadā ir apņēmušies atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām mājās, kā arī uzlabot un atjaunot savu mājokli, liecina IKEA aptauja*. Tomēr pusei aptaujāto jaunā gada apņemšanās traucē realizēt gribasspēka (49 %), naudas (49 %) vai laika (48 %) trūkums.

“Populārākās 2019. gada apņemšanās Latvijas iedzīvotājiem ir saistītas ar savas iekšējās pasaules izkopšanu – gan fiziski, gan garīgi. Cilvēki vēlas sportot un veselīgāk ēst, iemācīties kaut ko jaunu un veltīt vairāk laika sev. Taču, lai justos labāk, nepieciešams arī uzlabot vidi, kurā dzīvojam, – to pierāda arī aptaujas rezultāti, atklājot, ka 31 % Latvijas iedzīvotāju šogad vēlas atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām un 29 % – atjaunot savu mājokli,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

Atbrīvoties no liekajām mantām mājās vairāk vēlas sievietes (35 %) nekā vīrieši (26 %), savukārt atjaunot vai uzlabot mājokli vairāk ir apņēmušies vīrieši (33 %) nekā sievietes (25 %). 

Atskatoties uz iepriekšējiem gadiem, 32 % Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka parasti piepilda visas savas jaunā gada apņemšanās vai lielāko daļu no tām, bet 65 % – tikai nelielu daļu. Jautāti par apstākļiem, kas visvairāk traucē realizēt jaunā gada apņemšanās, 49 % aptaujāto atbildēja, ka tas ir gribasspēka trūkums, 48 % pietrūka laika, bet 49 % cilvēku šķērslis bija naudas trūkums. 

“Bieži vien cilvēkiem ir maldīgs priekšstats, ka ir nepieciešams daudz naudas, lai savā dzīvē kaut ko mainītu un uzlabotu, taču patiesībā pārmaiņas nemaksā daudz. Jaunā gada apņemšanās ir iespējams realizēt, tērējot maz vai nemaz. Piemēram, atbrīvot vietu virtuvē var, atbilstoši sakārtojot atvilktnēs esošās lietas un saliekot tās speciālās kārbiņās, savukārt drēbju skapis kļūs vēl funkcionālāks, izmantojot atvilktņu sadalītājus,” tā I. Filipova. 

Kopumā šogad jaunā gada apņemšanās ir 55 % Latvijas iedzīvotāju. Visaktīvākie ir jauni cilvēki, no kuriem 77 % ir jaunajā gadā kaut ko apņēmušies, savukārt 65 līdz 74 gadus veco respondentu vidū tikai 45 % ir sev izvēlējušies kādu 2019. gada apņemšanos.

Lejupielādēt

2019.01.01

Sākas pirmā IKEA IZPIRKŠANA Latvijā

No rītdienas, 2. janvāra, pirmo reizi Latvijā notiks IKEA IZPIRKŠANA, kuras laikā 400 preces būs pieejamas par vēl izdevīgākām cenām. Izpirkšanas mēnesis IKEA ir viens no intensīvākajiem gada periodiem, un tas vienlaicīgi norisinās visos IKEA veikalos pasaulē.

“IKEA mērķis ir nodrošināt daudziem pieejamus mājokļa labiekārtošanas risinājumus par zemām cenām katru dienu. Tāpēc izpārdošanas IKEA veikalos notiek tikai divas reizes gadā ar mērķi atbrīvot plauktus no vecajām kolekcijām, lai būtu vieta jaunām. Šis princips attiecas arī uz Latvijas veikalu, kur pirmā izpirkšana pirms kolekciju nomaiņas sāksies jau 2. janvārī,” skaidro Inga Filipova, IKEA Latvija veikala vadītāja. 

Daudzi mazumtirgotāji izpārdošanās piedāvā speciāli šim mērķim ievestas preces, bet IKEA IZPIRKŠANAS ir paredzētas, lai izpārdotu iepriekšējās sezonas kolekcijas un preces, kas ir veikala plauktos. Janvārī izpirkšanā būs pieejamas aptuveni 400 dažādas preces – sākot no mēbelēm līdz dekorācijām, augiem un virtuves piederumiem. Piemēram, uzglabāšanas kārbas maksās 0,59 EUR, rotaļlietas – no 0,79 EUR, gultasveļas komplekts – 6,99 EUR, bet bērza koka galds – 99 EUR.

“Šī ir pēdējā iespēja pircējiem tikt pie noskatītajām lietām, jo tās tiks izpirktas un aizstātas ar jauno kolekciju precēm. Tas nozīmē arī to, ka pircējiem, kas vēlas iegādāties visplašāko preču klāstu par izpārdošanas cenām, būtu jānāk uz veikalu pirmajās izpirkšanas dienās,” uzsver Inga Filipova. Viņa arī piebilst, ka izpārdošanas preces tirdzniecībā vairs neatgriezīsies, jo to daudzums ir ierobežots.

Pirmajā izpirkšanas dienā, 2. janvārī, īpašās cenas būs spēkā IKEA FAMILY lojalitātes programmas dalībniekiem, bet no 3. janvāra visiem veikala apmeklētājiem. Izpirkšana ilgs līdz mēneša beigām, februārī dodot vietu jaunajām pavasara kolekcijām, kurās uzsvars būs uz nelielas dzīvojamās platības iekārtošanu, kārtības uzturēšanas risinājumiem, guļamistabu un vannasistabu. 

“Citās valstīs izpirkšanas mēneši IKEA ir vieni no aktīvākajiem gadā, kad apmeklētāji var iegādāties noskatītās preces par vēl izdevīgākām cenām. Esam pārliecināti, ka arī latviešiem ir svarīgi ietaupīt, tāpēc esam gatavi IKEA IZPIRKŠANAI,” saka Inga Filipova. 

Lejupielādēt

2018.12.11

IKEA Latvija komanda aug – meklē papildu darbiniekus

IKEA Rīgas veikalu apmeklē arvien vairāk cilvēku no visām Baltijas valstīm, tāpēc IKEA Latvija paplašina komandu, lai nodrošinātu visērtāko iepirkšanos. Kopš Latvijā atklāts pirmais veikals, uzņēmumam ir pievienojušies vēl 100 darbinieki – šobrīd IKEA Latvija strādā 365 cilvēki, un izaugsme turpinās – izsludināti vairāki desmiti vakanču.

“Lai gan vietējā tirgū mēs aktīvi darbojamies tikai mazliet ilgāk par trīs mēnešiem, pārdošanas rezultāti rāda, ka cilvēki ir apmierināti ar mūsu piedāvājumu. Daudzo apmeklētāju ērtībām nepieciešams vairāk darbinieku, lai nodrošinātu pircējiem vislabāko pieredzi IKEA veikalā un restorānā, kur jau šo dažu mēnešu laikā ir pārdoti desmitiem tūkstoši preču un ēdiena porciju,” nepieciešamību pēc papildu darbiniekiem skaidro IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

Lai apkalpotu lielo pircēju skaitu, IKEA Latvija meklē vairākus desmitus papildu darbinieku: veikala kasierus, preču papildinātājus, telpu uzkopšanas darbiniekus, kā arī darbiniekus klientu apkalpošanas nodaļā, bērnu rotaļu laukumā un drošības dienestā.  
“IKEA atšķiras no citiem ar savu unikālo darba kultūru. Apvienojot tādas zviedru vērtības kā kopība un vienkāršība, uzņēmumā ir radīta demokrātiska darba vide bez tradicionālās hierarhijas. Uzņēmuma vadība un pārējie darbinieki izmanto vienas ģērbtuves un pusdieno vienā restorānā. Tajā pašā laikā mēs piedāvājam konkurētspējīgu atalgojumu, veselības apdrošināšanu, apmācības visiem darbiniekiem, kā arī karjeras izaugsmes iespējas un citas priekšrocības,” stāsta I. Filipova. “Šogad IKEA tika atzīts par Lietuvā labāko darba devēju mazumtirdzniecības nozarē, un mēs vēlamies kļūt par labākajiem arī Latvijā.”
IKEA Latvija piedāvā gan pilna, gan nepilna laika darbavietas, dodot iespēju apvienot darbu ar mācībām un atstājot vairāk laika ģimenei, hobijiem un citām interesēm. Vakanču saraksts un plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē www.IKEA.lv. 
Baltijas valstīs lielākais IKEA veikals Rīgā tika atvērts šī gada 30. augustā. Teju 35 000 kvadrātmetru lielajā veikalā pieejamas gan mājokļa labiekārtošanas preces, gan zviedru ēdieni, kurus var nobaudīt IKEA restorānā un Bistro. IKEA ir ģimenēm draudzīgs veikals ar uzraudzītu rotaļu laukumu bērniem, vairākām spēļu zonām restorānā un citur veikalā, kā arī bērnu aprūpes telpām un ģimenes autostāvvietām. 

Lejupielādēt

2018.12.07

Aptauja atklāj, kad Latvijas iedzīvotāji
sāk gatavoties Ziemassvētkiem

Latvijas iedzīvotāji gatavošanos Ziemassvētkiem nemēdz atstāt uz pēdējo brīdi – 58 % sāk gatavoties un noskaņoties svētkiem jau novembrī vai decembra sākumā, noskaidrots Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču tirgotāja IKEA aptaujā*. 

Lai gan, apmeklējot lielveikalus pirmssvētku dienās, šķiet, ka daudzi gatavošanos svētkiem ir atstājuši uz pēdējo brīdi, aptauja liecina par pretējo: 23 % respondentu par svētkiem domā jau novembrī vai agrāk, bet 35 % tiem sāk gatavoties decembra sākumā. Tikai 12 % aptaujāto atzina, ka gatavoties sāk tikai pirms pašiem Ziemassvētkiem.
Sievietes Ziemassvētkiem sāk gatavoties agrāk nekā vīrieši – 67 % sieviešu svētkiem pievēršas jau novembrī vai decembra sākumā, savukārt 62 % vīriešu sāk gatavoties decembra sākumā vai vidū. Aptaujas rezultāti liecina, ka par svētkiem ātrāk sāk domāt tie cilvēki, kuru mājsaimniecībā dzīvo vismaz četri cilvēki, bet tie, kas dzīvo vieni, nereti gatavošanos atliek līdz pašiem svētkiem vai negatavojas nemaz. 
“Lielākoties Latvijas iedzīvotāji Ziemassvētkiem sāk gatavoties līdz ar pirmo adventi, kad tiek iegādāts vai pašu rokām gatavots adventes vainags. Tas mājās rada svētku sajūtu un iedvesmo sākt mājokļa rotāšanu,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova, piebilstot, ka laicīga gatavošanās svētkiem aiztaupīs liekus uztraukumus un steigu, kā arī dos vairāk laika pārdomāt savas vajadzības un gatavoties soli pa solim.

Ziemassvētki nav iedomājami bez eglītes un ģimenes sanākšanas kopā pie vakariņu galda
IKEA aptaujas rezultāti ļauj secināt, ka lielākā daļa cilvēku labprāt un ar prieku dekorē māju, un tikai 14 % respondentu to uzskata par izaicinājumu. Vairums Latvijas iedzīvotāju nevar iedomāties Ziemassvētkus bez eglītes (71 %) un ģimenes sanākšanas kopā pie vakariņu galda (61 %). Aptaujas dalībnieki norādīja, ka neatņemama svētku sastāvdaļa ir piparkūkas (43 %), mandarīni (52 %) un rotājumi (53 %). 
“IKEA veikalā esam sarūpējuši plašu klāstu skaistu un funkcionālu rotājumu par pieņemamu cenu, lai ikviens pavisam vienkārši varētu radīt mājās patīkamu svētku noskaņu. Līdz šim cilvēki visbiežāk iegādājušies Ziemassvētku kolekcijas sveces un mākslīgos augus,” saka I. Filipova.
Aptaujā noskaidrots, ka gandrīz 20 % Latvijas iedzīvotāju plāno svētku dekorācijām tērēt 6 līdz 10 eiro, un tikpat daudz cilvēku iecerējuši tērēt divreiz lielāku summu – ap 10 līdz 20 eiro.
“Mēs uzskatām, ka svētku sajūtas radīšanai nav jātērē daudz naudas, tāpēc pie mums Ziemassvētku rotājumu komplektu var iegādāties, sākot ar 99 centiem, 18 tējas sveču komplekts maksā 1,39 eiro, bet 3 m dāvanu iesaiņojuma papīra – tikai 59 centus,” uzskaita IKEA pārstāve.

Lejupielādēt

2018.11.27


IKEA atsauc no tirdzniecības daļu GLIVARP galdu

IKEA no tirdzniecības atsauc daļu GLIVARP galdu un aicina pircējus, kas ir iegādājušies minēto galdu, atdot to IKEA veikalā Rīgā un saņemt atlīdzību preces pilnas cenas apmērā vai samainīt to pret citu galdu. Atdodot preci, nav jāuzrāda pirkuma čeks.

No tirdzniecības tiek atsaukti tikai baltie matēta stikla GLIVARP galdi, kas ir bijuši pārdošanā kopš 2017. gada februāra. IKEA ir saņēmis sūdzības par to, ka galda izvelkamās daļas ir nestabilas, un tās var nokrist. IKEA ļoti nopietni izturas pret preču drošību – visas preces tiek pārbaudītas, lai tās atbilstu piemērojamiem standartiem un tiesību aktiem. Tāpēc, ņemot vērā pircēju sūdzības, drošības dēļ tika lemts atsaukt GLIVARP galdus no tirdzniecības visā pasaulē.

Par IKEA
IKEA ir starptautisks mājokļa labiekārtošanas preču mazumtirdzniecības uzņēmums, kas darbojas vairāk nekā 50 valstīs ar vairāk nekā 400 veikaliem. IKEA Rīga veikals tika atklāts 2018. gada 30. augustā.

Kontaktpersona turpmākai saziņai:
Renata Dantė
IKEA Sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijas valstīs
Mob. tālr.: +37065526656
E-pasta adrese: renata.dante@ikea.lt 

Lejupielādēt

2018.11.16

Dizaineri iedvesmo – kā noformēt Latvijas simtgades svētku galdu


 
IKEA Latvija interjera dizaineres Rita Rimke un Baiba Freija sadarbībā ar pasākumu organizatori Gundegu Skudriņu ir radījušas piecus Latvijas simtgadei veltītus galdu klājumus, no kā smelties iedvesmu svētku sajūtas radīšanai mājās. Lūk, viņu padomi, kā ikviens var viegli un skaisti noformēt savu svētku galdu.

“Gatavojoties Latvijas 100. dzimšanas dienai, vēlamies iedrošināt cilvēkus radīt svētkus arī savās mājās un parādīt, ka pat nelielā istabā un uz maza galda var viegli izveidot izteiksmīgu noformējumu. Šie galdu klājumi būs piemēroti visu izmēru svētku galdiem – tie ir gan skaisti, gan praktiski un lieliski papildinās svētku sajūtu,” stāsta IKEA Latvija Komunikācijas un interjera nodaļas vadītāja Baiba Freija. 

“Lai ienestu savās mājās valsts svētku sajūtu, nav nepieciešamas dārgas dekorācijas – viss vajadzīgais ir pieejams mežā, pie jūras vai mūsu mājās, un to var kombinēt ar tādiem pieejamiem dekoriem kā sveces, salvetes un rotājumu virtenes. Veido svētku galda noformējumu, iedvesmojoties no tā, ar ko tev saistās Latvija, – vai tie būtu Dziesmu svētki, daba vai latviešu literatūra,” uzsver Gundega Skudriņa. 

IKEA interjera dizaineru un pasākumu organizatores padomi svētku galda dekorēšanai.

1. Izvēlies tēmu un krāsu. Padomā, kādi materiāli un krāsas tev patīk, un izvēlies vienu. Ar ko tev tie asociējas? Piemēram, zaļa krāsa varētu saistīties ar dabu. Iedvesmojies izvēlētajai tēmai, izejot dabā vai apskatot ar tēmu saistītus attēlus internetā, dodies uz mežu vai jūras krastu pakaļ rotājumiem un dekorē ar tiem svētku galdu.

2. Izveido ēdienkarti. Vēlams, lai tā ir saistīta ar svētku galveno tēmu vai pat krāsu. Ja lepojies ar to, ka dzīvo pie jūras, liec galdā jūras veltes un galda noformējumā izmanto izskalotus kociņus, akmeņus vai gliemežvākus. Izvērtē, cik brīvas vietas vajadzēs uz galda ēdienam un kā to interesantāk pasniegt, piemēram, uz ēdienu pasniegšanai paredzētiem ratiņiem. 

3. Izpēti savus krājumus. Padomā, kādi galda piederumi – šķīvji, glāzes vai rotājumi – tev ir mājās un vai tie piestāvēs izvēlētajai svētku tēmai. Izmanto to, kas tev jau ir, jo tā nereti rodas visinteresantākās idejas. Piemēram, literatūras cienītāji galda klājumā var izmantot savu iemīļoto autoru dzejas rindas, ko ar auduma flomāsteru uzraksta uz salvetēm vai galdauta.

4. Dodies dārgumu medībās. Interesantas lietas var atrast gan veikalā, gan dabā, gan vecmāmiņas bufetē. Dziesmu svētku dalībnieki galda rotājumā var izmantot nošu lapas un tautastērpa elementus – prievītes, Lielvārdes jostu vai saktas. Ja esi dabas mīļotājs, rotā galdu ar dažādiem augiem un dabas veltēm – vāzēs kārto melleņu mētras, stikla traukos saliec zīles vai riekstus, veido uz galda ornamentus no smilgām.

5. Taupi naudu. Svinīgam noformējumam nebūt nav jābūt dārgam. Izdomā, ko īsti vēlies, un padomā, vai kārotajai lietai būs pielietojums ilgtermiņā. Svētku sajūtu var radīt, arī dāvājot jaunu un varbūt pat nebijušu pielietojumu ikdienišķiem mājsaimniecības priekšmetiem, piemēram, šķīvjiem, vāzēm, svečturiem, salvetēm. Svētku galdā pat ikdienā lietotie trauki un galda piederumi izskatīsies pavisam citādi.

6. Laiks svētkiem! Spēlējies ar priekšmetiem, tos dažādi kombinējot, un novērtē, kā tie izskatās vienkopus. Latviešu tradīcijas ir plašs iedvesmas avots galda klājumam – liec galdā māla traukus, rotā svinību vietu ar pirtsslotām un klāj lina galdautu. Katram viesim veltītu tautasdziesmu uzraksti uz lapiņas un noliec uz viņa šķīvja.

Kad svētki būs aizvadīti, sakārto svētku rotājumus un noglabā tos nākamajai reizei – tad tie kalpos ilgāk, aizņems mazāk vietas mājās un tos būs vieglāk izmantot citiem svētkiem.

Pieci Latvijas simtgades svētku galdu klājumi – Tradīciju, Dabas, Jūras, Ziedoņa un Dziesmu svētku – apskatāmi IKEA Rīga veikalā 1. un 2. stāvā no 15. līdz 19. novembrim. Turklāt ikviens ir aicināts piedalīties konkursā facebook.com/IKEALatvija un balsot par galda klājumu, kas iepaticies vislabāk. 20. novembrī IKEA izlozēs piecus uzvarētājus un katram dāvinās vienu no šiem svētku galdiem.

Lejupielādēt

30.10.2018

Latvijas iedzīvotājiem mājas ir svarīgākas nekā cilvēkiem citās pasaules valstīs

Latvijas iedzīvotājiem mājas ir svarīgākas nekā cilvēkiem citās pasaules valstīs, atklāj IKEA veiktais pētījums 22 valstīs un pirmo reizi arī Baltijā. Lai gan Latvijas iedzīvotāji vairāk mīl savas mājas, nesaskaņas mājās rada galvenokārt nekārtība un personīgās telpas trūkums; tas ir īpaši raksturīgs ģimenēm ar bērniem vecumā no 7 līdz 11 gadiem.

“IKEA ik gadu veic pētījumu “Dzīve mājās”, lai noskaidrotu, kā mainās cilvēku dzīves apstākļi, kā cilvēki jūtas mājās, un lai uzzinātu, pēc kā viņi ilgojas un par ko sapņo. Latvijā šis pētījums tika veikts pirmo reizi, un rezultāti norāda uz atšķirībām ar citām valstīm. Piemēram, 70 % Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka vislabāk jūtas savās mājās, lai gan citur pasaulē māju sajūtas nozīme mazinās – katru gadu arvien vairāk cilvēku norāda, ka viņi mājas sajūtu rod citur, nevis savā dzīvesvietā. Šogad pasaules mēroga pētījumā to sacīja 35 % respondentu,” stāsta IKEA Latvija vadītāja Inga Filipova.

“Latvijas un citu valstu iedzīvotāju atšķirīgo attieksmi pret mājām varētu izskaidrot ar īpašumtiesībām. Pasaules lielākajās pilsētās daudzi dzīvo īrētos, mazos dzīvokļos, tāpēc bieži vien tur nejūtas kā mājās. Latvijas iedzīvotāji turpretī vairāk dzīvo savos dzīvokļos vai mājoklī, kas pieder kādam no ģimenes locekļiem, tāpēc veidojas ciešāka saikne ar mājām,” skaidro pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš. 

Galvenais izaicinājums – mantu organizēšana mājās
Vairums Latvijas iedzīvotāju mājokli uzskata par savu drošāko patvērumu, tomēr sadzīviskas nesaskaņas izceļas biežāk nekā citās valstīs. 7 no 10 respondentiem atzina, ka viņu mājās mēdz būt domstarpības. Salīdzinājumam – Dānijā tikai 3 no 10 aptaujātajiem pieminēja, ka mājās mēdz būt nesaskaņas.

“Galvenie nesaskaņu cēloņi ir nekārtība un personīgās telpas trūkums. Cilvēkiem bieži vien ir grūtāk uzturēt kārtībā savas mantas. Gan Lietuvas, gan Latvijas iedzīvotājiem izaicinājums ir atrast līdzsvaru starp minimālismu un mīļotajām vai nepieciešamajām mantām — aptauja atklāj, ka 42 % respondentu Latvijā gribētu, lai viņiem būtu mazāk lietu, bet 38 % ir grūti izmest priekšmetus, kurus nelieto. Salīdzinot ar lietuviešiem, Latvijas iedzīvotāji aptaujā izteica lielāku gatavību samazināt mantu daudzumu savās mājās,” salīdzina I. Filipova. 

Vēl viens izaicinājums daudziem ir personīgās telpas trūkums – viena trešdaļa Latvijā aptaujāto norādīja, ka satraukuma un neapmierinātības iemesls ir nepietiekama personīgā telpa mājās. Taču vairumā gadījumu Latvijas iedzīvotāji – īpaši sievietes – jūtas komfortabli, to palūdzot. Pētījuma dalībnieki atklāja, ka svarīgākā personīgā vieta mājās ir sava gultas puse vai vieta pie darba galda.

Blogere Laura Grēviņa pastāstīja, ka viņas ģimenē par katra personīgo vietu uzskata to, kur katrs pavada vairāk laika.
“Visvairāk laika kopā mēs pavadām mājās. Mājās atļaujamies būt tādi, kādi esam, un vēl svarīgāk – tur mēs jūtamies droši. Labākās idejas parasti rodas tieši mājās, jo tā ir vieta, kur vari radoši un brīvi izpausties. Es visbrīvāk varu izpausties virtuvē, bet manam vīram Tomam svarīgākā vieta mājās ir viņa mūzikas telpa, kur viņš nododas mūzikas pasaulei un kur viņu nedrīkst traucēt ar kādiem ikdienišķiem jautājumiem,” stāsta L. Grēviņa. 

Ieteikumi mantu organizēšanai mājās
IKEA Latvija Komunikācijas un interjera nodaļas vadītāja Baiba Freija uzskata, ka pieprasījums pēc mantu organizēšanas risinājumiem nemitīgi palielinās, tomēr daudzi nezina, kā tos lietderīgi izmantot savās mājās. Pareizi sakārtojot mantas, var ietaupīt līdz pat 1/3 telpas mājās. B. Freija piedāvā dažus ieteikumus, kā vienkārši sakārtot mantas un iegūt mājās vairāk brīvas telpas.
1.    Plānojot skapju sistēmu vai skapi, izmanto lietderīgi visu telpas augstumu. Liec nesezonas mantas un reti lietojamās lietas skapju augšējos plauktos. Tas ir ļoti efektīvi un taupa laiku ikdienas dzīvē. Lieto kāpņu soliņu, lai aizsniegtu augstu novietotās mantas.
2.    Izmanto lietderīgi telpu virs durvju un logu ailēm, aiz durvīm, zem kāpnēm, zem galdiem un istabas stūros. Katrai telpai var pielāgot dažādus risinājumus. 
3.    Mantu glabāšanai izmanto visu sienu. Ir pieejamas dažādas plauktu sistēmas, kas ir īpaši piemērotas tieši virtuvei vai bērnistabai. Tajās ir parocīgi glabāt biežāk lietotās lietas, lai atbrīvotu vietu atvilktnēs. 
4.    Sakārto savas mantas atvilktnēs ar speciāliem organizatoriem un kastēm – tā pietiks vietas vairāk mantām un atvilktnes saturs būs labāk pārskatāms.
5.    Lieto saliekamās mēbeles – krēslus, izvelkamos galdus vai zviļņus. Savukārt dīvānus un gultas ar kastēm varēs izmantot arī kā mantu glabātuvi. 
6.    Lieto ratiņus, lai ērti pārvietotu lietas tur, kur tās nepieciešamas. Tie noderēs arī kā papildu virsma. 
7.    Izmanto pakaramos, lai piestiprinātu pie sienas saliekamos krēslus vai ziemā – savu velosipēdu. 
8.    Izmanto vakuuma maisus retāk lietotu mantu, piemēram, nesezonas apģērbu glabāšanai. 
9.    Nesezonas mantas glabā uz balkona. Ar visdažādākā izmēra un materiāla kastēm iegūsi estētiskāku rezultātu. 

Par pētījumu “Dzīve mājās” 
Pētījumu “Dzīve mājās” pēc IKEA pasūtījuma Latvijā un Lietuvā veica tirgus izpētes uzņēmums “RAIT”. 2018. gada jūlijā tiešsaistes intervijās abās valstīs kopumā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu kopā. Starptautisko pētījumu “Dzīve mājās” veica 22 valstīs, aptaujājot vairāk nekā 22 000 respondentu. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kā rit cilvēku dzīve mājās, kā arī apzināt cilvēku vajadzības un izaicinājumus mājokļos visā pasaulē. Pētījuma rezultātus izmanto, veidojot katalogu, radot preces un mājokļa labiekārtošanas risinājumus.


IKEA Rīga veikalu pirmajā dienā apmeklējuši 20 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju

2018. gada 31. augustā
Vakar, 30. augustā, IKEA atklāja pirmo veikalu Latvijā. Pirmajā dienā to apmeklēja gandrīz 20 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Populārākie pirkumi bija, piemēram, trauki, gultasveļa un skolēnu mēbeles. Iecienītākie ēdieni – gaļas bumbiņas un IKEA hotdogi.

“Esam šeit, lai radītu labāku ikdienas dzīvi daudziem Latvijas iedzīvotājiem, vēlējos pateikties mūsu pirmajiem pircējiem par brīnišķīgu pirmo dienu Latvijā. Mums bija gandrīz 20 tūkstoši apmeklētāju; šis skaits ievērojami pārsniedza gaidīto,” par pirmo IKEA veikala darbības dienu pastāsta veikala vadītāja Inga Filipova.

I. Filipova norāda, ka populārākie pirkumi bijuši trauki, gultas veļa un skolēnu mēbeles, piemēram, rakstāmgaldi un krēsli. Pircēji iegādājās arī gultas un izvelkamos dīvānus.

Vakar apmeklētāju lielākā daļa iegriezās arī IKEA restorānā. Iecienītākā izvēle bija slavenie IKEA hotdogi un Zviedrijas tradicionālās gaļas bumbiņas.

“Vakar Latvijas iedzīvotāji pirmo reizi apmeklēja ne tikai veikalu, bet arī IKEA restorānu. Pirmajā dienā pārdevām 19 tūkstošus Zviedrijas tradicionālo gaļas bumbiņu, kā arī aptuveni 3000 hotdogu, ko IKEA piedāvā par 0,30 eiro. No vietējās virtuves ēdieniem apmeklētāji izvēlējās auksto zupu un ribiņas – kopumā pārdevām 1000 porcijas,” norāda I. Filipova.

Veikala vadītāja piebilst, ka, sākot no šodienas, IKEA restorānā ir pieejams īpašs brokastu piedāvājums.

“Tiem IKEA restorāna apmeklētājiem, kam patīk rīta stundas un kas veikalā ierodas no 9.30 līdz 11.00, varēsim piedāvāt brokastu plati par 1 eiro ar svaigi ceptu kruasānu, olu, sieru, šķiņķi un kafiju, turklāt bez maksas varēs dabūt otru krūzi kafijas,” komentēja IKEA Latvija veikala vadītāja.

IKEA Rīga veikala platība ir 34 500 kvadrātmetru. Šeit apmeklētāji var iegādāties vairāk nekā 8000 preču mājokļa labiekārtošanai, no kurām gandrīz 3000 preču maksā mazāk nekā 10 eiro. IKEA veikals arī piedāvā restorānu ar 450 sēdvietām, IKEA Bistro, kas populārs ar hotdogiem un saldējumu par 0,30 eiro, kā arī Zviedrijas pārtikas preču veikalu, kur apmeklētāji var iegādāties tradicionālus zviedru virtuves ēdienus, piemēram, gaļas bumbiņas, lasi, kanēļmaizītes.

IKEA Rīgas veikals atrodas pie Rīgas robežas (Biķeru ielā 2, Dreiliņos, Stopiņu novadā) Juglas un Biķernieku ielas krustojumā un 15 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra. Veikala darba laiks: plkst. 10.00 – 21.00, restorāna darba laiks: plkst. 9.30 – 20.30.

LejupielādētŠodien Rīgā atver IKEA veikalu

2018. gada 30. augustā
Šodien, 30. augustā, Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču tirgotājs IKEA atver savu pirmo veikalu Latvijā. Šis būs lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs, un piedāvājumā būs vairāk nekā 8000 dažādu mājokļa labiekārtošanas preču zem viena jumta, turklāt gandrīz 3000 preču cena būs zemāka par 10 eiro.

“IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem, un to mēs vēlamies piedāvāt arī Latvijas iedzīvotājiem. Mūsu klāstā ir gandrīz 3000 dažādu mājokļa labiekārtošanas preču par cenu, kas ir zemāka par 10 eiro – sākot ar mēbelēm un beidzot ar interjera priekšmetiem. Tā mēs parādām savu apņemšanos piedāvāt Latvijas iedzīvotājiem aktuālo – funkcionālas, skaistas, kvalitatīvas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Piedevām mēs darām visu, kas mūsu spēkos, lai pircējiem mūsu preces labi kalpotu, tāpēc daļai mūsu mēbeļu, piemēram, METOD virtuves iekārtām, būs līdz pat 25 gadu garantija. Turklāt, ja gadās pārdomāt, mēs piedāvājam arī iespēju 90 dienu laikā atdot preci atpakaļ veikalā,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

Pēc I. Filipovas sacītā, galvenie IKEA jauninājumi būs zemas cenas, plašs preču klāsts, mēbeles, ko var vest mājās tai pašā dienā pat tad, ja noskatīta vesela virtuves iekārta, risinājumi nelieliem mājokļiem un atšķirīga pieredze apmeklētājiem, kuri vienuviet atradīs iedvesmu un risinājumus.

“Pirms ienākšanas Latvijas tirgū mēs veicām vairāk nekā 30 pētījumus, lai izprastu iedzīvotāju vajadzības un sapņus, un varētu piedāvāt risinājumus labākai ikdienas dzīvei. Balstoties uz pētījumu rezultātiem, mēs piedāvājam vietējam tirgum pielāgotus risinājumus, piemēram, nelielu virtuvju iekārtojumu, mantu glabāšanas sistēmas, bērnistabas diviem bērniem un iekārtojumu nelieliem mājokļiem,” skaidro IKEA Latvija veikala vadītāja.

Lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs
IKEA Rīga veikals būs lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs ‒ tā platība ir 34 500 m2. Veikala vadītāja stāsta, ka veikals ir iedalīts piecās galvenajās daļā. Apmeklētāja ceļš sākas ekspozīciju zālē veikala 2. stāvā ‒ tā veltīta iedvesmai un mēbeļu demonstrācijai reālos apstākļos. Pēc ekspozīciju zāles apmeklētājs nonāk tirdzniecības zālē, kur atrodams plašs preču klāsts, sākot ar galda piederumiem un mājas tekstilu un beidzot ar istabas augiem un interjera priekšmetiem. Vēl veikalā ir pašapkalpošanās zāle, kur apmeklētāji var paņemt izvēlētās mēbeles, lai tai pašā dienā vestu tās mājās. Ceļš noslēdzas pakalpojumu zonā, kur var pieteikt piegādes un finanšu pakalpojumus, kā arī atdot atpakaļ preces.

IKEA veikalā būs arī restorāns ar 450 sēdvietām, IKEA Bistro, kas pazīstams ar hotdogiem un saldējumu par 30 centiem, kā arī Zviedrijas pārtikas preču veikals, kur var iegādāties tradicionālus zviedru produktus, piemēram, gaļas bumbiņas, lasi un kanēļmaizītes.

Ilgtspēja
Zviedrijas uzņēmums IKEA ir pazīstams ne tikai ar labu dizainu un funkcionāliem risinājumiem, bet arī ar centieniem ilgtspējas jomā. IKEA Rīga veikalā būs vairāk nekā 500 risinājumu ilgtspējīgākai dzīvei mājās, lai varētu ietaupīt resursus. Daļa IKEA mēbeļu un citu preču ir ražotas no pārstrādātiem materiāliem.

“IKEA velta visus spēkus tam, lai samazinātu kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi, tai pašā laikā rosinot un atbalstot ilgtspējīgu dzīvesveidu mājās. Tāpēc Latvijas iedzīvotāji varēs iegādāties energoefektīvas LED spuldzes, izvēlēties virtuves iekārtu no pārstrādātām plastmasas pudelēm vai krēslus no pārstrādātas plastmasas un koka skaidām. Šīs preces nav tikai ilgtspējīgas, to dizains arī saņēmis apbalvojumus,” saka I. Filipova.

Arī pati veikala ēka ir aprīkota ar ekoloģiskiem risinājumiem ‒ LED gaismekļiem, saules baterijām karstā ūdens ieguvei, dažādām materiālu pārstrādes tehnoloģijām utt.

Īpaša uzmanība ģimenēm ar bērniem
IKEA Rīga veikals būs ērts ģimenēm ar bērniem. Ir īpaši padomāts par drošu, izklaidējošu vidi bērniem: 3‒7 gadus veci bērni var bez maksas pavadīt laiku rotaļu istabā Småland, bet visa ekspozīciju zāle ir veidota tā, lai bērni varētu izmēģināt mēbeles un spēlēties.

“Mēs IKEA piedāvājam daudz ko tieši bērniem. Mums ir mēbeles bērniem, sākot no pirmās gultiņas un beidzot ar pusaudžu istabas iekārtojumu, rotaļlietas un lietas bērna attīstībai. Mēs radām aicinošu vidi mazajiem gan veikalā, gan restorānā. Vēlamies, lai veikals būtu ne tikai iespēja iegādāties mājokļa labiekārtošanas preces, bet vieta, kur atpūsties ar ģimeni,” tā veikala vadītāja.

IKEA veikals atrodas uz pašas Rīgas robežas (adrese: Biķeru iela 2, Dreiliņi, Stopiņu novads), Juglas un Biķernieku ielu krustojumā, 15 minūšu brauciena attālumā nopilsētas centra. Veikala darba laiks: plkst. 10.00–21.00, restorāna darba laiks: plkst. 9.30–20.30.

LejupielādētIKEA atklāšana jau šonedēļ – viss mājoklim zem viena jumta

2018. gada 27. augustā
Šā gada 30. augustā Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču tirgotājs IKEA atvērs savu pirmo veikalu Latvijā. Tas būs lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs, un tajā būs pieejami vairāk nekā 8000 preču ‒ viss mājoklim nepieciešamais zem viena jumta. Trīs dienas pirms veikala atvēršanas IKEA iepazīstina ar veikalu un piedāvājumu Latvijas iedzīvotājiem.

“IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Lai to īstenotu, mēs piedāvājam plašu laba dizaina, funkcionālu mājokļa labiekārtošanas preču klāstu par tik zemu cenu, lai to varētu atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku. Viss, ko mēs IKEA darām, tiek veikts, paturot prātā, ka cenai jābūt pieejamai, un par pircējiem ir jārūpējas ‒ tas attiecas gan uz preču dizainu, gan ražošanu un izplatīšanu,” tā, izrādot veikalu masu mediju pārstāvjiem, pastāstīja IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

IKEA veikalā pircēja ceļš sākas ekspozīciju zālē 2. stāvā, kur lielākā daļa piedāvāto mēbeļu un risinājumu būs apskatāma vairāk nekā 50 telpu iekārtojumos. Pēc ekspozīciju zāles jādodas tālāk uz tirdzniecības zāli, kur atrodas vairums interjera priekšmetu, un visbeidzot apmeklētājs nonāk pašapkalpošanās zālē, kur var paņemt izvēlēto. Visas veikalā pieejamās preces iespējams vest mājās uzreiz pēc iegādes. Pircējiem piedāvājam arī dažādus pakalpojumus ‒ preču iegādi uz nomaksu, piegādi, maiņu un atpakaļatdošanu un citus.

Saskaņā ar I. Filipovas sacīto jaunais IKEA veikals daudziem apmeklētājiem būs jauna pieredze, jo viss, kas nepieciešams mājokļa iekārtošanai, sākot ar mēbelēm un beidzot ar interjera priekšmetiem, galda piederumiem un citām lietām, būs pieejams zem viena jumta, turklāt to varēs uzreiz vest mājās, pat tad, ja iegādāta virtuves iekārta.

Iedvesma un risinājumi īpaši Latvijas iedzīvotāju mājokļiem
IKEA Latvija veikala vadītāja uzsver, ka liela uzmanība veltīta tam, lai izprastu Latvijas iedzīvotāju vajadzības un piedāvātu risinājumus no IKEA klāsta. Īpaši padomāts par to, lai iedzīvotāji varētu parocīgi un gaumīgi iekārtot savu mājokli neatkarīgi no mājokļa izmēra, un piedāvājumā ir arī risinājumi ierobežotam budžetam.
“Pirms ienākšanas Latvijas tirgū mēs veicām vairāk nekā 30 pētījumu un aptauju, lai noskaidrotu, kādi ir Latvijas iedzīvotāju mājokļi. Mēs izpētījām, kādi ir dzīves apstākļi, ar kādiem izaicinājumiem saskaras, kādi ir sapņi un vajadzības. Balstoties uz šiem pētījumiem un aptaujām, mēs IKEA veikalā piedāvājam risinājumus un iedvesmu dažādu mājokļa telpu iekārtojumam, sākot no virtuves un dzīvojamās istabas un beidzot ar priekšnamu un vannasistabu,” saka I. Filipova. Pēc viņas teiktā IKEA ir raksturīgi nevis koncentrēties tikai uz mēbelēm, bet piedāvāt risinājumus, radot pievienoto vērtību un uzlabojot mājokļa funkcionalitāti.

“Mēs piedāvājam ne tikai plašu klāstu kvalitatīvu mājokļa labiekārtošanas preču par zemu cenu, bet arī kompleksus risinājumus, piemēram, iegādājoties skapi, iespējams izvēlēties dažādas iekšējās detaļas, lai jaunā mēbele būtu pēc iespējas funkcionālāka. Savukārt, ja dzīvojamās telpas platība ir ierobežota, mēs piedāvāsim risinājumus, balstoties uz savu pieredzi un ierosmi, kā lietderīgi izmantot visu pieejamo vietu,” paskaidro I. Filipova.

Brīvdiena visai ģimenei
Veikalā būs ne tikai ērti iepirkties, bet tajā varēs arī labi pavadīt laiku kopā ar visu ģimeni. Veikala plānojums ir veidots tā, lai varētu iepirkties un iedvesmoties, kā arī ieturēt maltīti IKEA restorānā vai ļaut bērniem rotaļāties speciāli iekārtotās vietās.

“IKEA veikalā starp ekspozīciju zāli un tirdzniecības zāli atrodas restorāns ar 450 sēdvietām, kur piedāvājam plašu dažādu ēdienu klāstu, piemēram, zviedru tradicionālās gaļas bumbiņas. Pie veikala izejas apmeklētāji var iegriezties IKEA Bistro, kur var nobaudīt izslavētos hotdogus vai saldējumu par 30 centiem. Īpaša uzmanība veltīta tam, lai būtu pieejama droša, izklaidējoša vide bērniem ‒ bērni no 3 līdz 7 gadu vecumam var spēlēties rotaļu istabā Småland, kur viņus pieskata mūsu darbinieki, bet paši mazākie var paēst IKEA restorānā bez maksas,” paskaidro I. Filipova.

IKEA veikals atrodas uz pašas Rīgas robežas (adrese: Biķeru iela 2, Dreiliņi, Stopiņu novads), Juglas un Biķernieku ielu krustojumā, 15 minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra. Veikala darba laiks: plkst. 10.00–21.00, restorāna darba laiks: plkst. 9.30–20.30.

LejupielādētLatvijas iedzīvotājiem tiks piegādāti 400 tūkstoši IKEA katalogu

2018. gada 20. augusts
Ir izdots pirmais IKEA katalogs latviešu valodā, un ir sākta tā izplatīšana Latvijas iedzīvotājiem. Katalogs 2 nedēļu laikā tiks piegādāts vairāk nekā 400 tūkstošos mājokļu Rīgā un Pierīgā. IKEA katalogs ir mājokļa labiekārtošanas un interjera dizaina iedvesmas avots teju 300 lappusēs.

IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova stāsta, ka, veidojot IKEA katalogu, galvenokārt tika domāts par cilvēkiem un to, kā uzlabot ikviena dzīvi mājās.

“Šogad IKEA katalogā apkopotas interjera idejas un risinājumi visdažādākajiem mājokļiem, jo cilvēku dzīves apstākļi un finansiālās iespējas ļoti atšķiras. Kataloga nolūkos tika izveidoti septiņi mājokļu iekārtojumi, lai ikviens tajos spētu saskatīt ko sev tuvu un rastu iedvesmu skaistām pārvērtībām savās mājās. Katalogā attēlota dažādu cilvēku sadzīve, ņemot vērā viņu sapņus un vajadzības mājās,” skaidro I. Filipova.

Veidojot IKEA katalogu, ņemti vērā vispasaules pētījuma “Dzīve mājās” rezultāti. Šo pētījumu veic, lai apzinātu cilvēku sadzīves paradumus un vēlmes mājokļa labiekārtošanas jomā. Latvijā pētījums tika veikts 2018. gada jūlijā. Vidēji katrs otrais respondents teica, ka ir apmierināts ar sava mājokļa iekārtojumu, un 62 % aptaujāto sacīja, ka nekur nav tik labi, kā savās mājās. Tomēr 6 no 10 respondentiem norādīja, ka viņu mājās nepieciešams remonts, un 75 % aptaujāto atzina, ka tas galvenokārt tiek atlikts naudas trūkuma dēļ.

“IKEA ir veikals cilvēkiem, tāpēc ieklausāmies cilvēkos un pielāgojamies dažādajām vajadzībām un vēlmēm. Katalogā apkopotas Zviedrijas interjera dizaina idejas, kuras par pieņemamu cenu iedzīvināt arī savās mājās, iekārtojot pavisam nelielu mājokli vai māju, kurā mīt ģimene ar bērniem, vai jebkādu citu dzīves telpu,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja.

IKEA katalogs ir unikāls ikgadējs izdevums, un pašu pirmo 1951. gadā Zviedrijā izdeva IKEA dibinātājs Ingvars Kamprads. Šogad IKEA katalogu izdos 50 valstīs 37 valodās ¬¬– kopumā vairāk nekā 190 miljonos eksemplāru. Latvijā drukātais katalogs pieejams latviešu valodā, bet, sākot ar 30. augustu, digitālais katalogs būs pieejams tīmekļa vietnē www.ikea.lv gan latviešu, gan krievu valodā.

Par pētījumu “Dzīve mājās”
Pētījums “Dzīve mājās” ir kvalitatīvs un kvantitatīvs vietēja mēroga pētījums, ko uzņēmums “RAIT Group” Latvijā veica 2018. gada jūlijā. Tiešsaistes pētījumā un apmeklējumos mājās piedalījās 500 Latvijas iedzīvotāju.

Lejupielādēt


Latvijā pirmā IKEA veikala atklāšana 30. augustā

2018. gada 16. augusts
Latvijā pirmais IKEA – zviedru uzņēmuma, kas pārdod mājokļa labiekārtošanas preces, – veikals tiks atklāts 30. augustā. Jaunais veikals atrodas uz pašas Rīgas robežas Biķeru ielā 2, Dreiliņos, Stopiņu novadā. Šis ir lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs; veikala platība: 34 500 kvadrātmetru. Tajā būs pieejamas vairāk nekā 8000 dažādas Zviedrijas dizaina preces mājokļa labiekārtošanai par tik zemu cenu, lai tās varētu atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku.

“Rit pēdējās dienas līdz IKEA veikala atklāšanai Latvijā, un šodien sākam Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem piegādāt IKEA katalogu latviešu valodā. No 30. augusta gaidīsim ikvienu lielākajā IKEA veikalā Baltijas valstīs. IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem, piedāvājot plašu klāstu funkcionālu, laba dizaina mājokļa labiekārtošanas preču par tik zemām cenām, lai tās varētu atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku,” stāsta IKEA veikala vadītāja Inga Filipova.

IKEA Rīga veikala platība ir 34 500 m2, un tā teritorija kopumā aizņem 10 ha. Veikals atrodas apmēram 15 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra, Juglas un Biķernieku ielas krustojumā. IKEA veikalā Rīgā būs pieejamas vairāk nekā 8000 zviedru dizaina preces mājokļa labiekārtošanai – mēbeles, virtuves piederumi un interjera priekšmeti.

IKEA veikalā darbosies arī IKEA restorāns ar 450 sēdvietām, kā arī bistro un Zviedrijas pārtikas preču veikals. Restorāna apmeklētāji varēs nobaudīt gardus tradicionālos zviedru ēdienus, piemēram, gaļas bumbiņas un lasi, kā arī dažādus latviešu ēdienus. Iecienīto IKEA uzkodu – hotdoga un saldējuma – standarta cena bistro būs 0,30 €.

Veikala darba laiks būs plkst. 10.00–21.00, bet restorāna darba laiks: plkst. 9.30–20.30.

SIA Paul Mason Properties ir IKEA franšīzes ņēmējs Latvijā, un tā īpašniekam pieder arī IKEA veikals Lietuvā un Islandē. Kopējie līdzšinējie ieguldījumi IKEA Rīga veikalā ir vairāk nekā 50 miljoni eiro.

Lejupielādēt
 

IKEA Latvija meklē vairāk nekā 100 darbinieku

2018 gada 7. maijs
Pārdošana, ēdināšana, darbs noliktavā ir vien dažas jomas, kurās IKEA Latvija tuvāko mēnešu laikā meklēs desmitiem darbinieku dažādu slodžu amatiem. Latvijā pirmo veikalu atklās 2018. gada rudenī, un tajā strādās vairāk nekā 200 darbinieku.

“IKEA prioritāte ir rūpes par cilvēku – darbinieku, klientu un ikviena cita – labsajūtu, drošību un labāku ikdienu, tāpēc mēs gādājam gan par izaugsmi veicinošu kultūru, gan vienlīdzīgu un atbildīgu darba vidi –, sākot ar dažādām apmācībām un beidzot ar drošu ikdienu, piemēram, visi strādājošie valkā uniformas un drošības apavus. Uzņēmums visā pasaulē ir īpašs ar savām vērtībām, kuru pamatā ir ģimeniska kopības sajūta – mūsu spēks ir savstarpēja uzticība, vienots mērķis un prieks strādāt kopā. Ne velti pēdējos trīs gadus IKEA ir atzīts par vienu no labākajiem darba devējiem mazumtirdzniecības nozarē Lietuvā,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

2018. gada pavasarī un vasarā IKEA Latvija meklēs vairāk nekā 30 darbinieku pārdošanā, vairāk nekā 30 – klientu apkalpošanā, vairāk nekā 20 – ēdināšanā, vairāk nekā 20 – darbam noliktavā un vairāk nekā 20 – telpu uzkopšanā. Darba iespējas būs gan pilnas, gan nepilnas slodzes darbiniekiem. “IKEA pasaulē un arī Latvijā vēl bez konkurētspējīga atalgojuma uzņēmums izceļas ar iekšējo kultūru – IKEA rūpējas par patīkamu mikroklimatu, lai cilvēki nāktu uz darbu ar prieku, kā arī par ilgtermiņa perspektīvām –, lai neatkarīgi no nostrādātajiem gadiem, vienmēr būtu iespēja attīstīties, piemēram, turpinot izaugsmi kādā citā interesējošā nodaļā. Uzņēmums daudz iegulda strādājošo apmācībās, tāpēc jaunieši IKEA varēs gūt pirmo darba pieredzi un atsperties turpmākajai karjerai. Uzņēmums plāno nākamgad piedāvāt arī prakses iespējas,” piebilst I. Filipova. Par aktuālajām darba iespējām var uzzināt šeit.

Baltijā lielāko IKEA veikalu atklās šā gada rudenī apmēram 8 km attālumā no Rīgas centra, Juglas un Biķernieku ielas krustojumā. Gandrīz 35 000 kvadrātmetru plašajā veikalā apmeklētāji varēs iegādāties mājokļa labiekārtošanas preces, izbaudīt zviedriskumu un baudīt gardu maltīti restorānā, piemēram, lasi vai iecienītās gaļas bumbiņas ar brūkleņu ievārījumu. Tas būs ģimenēm draudzīgs veikals ar uzraudzītu bērnu rotaļu laukumu, vairākām rotaļu zonām, telpām mazuļu aprūpei un ģimenes autostāvvietām.IKEA Riga navigation tower has been installed

21 June 2018
The IKEA Navigation sign tower was installed at the site where the IKEA store will be opened at the end of this summer. The 35 meter high sign tower revealed the exact location of the store on the edge of Riga (Biķeru Street 2, Dreiliņi, Stopiņu Municipality). The installing of the sign tower marks an important milestone towards the store opening.

“With raising of the sign tower, we are marking the exact location of IKEA store, where the first visitors will be greeted already at the end of summer. The goal of the sign tower is to serve visitors and drivers to find IKEA store from a distance, giving them time to prepare for the exit to the store. It is a strong communication tool for the inhabitants and it also helps to introduce the brand in a new market”, – says Inga Filipova, IKEA Latvia Store Manager.

According to her, the remaining important milestones towards the store opening will be the commissioning of the building, building and finalizing the exposition rooms as well as filling the racks with goods and preparing the IKEA restaurant for visitors. The Navigation sign tower, bearing yellow IKEA name on characteristic blue background, will be best visible for visitors coming from Juglas and Biķernieku streets, but will also be seen from the neighboring areas.

The store manager also informed, that IKEA is currently looking to fill more than 100 jobs in sales, customer relations, food, logistics and other fields, mostly for part-time work. “This year IKEA in Lithuania was announced the best Lithuanian retail employer of 2018. We are coming to Latvia with the same ambition, culture and benefits offering for Latvia’s employees. Anyone willing to join our team is most welcome to apply”, – says Inga Filipova.

First IKEA store in Riga will be 34.500 square meters, filled with a wide range of home furnishing products. The restaurant will offer a real taste of Sweden with specialties such as meatballs with lingonberries or salmon dishes. The store will be a family-friendly place with a supervised child playground, play areas throughout the store, baby care rooms and preferred family parking.
 

IKEA opens the store in Latvia, autumn 2018

31 January 2017
Today IKEA Retail Latvia announced it is submitting plans to the City of Riga and Stopiņi Municipality, which would make it possible to meet the many people in the Baltics with a second IKEA store. Pending approvals, construction of the IKEA store will begin in spring of 2017, with an opening at the end of August 2018. Until then, customers can shop at the closest IKEA store in Vilnius, Lithuania. Paul Mason Properties Ltd. will operate the store under a franchise agreement with Inter IKEA Systems BV.

"We are very pleased to open the first IKEA store in Latvia. Opening an IKEA store in a new country is not only a long-term commitment, it is also the responsibility to contribute in development of our brand vision – to create a better everyday life for the many people,” said Sigurdur Palmason, Chairman of Paul Mason Properties Ltd. “We have been observing the Latvian market for over a decade, and we are very pleased to finally be able to bring IKEA to Latvia.”

Located approximately 8 km east of downtown Riga, the proposed standard-format IKEA store and the over 1,000 parking spaces would be built on a land plot at the intersection of Juglas Street and Biķernieku Street, with easy access from all parts of Riga and the region. The store plans reflect the same unique architectural design for which IKEA stores are known worldwide. The size of the IKEA store will be 34,500 m2 on a 10-hectare land plot, and the total investment will be close to EUR 60 million. It is envisaged that further retail investments on the site could total over EUR 100 million.

The IKEA store will feature nearly 8,000 exclusively designed items, 55 inspirational room-settings, three model home interiors, a supervised children’s play area and a 450-seat restaurant serving Swedish specialties such as meatballs with lingonberries, salmon plates, as well as local dishes. Other family-friendly features include a ‘Children’s IKEA’ area in the Showroom, baby care rooms, play areas throughout the store and preferred family parking. In addition to up to 300 jobs that are expected during the construction phase, approximately 400 co-workers would join the IKEA family after the new store opens.

About IKEA Since the founding in Sweden in 1943, IKEA has offered home furnishings of good design and function at affordable prices. There are currently 392 IKEA stores in 48 countries. IKEA has been ranked among the best retail employers in Lithuania for the last three years. IKEA is committed to sustainability and it is reflected in our values. We are guided by a vision of “creating a better everyday life for the many people” and a better everyday life means a more sustainable life. Using resources carefully and treating people with respect are part of our roots. IKEA supports worldwide initiatives that benefit children and the environment. For more information see www.IKEA.lv