Laipni lūdzam! Välkommen

Šī sadaļa ir paredzēta mediju pārstāvjiem un tiem, kurus interesē IKEA notiekošais. Te publicējam paziņojumus medijiem, informāciju par jaunākajām precēm un idejas iedvesmojošos augstas izšķirtspējas attēlos. Ja neatrodi meklēto vai ja gribi uzzināt vairāk, raksti mums uz e-pasta adresi komunikacija@IKEA.lv.
2019 09 26

Salda miega izaicinājums: 6 padomi guļamistabas iekārtojumam

Tikai puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka no rīta mostas izgulējušies, – tā liecina IKEA pētījuma dati*. Gandrīz 70 procentu aptaujāto sacīja, ka vēlas mājās mainīt interjera stilu, pārkārtot mēbeles, atbrīvoties no daudzām mantām vai tās parocīgāk sakārtot. IKEA interjera dizainere Renāte Vāvere dalās ar padomiem, kā par pieņemamu cenu iekārtot funkcionālu un ērtu guļamistabu.

Kam telpa paredzēta?
Telpa jāiekārto tā, lai būtu ērti tiem, kas tajā dzīvo, tāpēc pirms pārveido istabas interjeru, izdomā, ko vēlies darīt šajā telpā vēl bez gulēšanas, piemēram, glabāt mantas, lasīt, skatīties televizoru vai darīt ko citu. Pēc tam izmēri istabu un izvērtē, kam tajā pietiktu vietas. Izdomā, cik naudas vari atvēlēt telpas pārvērtībām, un centies iekļauties šajā summā. Pirms īsteno jebkādas pārmaiņas vai pērc jaunas lietas, padomā, ko no esošajām mēbelēm vari paturēt vai atjaunot, mēģinot iztēloties, kā tās izskatīsies kopā ar jaunajām mēbelēm. 

Kādu noskaņu vēlies radīt telpā?
Tradicionālu vai modernu? Lakonisku vai greznu? Gaišu vai tumšu? Ja vēlies krāsainu interjeru, centies izvairīties no piesātinātām krāsām un pēc iespējas izmanto krāsas pie aizmugurējās sienas, pret kuru liksi gultas galvgali, lai krāsa ikdienā netraucētu. Noskaņas veidošanai izmanto tekstilizstrādājumus un dekoratīvos interjera priekšmetus, piemēram, sveces, augus, paklājus un spilvenus. Lai interjers būtu personiskāks, atrodi telpā vietu attēliem un fotogrāfijām – izdrukā un ierāmē savas skaistākās bildes, kas jau gadiem krājas datorā vai telefonā.

Uztver miegu nopietni
Jaunākā aktualitāte ir darba, privātās dzīves un miega līdzsvars. Iekārto telpu, domājot par savām ērtībām gulēšanas laikā – par matrača un spilvena stingrību un segas biezumu. Ziemā guli zem biezākas segas, bet vasarā – zem plānākas. Pirms pērc preces, kas var ietekmēt miega kvalitāti, velti laiku pārdomātam lēmumam, piemēram, izmēģini matraci, veikalā uz tā paguļot vismaz 20 minūtes. Lai matracis un spilveni kalpotu ilgāk, lieto pārvalkus. Tie maksā tikai dažus eiro, bet nodrošina higiēnisku vidi gulēšanai, un, tos lietojot, matracis ilgāk izskatīsies kā jauns. Nelielā telpā gulēšanai ieteicams izvēlēties dīvānu vai izvelkamo gultu. Šis risinājums ir piemērots arī vienistabas dzīvoklī vai dzīvojamā istabā, kur ne tikai guļ, bet arī uzņem viesus vai strādā. Tomēr atceries, ka lielu gultu var likt arī mazā guļamistabā, – tikai pārējā telpa jāiekārto īpaši pārdomāti. 

Izmanto radošas metodes mantu glabāšanai
Mājās ir daudz vietu, kur glabāt mantas – pie sienas līdz pat griestiem, zem gultas vai virs tās, uz durvīm vai aiz tām. Iekārtojot mazu telpu, izvēlies mēbeles ar mantu glabātavām, piemēram, MALM gultu ar paceļamu pamatni. Laba izvēle būs skapis arī ar bīdāmām durvīm. Iekārto skapi atkarībā no tā, kādu apģērbu tajā glabāsi – augstāku drēbju stangu kleitām, zemāku – biksēm. Apģērbu, ko var glabāt salocītu, sakārto atvilktnēs, bet retāk lietotas drēbes vai lietas vaļaspriekiem – augšējos plauktos. Lielie palīgi mantu kārtošanā ir organizatori un kastes, kas maksā tikai dažus eiro, bet palīdzēs līdz pat 30 procentiem efektīvāk izmantot vietu skapī. 

Lai top gaisma!
Apgaismojuma nevar būt par daudz, jo īpaši mūsdienās, kad LED spuldzes palīdz samazināt elektrības rēķinu. Vienas spilgtas griestu lampas vietā labāk izvēlies dažādas lampas – lielu lampu vispārējam apgaismojumam, galda lampas noskaņas radīšanai vai funkcionālo apgaismojumu lasīšanai vai citām nodarbēm, kam vajadzīgs koncentrēta gaisma. Padomā arī par dabisko apgaismojumu – kad saule iespīd istabā un uz cik ilgu laiku? Piemēram, ja saule istabu izgaismo piecos no rīta, guļamistabā noderēs gaismu necaurlaidīgi aizkari (arī bērnistabā – jo ilgāk gulēs bērni, jo vairāk miega stundu tiks vecākiem).  

Galvenais – izbaudi procesu
Spēlējies ar interjeru un eksperimentē! Ātrākais veids, kā ar maziem ieguldījumiem mainīt noskaņu telpā, ir mainīt tekstilizstrādājumus, piemēram, gultas veļu, spilvena pārvalkus vai paklājus. Atklāj neierastus paņēmienus, piemēram, liec aizkarus trīs slāņos vai paslēp aiz tiem spoguli. TRONES apavu skapītim nav jāstāv priekšnamā, to var likt arī pie guļamistabas sienas aiz durvīm, bet STOTTA apgaismojuma sloksni var likt kaut vai skapī – tai nav vadu, un tā darbojas ar uzlādējamām baterijām. 

Vēlies vēl citas iedvesmojošas idejas iekārtojumam par pieņemamu cenu? Smelies iedvesmu digitālajā katalogā www.IKEA.lv vai skaties raidījumu “Manas mājas ar IKEA” trešdienās plkst. 21.00 TV3. 


Lejupielādēt
2019 09 24

No matrača uz grīdas līdz pilnvērtīgai telpai – IKEA pārvērtīs pāra guļamistabu

Trešā no kopumā desmit telpām, ko raidījumu cikla “Manas mājas ar IKEA” laikā līdz nepazīšanai pārvērtīs IKEA dizaineri, ir guļamistaba jaunas ģimenes pirmajā mājoklī. Līdz šim istabā drēbes glabājās kastēs un par guļvietu kalpoja matracis uz grīdas. Piesakoties pārvērtībām, pāris sapņoja par guļamistabu, kurā atkal uzdzirkstītu tādas emocijas kā viņu iepazīšanās laikā pirms vienpadsmit gadiem.

Jāiekārto “mīlas ligzdiņa”
Santa kopā ar vīru Ilmāru, divus gadus veco dēliņu Frederiku un kaķi Boniju mitinās dzīvoklī Rīgā. Santa darbojas personāla atlases jomā, bet Ilmārs ir būvinženieris.

Ģimene trīs gadus pēc kāzām beidzot tikusi pie sava pirmā mājokļa un vēlējusies to iekārtot pa savam. Ikreiz, kad radies laiks un iespēja interjera pilnveidošanai, citas telpas mājoklī šķitušas svarīgākas, tāpēc pašu guļamistaba palikusi novārtā.

Lai to mainītu, Santa nolēmusi pieteikt ģimenes mājokli raidījumam “Manas mājas ar IKEA”, kurā IKEA interjera dizaineri pārveido telpas dažādos Latvijas iedzīvotāju mājokļos, parādot IKEA piedāvātos risinājumus reālās telpās un sniedzot praktiskus padomus interjera veidošanā.

Santa vēlas, lai guļamistaba būtu vieta, kur atpūsties pēc garas un rosīgas dienas. “Iedomājos, ka telpa ir enerģisku krāsu pilna – tumši violets, bordo, sūnu zaļš vai kas tāds. Ir jūtams komforts, kas liek piekļaut vienam otru ciešāk un pavadīt te pēc iespējas vairāk laika,” pieteikumā raidījumam norāda Santa.

Pāra vēlmes jāsalāgo ar ierobežoto vietu
Pārvērtības Santas un Ilmāra guļamistabā apņēmusies veikt IKEA interjera dizainere Renāte Vāvere. Viņa norāda, ka pāra dzīvoklis ir pavisam neliels, tāpēc viņas lielākais izaicinājums būs iekārtot telpu, lai tā būtu ne tikai funkcionāla un ērta, bet arī ar stilu un noskaņu.

IKEA dizainere akcentē: “Mazai telpai labāk izvēlēties gaišus toņus – tad tā šķitīs plašāka. Iekārtojumam izvēlēšos baltas mēbeles, taču pāra vēlmi pēc tumšākiem toņiem realizēšu, izmantojot dažādus akcentus un detaļas, lai radītu mājīgu un romantisku noskaņu.”

Līdz šim Santas un Ilmāra drēbes glabājās galvenokārt kartona kastēs un uz atvērta pakaramā, tāpēc vēl viens dizaineres izaicinājums būs atrast vietu ietilpīgam skapim, kur salikt daudzās kleitas, kreklus un citus apģērbus un aksesuārus. Tā kā telpa ir maza, Renāte meklēs radošus risinājumus mantu glabāšanai. 

Skaties raidījumu ”Manas mājas ar IKEA” trešdienās plkst. 21.00 kanālā TV3!


Lejupielādēt
2019 09 19

Pirms un pēc: pārsteigt vecākus ar dzīvojamās istabas pārvērtībām

Dzīvojamā istaba ir viena no telpām, kur mājās pavadām visvairāk laika – tur ģimene vakaros sanāk kopā un svētkos uzņem viesus. Šai istabai jābūt mājīgai un funkcionālai, lai visa ģimene tur justos labi. Otrajā raidījumā “Manas mājas ar IKEA” dizainere pārveidoja dzīvojamo istabu kāda pāra, kas šogad svin 50 gadu kāzu jubileju, mājoklī.

Ozoliņu pāri no Jelgavas televīzijas raidījumam slepus pieteica viņu meitas Kristīne un Dace. Viņas vēlējās sagādāt vecākiem pārsteigumu zelta kāzās, pārveidojot viesistabu, kur pāris pavada laiku ikdienā un uzņem viesus svētkos. Dzīvojamās istabas pārvērtības īstenoja IKEA interjera dizainere Līva Salaka. Viņa stāsta, ka lielākie izaicinājumi šīs istabas iekārtošanā bija nepieciešamība vienā telpā apvienot vairākas funkcijas un atrast veidu, kā iekļaut interjerā neparastās formas kamīnu. Dizaineres mērķis bija radīt gaišu un mierīgu vietu gan ikdienai, gan ģimenes kopā sanākšanas reizēm – viņa vēlējās, lai ģimenes locekļi, ienākot šajā istabā, vienmēr justos labi.

Viena istaba – vairākas funkcijas
Līdz šim dzīvojamajā istabā ievērojami uzlabojumi nebija veikti jau daudzus gadus – tā bija iekārtota ar tumšām, vecām un stilistiski nesaskaņotām mēbelēm, līdz ar to telpas kopējā noskaņa bija tumša un drūma.

Dizainere uzsver, ka, plānojot jebkuras telpas pārvērtības, svarīgākais ir sākt ar funkciju: “Šajā gadījumā mans galvenais uzdevums bija vienā telpā apvienot vairākas funkcijas: tētim patīk skatīties televizoru, mammas hobijs ir likt puzles, turklāt šeit notiek arī ģimenes sanākšanas.” Lai izpildītu šīs vajadzības, IKEA dizainere izvēlējās ērtu atpūtas krēslu tētim un izvelkamu galdu, kur ikdienā mamma var likt puzles, bet svētkos pie tā var sasēdināt visu lielo ģimeni. “Labs risinājums nelieliem mājokļiem, kuru saimniekiem patīk uzņemt viesus, ir salokāmie krēsli, piemēram, TERJE, ko var viegli salocīt un piekārt pie sienas kādā telpas stūrī, kas netiek izmantots citām funkcijām,” skaidro Līva.

Šajā dzīvojamajā istabā viņa pamanīja kļūdu, kas raksturīga daudziem Latvijas mājokļiem – mēbeles bija izvietotas pie sienām pa visu istabas perimetru: “Šādi izkārtojot mēbeles, telpas centrs visbiežāk paliek tukšs, tāpēc ir sajūta, ka istaba nav mājīga. Lai izvairītos no šādām kļūdām, ir vērtīgi uzzīmēt uz papīra lapas istabas robežas mērogā, izgriezt no papīra mēbeļu formas un paspēlēties ar dažādām izkārtojuma versijām, lai atrastu interesantu un tajā pašā laikā ērtu risinājumu.”

Kā kombinēt mākslas darbus?
Pārim ļoti iemīļots motīvs ir ceriņi, jo abi iepazinās tieši ceriņu ziedēšanas laikā. Pirms pārvērtībām dzīvojamajā istabā bija daudz gleznu, kurās attēloti ceriņi, un tās bija sakārtas pie visām istabas sienām. Vispirms dizainere atjaunoja gleznu rāmjus, lai tie būtu vienā krāsā, un pēc tam izveidoja no gleznām kompozīciju pie sienas virs dīvāna, tā padarot to par istabas centrālo elementu. Līva atklāj, ka tieši ceriņi viņu iedvesmoja interjera izveidei, un visu pārējo istabas iekārtojumu viņa veidoja ap šīm gleznām.

“Ja vēlies mājās ātras pārmaiņas, iesaku izmantot bilžu turētāju, kas maksā vien dažus eiro, – tas ļaus nomainīt bildes, cik bieži vien vēlies, neurbjot sienās jaunus caurumus. Uz turētāja var salikt arī neierāmētus mākslas darbus, fotogrāfijas, grāmatas vai vinila skaņuplates ar skaistiem vākiem, kā arī citas jaukas lietas, ko vēlies izcelt,” saka Līva. Viņa piebilst, ka bildes labāk izvietot pie vienas sienas, nevis izkaisīt pa visu telpu. Koncentrējot bildes vienā vietā, tās kļūs par istabas centrālo objektu.

Interjera izaicinājums – kamīns
Ozoliņu ģimenes dzīvojamajā istabā ir neparastas formas kamīns, kas ikdienā netiek kurināts. “Kamīna apdarē izmantotas tumši brūnas flīzes ar kontrastējoši gaišām šuvēm, līdz ar to kopskats ir smagnējs. Mēs atjaunojām šuves neitrālākā tonī un skursteņa daļai uzlīmētās tapetes ar dekoratīviem ķieģeļiem nomainījām pret vienkāršu, baltu apdari, kas pieskaņota istabas sienām. Tagad kamīns iederas interjerā,” skaidro dizainere. Lai daļēji atjaunotu kamīna funkciju, viņa tajā salika sveces – tās varēs iedegt vēsos rudens vakaros, lai radītu mājīgu noskaņu. 


Lejupielādēt
2019 09 17

Pārsteigums vecākiem zelta kāzās: IKEA dizainere pārvērš dzīvojamo istabu

Otrajā interjera pārvērtību raidījumā “Manas mājas ar IKEA”, ko kanālā TV3 varēsiet vērot 18. septembrī, meitas Kristīne un Dace sagādājušas pārsteigumu saviem vecākiem, kuri līdz pēdējam brīdim nemaz nezināja, ka pieteikti interjera pārvērtību raidījumam.

Pārvērtības piedzīvos atmiņu piepildīts dzīvoklis
Dzīvoklis Jelgavā, kur mitinās Kristīnes un Daces vecāki, ir vieta, kur māsas uzauga, tāpēc viņām šī vieta saistās ar siltām bērnības atmiņām. Abas māsas ļoti mīl savus vecākus un ir pateicīgas par nesavtīgo darbu, negulētajām naktīm un ģimeniskajām vērtībām, kas ieguldītas meitu audzināšanā. Šis gads vecāku dzīvē ir īpašs, jo vasarā laulātais pāris svinēja zelta kāzas. Lai sarūpētu vecākiem pavisam negaidītu pārsteigumu, meitas pieteica savu bērnības mājokli raidījumam “Manas mājas ar IKEA”. 

Pārvērtības gaidāmas dzīvokļa viesistabā – telpā, kur vecāki pavada laiku ikdienā un uzņem visu plašo ģimeni svētkos. 

Mājokļa saimnieks ir pensionārs, kurš aizraujas ar dažādu televīzijas pārraižu skatīšanos, bet saimnieces hobijs ir likt puzles. Kristīne vēlas, lai atjaunotā telpa dotu iespēju abiem vecākiem darīt savas sirdslietas, atrodoties plecu pie pleca – tētis ērtā atpūtas krēslā varētu skatīties televizoru un pārspriest redzēto ar mammu. Viņas nodarbei savukārt būtu nepieciešams labs apgaismojums, jo savu hobiju mamma uztver ļoti nopietni.

Ne mazāk svarīgs elements istabā ir ēdamgalds, pie kā ģimene pulcējas kuplā skaitā, lai atzīmētu visus svētkus ar vecmāmiņas karaliskajām karbonādēm un vectētiņa cepeti – sākot ar valsts svētkiem un jubilejām, beidzot ar olu cīņām Lieldienās.

Tā kā viesistabas pārvērtības vecākiem būs pārsteigums, Kristīnei nācās viņus apmānīt, stāstot, ka pie vecākiem ieradīsies kāds cits TV raidījums, lai intervētu viņus saistībā ar gaidāmo kāzu jubileju. 

Izaicinājums – vairāku funkciju apvienošana vienā telpā
Šo atbildīgo uzdevumu – pārsteigt Kristīnes un Daces vecākus ar jaunu viesistabas iekārtojumu – uzņēmās IKEA interjera dizainere Līva Salaka.
Viņa stāsta, ka galvenais izaicinājums, plānojot šīs telpas interjeru, bija apvienot tajā vairākas funkcijas. Mammas hobijs ir likt puzles, tas nozīmē, ka nepieciešama vieta, kur to ērti darīt, kā arī labs apgaismojums. Savukārt tētim būtisks bija ērts atpūtas krēsls, kurā sēdēt, skatoties televizoru. Svarīgi, ka vecāki pie sevis bieži uzņem meitas ar ģimenēm, līdz ar to bija nepieciešams pietiekami liels galds, pie kura sasēsties visiem kopā un kas neaizņemtu daudz vietas ikdienā.

“Veidojot istabas interjeru, liku uzsvaru uz to, lai telpa būtu gaiša un ģimene varētu tajā daudzpusīgi pavadīt laiku gan ikdienā, kad abi kopīgi aizvada vakarus, gan svētkos, kad visa lielā ģimene sanāk uz kopīgām vakariņām,” norāda IKEA dizainere. 

Iespējams, sirsnīgākais no “Manas mājas ar IKEA” raidījumiem
Kā IKEA profesionāļiem būs izdevies iepriecināt zelta kāzu gaviļniekus, kuriem par šīm pārvērtībām nav ne jausmas, skatieties jau otrajā “Manas mājas ar IKEA” raidījumā trešdien, 18. septembrī plkst. 21.00. 

Seko līdzi, kā top pārmaiņas, un saņem vērtīgus padomus no IKEA interjera dizaineru komandas!


Lejupielādēt
2019 09 12

Pirms un pēc: dizainere pilnībā pārveido mazuļa un pirmklasnieces istabu

Iekārtojot bērnistabu, vecāki bieži sastopas ar vairākiem izaicinājumiem – tajā jāatrod vieta rotaļlietu glabāšanai, istaba jāpielāgo, bērnam paaugoties, turklāt, ja vienā telpā dzīvo vairāki bērni, tad tajā jāapvieno dažādas gaumes un vajadzības. Jaunajā televīzijas raidījumā IKEA dizainere tika galā ar visiem šiem izaicinājumiem, iekārtojot kādas rīdzinieku ģimenes bērnistabu, kurā mitinās divas māsas – mazulis un pirmklasniece.

IKEA un TV3 uzsāk jaunu kopprojektu – interjera pārvērtību raidījumu “Manas mājas ar IKEA”, kas ļauj skatītājiem sekot līdzi pārmaiņām desmit dažādos Latvijas iedzīvotāju mājokļos. IKEA dizaineres meklē risinājumus kā tipiskiem, tā individuāliem interjera izaicinājumiem, ne vien piešķirot jaunu dzīvi izvēlētajām istabām, bet arī iedvesmojot ikvienu veikt līdzīgus uzlabojumus savās mājās.

Pirmais raidījums bija veltīts bērnistabas iekārtošanai. IKEA interjera dizainere Ieva Buka pārveidoja istabu, kur mitinās divas māsas – sešgadīgā Emīlija, kas šogad sāk skolas gaitas, un viņas deviņus mēnešus vecā māsiņa Rebeka. “Galvenais izaicinājums, iekārtojot šo istabu, bija nepieciešamība vienā telpā apvienot tik dažāda vecuma meiteņu vajadzības. Emīlijai bija nepieciešama funkcionāla vieta mācībām un kāds jauks stūrītis, kur pabūt vienatnē, tikmēr Rebekai vajadzēja paredzēt vietu ne tikai gulēšanai, bet arī rotaļām, kā arī padomāt par drošības risinājumiem,” stāsta dizainere.

Plānojot jebkuras telpas pārvērtības, IKEA dizainere iesaka sākt ar telpas funkciju – ko galvenokārt paredzēts darīt istabā: gulēt, strādāt, ieturēt maltītes vai atpūsties? Kad tas ir skaidrs, var izvēlēties vienu vai pāris svarīgākās mēbeles – piemēram, gultu, drēbju skapi, dīvānu vai rakstāmgaldu –, un ap tām veidot pārējo interjeru. “Šajā gadījumā istabai ir vairākas funkcijas – tā ir vieta gan gulēšanai, gan rotaļām, gan mācībām. Viena no meiteņu mammas vēlmēm bija iekārtot ērtu mācību vietu vecākajai meitai, kas šogad uzsāk mācības pirmajā klasē, un vietu, kur mazākajai māsai spēlēties, lai viņa būtu nodarbināta, kamēr Emīlija pilda mājasdarbus,” skaidro dizainere.

Mēbeles aug kopā ar bērniem
Māsu mamma vēlējās, lai jaunās mēbeles meitenēm derētu vismaz piecus gadus un lai ģimenei nebūtu tik drīz jāiegādājas jaunas. “Man patīk mammas ilgtspējīgā pieeja. Visiem vecākiem, kas plāno iekārtot bērnistabu, iesaku izvēlēties pielāgojamas mēbeles – gultu, rakstāmgaldu, krēslu, plauktus, kas aug kopā ar bērnu,” saka dizainere. Emīlijai viņa izvēlējās gultu, ko var pagarināt līdz 2 m, bet Rebekai – redeļu gultiņu, kurai vēlāk varēs noņemt priekšējo malu, lai meitene pati varētu iekāpt gultiņā.

“Meiteņu istabai es izvēlējos plauktu sistēmu STUVA – tai var pievienot papildu daļas, ja pēc kāda laika rodas sajūta, ka visām mantām pietrūkst vietas. Kad meitenes paaugsies un mainīsies viņu mīļākās krāsas, šiem plauktiem varēs nomainīt durvis vai rokturus,” skaidro Ieva Buka. Emīlijas rakstāmgalds ir no MICKE kolekcijas – tas ir papildināts ar atvilktņu plauktu uz ritentiņiem, ko var viegli pārvietot pa istabu, ja tas ir nepieciešams, vai pastumt malā, lai iztīrītu grīdu zem tā. Šīs mēbeles tika izvēlētas, domājot par nākotni – kad jaunākā māsa paaugsies, vecāki varēs paplašināt esošo mācību zonu, pievienojot vēl vienu galdu no šīs pašas mēbeļu kolekcijas.

Lampas – funkcijai un noskaņai
Pirms pārvērtībām istabā bija tikai divi gaismekļi – viena griestu un viena sienas lampa. IKEA dizainere skaidro, ka tas ir ierasts risinājums daudzos Latvijas iedzīvotāju mājokļos. Viņa uzsver, cik svarīgi ir izvelēties piemērotu apgaismojumu, lai istaba būtu gan mājīga, gan pietiekami gaiša: “Es izvēlējos meiteņu istabā uzstādīt septiņas dažādas lampas – funkcionālas lasīšanas lampas uz rakstāmgalda un pie gultas, kā arī interesantas dekoratīvās lampas, kas rada mājīgu noskaņu. Ar vienu griestu lampu parasti nepietiek, lai apgaismotu, piemēram, lasīšanas stūrīti vai rotaļu zonu.”

Dizainere atgādina, ka labāk izvēlēties LED lampas, jo tās patērē mazāk elektrības un ir drošākas, jo nesakarst. Tāpēc parasto lampu vietā var uzstādīt vairākas LED lampas, un tās joprojām patērēs mazāk enerģijas. Bērnistabā svarīgi likt lampas, kas domātas tieši bērniem, jo tās atbilst visām drošības prasībām.

Sienām izvēlies gaišus toņus
“Viena no biežākajām kļūdām, iekārtojot bērnistabu, ir pārāk košu un spilgtu sienas krāsu izvēle. Parasti cilvēki krāsu izvēlas pēc maza paraudziņa, bet nepadomā, ka krāsa izskatīsies daudz intensīvāka, ja ar to nokrāsos visu sienu, ne tikai mazu papīra gabaliņu. Tāpēc es iesaku sienām izvēlēties par pāris toņiem gaišāku krāsu, jo jāatceras, ka bērns istabā ne tikai spēlēsies, bet arī gulēs un atpūtīsies,” saka IKEA dizainere. Pirms pārvērtībām meiteņu istabā divas sienas bija violetā krāsā un pārējās – gaiši zaļā un persiku krāsā. Tās krāsas bija palikušas pāri no citu istabu remonta, tāpēc kopiespaids bija visai košs. Lai padarītu istabu gaišāku un tajā pašā laikā izmantotu arī Emīlijas iemīļoto rozā krāsu, dizainere apvienoja baltos un rozā toņus, iegūstot rotaļīgu, bet ne pārlieku košu rezultātu.

Atceries par drošību!
Tā kā viena no istabas iemītniecēm vēl ir pavisam maza, drošības risinājumi istabā bija jāpielāgo Rebekas vecumam. Šis apsvērums radīja dažus papildu izaicinājumus dizaineres darbā: “Parasti istabām, kur dzīvo vairāki bērni, es izvēlos divstāvu gultas, jo tas ir lielisks veids, kā ietaupīt vietu mazās telpās. Taču šoreiz šāds risinājums mazajai māsai vēl nav piemērots, tāpēc izvēlējos divas atsevišķas gultas. Vēl viena lieta ir palodze – daudzos gadījumos tā ir noderīga, lai paplašinātu rakstāmgalda darba zonu un izmantotu dienasgaismu, taču šoreiz es izvēlējos to neizmantot, lai lieki nepievērstu mazās Rebekas uzmanību logam.”

Lai pasargātu mazos pirkstiņus, Ieva Buka iesaka izmantot speciālus fiksatorus durvīm un zemākajām atvilktnēm – tie maksā tikai pāris eiro, bet ir ļoti noderīgi mājokļos, kur dzīvo mazi bērni.

Mazas un personiskas detaļas
Lai padarītu istabu personiskāku un interesantāku, dizainere izmantoja mazus un mīļus nieciņus no ģimenes kolekcijas – piemēram, Emīlijas zīmējumus un no rozā ziediem veidotu “E” burtu. “Papildus tam es uztaisīju arī karodziņu virtenes no SOFIA auduma dzeltenā un rozā krāsā un piekāru tās virs Emīlijas un Rebekas gultām, lai radītu priecīgu svētku sajūtu.

Es vēlējos istabu iekārot tieši tā, lai meitenēm tā patiktu un lai viņas uzreiz visu gribētu izpētīt, izmēģināt katru detaļu un justos tur mājīgi. Domāju, ka mana misija šeit ir izpildīta,” priecājas Ieva Buka.


Lejupielādēt
2019 09 10

Klāt IKEA raidījuma pirmā sērija! Dizaineru izaicinājums – iekārtot istabu mazulim un pirmklasniecei

Trešdien, 11. septembrī, kanālā TV3 sāksies jauns, unikāls televīzijas raidījums “Manas mājas ar IKEA” – tas ļaus skatītājiem sekot līdzi, kā tiek pārvērstas 10 istabas dažādos Latvijas iedzīvotāju mājokļos. IKEA dizaineres atradīs piemērotākos risinājumus raidījuma dalībnieku māju interjeriem un sniegs praktiskus padomus, kā ar nelieliem ieguldījumiem uzlabot jebkuru mājokli. Pirmā no desmit istabām, kas piedzīvos pārvērtības raidījuma laikā, ir bērnistaba – dizaineres uzdevums ir pārvērst to par patīkamu un ērtu vietu divām māsām ar lielu vecuma starpību.

Uzdevums nav viegls – jāiekārto “mazo dāmu pasaule”
Ruta kopā ar vīru Lauri un divām meitiņām – sešus gadus veco Emīliju un 9 mēnešus veco Rebeku – mitinās dzīvoklī Rīgā, Pārdaugavā. Lauris ir operators, bet Ruta šobrīd ir bērna kopšanas atvaļinājumā un rūpējas par abām atvasēm.
 
Šis gads viņiem ir lielu pārmaiņu laiks. Ģimenē ienākusi mazā māsa Rebeka, un par vecāko māsu kļuvusī Emīlija vasarā absolvējusi bērnudārzu un nu uzsākusi skolas gaitas. Saprotot, ka istaba nav piemērota ne pirmklasniecei, ne mazulim, Ruta nolēmusi spert lielu soli un pieteikt ģimenes mājokli dalībai raidījumā “Manas mājas ar IKEA”, kurā IKEA interjera dizaineri pārveidos telpas dažādos Latvijas iedzīvotāju mājokļos.

Lai gan Emīlijas mīļākās krāsas ir rozā, violeta un sarkana, Ruta vēlas, lai interjers būtu gaišs, jo tādas ir arī pārējās telpas dzīvoklī. Viņa cer, ka dizainere radīs funkcionālu, ērtu un drošu vidi gan skolniecei, gan mazulim.  

“Es pati personīgi no dizaina lietām nesaprotu neko un neredzu, kā tas izskatīsies rezultātā, tāpēc esmu priecīga, ka man nav jādomā, kur stāvēs rakstāmgalds,” par dalību raidījumā priecājas mamma.

Dizaineres lielākais izaicinājums – radīt vidi, kas piemērota bērniem ar lielu gadu starpību
Pārvērtības Rebekas un Emīlijas istabā apņēmusies veikt prasmīgā IKEA interjera dizainere Ieva. Viņa norāda, ka apvienot tik dažādu meiteņu vēlmes, ja viena sāk mācīties skolā, bet otra – tikai staigāt, ir liels izaicinājums. Bija jāatrod veids, kā nodarbināt mazo māsu laikā, kad lielā māsa mācās.

IKEA dizainere nolēmusi uzlabot telpas funkcionalitāti, izveidojot pielāgojamu un pārveidojamu risinājumu vismaz pieciem gadiem – telpu, kas aug līdzi bērniem. “Ne mazāk svarīga ir bērnu drošība. Izmantotajiem risinājumiem jābūt radītiem un piemērotiem lietošanai tieši bērniem – sākot ar materiāliem, formām bez asiem stūriem un beidzot pat ar drošības stiprinājumiem,” norāda IKEA interjera dizainere.

Iedvesmojies no IKEA ekspertiem!
To, cik radoši IKEA interjera dizainere pārvarēs izaicinājumus, lai iepriecinātu Rebeku un Emīliju, skaties jaunā raidījuma ”Manas mājas ar IKEA” pirmajā sērijā 11. septembrī plkst. 21.00 kanālā TV3!

Turpmāk katru trešdienu kopumā desmit sērijās skatītājiem būs iespēja vērot un iedvesmoties no profesionāliem IKEA interjera dizaineriem, kas īstenos pārvērtības reālās telpās tepat Latvijā.

Seko līdzi, kā top pārmaiņas, un saņem vērtīgus padomus no IKEA interjera dizaineru komandas!

Par “Manas mājas ar IKEA”
Raidījums “Manas mājas ar IKEA” būs ēterā no 11. septembra katru trešdienu plkst. 21.00 kanālā TV3. Šis ir Latvijā vēl nebijis interjera pārvērtību raidījums, kurā desmit sērijās dizaineri parādīs, kā IKEA piedāvātos risinājumus īstenot reālās telpās, un sniegs praktiskus padomus mājokļa iekārtošanā.


Lejupielādēt
2019 08 29

Šodien Tallinā atklāj IKEA

Šodien, 29. augustā, Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmums IKEA atklāj interneta veikalu un preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu Tallinā, Igaunijā. Līdz ar šo soli IKEA tagad ir pieejams visās trīs Baltijas valstīs. IKEA Igaunijā piedāvās vairāk nekā 8000 mājokļa labiekārtošanas preču, no kurām vairāk nekā 2000 maksās mazāk par 10 EUR.

“IKEA misija, ar kuru nākam pie Igaunijas iedzīvotājiem, ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. IKEA biznesa ideja ir piedāvāt Igaunijas iedzīvotājiem tieši to, kas viņiem ir nepieciešams, – funkcionālas, skaistas un kvalitatīvas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Tāpēc ceturtdaļa IKEA preču sortimenta jeb vairāk nekā 2000 preču, sākot ar mēbelēm un beidzot ar interjera priekšmetiem, maksās mazāk nekā 10 EUR,” saka Aleksejs Mihailovs, IKEA preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas Tallinā vadītājs.

IKEA Igaunijas tirgū ienāk vispirms digitāli, atverot interneta veikalu un piedāvājot pilnīgu mājokļa labiekārtošanas preču sortimentu – 8000 preču. Preces varēs pasūtīt, un tās tiks piegādātas dažu darbadienu laikā. Preču pasūtīšanas un saņemšanas vietā savu pasūtījumu ikviens varēs saņemt bez maksas. IKEA piedāvās arī piegādi uz mājām – tās cena būs, sākot ar 19,90 EUR. IKEA apmeklētājiem būs pieeja arī digitāliem pakalpojumiem – iedvesmojošiem interjera risinājumiem tiešsaistē, digitālajiem plānošanas rīkiem, digitālajai lojalitātes programmai un citiem pakalpojumiem. 

Papildus interneta veikalam ir atvērta arī ekspozīciju zāle preču pasūtīšanas un saņemšanas vietā Tallinā, lai nodrošinātu klientiem vislabāko iepirkšanās pieredzi. Tur apmeklētājiem būs iespēja gūt iedvesmu, apskatot desmitiem reālistisku interjeru piemēru: dzīvojamās istabas, virtuves, vannasistabas un citas telpas. Kopumā tur varēs apskatīt un izmēģināt aptuveni 3000 dažādu preču. Preču pasūtīšanas un saņemšanas vietā būs pieejamas arī aptuveni 200 dažādas preces tūlītējai saņemšanai. Pircēju ērtībām daļai preču IKEA piedāvā arī 25 gadu garantiju un 365 dienas ilgu preču atpakaļatdošanas periodu lojalitātes programmas dalībniekiem. Igaunijā būs pieejams arī plašs pakalpojumu klāsts kā IKEA veikalā: dizaina un plānošanas konsultācijas, norēķini, mērīšanas, montāžas, piegādes un citi pakalpojumi.

IKEA preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas vadītājs uzsver, ka galvenie jaunumi, ko IKEA ienes Igaunijas tirgū, ir zemas cenas, plašs mēbeļu un mājokļa labiekārtošanas preču klāsts, kā arī risinājumi mazu telpu iekārtošanai un mājokļiem, kur dzīvo arī bērni.

Tīmekļa vietnē www.IKEA.ee IKEA interneta veikals ir pieejams jebkurā diennakts laikā, bet preču pasūtīšanas un saņemšanas vieta atrodas Tallinā, Peterburi ielā 66. Tās darba laiks katru dienu ir plkst. 10.00–20.00.

Par IKEA
IKEA mērķis ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Uzņēmuma ikdienas biznesā tiek ievēroti ilgtspējas principi, un tas atbalsta dažādas iniciatīvas, kas rūpējas par bērniem un vidi. Jau kopš uzņēmuma dibināšanas 1943. gadā Zviedrijā IKEA piedāvā laba dizaina un funkcionālas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Šobrīd 50 pasaules valstīs ir vairāk nekā 420 IKEA veikalu. Baltijā ir divi IKEA veikali – viens Latvijā un viens Lietuvā, kā arī ir pieejamas divas preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas. 


Lejupielādēt
2019 08 23

IKEA izziņo atvēršanas datumu Igaunijā

29. augustā Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmums IKEA Igaunijā uzsāks e-komerciju un atklās preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu. Igaunija ir starp pirmajām valstīm pasaulē, kur IKEA vispirms ienāks digitāli, ieviešot e-komerciju. Tallinā atklās arī preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu un loģistikas zonu (Peterburi ielā 66). Igaunijas iedzīvotājiem būs iespēja pasūtīt aptuveni 8000 dažādu mājas labiekārtošanas preču par izdevīgu cenu, un apmēram 200 dažādas preces būs pieejamas tūlītējai iegādei.

“Šodien mēs sākam skaitīt dienas, kas atlikušas līdz brīdim, kad IKEA ienāks Igaunijas tirgū, un mēs varēsim sagaidīt Igaunijas iedzīvotājus jaunajā vietā. IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem, un mēs to īstenosim gan digitāli, gan klātienē preču pasūtīšanas un saņemšanas vietā,” saka Aleksejs Mihailovs, IKEA preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas vadītājs. Pēc viņa teiktā, e-komercija palīdzēs sasniegt plašāku klientu loku Igaunijā, savukārt preču pasūtīšanas un saņemšanas vietā Tallinā varēs apskatīt un izmēģināt ap 3000 dažādu preču. Tūlītējai saņemšanai būs pieejamas 200 dažādas mājokļa labiekārtošanas preces.

A. Mihailovs norāda, ka šāds risinājums – ienākt jaunajā tirgū digitāli un apvienot e-komerciju un preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu ir unikāls; tas ir iespējams, ņemot vērā, ka Igaunijā digitāli risinājumi jau kļuvuši par ikdienu.

“Mūsu mērķis ir padarīt IKEA praktiskās, izdevīgās preces pieejamākas Igaunijas iedzīvotājiem; līdz šim igauņi bieži izmantoja iespēju iepirkties IKEA veikalos Latvijā un Lietuvā. Interneta veikals un preču pasūtīšanas un saņemšanas vieta nodrošinās ērtu IKEA preču pasūtīšanu un saņemšanu tuvāk mājām. Preču pasūtīšanas un saņemšanas vietā apmeklētāji varēs smelties iedvesmu, apskatot interjera risinājumus, kas veidoti tā, lai izskatītos kā īstā mājoklī, kā arī ar darbinieku palīdzību plānot mēbeļu sistēmas, piemēram, virtuves iekārtas, skapjus vai plauktus, un izvēlēto uzreiz pasūtīt”, – stāsta preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas vadītājs.

IKEA interneta veikals būs ērti lietojams mobilajās ierīcēs, un tajā būs pieejami aptuveni 8000 mājokļa labiekārtošanas preču. Interneta veikalā būs iespējams izvēlēties preču piegādi uz mājām vai pasūtījuma sagatavošanu, pasūtot preci tiešsaistē un saņemot to klātienē.

Tallinas preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas platība būs 6000 m2 un 1500 m2 tiks atvēlēti ekspozīciju zālei un plānošanas zonai, pārējā platība paredzēta loģistikas un e-komercijas vajadzībām. IKEA sniegs arī dažādus mājokļa labiekārtošanas pakalpojumus, piemēram, mērīšanu, pasūtīto mēbeļu montāžu un uzstādīšanu, kā arī jau no atklāšanas dienas sniegs pakalpojumus uzņēmumiem.
Interneta veikals būs pieejams visu diennakti. Preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas darba laiks būs plkst. 10.00–20.00 katru dienu.


Lejupielādēt
2019 08 13

Kā mācīties efektīvi un ar prieku: 
interjera dizaineres ieteikumi omulīgiem mācību stūrīšiem

Strauji tuvojas vasaras brīvlaika beigas un rudens sākums, kad bērni atkal pievērsīsies mācībām, tāpēc ir īstais brīdis sākt domāt, kā viņiem šo mācību gada sākumu padarīt pēc iespējas patīkamāku. Pēc ekspertu teiktā, mācības efektīvākas un patīkamākas padarīs ērti mācīšanās apstākļi: iespēja mainīt sēdēšanas pozīciju un mācību vietu, un tikai bērnam piederoša mācību stūrīša izveide. Kā iekārtot vietas mācībām un lasīšanai, stāsta IKEA dizainere.

Vispārējās priekšrocības
Ierasts domāt, ka bērni visefektīvāk mācās, sēžot pie rakstāmgalda. Droši vien daudzi bērnībā dzirdēja padomu “sēdi un mācies”, jo vecāki lika mācību laikā sēdēt pie galda, neļaujot pārvietoties vai atrast citu vietu, kur apgūt jauno. Eksperti apgalvo, ka daudz labāka pieeja ir atrast katram uzdevumam piemērotāko veikšanas vietu.

Montesori pedagoģijas praktiķi uzsver, ka mācībās ļoti būtiska ir vide, kas palīdz un rosina mācīties. "Mācību materiāliem ir jābūt redzamiem un viegli aizsniedzamiem, tāpēc nevajadzētu pārlieku pārbāzt plauktus, bet gan parūpēties, lai katrs no materiāliem uzrunā bērnu to izzināt.  Ir svarīgi bērnam radīt iespēju izvēlēties atbilstošu vietu uzdevumu veikšanai - garākus rakstu darbus visērtāk būs veikt pie galda, taču citiem uzdevumiem piemērotāka būs plašāka virsma uz grīdas vai mīkstās mēbeles. Esmu novērojis, ka lasīšanas laikā mūsu skolas bērni savas grāmatas lasa ļoti atšķirīgās vietās – viens to dara sēžot pie galda, bet cits labprāt apsēžas uz grīdas un lasa savu grāmatu atspiedies pret sienu. Izvēlētā vieta var arī mainīties,” saka izglītības eksperts un Montesori skolas direktors Kārlis Andersons. 

Viņš uzskata, ka ir dabīgi, ka jaunākiem bērniem patīk iekārtot savus stūrīšos, slēpties zem galda vai no krēsliem un palagiem izveidotās teltīs. Sava stūrīša esamība ļauj bērnam izjust tikai viņam piederošo telpu, justies par savas radītās pasaules saimnieku. “Bērniem sava vide piešķir iespēju atkāpties no tā, kas notiek citās telpās, koncentrēties, pabūt ar sevi. Tādā vietā viņi var radīt savu pasauli un to iekārtot to veidā, kā viņiem šķiet visjaukāk, nevis tā, kā kāds lika. Tas palīdz justies psiholoģiski stiprākiem, sajust harmoniju,” saka Kārlis Andersons.  

Kas būs nepieciešams? 
IKEA dizainere, sertificēta drošās bērnistabas eksperte Baiba Freija piekrīt ekspertam un saka, mainot mācību vietu, bērns labāk iegaumē informāciju. Arī ķermenim ir veselīgi pārvietoties – uzlabojas asinsrite un cilvēks jūtas mazāk noguris. 

“Kad bērni mācās neierastās vietās, vai tās maina, šī nodarbe kļūst par spēli. Piemēram, no krēsliem un palagiem izveidotā teltī mācoties ģeogrāfiju, bērni var justies kā īsti atklājēji. Ļoti svarīgi ir sekot līdzi, lai šie mācību stūrīši ir droši – bez savainošanās vai nokrišanas riska, ka arī lai bērni ilgstoši neatrastos neatbilstošā pozā,” saka B. Freija. 

Šī iemesla dēļ interjera dizainere vispirms rosina pievērst uzmanību, lai bērnistabas ir droši iekārtotas: tajās nevar atstāt riskantas atstarpes starp mēbelēm un sienām, kurās bērns, neaprēķinājis savas spējas, varētu iesprūst. Par to nevajadzēs uztraukties, ja tiek izvēlētas specializētās mēbeles: “Mēbeles bērniem tiek ražotas, ievērojot augstākos drošības standartus un tiek veidotas tā, lai izvairītos no iesprūšanas vai savainošanās riska. Būtiski ir sekot instrukcijām - skapjus un kumodes piestiprināt pie sienas, lai mazajiem pētniekiem, meklējot neatklātās vietas, piemēram, kāpelējot pa mēbelēm, tās neuzkristu virsū.”

Lai arī kur bērns iekārtotos, ļoti svarīgi ir parūpēties par atbilstošu apgaismojumu: ja viņš ir labrocis – jānodrošina, lai gaisma spīd no kreisās puses, ja kreilis – otrādi. “Šādās situācijās var palīdzēt piestiprināmie gaismekļi pāris eiro vērtībā, kurus ir viegli un ērti pārvietot uz nepieciešamo vietu. Bērnu drošības dēļ, vajadzētu izvēlēties spuldzes, kas nesakarst, un gaismekļus ar neplīstošu abažūru,” saka B. Freija. 

Idejas bērnu stūrīšiem
Pēc dizaineres domām, bērnu mācībām veltītās vietas nedrīkst būt pārblīvētas, jo tas novērš uzmanību un ienes haosa sajūtu. Mācības rotaļīgākas un patīkamākas var padarīt ar vienkāršām mēbelēm un aksesuāriem.  

Uz galda. Kad bērns nogurst pareizi sēdēt pie galda, viena no iespējam ir pārcelties sēdēt uz galda. “Ja bērns izvēlas atspiest muguru pret sienu vai kādu citu virsmu, zem muguras vajadzētu novietot spilvenu, lai poza būtu ērtāka un veselīgāka. Lai arī kādu pozīciju bērns izvēlētos mācībām, svarīgi atcerēties, ka  ik pēc stundas nepieciešams pārtraukums,” atgādina B. Freija. Viņa brīdina, ka, sēžot uz palodzes, vajadzētu parūpēties par papildus aizsardzību – speciālu loga fiksatoru, kas maksā tikai pāris eiro un neļauj bērnam to atvērt. 

Uz grīdas. Bērniem ļoti patīk spēlēties vai mācīties uz grīdas. B. Freija atgādina, ka ilgstoši uzturoties uz grīdas, ir svarīgi turēt taisnu muguru, tāpēc derētu atspiesties pret sienu vai skapi. Un atkal – svarīgi neaizmirst par pārtraukumiem.

“Lai bērnam uz grīdas nebūtu auksti, nepieciešams paklājs. Tas ir svarīgi arī drošības dēļ – bērniem paredzētu paklāju aizmugurei ir pārklājums, kas neļauj tam izslīdēt. Dažus, bērniem domātos paklājus, var mazgāt arī veļas mašīnā, tā uzturot tīrību. Papildus tam, bērnu mēbelēs un to aksesuāros, kā arī tekstila izstrādājumos, nav kaitīgu vai alerģiju izraisošo vielu, tāpēc var droši spēlēties zem gultas, skapī, uz paklāja vai no gultas veļas uzceltā teltī,” saka bērnistabas eksperte. 

Atspiežoties vienam pret otru. Skolas vecuma bērniem mācīties vai atkārtot mācību vielu bieži vien patīk kopā – divatā mācoties šis process kļūst par spēli. Ja pie rakstāmgalda ir pieejama tikai viena vieta, dizainere piedāvā bērniem sēdēt, atspiežoties kopā ar mugurām – šim risinājumam būs nepieciešams bērniem domāts paklājs un spilveni. 

Iekārtojoties skapī. Pēc IKEA dizaineres domām, ja viena no bērnu iecienītākajām vietām, kur omulīgi iekārtoties un paslēpties no ārējās pasaules, ir skapis, vajadzētu parūpēties par pareizu sēdēšanas pozīciju un atbilstošu apgaismojumu. Novietojot spilvenu muguras atbalstam, var ērti un pareizi noturēt muguru taisnu, savukārt pie plaukta vai durvīm pievienots gaismeklis nodrošinās acīm draudzīgu apgaismojumu. 


Lejupielādēt
2019 08 09

Interesantākie IKEA kulta kataloga fakti: šogad vēl ilgtspējīgāks

8. augustā IKEA prezentē jauno 2020. gada katalogu, kura uzmanības centrā būs jaunie sākumi dzīvē un mājās. Katalogs, kas tiek izdots jau vairākas desmitgades šogad būs vēl ilgtspējīgāks – samazināts lietojamā papīra daudzums, tapšanā izmantotas jaunākās tehnoloģijas, radošā komanda uzturā lietoja tikai veģetāro ēdienu. 

Šī gada IKEA katalogu Zviedrijas pilsētā Elmhultā vairāk nekā 12 mēnešus gatavoja 500 speciālisti – dizaineri, fotogrāfi, datorgrafikas speciālisti – komanda no visas pasaules. Izdevums tiek gatavots pēc vispasaules IKEA pētījuma “Dzīve mājās”, kurš apkopo vairāk nekā 20 tūkstošu respondentu atbildes. Balstoties uz šajā pētījumā izzinātajiem cilvēku sapņiem un izaicinājumiem, katalogā tiek piedāvāti risinājumi, idejas un interjera projekti. Katalogs tiek izdots 38 valodās, un šogad tas lasītājus sasniegs gan drukātā, gan digitālā formātā. 

Ar laiku katalogu saņems tikai reģistrētie lietotāji
Latvijas iedzīvotāji no šodienas ir aicināti iepazīties ar jauno katalogu elektroniskā formātā IKEA mājas lapā, savukārt drukāto izdevumu pirmie saņems tie, kas ir reģistrējušies kataloga saņemšanai. Rudens pusē katalogu saņems arī Rīgas apkaimes iedzīvotāji. Ar laiku katalogs pārcelsies uz digitālo vidi, un drukātos izdevumus saņems tikai reģistrētie klienti. 

“IKEA organizācijas ilgtspēja un resursu taupīšana ir ikdiena: lietojam atjaunojamus un pārstrādājamus resursus, radām produktus, kuros ilgtspēja ir ietverta jau dizaina fāzē, lojalitātes kartes ar šī gada augustu ir digitālas, nevis plastmasas. Tajā pašā virzienā dodas arī katalogs. Šogad par piektdaļu samazinājām drukāto katalogu skaitu, to nomainīja digitālais formāts. Tas ne tikai palīdz sasniegt plašāku auditoriju, taču lēnām audzē arī savu lasītāju loku, lai ar laiku varētu atteikties no papīra un lielo iedvesmu mājām pasniegt telefonu un datoru ekrānos”, saka I. Filipova.

Ilgtspējīgs risinājums – efektīva resursu izmantošana
Zviedrijas mēbeļu ražotājs vienmēr meklē iespējas ne tikai pielāgot jaunākās tehnoloģijas, bet arī pēc iespējas vairāk rūpēties par apkārtni, pievienoties pie ilgtspējības attīstības un lolot atklātības kultūru. Šī iemesla dēļ IKEA katalogu radījusi komanda strādāja savādāk nekā ierasts, savukārt bildēs piefiksētās ēdiena kompozīcijas kļuva par komandas pusdienām. 

“Mūsdienīgās tehnoloģijas un centība taupīt zemes resursus maina darba principus: ierasto divu dienu komandas tikšanos nomainīja virtuālā tikšanās, satikušās darba grupas ēda tikai veģetāro ēdienu, un radītie interjera projekti iemūžināti tikai vienreiz – katram tirgum pielāgotos unikālus kadrus pārveidoja 3D grafikas speciālisti. Šādas darbības palīdz mazināt ietekmi uz vidi, un ļauj samazināt kataloga radīšanas izmaksas”, uzsver I. Filipova. Pēc viņas domām, radot katalogu, uzņēmums fotogrāfijās tiecās atspoguļot vērtības, ar kurām uzņēmums dzīvo – parādīt pēc iespējas dažādākus cilvēkus un viņu vajadzības, atrast un parādīt īsto dzīvi mājās. 
 
“Kataloga lappusēs ir iespējams satikt dažādu rasu un valstu modeļus, pirmo reizi fotogrāfiem pozēja  cilvēki ar īpašām vajadzībām, bildēs būs iespējams ieraudzīt arī dažus IKEA darbiniekus no dažādām valstīm. Uzskatām, ka atklātība ir vērtība biznesam un darbiniekiem, sabiedrībai un klientiem”, saka I. Filipova. 


Lejupielādēt
2019 08 02

Kā studentiem ērti iekārtot mājokli?

Topošie un esošie studenti pakāpeniski domā par jauna mācību gada sākšanu un atgriešanos studentu dzīvē. Daži pirmo reizi pametīs vecāku mājas, citi pēc vasaras atgriezīsies kopmītnēs vai īrētos dzīvokļos. IKEA dizainere Baiba Freija dalās ar padomiem par to, kas vajadzīgs ērtai uzturēšanās vietai pagaidu mājās.

Šoruden jauns dzīves posma sākums gaida talantīgo dziedātāju Adrianu Miglāni, kura no vecāku mājām Bauskā pārcelties uz Rīgu, lai uzsāktu patstāvīgu dzīvi. Adriana plāno turpināt attīstīt savu dziedātājas karjeru, kā arī nākotnē studēt aviāciju. Rīgā Adriana īrēs dzīvokli un tā iekārtošanai izmantos mīļas lietas no esošajām mājām – skapīti, spoguli, paklāju, kā arī datora galdu. “Kolīdz apsēžos pie sava galda, uzreiz koncentrējos darbam, šī vieta man palīdz radošajā procesā, tāpat kā labs apgaismojums. Es noteikti vēlos savās jaunajās mājās arī lielu un ērtu gultu ar spilvenu kaudzi un pledu, kurā atpūsties un izbaudīt māju sajūtu,” saka Adriana.
 
Pat īslaicīgas mājas var būt ērtas
Studenti, it īpaši pirmajā studiju gadā, bieži dzīvo kopmītnēs vai īres dzīvokļos, kopā ar vairākiem istabas biedriem. Zems budžets un ierobežotas iespējas mainīt pagaidu mājas bieži nozīmē komforta upurēšanu vai zemāku dzīves vides kvalitāti. Tomēr, kā norāda IKEA dizainere Baiba Freija, pat pagaidu dzīvesvieta var kļūt par īstām mājām.

"Kad jauni studenti ierodas galvaspilsētā, lai studētu universitātē, viņiem ir ne tikai jāiepazīstas ar ikdienas dzīvi nepazīstamā pilsētā, bet arī jāiekārto sava jaunā dzīves telpa, lai tā būtu ērta un viņi tur justos kā mājās. Šim nolūkam pieejami daudzi noderīgi un izdevīgi risinājumi. Iekārtojot jaunās mājas, iesaku īpašu uzmanību pievērst trim jomām: higiēnai, privātumam un risinājumiem, kas ļaus ērti glabāt personīgās mantas ,” - saka IKEA dizainere.

Kā nodrošināt higiēnu?
Pēc ārstu domām, gultas matracis desmit gadu laikā absorbē 300 litrus sviedru. Īres namā ne vienmēr būs iespējams nomainīt veco gultu vai matraci, tāpēc higiēnu var palīdzēt nodrošināt matraču pārvalki vai virsmatrači.

“Ja nevarat mainīt gultu vai matraci, ieteicams iegādāties matrača pārvalku vai kādu citu matrača aizsardzības risinājumu, kas maksās daudz mazāk nekā jauns matracis. Matrača pārvalks būs noderīgs ne tikai higiēnas apsvērumu dēļ, bet arī nodrošinās komfortu, ja vecais matracis jau būs nolietojies. Arī tad, ja jums bieži jāpārceļas, to būs viegli paņemt līdzi ”, - saka IKEA dizainere.

Pārceļoties uz jaunu māju, speciālists higiēnas apsvērumu dēļ iesaka atjaunot vai, ja iespējams, arī izmazgāt visus tekstilizstrādājumus, piemēram, aizkarus un paklājus. “Mēs vienmēr sakām, ka tekstilizstrādājumi pārvērš dzīves vietu par īstām mājām. Paklājs vien var radīt mājā pavisam citu atmosfēru. Viena liela paklāja vietā var izmantot arī vairākus mazus, kas būs parocīgi salokāmi un transportējami pārvākšanās gadījumā. Mazi, austi paklāji maksā tikai dažus eiro, un tie ir pieejami dažādās krāsās. Jums tie noteikti būs nepieciešami pie gultas un vannasistabā ”, - saka Freija. Dizainere stāsta, ka pirmās lietas, kas nepieciešamas katram studentam, ir gulta, gultas piederumi un dvieļi.
 
Aizkari palīdzēs radīt privātu telpu
Pat situācijās, kad istabu dala divi vai trīs cilvēki, ir iespējams izveidot katram vismaz nelielu privātu telpu, uzskata dizainere. “Istaba jāsadala zonās un jāatdala ar plauktiem, aizkariem vai drēbju pakaramajiem. Tos var pat pārklāt ar segu vai audumu, lai atdalītu guļamvietas un mazinātu citu istabas biedru radīto troksni ”, - iesaka speciāliste.

Viņa piebilst, ka dzīvojot nelielā telpā, ļoti noderīgas ir saliekamas, savietojamas un daudzfunkcionālas mēbeles.
 
“Studenti ne vienmēr mācās pie rakstāmgalda, tāpēc, ja iespējams, es iesaku izvēlēties nelielu galdu, kuru var nolocīt, lai istabā būtu vairāk brīvas vietas. Galda vietā noderēs īpaši datoru balsti, kurus var izmantot, sēžot gultā vai uz dīvāna. Lasīšanai iesaku izmantot LED gaismekļus, kurus vajadzības gadījumā var piestiprināt pie sava galda, gultas rāmja vai citām ērtām vietām,” - iesaka IKEA dizainere.
 
Plaukti uz riteņiem – mantu uzglabāšanai un pārvietošanai
Kad vairāki cilvēki kopā dzīvo nelielā telpā, neizbēgami rodas jautājums par to, kur uzglabāt personīgās mantas. “Plauktiem ieteicams izmantot visu sienu augstumu, lai būtu vairāk vietas. Tomēr ne visās pagaidu mājās ir atļauts sienās urbt caurumus. Šādos gadījumos labs risinājums ir plaukti uz riteņiem. Tos var izmantot kā naktsgaldiņu, vannas vai virtuves piederumu glabāšanas vietu, kā arī priekšmetu pārvietošanai uz citu istabu. Nesena kāda koledžas absolvente pajokoja, ka šāds risinājums būtu pilnībā mainījis viņas dzīvi kopmītnes istabā,” - smaida Baiba Freija. Noderīgas būs arī kastes, kas maksā tikai dažus eiro un kuras var salikt zem gultas. Šādās kastēs var uzglabāt apģērbu, gultas piederumus vai citus priekšmetus.

Ko darīt, ja jums ir jādala vannasistaba? Speciāliste iesaka izvēlēties uzglabāšanas risinājumus ar āķiem, kurus var ērti pārnēsāt un piestiprināt pie vannas istabas durvīm vai sienām.
 
“Tikai par dažiem eiro jūs varat iegādāties risinājumus higiēnas un kosmētikas piederumu glabāšanai, kuras ir viegli pakarināt uz āķa. Un, ja nepieciešams, varat tos pēc lietošanas ņemt līdzi un uzglabāt citā telpā. Pakaramie, kurus var uzkārt pie durvīm, arī būs ļoti noderīgi, un tiem nebūs nepieciešama sienas urbšana,” - saka IKEA dizainere.


Lejupielādēt
2019 08 01

IKEA atsakās no plastmasas lojalitātes kartēm

Sākot ar augustu, Zviedrijas mēbeļu un interjera preču mazumtirgotājs IKEA jaunajiem lojalitātes programmas dalībniekiem vairs neizsniegs plastmasas kartes. To vietā turpmāk tiks izmantoti digitāli risinājumi, kā arī tiks vienkāršota reģistrēšanās lojalitātes programmai.

IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova saka, ka līdz ar karšu digitalizāciju mainās lojalitātes programmas būtība: “Mūsdienās tā vairs nav noslēgta un priviliģēta klientu grupa. Lietotnes, fiziskie un digitālie risinājumi paver plašākas iespējas ikvienam. Digitālā IKEA lojalitātes karte ir vēl viens solis uz priekšu, lai iepirkšanās IKEA kļūtu vēl ērtāka un pieejamāka visiem.”

Galvenie iemesli, kāpēc plastmasas kartes tiek nomainītas pret digitālajām, ir ērtāka lietošana un mērķis samazināt plastmasas izmantošanu.

“Mēs IKEA jau vairākus gadus šķirojam atkritumus, izmantojam atjaunojamo resursu enerģiju, savā sortimentā atsakāmies no vienreizlietojamajiem plastmasas izstrādājumiem. Nu ir pienācis laiks arī lojalitātes programmai kļūt dabai un lietotājiem draudzīgākai – atsakoties no plastmasas, speram soli tuvāk klientiem ērtākiem digitālajiem risinājumiem. Daudzi IKEA klienti veikalā ierodas vairākas reizes gadā, taču daļa no tiem lojalitātes karti nenēsā līdzi. Tā kā aptuveni 70 procenti Latvijas iedzīvotāju lieto viedierīces, lielākajai daļai IKEA klientu karte vienmēr būs līdzi – telefonā,” stāsta I. Filipova. Digitālo karti “iPhone” telefonā varēs saglabāt lietotnē “Wallet”, savukārt “Android” telefonu īpašniekiem noderēs lietotne “WalletPasses”. Digitālo karti varēs saglabāt arī kā attēlu.

Vienkāršāka reģistrācija
Kopā ar lojalitātes programmas pārcelšanu uz digitālo vidi IKEA ir padarījis vienkāršāku arī reģistrāciju: “Arvien retāk cilvēki grib aizpildīt garas reģistrācijas anketas, kurās jāievada daudz privāto datu. Tagad, sekojot pasaules tendencēm, esam ieviesuši reģistrāciju tikai ar elektroniskā pasta adresi,” saka I. Filipova.

Uzņēmums paredz, ka atvieglotā procesa dēļ ik mēnesi jauno lojalitātes programmas dalībnieku skaits ievērojami pieaugs, turklāt programma kļūs pievilcīgāka jaunās paaudzes lietotājiem.

Digitālās lojalitātes kartes IKEA Latvija piedāvā jau kopš veikala atvēršanas 2018. gada augustā. Līdz šim digitālās kartes ir izvēlējusies vairāk nekā trešdaļa programmas dalībnieku, savukārt pārējie deva priekšroku plastmasas kartēm.

Esošie lojalitātes programmas dalībnieki arī turpmāk varēs lietot esošās plastmasas kartes vai viegli tās nomainīt pret digitālajām. To var izdarīt, pieslēdzoties savam IKEA kontam vai aizpildot atviegloto lojalitātes programmas reģistrācijas formu IKEA mājaslapā.

Lojalitātes programmas dalībniekiem IKEA piedāvā sekojošus pakalpojumus: preču apdrošināšanu, tās transportējot, bezmaksas kafiju vai tēju darbadienās IKEA restorānā, 365 dienu preču atgriešanas garantiju, atlaides mēbelēm, interjera priekšmetiem un pirkumiem restorānā.


Lejupielādēt
2019 07 25

Neticamas pārvērtības: dizainere pāris dienās pilnībā pārveido novecojušu dzīvokli

Pārvērtības piedzīvojis tipisks daudzdzīvokļu ēkas dzīvoklis, kas piecu cilvēku ģimenei bija kļuvis par šauru, turklāt tas nebija ērts un vizuāli pievilcīgs. Dzīvoklī ievērojami uzlabojumi nebija veikti teju ceturtdaļu gadsimta, tāpēc ģimene uzticēja sava mājokļa pārvērtības profesionālai dizainerei. Ieraugot vien pāris dienu laikā pārveidoto dzīvokli, ģimene nespēja valdīt prieka asaras. Tagad pat kaimiņi viņus bieži apciemo, lai iedvesmotos un smeltos idejas pārmaiņām savās mājās.

Samogorocku ģimenes dzīvoklis, kas atrodas tipiskā daudzdzīvokļu mājā Viļņā, nebija remontēts teju 25 gadus, un tā iemītnieki – vecāki, pusaugu vecuma bērni un tante – jau labu laiku savās mājās nejutās ērti. Bērni pieauga, ģimenes vajadzības mainījās, bet dzīvoklis bija iestrēdzis pagātnē. Virtuvē bija tik maz vietas, ka ģimenes locekļiem bija jāietur maltītes uz maiņām, nevienam nebija pietiekami daudz vietas, kur glabāt apģērbu, daļu no savām mantām tante glabāja uz balkona, savukārt meitai bija neērti aicināt ciemos draugus.

Lielākais izaicinājums – daudz mantu
“Pirmoreiz ieiejot dzīvoklī, bija skaidri redzams, ka tas nav piedzīvojis pārmaiņas daudzus gadus. Tur bija vecas un nolietotas mēbeles, visdažādākās krāsas un raksti, sienām un grīdām bija nepieciešams remonts. Pat neskatoties uz to, dzīvoklis bija neērts, nepievilcīgs, bet visvairāk ģimenei traucēja tas, ka trūka vietas, kur uzglabāt mantas. Mūsu galvenais uzdevums bija tām visām atrast vietu, vienlaikus pielāgojot dzīvokli dažādu paaudžu pārstāvjiem un dodot iespēju visiem ērti tajā pārvietoties,” saka IKEA dizainere Baiba Freija.

Viņa uzsver, ka galvenais signāls, kas liecina, ka jūsu mājās nepieciešami uzlabojumi, ir sajūta, ka tajās vairs nejūtaties ērti.

Pārsteidza atjaunotā virtuve
Iepriekš ģimene virtuvē daudz laika kopā nepavadīja – tā bija tik šaura, ka viņiem nācās ieturēt maltītes uz maiņām, jo pie galda varēja apsēsties knapi divi cilvēki. Virtuvē nekad nebija veikti sistemātiski uzlabojumi, tāpēc mēbeles, flīzes un galda pārklāji bija raibi un nesaskaņoti. Pārtikas produktiem, traukiem un galda piederumiem virtuves plauktos nepietika vietas, tāpēc tie tika glabāti uz ēdamgalda un uz visām citām brīvajām virsmām.

 “Visas virtuves komunikācijas atrodas pie vienas sienas, tāpēc nebija daudz iespēju ievērojami mainīt virtuves iekārtojumu. Tomēr, atjaunojot mēbeles, pārvietojot ledusskapi pie pretējās sienas un izmantojot brīvās sienas papildu skapīšiem, izdevās atbrīvot vietu virtuves galdam. Tagad pie tā var sasēsties ne tikai visa ģimene, bet arī viņu viesi, jo galds ir izvelkams. Mēs izmantojām arī pie sienas virs virtuves galda esošo brīvo vietu, ko cilvēki bieži aizmirst. Pie sienas piestiprinājām skapīšus ar apgaismojumu iekšpusē. Tas spīd cauri matēta stikla durvīm un nedaudz atgādina logu,” saka IKEA dizainere.

Sieva un mamma Ludmila Samogorocka apgalvo, ka viņa nebūtu varējusi iedomāties, ka tik mazā virtuvē var veikt tik iespaidīgas pārmaiņas. “Pirms tam mēs lielākoties ēdām katrs vienatnē un uzreiz pēc tam devāmies no virtuves prom. Tagad virtuve ir kļuvusi mājīga un gribas pavadīt tur vairāk laika kopā. Tas ir pārsteidzoši, cik ļoti plašāka telpa izskatās, kad tā ir iekārtota ar jaunām un gaišām mēbelēm un kad visām lietām ir atrasta vieta skapīšos. Tagad virtuve vairs neizskatās tik maza,” priecājas Ludmila.

Kā caurstaigājamā istabā radīt privātumu
Vēl viens izaicinājums šajā dzīvoklī IKEA dizaineriem bija iekārtot caurstaigājamu istabu, kur mitinās 13 gadus vecā meita un pieaugušais dēls. Telpa bija tumša, ar garu un šauru plānojumu, un, izlaižot dīvānus, kur jaunieši guļ, istabā kļuva tik šauri, ka tur bija grūti pārvietoties. Šī telpa kalpo arī kā viesistaba, kad ģimene sanāk kopā vai uzņem ciemiņus, tāpēc istabas iemītniekiem nebija savas privātās telpas. IKEA dizaineru uzdevums bija ne vien padarīt istabu jauniešiem pievilcīgāku, bet arī gudri izplānot iekārtojumu.

“Ja caurstaigājamā istabā ir maz vietas, tad noderēs daudzfunkcionālas mēbeles. Piemēram, šajā telpā divi izvelkamie dīvāni aizņēma visu telpas platumu, tāpēc aizstājām tos ar diviem dīvāniem, ko nav nepieciešams izlaist gulēšanai un zem kuriem ir ērtas kastes gultas veļas un citu mantu glabāšanai. Istabas galā novietojām ietilpīgu skapi, kur salikt visas jauniešu mantas un apģērbu, vidējā plauktā ielikām televizoru, bet virs skapja – antresolu, kur glabāt pārējās ģimenes mantas. Šis skapis labi izskatās un ir ļoti ietilpīgs, tā ļaujot ietaupīt vietu, kas šajā telpā tik ļoti trūkst,” izmantotos risinājumus skaidro B. Freija.

Jauniem cilvēkiem ir svarīga privātā telpa mājoklī, un tā veiksmīgi tika radīta, ar bieza auduma aizkariem atdalot viņu atpūtas zonu no caurstaigājamās daļas. Tagad citi ģimenes locekļi, pārvietojoties caur istabu, netraucēs bērnu mieru. Cilvēkiem, kam mājās ir līdzīga situācija, dizainere atgādina, ka aizkari nav vienīgais risinājums, kā sadalīt telpu, – dažādas zonas istabā var atdalīt arī ar istabas augiem, plauktu, skapi vai starpsienu.

Mammas sapnis ir piepildīts
Kad Ludmila pieteicās mājokļa pārvērtībām, viņa galvenokārt gribēja, lai tiktu atjaunota bērnu istaba, atstājot savas vajadzības otrajā plānā. Tomēr arī vecāku istabai bija nepieciešamas pārvērtības, lai tā kļūtu par patīkamu atpūtas vietu.

“Lai nelielā telpā uzturētu tīrību un kārtību, iesaku izmantot slēgtas mēbeles. Tāpēc arī vecāku istabā izvēlējāmies novietot lielu skapi ar durvīm. Tas sastāv no trīs daļām: divas no tām paredzētas apģērbam, bet trešā – sezonālām mantām, mēteļiem, koferiem un veļas grozam. Tā kā skapī tagad var salikt mantas, kas iepriekš istabā aizņēma vietu, mums bija iespēja izvēlēties vecākiem lielāku un ērtāku gultu,” saka dizainere.

Gudri plānojot un iekārtojot istabu, atbrīvojās vieta arī kosmētikas galdiņam un spogulim ar iebūvētu apgaismojumu. Šis stūrītis piešķir istabai mājīgumu un atgādinās Ludmilai par to, ka jāvelta laiks arī sev. “Uzklājot kosmētiku un veicot citas skaistumkopšanas procedūras, svarīgs ir labs apgaismojums. Tāpēc praktisks risinājums ir spogulis ar iebūvētu apgaismojumu, kas noderēs gan pie kosmētikas galdiņa, gan virs izlietnes vannasistabā,” iesaka IKEA dizainere.

Tantes vēlēšanās – atbrīvot balkonu no mantām
Tante, kas dzīvo kopā ar ģimeni, lielāko daļu laika pavada savā istabā: tur viņa guļ, skatās televizoru un lasa. Viņas sapnis bija liels drēbju skapis, kur salikt visas viņas mantas, kas līdz šim glabājās kastēs istabā vai uz balkona.
 
 “Es pārveidoju tantes istabas iekārojumu, lai tajā ietilptu liels drēbju skapis, kurā iekļauts arī veļas grozs. Tas ir īpaši noderīgi, ja dzīvoklī ir maza vannas istaba, kur nepietiek vietas vienam vai vairākiem veļas groziem. Tāpat šajā istabā izvēlējos novietot dīvāngultu, lai iegūtu vairāk vietas plauktiem, kur glabāt grāmatas, traukus un televizoru,” saka dizainere.

Ja mājās ir daudz mantu, dizainere iesaka kombinēt plauktus ar un bez durvīm. Personiskās lietas var salikt slēgtajos plauktos, bet dekoratīvās – atvērtajos. Šāds risinājums palīdzēs uzturēt kārtību, un istaba neizskatīsies pārpildīta ar mantām. Tāpat dizainere atgādina, ka mantu glabāšana kastēs arī palīdzēs istabu saglabāt tīru un kārtīgu. Ja kastes izvēlēsieties krāsās, kas pieskaņotas pārējam interjeram, tad tās var salikt arī atvērtajos plauktos.

Arī kaimiņi plāno uzlabojumus
Priekšnamam dizaineri izvēlējās augstu drēbju skapi ar durvīm, tas pasargās apģērbu no ēdiena aromātiem, kas nāk no blakus esošās virtuves. Tāpat šajā telpā noderīgs būs praktisks, zems skapītis, kas kalpos arī kā sols.
 
Plānojot kopējo dzīvokļa interjeru, tika ņemtas vērā ģimenes vēlmes un izvēlējtas mierīgas krāsas, kas kombinētas ar akcentiem zaļos toņos. Dizainere uzskata, ka vienota krāsu gamma visa mājoklī rada harmonisku, kārtīgu un mājīgu noskaņu.

Kad Ludmila pirmoreiz ieraudzīja dzīvokļa jauno interjeru, viņa nespēja novaldīt prieka asaras. Tagad viņa stāsta, ka ģimenes mājokļa pārvērtības kļuvušas par iedvesmu arī kaimiņiem: “Daudzi nāca apskatīt mūsu dzīvokli un teica, ka pārmaiņas ir patiešām neticamas. Taču pats labākais ir tas, ka mūsu mājoklis daudzus ir iedvesmojis arī pārmaiņām savās mājās.”

Tiem, kas ir nolēmuši pārveidot savu mājokli, dizainere iesaka vispirms atbildēt sev uz jautājumu – kas man mājās traucē visvairāk? “Ja mājās jūtaties neērti, tā ir zīme, ka pārmaiņas tiešām ir nepieciešamas: varbūt ģimene nevar sanākt kopā uz vakariņām virtuvē vai vannasistabā nav kur apgriezties? Kad izvēlēta vieta, ko nepieciešams uzlabot, iesaku lielāko daļu budžeta atvēlēt svarīgākajām mēbelēm. Piemēram, guļamistabai vispirms jāiegādājas gulta un drēbju skapis, bet naktsgaldiņi vai kumode var pagaidīt. Vēlāk, iekrājot papildu līdzekļus, var iegādāties papildu mēbeles, aksesuārus un dekoratīvas detaļas,” iesaka B. Freija. 


Lejupielādēt
2019 07 23

Uzņēmēju skatījums: galvenie Latvijas ilgtspējas izaicinājumi un to risinājumi

Latvijas uzņēmēji, kam ir zināšanas un interese par ilgtspējīgu uzņēmējdarbību*, ir izvērtējuši 21 Latvijas ilgtspējas izaicinājumu** un izvirzījuši piecus būtiskākos no tiem. Uzņēmēji kā svarīgākos minēja izaicinājumus, kas saistīti ar vides problēmām, darba un privātās dzīves līdzsvaru, kā arī produktivitāti.

“Katru gadu arvien vairāk uzņēmumu Latvijā domā par savu korporatīvo atbildību un ilgtspēju, meklējot veidus, kā attīstīt savu darbību un tajā pašā laikā būt dabai un cilvēkiem draudzīgiem. Pirms desmit gadiem Ilgtspējas indeksa vērtējumā uzņēmumu darbība atbilda vidēji 47,9 % ilgtspējas kritēriju, taču tagad tie ir jau 77,3 %. Protams, uzņēmumi nevar atrisināt visas valsts problēmas, taču šķietami mazas ikdienas darbības ar laiku var radīt būtiskus uzlabojumus un iedvesmot citus sekot labajam piemēram,” saka Dace Helmane, Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta vadītāja.

Lai iedvesmotu un informētu citus uzņēmumus, IKEA pārstāve no Zviedrijas dalījās pieredzē, kā ilgtspējas principi un aprites ekonomikas idejas tiek realizētas uzņēmuma IKEA ikdienas darbā. Ilgtspējas attīstības vadītāja minēja arī praktiskus piemērus: īpašas tekstila produktu kolekcijas ražošana no Vidusjūrā savāktas plastmasas, darbs pie jaunas tekstila šķiedras, kas ražota no koksnes, ūdens krāna uzgalis, kas ļauj samazināt ūdens patēriņu utt.
 
Inga Filipova, IKEA Rīgas veikala vadītāja, saka, ka IKEA vienmēr ir meklējis arvien jaunus veidus, kā darboties ilgtspējīgi gan globālā, gan vietējā mērogā.
 
“IKEA kā uzņēmums daudz strādā pie tā, lai radītu pozitīvu ietekmi uz planētu un cilvēkiem – sākot ar to, ka piedāvājam ēdienus no augu valsts produktiem, līdz energoefektīvu risinājumu izmantošanai veikalu darbībā. Mūsu misija ir piedāvāt daudziem pieejamus risinājumus ilgtspējīgai dzīvei mājās, tāpēc tiem jābūt vienkāršiem, izdevīgiem un vizuāli pievilcīgiem,” saka I. Filipova.
 
IKEA mērķis ir līdz 2030. gadam pāriet tikai uz atjaunojamu vai pārstrādātu materiālu izmantošanu savos produktos, praksē īstenojot aprites ekonomikas pieeju. Jau līdz 2020. gadam no visu IKEA veikalu un restorānu piedāvājuma tiks izņemti visi vienreizlietojamie plastmasas produkti, kā arī tiks izmantots tikai 100% pārstrādāts poliesters.
 
Vides un produktivitātes problēmas izvirzās vadībā
Latvijā strādājošo uzņēmumu pārstāvji, kā arī citas ieinteresētās personas piedalījās aptaujā, balsojot par pieciem, viņuprāt, svarīgākajiem Latvijas ilgtspējas izaicinājumiem no kopumā 21, kas definēts Latvijas ziņojumā Apvienoto Nāciju Organizācijai par ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanu. Rezultāti ļauj secināt, ka būtiskākie uzņēmējiem šķiet izaicinājumi, kas saistīti ar vides, darba un privātās dzīves līdzsvara un produktivitātes problēmām: 40% dalībnieku apgalvoja, ka viens no svarīgākajiem izaicinājumiem ir palielināt atkritumu pārstrādi un atkārtotu izmantošanu, 32 % balsoja par plašāku atjaunojamo energoresursu izmantošanu, 27 % – privātā un valsts sektora ieguldījumu pētniecībā un inovācijās palielināšanu. Teju trešdaļa (32 %) arī uzsvēra to, ka ir svarīgi paaugstināt produktivitātes līmeni, bet 29 % balsoja par darba un privātās dzīves līdzsvara uzlabošanu.
 
Lai demonstrētu vēlmi piedalīties šo izaicinājumu risināšanā, uzņēmēji piedalījās ideju apmaiņā, meklējot vienkāršus un praktiskus veidus, kā risināt izvēlētos izaicinājumus.
 
 “Apkopojot uzņēmēju idejas, jāsecina, ka tās caurvij trīs galvenie virzieni, kuros uzņēmējiem un valdībai vajadzētu skatīties, lai veicinātu Latvijas ilgtspēju,” saka D. Helmane. “Pirmais virziens ir komunikācija – nepieciešams atvieglot informācijas apriti dažādos līmeņos: starp uzņēmumu vadību un darbiniekiem, valdību un sabiedrību, investoriem un pētniekiem utt. Otrs virziens ir pētījumi – to rezultāti var palīdzēt pamatot, kāpēc ir svarīgi izdarīt ilgtspējīgas izvēles, piemēram, šķirot atkritumus, ieviest elastīgu darbalaiku vai izmantot atjaunojamo enerģiju. Trešais virziens ir pieredzes apmaiņa – mums jāskatās ne tikai Latvijas, bet arī pasaules virzienā, tāpēc ir svarīgi atrast veidus, kā dalīties pieredzē un iedvesmoties arī no starptautiskiem uzņēmumiem.”

* Pasākumā piedalījās uzņēmumu pārstāvji, kas ir Ilgtspējas indeksa dalībnieki. Ilgtspējas indekss ir izveidots 2009. gadā, lai piedāvātu Latvijā strādājošajiem uzņēmumiem izvērtēt gan to atbildības līmeni, gan arī risku un procesu vadību. Ilgtspējas indeksu organizē Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūts.
**Latvijas ziņojumā Apvienoto Nāciju Organizācijai par ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanu ir definēts 21 izaicinājums: https://www.pkc.gov.lv/sites/default/files/inline-files/Latvija%20IAM%20Zinojums%20ANO.pdfLejupielādēt
2019 07 08

Trīs vienkārši paņēmieni, kā ātri atsvaidzināt mājokļa interjeru

Ikviens no mums ir piedzīvojis sajūtu, ka esošais mājokļa iekārtojums ir apnicis un ir nepieciešamas kādas pārmaiņas. Interjera atsvaidzināšana un nelieli uzlabojumi var radīt mājās pavisam jaunu un patīkamu sajūtu. IKEA dizainere piedāvā trīs vienkāršus un nedārgus paņēmienus, kā vasaras atvaļinājuma laikā piešķirt mājoklim jaunu noskaņu.

“Mūsu ikgadējā pētījumā* esam novērojuši, ka divas trešdaļas Baltijas valstu iedzīvotāju uzskata, ka viņu mājās nepieciešamas pārmaiņas, taču tās traucē realizēt galvenokārt naudas (tā apgalvo 75 % respondentu), laika (42 %) un enerģijas (31 %) trūkums,” saka IKEA Interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija. Viņa ir pārliecināta, ka ar dažiem vienkāršiem paņēmieniem var viegli un nedārgi uzlabot interjeru. 
Dizainere skaidro, ka vispirms jāpārdomā, kuras vietas mājoklī jūs neapmierina un ko gribētos uzlabot. “Kad ir skaidrs, ko visvairāk vēlaties mainīt, varat sākt ar mazām detaļām, kas jau radīs svaigu noskaņu. Labs sākums ir, piemēram, drēbju skapja sakārtošana un apģērbu sašķirošana pa kastēm un groziem, lai skapis būtu pārskatāmāks. Pamazām atrodot katrai lietai savu vietu, var jūtami uzlabot mājokļa iekārtojumu,” saka Freija. 
Pilnīgi jaunu izskatu interjeram var piešķirt, vienkārši nomainot sienu krāsu vai mājas tekstilizstrādājumus. “Mēs IKEA esam pārliecināti, ka pārmaiņas nemaksā daudz. Piemēram, nomainot spilvenu pārvalkus, var radīt pavisam citu noskaņu; nomainot un saskaņojot vairāku tekstilizstrādājumu, kā spilvenu, aizkaru un paklāju, krāsas, jūs varat ar nelieliem ieguldījumiem pilnībā pārvērst telpas interjeru,” apgalvo dizainere. Viņa piebilst, ka gadījumā, ja mājokļa pārmaiņām nepieciešamas jaunas mēbeles, izdevīgāk būs pirkt tās pa vienai. Galvenais, lai tās būtu savā starpā saskaņotas. 

1.    Sienu krāsa un tapetes
Šobrīd populārākās sienu krāsas ir terakotas toņi, bāli zilā vai zaļā, pelēkrozā, gandrīz balta, gaiši pelēka krāsa. Tāpat modē ir dabas materiāli un augu raksti. 
“Latvijas mājokļos visbiežāk izmantotās krāsas joprojām ir bēšie un smilškrāsas toņi, brūna un melni brūna krāsa, kā arī mēbeles neapstrādāta koka krāsās,” savos novērojumos dalās IKEA dizainere. Viņa piebilst, ka, neskatoties uz iepriekšminēto, daudzās mājās vērojams arī visai drosmīgs krāsu izmantojums. Piemēram, atsevišķas sienas koši sarkanā, violetā vai zaļā krāsā, kā arī raibas tapetes. 

Dizainere skaidro, ka ir daži pamatnoteikumi, ko vēlams ievērot, izvēloties sienas krāsu un apdares materiālus, lai telpa būtu mājīga un patīkama ikdienā. “Guļamistabai vajadzētu izvēlēties mierīgas krāsas un blāvākus toņus, savukārt dzīvojamo istabu var veidot dzīvespriecīgāku un košāku,” saka Freija. Arī guļamistabā var līmēt rakstainas tapetes, taču ieteicams tās neizvēlēties ļoti kontrastainās krāsas un līmēt pie tās sienas, kas atrodas aiz gultas galvgaļa, lai, esot gultā, acu priekšā nebūtu košas krāsas un raksti. Dzīvojamajā istabā jāievēro tas pats princips – to sienu, pie kuras atrodas televizors, labāk atstāt tukšāku un vienkrāsainu, citādi acis ātri nogurs. “Iesaku vienā istabā veidot vienu vai divas sienas kā akcentus, ko var nokrāsot košā krāsā vai līmēt raibas tapetes, taču pārējām sienām tad jāizvēlas mierīgāki, taču košajai sienai pieskaņoti toņi,” skaidro IKEA dizainere. 
 
Virtuvē un vannasistabā labi izskatīsies tīras krāsas ar svaigu un sulīgu toņu akcentiem, kas liks ēdienam garšot labāk vai rīta dušai būt vēl spirdzinošākai. “Virtuvē var izvēlēties dekoratīvas flīzes, taču ieteicams saglabāt tīru kopskatu un vairāk spēlēties ar akcentiem, audumu un trauku krāsām,” saka Baiba Freija.  


2.    Tekstilizstrādājumi un dekori
IKEA dizainere ir pārliecināta, ka tekstīlijas un interjera dekori var jebkuru telpu padarīt mājīgu, piemēram, saskaņoti, koši dekoratīvie spilveni piešķirs pabeigtības sajūtu baltos toņos ieturētai guļamistabai. Viņa uzsver, ka ir svarīgi ievērot vienu noteikumu – izvēlēties vienu akcentu un pieskaņot tam pārējos dekorus. Piemēram, ja ir uzklāta koša un rakstaina gultas veļa, tad dekoratīvos spilvenus un paklājus labāk izvēlēties vienkrāsainus. 

Tekstilizstrādājumi labi noderēs ātrām istabas pārmaiņām, īpaši tas attiecas uz bērnistabu, kurai jāmainās līdz ar bērnu, kas pamazām pieaug. “Istaba, kas iepriekš bijusi veltīta zaļiem dinozauriem, var kļūt par kosmosa kuģi, tikai nomainot gultas veļu, aizkarus, paklāju un spilvenus, turklāt šādas pārmaiņas maksā tikai dažus desmitus eiro,” skaidro Freija. 

Visbiežāk cilvēki mazas piemiņas lietiņas, dekorus, fotogrāfijas rāmīšos un mākslas darbus izvieto pa visu māju – vaļējos plauktos, sekcijās ar stikla durvīm un pie sienām. “Mans galvenais ieteikums ir grupēt šos rotājumus – piemēram, pie sienām veidojiet ierāmētu fotogrāfiju kolāžas. Tajā pašā laikā ir svarīgi nepārspīlēt un nesalikt par daudz dažādu dekoru,” saka dizainere. 

3.    Uzglabāšanas risinājumi
“Aptuveni puse Baltijas valstu iedzīvotāju vēlētos, lai viņu mājas būtu kārtīgākas. Cilvēki atzīst, ka viņiem mājās ir pārāk daudz lietu, taču tajā pašā laikā viņiem ir grūti tās atdot vai izmest. Te noderēs piemērotu uzglabāšanas risinājumu ieviešana,” saka Baiba Freija.
Lai uzturētu istabas kārtībā un mantas nemētātos uz grīdas, krēsliem vai plauktiem, ir svarīgi nodrošināt gudrus risinājumus mantu glabāšanai. “Piemēram, vannasistabā noderēs plaukts zem izlietnes ar papildu atvilktnēm un plauktiem, kur salikt kastes vai grozus dažādiem sīkumiem, kas rada nekārtības iespaidu. Speciālas kastes, kas palīdzēs organizēt plauktu saturu, var iegādāties par 99 centiem. Dzīvojamajā istabā, guļamistabā un bērnistabā var izmantot plauktus ar mantu glabāšanas kastēm, kas iederas konkrētajā interjerā,” saka dizainere. 

Viņa piebilst, ka arī uzglabāšanas risinājumiem jābūt saskaņotiem gan krāsu, gan materiālu ziņā – ja izvēlaties pītus grozus, tad centieties nelikt vienā telpā vairāk nekā divus dažādu materiālu pinumus. Minimāls interjers un atbilstoša mantu glabāšana ļaus uzturēt mājās kārtību un tīrību – jo mazāk mantu, jo mazāk kur krāties putekļiem. 

* Pētījumu “Dzīve mājās” pēc IKEA pasūtījuma Latvijā un Lietuvā veica tirgus izpētes uzņēmums “RAIT”. 2018. gada jūlijā tiešsaistes intervijās abās valstīs kopumā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu kopā. Starptautisko pētījumu “Dzīve mājās” veica 22 valstīs, aptaujājot vairāk nekā 22 000 respondentu. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kā rit cilvēku dzīve mājās, kā arī apzināt cilvēku vajadzības un izaicinājumus mājokļos visā pasaulē. Pētījuma rezultātus izmanto, veidojot katalogu, radot preces un mājokļa labiekārtošanas risinājumus.


Lejupielādēt
2019 06 27

Pirms un pēc: balkons pārtop papildu dzīves telpā 

Ja dzīvoklī ir balkons, to var izmantot kā telpu mantu glabāšanai, vaļaspriekam, maltīšu ieturēšanai, laika pavadīšanai ar ģimeni vai visam reizē. Šoreiz IKEA dizainere pārveidoja kādu balkonu Ziepniekkalnā Rīgā, kas iepriekš kalpoja tikai kā noliktava.

Laura, Kristaps un viņu dēliņš Rihards mitinās vienistabas dzīvoklī Ziepniekkalnā. Dzīvoklim ir neliels balkons, kuru jaunā ģimene līdz šim izmantojusi tikai mantu glabāšanai un veļas žāvēšanai, taču viņu sapnis vienmēr ir bijis izveidot tur kaut ko vairāk. Laura vēlējās, kaut viņai būtu skaista, mierpilna vieta rīta kafijai, Kristapam bija nepieciešama vieta darbarīkiem, un, protams, vajadzēja izveidot arī drošu rotaļu stūrīti mazulim.

Droša vieta visai ģimenei
Elīna Grieze atzīst, ka grūtākais uzdevums bijis atrast pietiekami daudz vietas darbarīkiem un reizē izveidot stūrīti, kur visai ģimenei atpūsties kopā. Viņa saka: "Izvēlējos vienā balkona galā novietot vairākus slēgtus plauktus – tajos var salikt visu, ko ikdienā negribas turēt acu priekšā. Aiz slēgtām durvīm, kas papildinātas ar UNDVIKA fiksatoriem, darbarīkiem netiks klāt ziņkārīgi pirkstiņi. Visus plauktus esam piestiprinājuši pie sienas, un uz asiem stūriem salikām aizsargus. Drošība ir pirmajā vietā, turklāt tas nemaz nemaksā daudz."

Pēc pārvērtībām visas mantas var salikt plauktos, un pārējā balkona daļā izveidot atpūtas zonu. IKEA dizainere radīja romantisku, mājīgai kafejnīcai līdzīgu stūrīti ar galdiņu un diviem krēsliem, kur ērti baudīt uzmundrinošu rīta kafiju. Lai atrastos vieta vēl vairāk mantām, izvēlēts arī LÄCKÖ āra plaukts, kur augstāk var salikt traukus un augus, bet zemāk, kur mazulis var aizsniegt, novietot viņa rotaļlietas.
 
Pēc pārvērtībām Laura ļoti atzinīgi novērtēja nelielu, bet praktisku detaļu – zem palodzes piestiprinātus āķus, kur pakarināt veļas žāvētāju brīžos, kad to nelieto. Šādi to var noglabāt pavisam neuzkrītoši un kompakti.
 
Tradicionāls stils un mierīga krāsu gamma
Dizainere Elīna Grieze šim balkonam izvēlējās gaišas krāsas un tradicionāla stila iekārtojumu. "Gribēju pieskaņot interjeru monohromo toņu paletei, kas valda iekšā, kā arī saimnieku personībai. Laura šķiet mierīga un piezemēta, tāpēc balkonam jābūt vietai, kur viņa varētu uz mirkli izbaudīt mieru."
 
Elīna kombinēja gaiši pelēkos toņus ar melnām un tumši pelēkām mēbelēm, atdzīvinot iekārtojumu ar zaļajiem augiem, rakstainiem spilveniem, mīkstu segu un raibu paklāju. Balkons atrodas mājas dienvidu pusē, tāpēc tur augu dienu iespīd saule; Laura sūdzējās, ka vasarā tur ir karsti, tāpēc dizainere pielika arī vieglas romiešu žalūzijas, kas pasargā no saules un vajadzības gadījumā ir viegli noņemamas.

Laura un Kristaps atzīst, ka balkonu pēc pārvērtībām nevar ne pazīt. "Es nebūtu domājis, ka mūsu balkonā var salikt tik daudz praktisku risinājumu, un tas vienalga izskatīsies plašāks nekā iepriekš," priecājas Kristaps. Laura vēl piebilst: "Tiešām šķiet, it kā mums tagad būtu par vienu istabu vairāk, te pietiek vietas mums visiem trim!"
 
IKEA dizainere komentēja, ka līdzīgu vietu atpūtai var iekārtot pat par pavisam nelielu naudu.

Piesakies pārmaiņām arī savās mājās!
Ja esi nonācis pārmaiņu virpulī, laiks mainīt arī vidi sev apkārt. Kārtība dzīvē sākas ar ērtu un mājīgu dzīves telpu. Piesakies dalībai kanāla TV3 raidījumā  ”Manas mājas ar IKEA” Piesakies šeit līdz 12. jūlijam.


Lejupielādēt
2019 06 25

IKEA un TV3 iedvesmo jaunam un skaistam sākumam:
piesakies dalībai šovā “Manas mājas ar IKEA”

Šodien IKEA un TV3 uzsāk kopīgu projektu ar nosaukumu "Manas mājas ar IKEA". IKEA interjera dizaineri pārveidos telpas desmit dažādos mājokļos. Rudenī pārvērtības būs redzamas televīzijas raidījumā, kur interjera dizaineri desmit sērijās parādīs IKEA piedāvātos risinājumus reālās telpās un dos praktiskus padomus. Ikvienu, kas vēlētos piedzīvot telpas pārvērtības, aicinām aizpildīt pieteikšanās formu šeit.

"Šajā projektā mēs visvairāk vēlētos iekārtot tādu cilvēku mājokļus, kuru dzīvē ir noticis kāds jauns pavērsiens vai kuri šobrīd atrodas dzīves krustcelēs. Mūsuprāt, izmaiņām dzīvē vajadzētu būt saistītām ar pozitīvām izmaiņām dzīves telpā. Tāpēc īpaši aicinām pieteikties cilvēkus, kuri nesen ir piedzīvojuši pārmaiņas. Varbūt tas ir ģimenes pieaugums, varbūt pārvākšanās uz jaunu mājokli, jauna dzīves posma sākums, kad pieaugušie bērni pamet ģimenes ligzdu, vecāku pārnākšana dzīvot pie bērniem vai patstāvīgas dzīves sākums pēc šķiršanās. Lai kāda nebūtu situācija, mēs meklēsim vajadzībām atbilstošākos risinājumus un padarīsim ikdienas dzīvi ērtāku un skaistāku, un palīdzēsim ar padomu, kā mainīt noskaņu mājās ar ierobežotiem līdzekļiem," saka Baiba Freija, IKEA Interjera dizaina nodaļas vadītāja.

“Mēs esam priecīgi par kanāla TV3 un IKEA iniciatīvu radīt pārvērtības tām ģimenēm un cilvēkiem, kam patiešām tas ir nepieciešams. Mēs kā producenti ticam, ka pārmaiņām, kas briedušas ilgi, vajag tikai mazu grūdienu un šī projekta rezultātā būs ne vien desmit laimīgas ģimenes, bet simtiem iedvesmotu cilvēku, kas gatavi paši spert pirmo soli savas apkārtējās vides sakārtošanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā. To uzskatām par mūsu uzdevumu šajā projektā – atspoguļot šo pārvērtību projektu tā, lai tas iedvesmotu katru skatītāju piedzīvot pozitīvas pārmaiņas gan dzīvē, gan vidē,” par gaidāmo jaunajā raidījumā stāsta producente Liene Vilnīte.

Pieteikšanās jau ir sākusies
Pirmais projekta "Manas mājas ar IKEA" posms ir dalībnieku izvēle. Pieteikties telpas pārvērtībām ir aicināti visi Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji. Piesakoties jānorāda, kādu telpu vēlētos iekārtot no jauna: dzīvojamo istabu, guļamistabu, virtuvi vai citu. Žūrija izvēlēsies 10 dalībniekus, un tiks iekārtotas kopā 10 telpas.

Projekta otrais posms ir televīzijas raidījums "Manas mājas ar IKEA", kas taps sadarbībā ar TV3. Raidījums būs par iekārtošanas darbiem dalībnieku pieteiktajās telpās, tiks apspriestas sākotnējās idejas un vajadzības, izvēlētas mēbeles, kombinēti interjera elementi utt. Katrā sērijā tiks parādītas vienas telpas pārvērtības. Skatītāji redzēs, kā top pārmaiņas, un saņems interjera dizaineru padomus, ko izmantot arī savās mājās.

Jaunais raidījums "Manas mājas ar IKEA" kanālā TV3 tiks demonstrēts rudenī.

Visus, kas vēlas pārvērtības savās mājās, aicinām pieteikties šeit: https://skaties.lv/ikeamajas/.

Pieteikšanās termiņš: no 25. jūnija līdz 12. jūlijam.

Projekta organizatori sazināsies tikai ar dalībniekiem, kas būs izvēlēti pārvērtību veikšanai. Projektu "Manas mājas ar IKEA" organizē "Paul Mason Properties SIA" (IKEA Latvija) un SIA "All Media Latvia" (TV3).


Lejupielādēt
2019 06 19

Pirms un pēc: kā vienas dienas laikā pilnībā pārvērst vienkāršu terasi

Āra terases Latvijas iedzīvotāju mājokļos mēdz būt ļoti dažādas – neregulārs plānojums, dažādi izmēri, atvērtas vai slēgtas, tās var atrasties gan uz jumta, gan uz zemes utt. Tāpēc terases iekārtojumā var brīvi izpausties un pielietot radošus risinājumus. IKEA dizainere iekārtoja kādu terasi Bauskā, pārvēršot to par estētisku un funkcionālu vietu gan dārza ballītēm, gan atpūtai divatā.

Terase Bauskā ir otrā vieta, kas tika iekārtota IKEA balkonu un terašu pārvērtību projekta laikā, un tās īpašnieki ir jauns pāris: Olga un Edgars. Abi jaunieši ir nesen ievākušies mājā, kas bija visai sliktā stāvoklī, un nu Edgars ir pats saviem spēkiem izremontējis iekštelpas. Taču līdz terases iekārtošanai pāris vēl nebija ticis laika trūkuma dēļ. Olga saka: “Mēs vienmēr esam sapņojuši par jauku terasi, kur sanākt kopā ar draugiem, no rīta iedzert tēju vai izbaudīt siltos vasaras vakarus divatā.” Olga vēlējās, lai terase tiktu veltīta tikai atpūtai un labai laika pavadīšanai.
 
Terase gan ballītēm, gan mierpilniem vakariem
Ieva Buka, IKEA dizainere, kas iekārtoja šo terasi, skaidro būtiskākos izaicinājumus: “Olgas terasei ir piecstūra formas plānojums, kas nozīmē, ka es nevaru izmantot tikai mēbeles ar taisna leņķa stūriem un vajadzēja meklēt neierastus iekārtojuma risinājumus. Mājas saimniekiem ir daudz draugu, tāpēc šajā ierobežota izmēra platībā bija jāieplāno iespējami daudz sēdvietu, tajā pašā laikā paredzot iespēju terasi pielāgot arī ikdienas pasēdēšanai divatā.” Lai risinātu šos izaicinājumus, dizainere iekārtojumā izmantoja lietošanai ārā paredzētus moduļu dīvānus, saliekamo galdu un sienas paneļus ar soliem no ÄPPLARÖ kolekcijas. Galds var tikt pielāgots trīs dažādos izmēros, un ap to var sasēsties līdz pat desmit cilvēkiem, savukārt solos ir iestrādātas mantu glabātuves, kur salikt spilvenus un pledus, kad tie netiek izmantoti.
 
Lai būtu ērti pagatavot un pasniegt ballītes uzkodas, uz terases novietots arī neliels āra virtuves galdiņš – tajā ir vieta trauku glabāšanai, pakaramais dvieļiem vai plediem, turklāt to var izmantot kā ērtu papildu virsmu blakus grilam.
 
Moderns stils un eksotiski akcenti
Terases iekārtojumam Ieva Buka ir izvēlējusies moderno stilu, tumša koka mēbeles, kas piestāv terases koka margām. Krāsainie Āfrikas stila tekstilizstrādājumi no ÖVERALLT īpašās kolekcijas, kā arī eksotiski augi terasei piešķir svaigu un interesantu izskatu.

Vienā terases stūrī atrodas vecs āra kamīns, ko mājas saimnieki neplāno izmantot uguns kurināšanai. Tāpēc IKEA dizainere to pārvērta par dekoru, saliekot tajā sveces un lukturus, kas izskatās stilīgi, palīdzēs radīt romantisku noskaņu un ir drošāki nekā atvērta uguns.
 
“Esmu ļoti priecīga par terases iekārtojumu – tās stils pilnībā atbilst manai gaumei un man patīk praktiskās detaļas. Drīzumā plānojam rīkot sālsmaizes ballīti, un es jau zinu, ka šī būs ideāla vieta, kur pavadīt laiku kopā ar draugiem. Turklāt es nojaušu, ka šī būs mūsu iecienītākā vieta vasarās,” Olga dalās iespaidos par pārvērtību rezultātu. 


Lejupielādēt
2019 06 14

IKEA jau pirmajā gadā sasniedz Ilgtspējas indeksa 2019 zelta līmeni

Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmums IKEA ieguvis zelta kategoriju Ilgtspējas indeksā 2019, kas mēra Latvijā strādājošo uzņēmumu ilgtspējas līmeni. Tāpat uzņēmums saņēmis “Ģimenei draudzīgs” statusu, ko piešķir Labklājības ministrija. Lai gan IKEA Latvijas tirgū darbojas tikai nepilnu gadu, ekspertu žūrija augstu novērtējusi uzņēmuma rūpes par cilvēkiem un planētu, kā arī tā kultūru un vērtības.

“Mums šī balva ir viens no atspēriena punktiem un pamudinājums sasniegt arvien jaunas virsotnes nākotnē, rūpējoties par cilvēkiem un planētu. IKEA kā uzņēmums dzīvo, vadoties pēc tā ilgtspējas stratēģijas un ar apņemšanos pozitīvi ietekmēt cilvēkus un planētu ik dienu. Mūsu darbības un lēmumus veido vēlme pozitīvi ietekmēt gan mūsu darbiniekus un sabiedrību kopumā, gan arī dabu. Tajā pašā laikā mēs vēlamies dot iespēju IKEA klientiem veidot veselīgāku un ilgtspējīgāku dzīvi mājās, tāpēc ikviens IKEA veikals piedāvā ilgtspējīgus risinājumus par zemu cenu,” saka Inga Filipova, IKEA Rīgas veikala vadītāja.
 
Viņa uzsver – ir svarīgi, ka Ilgtspējas indeksā tiek izvērtēti ne vien atsevišķi korporatīvās sociālās atbildības projekti, bet tiek ņemta vērā visa uzņēmuma darbība – sākot no tā ēkām līdz vērtībām un attieksmei pret darbiniekiem.

“Ilgtspējas indeksa vērtējumā IKEA stiprā puse ir rūpes par cilvēkiem un planētu: sākot ar veikala izveidi, saules paneļu izmantošanu, atkritumu šķirošanu, energoefektīvu apgaismojumu un beidzot ar mūsu pastāvīgajiem centieniem būt vislabākajam darba devējam mūsu darbiniekiem,” tā I. Filipova.

Nesen IKEA paziņoja, ka apņemas līdz 2030. gadam pilnībā pāriet uz aprites ekonomiku: piemēram, izmantot tīru, atjaunojamu enerģiju un resursus, kā arī ražot jaunos produktus tikai no atjaunojamiem un pārstrādātiem materiāliem, piedāvāt vairāk ēdienu no augu valsts izejvielām, kas mazāk ietekmē vidi, salīdzinot ar gaļas produktiem. Jau 2020. gadā IKEA izmantos tikai pārstrādātu poliesteru, kā arī izņems no sortimenta vienreizlietojamos plastmasas produktus.

Ilgtspējas indekss izveidots 2009. gadā ar mērķi izvērtēt Latvijā strādājošos uzņēmumus – tas sniedz iespēju izmērīt ne vien atbildības līmeni, bet arī risku un procesu vadību. Ilgtspējas indekss palīdz analizēt uzņēmumu šī brīža darbību un noskaidrot jomas, kuras var nākotnē uzlabot. Piedaloties Ilgtspējas indeksā, uzņēmumi internetā aizpilda pašvērtējuma anketu, kurā ietverti jautājumi par stratēģisko plānošanu, vides aizsardzību, darba vidi un citiem ilgtspējas aspektiem. Pēc tam iesniegto informāciju pārbauda un analizē Ilgtspējas indeksa ekspertu komisija.    


Lejupielādēt
2019 06 12

Pirms un pēc: dizainere īsteno iespaidīgas teju 50 gadus vecas lodžijas pārvērtības

Garš un šaurs plānojums un nepieciešamība nelielā telpā apvienot vairākas funkcijas – šie ir biežākie izaicinājumi, kas raksturīgi Latvijas mājokļu balkoniem, tostarp arī kāda tipiska Juglas dzīvokļa lodžijai, ko iekārtoja IKEA dizainere.

Pirmais balkons, kas tika pārveidots IKEA balkonu un terašu pārvērtību projekta laikā, ir kāda dzīvokļa lodžija Juglā. Dzīvoklī, kas atrodas netālu no rosīgās Brīvības gatves, mitinās jauna meitene Elīza kopā ar savu māsu un diviem kaķiem. Līdzīgi kā daudziem citiem Latvijas iedzīvotājiem arī Elīzai balkons līdz šim bija galvenokārt vieta, kur glabāt ikdienā reti lietotas mantas. Viņa atzīst: “Katru pavasari es cenšos sakārtot lodžiju, un saprotu, ka lielākā daļa šo lietu man nemaz nav vajadzīgas. Es labprātāk izmantotu šo vietu atpūtai, īpaši vasarā, kad varu te baudīt vakara sauli vai brīvdienu rītos ieturēt nesteidzīgas brokastis ar kafiju un kruasāniem.” Tāpat Elīza izteica nepieciešamību pēc praktiskiem risinājumiem – vietas, kur glabāt no vectēva mantotos instrumentus, pārstādīt istabas augus, žāvēt veļu un darīt citus mājas darbus.

Viena lodžija, dažādas funkcijas
“Elīzas mājokļa lodžija ir līdzīga kā vairumam daudzdzīvokļu māju Latvijā – tai ir garš un šaurs plānojums, un tai jāpilda vairāk nekā viena funkcija: tā ir vieta atpūtai, mantu glabāšanai un dažu mājas darbu veikšanai. Turklāt tai arī jāizskatās estētiski un jābūt ērti izstaigājamai,” IKEA dizainere Elīna Grieze skaidro galvenos izaicinājumus, iekārtojot Elīzas lodžiju.

Lai tam visam rastu risinājumu, dizainere piemeklēja dažādus risinājumus, kas ļauj ietaupīt vietu un ir viegli īstenojami uz jebkura balkona. “Es izlēmu lodžiju sadalīt divās daļās: viena paredzēta atpūtai, maltītēm svaigā gaisā vai pasēdēšanai draugu lokā, savukārt otra daļa domāta mantu glabāšanai un mājas darbiem. Pirmajā pusē izmantoju daudzfunkcionālus kafijas galdiņus un pufus, ko var izmantot sēdēšanai vai salikt vienu zem otra, lai atbrīvotu vietu. Otrajā lodžijas pusē pie tālākās sienas novietoju metāla plauktus, kur glabāt kastes ar instrumentiem, dārzniecības piederumus un citas nelielas lietas. Zem palodzes piestiprinājām āķus, kur uzkarināt veļas žāvējamo statīvu, kad tas netiek izmantots,” stāsta IKEA dizainere. Izvēlētās balkona mēbeles nemaksā dārgi – āra plaukts HYLLIS nopērkams par 8,99 EUR, savukārt ēdamgalds ar divām taburetēm IKEA maksā ap 40 EUR.

Pēc lodžijas pārvērtībām saimniece Elīza atzina, ka lodžija tagad izskatās daudz plašāka: “Es nedomāju, ka te patiesībā ir tik daudz vietas – te var salikt daudz lietu, un lodžija joprojām neizskatās pārpildīta.”

Gaišs iekārtojums dzīvespriecīgai meitenei
“Lodžijas īpašniece ir jauna, smaidīga un dzīvespriecīga meitene, tāpēc es vēlējos, lai arī jaunais iekārtojums atbilst viņas personībai. Izvēlējos modernu stilu un gaišas krāsas – galvenokārt baltu un pelēku –, kā arī pievienoju dažus košus akcentus, piemēram, sarkanus metāla galdiņus, raibus spilvenus, krāsainas iekaramās lampas un LED lampiņu virtenes, kas darbojas ar saules baterijām,” skaidro Elīna Grieze. 
Elīzai patīk augi un ziedi, kas palīdz justies tuvāk dabai, pat dzīvojot blakus Rīgas centrālajai ielai. Tāpēc dizainere iekārtojumu papildināja gan ar iekarināmiem puķupodiem, gan mākslīgo augu sienu.
“Es jau nevaru sagaidīt, kad varēšu šeit uzņemt draugus un izbaudīt jauno lodžijas iekārtojumu! Tagad man te ir viss nepieciešamais – daudz sēdvietu, galds uzkodām, plauktiņi traukiem un jaukas āra lampas un sveces noskaņas radīšanai,” savos iespaidos par terases pārvērtībām dalās Elīza.


Lejupielādēt
2019 06 10

IKEA izmantos tikai pārstrādātas poliestera šķiedras

Mūsdienās okeānos un izgāztuvēs nonāk pārāk daudz plastmasas un tekstilizstrādājumu, taču Zviedrijas mēbeļu mazumtirgotājs IKEA tos uzskata par vērtīgiem resursiem, ko var izmantot atkārtoti. Tāpēc uzņēmums ir paziņojis, ka līdz 2020. gadam tiks pārtraukta jaunu poliestera šķiedru izmantošana un turpmāk audumu ražošanā tiks izmantots tikai pārstrādāts poliesters. Tāpat uzņēmums ir prezentējis vairākas jaunas un ilgtspējīgas preču kolekcijas, kuru ražošanā izmantota okeānā savāktā plastmasa un rīsu salmi un kuras radītas ar mērķi padarīt pasauli labāku un tīrāku.

Kā rīsu salmi ietekmē gaisa piesārņojumu?
2018. gadā IKEA uzsāka iniciatīvu Better Air Now – šīs iniciatīvas mērķis ir uzsākt rīsu salmu izmantošanu jaunu produktu ražošanā, šādi risinot gaisa piesārņojuma problēmas. Rīsu salmi ir rīsu audzēšanas blakusprodukts, ko daudzviet pasaulē iznīcina sadedzinot un tādā veidā radot lielu gaisa piesārņojumu. Pirmie iniciatīvas rezultāti būs redzami 2019. gada rudenī gaidāmajā FÖRÄNDRING kolekcijā. Tā simboliski ieturēta melnos un zilos toņos – melnā krāsa attēlo smogu un piesārņojumu, savukārt zilā nes cerību par gaišāku nākotni ar dzidri zilām debesīm.

Ilgtermiņa mērķis ir izveidot modeli, kas dotu iespēju samazināt gaisa piesārņojumu arī citos pasaules reģionos, kur pārpalikumus pēc ražas novākšanas parasti sadedzina. Lai to panāktu, IKEA piedalās Klimata un tīra gaisa koalīcijā.
 
Tekstilizstrādājumi no okeānā savāktas plastmasas
Plastmasas piesārņojums okeānā ir liela problēma, un IKEA apņemšanās ir piedalīties tās risināšanā. Tāpēc IKEA ir radīta jauna kolekcija ar nosaukumu MUSSELBLOMMA, kurā ir soma, divi spilvenu pārvalki un galdauts. Šīs kolekcijas preču ražošanā izmantotais poliesters ir izgatavots no pārstrādātas plastmasas, tostarp PET plastmasas, kas ieķērusies tīklos Vidusjūrā un ko savākuši Spānijas zvejnieki. MUSSELBLOMMA kolekcija būs pieejama IKEA veikalos Spānijā un Itālijā. Savukārt visā pasaulē IKEA jau tagad piedāvā mēbeles un dažādus aksesuārus no pārstrādātas plastmasas.

Lai top gaisma bez elektrības!
Visā pasaulē vairāk nekā miljardam cilvēku jeb katram septītajam mūsu planētas iedzīvotājam ir ierobežota piekļuve elektrībai vai arī tās nav vispār. Elektroenerģijas nepieejamība, kas bieži iet rokrokā ar nepietiekamu pieeju tīram ūdenim un stabilām komunikācijas iespējām, rada sarežģījumus atsevišķām ģimenēm un pat veselām kopienām. Tāpēc IKEA ir uzsākusi sadarbību ar sociālo uzņēmumu Little Sun, kas piegādā kopienām visa pasaulē ilgtspējīgus, stabilus un par zemu cenu pieejamus risinājumus. IKEA sadarbībā ar Little Sun rada saules baterijas, ko var piestiprināt un pievienot logiem, uzlādes stacijām un gaismekļiem un kas nodrošina risinājumus aktīvai dzīvei ārā. Pirmās preces no SAMMANLÄNKAD kolekcijas kļūs pieejamas 2021. gadā.


Lejupielādēt
2019 06 07

Noskaidroti trīs laimīgie, kuru balkonus bez maksas iekārtos IKEA dizaineres

Lai iedvesmotu un iedrošinātu Latvijas iedzīvotājus uzlabot balkonu un terašu iekārtojumu, IKEA aicināja pieteikties konkursam ar iespēju laimēt pārvērtības balkonam vai terasei. Trīs uzvarētāji ir izvēlēti, un pie viņiem dosies IKEA interjera dizaineri.

“Mēs saņēmām 987 konkursa pieteikumus, un pēc to izskatīšanas varam izdarīt secinājumus par balkoniem un terasēm Latvijas mājokļos, par biežākajiem izaicinājumiem un par iedzīvotāju vēlmēm. Redzams, ka Latvijā balkonus lielākoties izmanto kā noliktavu mantām, ko nelieto katru dienu. Rezultātā nereti vairs nepaliek vietas atpūtai svaigā gaisā,” stāsta IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija. Viņa uzskata, ka daudz ko var atrisināt efektīvi mantu glabāšanas risinājumi – ieviešot kārtību, uz balkona atrodas vieta arī patīkamai laika pavadīšanai.
IKEA interjera dizaineru žūrija pārvērtībām izraudzījās balkonu Ziepniekkalnā, terasi Bauskā un lodžiju Juglā. Īpašnieku vēlmes un vajadzības katrā vietā atšķīrās, tāpēc pārvērtību rezultāti būs ļoti dažādi un iedvesmos dažādu mājokļu īpašniekus.

Neliels balkons ģimenes ligzdiņā
Ziepniekkalna mājoklis pieder jaunai ģimenei ar mazuli. Māmiņa Laura saka: “Mūsu balkons ir neliels, bet es ļoti vēlētos tomēr atrast tur vietu gan mantām, gan atpūtai. Balkonā jāatrod pienācīga vieta mana vīra darbarīkiem, bet es vēlētos arī stūrīti, kur baudīt rīta kafiju.”
Neliels balkona izmērs ir izaicinājums, ar ko jāsastopas daudziem, tāpēc šis iekārtojums būs kā paraugs lietderīgam mazas telpas izmantojumam. Interjerā būs mantu glabāšanas risinājumi un ērta vieta atpūtai. 

Terase dzīves svinēšanai kopā ar draugiem
Māja ar terasi atrodas Bauskā un pieder jaunam pārim. Īpašnieki remontē mājokli un vēlētos izveidot arī ārā vietu, kur uzņemt viesos draugus. Saimniece Olga saka: “Mēs drīzumā plānojam sālsmaizes ballīti, tāpēc gribētos, lai arī terase būtu ērti iekārtota, un draugi varētu atpūsties un priecāties svaigā gaisā. Vasara ir laiks dārza svētkiem, un terase ar ērtiem krēsliem, lampiņām un rotājumiem būtu īstā vieta svinēšanai.”
IKEA interjera dizaineres plāno iekārtot terasi modernā stilā, kas jaunajiem saimniekiem patīk vislabāk. Šeit nav nepieciešami risinājumi mantu glabāšanai, tāpēc projekts iedvesmos tos, kas vēlētos iekārtot āra atpūtas zonu.

Lodžija kaķu mīļotājai
Trešā konkursa uzvarētāja ir Elīza, kura dzīvo Juglā kopā ar māsu. Viņa atklāj, kāda būtu viņas sapņu lodžija: “Šobrīd lodžija kalpo galvenokārt kā nevajadzīgo mantu noliktava, bet es sapņoju par vietu atpūtai – man gribētos no rīta baudīt tur svaigu kafiju ar kruasānu un vakarā pasēdēt un parunāties ar māsu, atpūsties no dienas darbiem. Man ļoti patīk puķes un augi, jo tie ļauj sajust saikni ar dabu, pat dzīvojot rosīgas ielas tuvumā.”
Šajā gadījumā lielākais izaicinājums ir lodžijas tipiskais plānojums – tā ir šaura un gara. Lai piepildītu Elīzas sapni un padarītu lodžiju funkcionālu, IKEA dizainere plāno to sadalīt divās daļās – viena būtu paredzēta atpūtai, bet otra – mantu glabāšanai un citām ikdienas vajadzībām, piemēram, veļas žāvēšanai.


Lejupielādēt
2019 06 04

IKEA izziņo sadarbības ar LEGO, adidas un H&M

Jauni, ilgtspējīgi materiāli, labāki apstākļi sportošanai mājās, ērti uzglabāšanas risinājumi un īpaši aromāti mājai – IKEA izziņo vairākas sadarbības ar globāliem zīmoliem, kā LEGO, adidas, H&M un Byredo, lai rastu jaunus mājokļa risinājumus dažādiem cilvēkiem visā pasaulē.

Apvienojot IKEA prasmes mājokļa uzlabošanā un citu nozaru uzņēmumu zināšanas, mērķis ir radīt jaunus un praktiskus risinājumus izaicinājumiem, ar ko ik dienu saskaras cilvēki visur pasaulē: sākot ar nekārtību, ko bērni mājās rada, spēlējoties ar LEGO klucīšiem, līdz pat globālām problēmām, kā atkarība no naftas izcelsmes materiālu izmantošanas audumu ražošanā.

IKEA un adidas – sportiskām aktivitātēm mājās
Daudziem cilvēkiem nav viegli atrast laiku sporta nodarbībām un aktivitātēm, un ne visiem ir iespēja apmeklēt sporta zāli vai atbrīvot mājās pietiekami daudz vietas vingrošanai. Tāpēc kopā ar sporta preču zīmolu adidas IKEA vēlas rast jaunus un gudrus risinājumus, kas ļautu cilvēkiem – īpaši domājot par pusaudzēm un māmiņām ar maziem bērniem – piekopt aktīvu dzīvesveidu. Tiek izstrādāti produkti, kas ļaus sportot mazos mājokļos, netraucējot kaimiņus vai citus ģimenes locekļus, un kas padarīs vingrošanu jautru – īpaši iedvesmojot iesaistīt arī bērnus.

Gaidāms, ka pirmie šīs sadarbības laikā radītie produkti tiks prezentēti 2021. gadā.

IKEA un LEGO – spēlējieties ar saviem bērniem!
Spēlēšanās ir būtiska gan bērnu, gan pieaugušo labsajūtai. LEGO Group kopā ar IKEA pēta un attīsta risinājumus, kas veicinātu spēlēšanos jebkurā vietā mājās. Ar šo projektu uzņēmums cer iedrošināt cilvēkus vairāk teikt “jā” rotaļām, tajā pašā laikā respektējot ikdienas pienākumus.
 
IKEA un LEGO sadarbība rezultēsies jaunos mantu organizēšanas un spēlēšanās risinājumos, mērķis ir laist tirdzniecībā pirmos BYGGLEK kolekcijas produktus 2020. gadā.

IEKA un H&M – koks kā alternatīva kokvilnai
IKEA labprāt izmanto kokvilnu savos produktos, taču nākotnē kokvilnas ražotāji nespēs apmierināt pasaules lielo pieprasījumu pēc šī materiāla, tāpēc ir svarīgi sākt domāt par alternatīvu materiālu iekļaušanu produktu klāstā. Lai samazinātu atkarību no kokvilnas un naftas izcelsmes materiāliem, kā arī veicinātu alternatīvu šķiedru attīstību, IKEA kopā ar H&M grupu un novatoru Larsu Stigsonu (Lars Stiggson) radījuši kopīgu sadarbības projektu “TreeToTextile”. Tā mērķis ir attīstīt un industrializēt jaunu un nedārgu šķiedru, kuras pamatā ir koksnes celuloze. No šī materiāla tuvāko pāris gadu laikā tek plānots sākt ražot IKEA gultas veļu, aizkarus un apdares audumus.
 
IKEA un Byredo – neredzamais mājas dizains
Aromāti ir visur – pat ja mēs tos neredzam. Mēs visai reti domājam par to, cik lielu lomu mūsu dzīvēs spēlē smaržas un cik labi tās spēj uzjundīt atmiņas. IKEA kopā ar smaržu zīmolu Byredo pēta neredzamo dizainu un to, kā mājās ienest smaržas. Ir izstrādāts 13 aromātu koncepts, kas balstīts uz trīs bāzes aromātiem – ziedu, koksnes un svaiguma –, lai ikviens varētu atrast savu iecienītāko smaržu. IKEA mērķis ir aromātus padarīt demokrātiskus un pieejamus par zemu cenu. Mājas aromātu kolekcija OSYNLIG tiks prezentēta 2020. gadā.


Lejupielādēt
2019 05 31

Istaba zīdainim, mazulim vai lielākam bērnam – kādi drošības noteikumi jāievēro

Mājām būtu jābūt bērnam drošākajai vietai pasaulē, tāpēc ir svarīgi plānot un iekārtot bērnistabu tā, lai mazie varētu savā telpā droši spēlēties un justies brīvi. IKEA dizainere Baiba Freija sniedz padomus, kā iekārtot bērnistabu droši, ņemot vērā bērna vecumu.
 
Baiba Freija, IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja, uzsver, ka bērnistaba mājās ir tā telpa, kurai jāmainās, bērnam augot. “Iekārtojot bērnistabu, ir svarīgi plānot to no bērna perspektīvas – mēbelēm un interjera priekšmetiem jābūt bērniem piemērotiem gan drošības, gan izmēra ziņā,” skaidro Freija. Piemēram, pakaramajiem, plauktiem, galdam un citām virsmām jābūt bērnam ērti un brīvi pieejamām.
 
Tāpat, izvēloties bērnistabas mēbeles, jāņem vērā arī bērna iemīļotākās aktivitātes un hobiji. “Mazākiem bērniem tas parasti nozīmē atstāt daudz vietas istabas vidū, kur spēlēties, bet vēlāk istabā var novietot galdu zīmēšanai vai iekārtot stūrīti lasīšanai,” saka IKEA dizainere.

Drošība bērniem līdz viena gada vecumam
Svarīgākā mēbele zīdainim noteikti ir gultiņa, un tai būtu jābūt viegli pielāgojamai, bērnam augot. “Kad bērniņš ir nesen piedzimis, guļamā virsma jānovieto augstākajā līmenī, lai vecāki varētu viegli bērnu izcelt no gultiņas, nepārslogojot muguru. Taču, kad zīdainis sāk velties vai mēģina apsēsties, gultas pamatne jānovieto zemākā līmenī, lai būtu droši, ka bērns nejauši neizkritīs no gultas. Pirmajā dzīves gadā ieteicams izvairīties no spilvenu lietošanas un gultiņā likt tikai palagu un vieglu sedziņu.
 
IKEA dizainere uzsver, ka zīdaiņa gultiņu nevajadzētu novietot spožā gaismā, taču, ja no tā nevar izvairīties, ieteicams izmantot aizkarus, lai aptumšotu bērna guļvietu. “Svarīgi, lai šie aizkari drošības nolūkos atrastos vismaz 40 cm attālumā no gultiņas,” norāda Baiba Freija. Tāpat ir vērts ap gultiņu atstāt brīvu telpu aptuveni 70 cm rādiusā, lai tai būtu viegli piekļūt no visām pusēm un ērti tīrīt. Būs parocīgi, ja netālu no gultas novietosiet pārtinamo galdu ar nelielu kumodi, kur glabāt bērniņa drēbes un kopšanas piederumus.
 
Lielākoties līdz viena gada vecumam bērni sāk rāpot vai spert pirmos soļus, līdz ar to viņi var piekļūt dažādiem priekšmetiem mājās. Tāpēc IKEA interjera dizainere iesaka izmantot dažādus drošības risinājumus: “Elektrības rozetes ir viena no bīstamākajām vietām bērnistabā, tāpēc tās vajadzētu aizklāt ar īpašiem rozešu aizsargiem, lai izvairītos no negadījumiem, kad bērns gūst elektrošoku vai iebāž rozetē kādus priekšmetus.” Viņa arī piebilst, ka būtiski ir izmantot aso stūru aizsargus, lai mazulis nejauši nesavainotos, turklāt šādi drošības risinājumi nemaksā dārgi – piemēram, aso stūru aizsargi IKEA maksā 3,49 EUR, bet īpaši durvju fiksatori, kas pasargās mazos pirkstiņus no ievēršanas tajās, – 4,99 EUR.
 
Izvēloties grīdas segumu, jāskatās, lai tas būtu izturīgs un viegli uzkopjams. “Rotaļlietas, krāsas, ūdens vai ēdiens – viss, kas ir būtisks bērna attīstībā un mācīšanās procesā – var nokrist vai izlīt uz grīdas, un tas ir normāli, tāpēc svarīgi, lai grīdu varētu viegli satīrīt,” saka Baiba Freija, piebilstot, ka cietais grīdas segums, piemēram, parkets, var arī samazināt alerģiju risku. Tas pats attiecas uz sienas seguma materiālu – matēta sienas krāsa ir grūtāk tīrāma nekā tāda, kas ir ar vieglu spīdumu.
 
Drošība vienu līdz trīs gadus veciem bērniem
 “Ja zīdaiņu gadījumā ir svarīgi pievērst uzmanību drošībai gultiņā un miegā, tad, bērnam paaugoties un sākot aktīvi izzināt pasauli sev apkārt, vecākiem būtu jāpadomā jau par visu mēbeļu un interjera priekšmetu drošību,” norāda IKEA dizainere. Piemēram, bērni jūtas vislabāk gultā, kas ir viņiem piemērotā garumā, tāpēc ieteicams iegādāties gultu, kuras garumu var pielāgot, bērnam augot. Tāpat ir vērts izvērtēt mēbeļu izvietojumu – tām būtu jābūt vai nu cieši kopā, vai ar vismaz 40 cm atstarpi, lai bērns nevarētu iekrist vai iesprūst starp mēbelēm.
 
Bērnistabā vēlams izvairīties no žalūzijām un aizkariem ar zemām cilpām, jo bērns tajās var ieķerties un nosmakt. “Iesaku izvairīties no mēbeļu novietošanas logu tuvumā, lai bērns nevarētu viegli uzkāpt uz palodzes. Tāpat arī rotaļu zonu un gultiņu labāk novietot tālāk no loga. Ja no tā nevar izvairīties, tad ieteicams izmantot īpašus logu slēdžus, lai bērns pats nevarētu logu atvērt,” skaidro Baiba Freija. Savukārt, izvēloties apgaismojumu, jāpadomā par to, lai lampas nesakarstu un nebūtu izgatavotas no viegli plīstoša materiāla, kā arī lai vadi būtu droši paslēpti.

Ēšanai ieteicams izmantot bērniem domātus traukus – tas būs gan ergonomiski, gan iedrošinās bērnu mācīties. “Augstie bērnu krēsli palīdzēs mācīt bērnam ēst, jo tad viņš, atrodoties vienā līmenī ar vecākiem, jutīsies līdzvērtīgs pieaugušajiem,” saka dizainere.

Drošība trīs līdz piecus gadus veciem bērniem
Bērniem šajā vecumā galvenais ir nodrošināt pietiekami daudz vietas uz grīdas, kur viņi var spēlēties ar vecākiem vai draugiem. “Papildu brīvu vietu uz grīdas var iegūt, izvēloties atbilstošus mantu glabāšanas risinājumus, kur salikt rotaļlietas, klucīšus un kam bērni paši var ērti piekļūt. Noderīgas būs arī viegli pārvietojamas mantu glabātuves, kas ļaus ātri atbrīvot vietu rotaļām,” skaidro IKEA dizainere. Tā kā šajā vecumā bērniem spēlējoties patīk iejusties dažādās lomās, varat apsvērt iespēju iegādāties, piemēram, bērnu virtuvīti vai galdu, kur spēlēties kafejnīcās.
 
Istabās, kur dzīvo bērni līdz piecu gadu vecumam, vajadzētu izvairīties no stikla priekšmetiem vai izmantot tikai rūdīto stiklu, kas nav bīstams bērnam, ja saplīst. Tāpat vajadzētu izvairīties no priekšmetiem ar asiem stūriem vai izmantot spilvenus.


Lejupielādēt
2019 05 17

Krāsaina oāze pilsētā: Māras Upmanes-Holšteines terases pārvērtības

Skaisti un ērti iekārtota terase vai balkons sniedz iespēju arī ikdienā notvert atvaļinājuma sajūtu, ir pārliecināta mūziķe un mamma Māra Upmane-Holšteine. IKEA dizainere Rita Rimke palīdzēja iekārtot Māras jaunā mājokļa terasi, pārvēršot to no tukša un pelēka stūra ar kontrastējoši oranžām kolonnām par krāsainu un dzīvīgu vietu atpūtai.

“Tā kā es esmu pilsētas meitene, man nav bijusi iespēja daudz laika pavadīt pie pļavām, govīm un citām lauku lietām, tāpēc tagad es piedomāju pie tā, kā būt tuvāk dabai. Terase ir labākais risinājums, kā sajust dabas tuvumu, neizbraucot no pilsētas, jo tā ļauj būt svaigā gaisā un vienlaikus izbaudīt komfortu,” saka Māra.
 
Eklektisks un košs stils radošai ģimenei
“Māras mājas terasi ieskauj oranži krāsotas kolonnas, un to iespaidīgais vizuālais izskats arī noteica atmosfēru, ko vēlējos tur radīt. Košās kolonnas mani iedvesmoja veidot eklektisku un košu noformējumu un izvēlēties mēbeles, kas būtu ērti lietojamas visai ģimenei. Zaļie augi, dabīgi audumi, krāsaini raksti un dažādu materiālu miksēšana – rotangpalmas krēsls, āra dīvāns no tērauda un plastmasas soliņi bērniem – tas viss kopā ir lielisks veids, kā terases iekārtojumā iekļaut svaigākās tendences,” skaidro dizainere. Māra atzīst, ka sākumā katra detaļa atsevišķi viņai šķitusi neparasta izvēle, taču viss kopā izskatījās lieliski: “Terases dizains nav klasisks, un tas ir tas, kas mūsu nedaudz trakajai ģimenei piestāv. Lai gan parasti man patīk visu kontrolēt, šoreiz es pilnībā uzticējos Ritas vīzijai, un rezultātā tas atmaksājās.”

Kā galvenos izaicinājumus šīs terases iekārtošanā R. Rimke min mazo telpu, noapaļoto terases formu, kā arī faktu, ka terasē nav elektrības: “Lai uz terases ietilpinātu visu, kas nepieciešams mājīgai ģimenes kopā būšanas telpai, es izmantoju tādas mēbeles, ko var salikt vienu uz otras, kā arī vertikālu augu statīvu. Tas neaizņem daudz vietas, bet tajā var salikt kā dekoratīvos augus un zaļumus, tā nelielas kastītes ar bērnu rotaļlietām, zīmēšanas piederumiem un citiem nieciņiem.” Lai uz terases vakaros būtu pietiekami daudz gaismas pat bez elektrības, IKEA dizainere izmantoja dažādas lampas, kas darbojas ar saules baterijām, kā arī lukturus ar svecēm noskaņas radīšanai.

“Šī ir vieta, kur es klusumā un mierā izdzeršu savu pirmo rīta kafiju, te mani bērni varēs nākt spēlēties tā, lai es viņus no mājas varētu redzēt, un te visi pulcēsies mājas ballītēs,” Māra dalās ar saviem vasaras plāniem terasē.
 
Vienkārši uzlabojumi tavam balkonam
Katram ir iespēja vienkārši un nedārgi uzlabot savu balkonu vai terasi, lai radītu pašam savu vietu, kur baudīt vasaru pilsētā, saka dizainere. Viņa sniedz padomus, kas var noderēt līdzīgām balkona vai terases pārvērtībām:
-    Izlemiet, kāda būs jūsu terases galvenā funkcija un ko jūs tur darīsiet – ja plānojat tur brokastot, meklējiet krēslus un galdu, kas ir piemērotā augstumā ēšanai. Ja terase būs vieta, kur sauļoties un atpūsties, izvēlieties mēbeles, kur var ērti atlaisties. 
-    Izmantojiet mēbeles ar vairākām funkcijām, piemēram, kafijas galdiņu, ko var izmantot kā soliņu, kur apsēsties, kad sarodas viesi, vai salokāmos krēslus, ko var piekārt pie sienas, lai iegūtu vairāk brīvas vietas. Saliekamas un kompakti savietojamas mēbeles varēs ērti noglabāt arī aukstajā sezonā.
-    Ja dzīvojat ar bērniem, izvēlieties mazajiem drošas mēbeles – ar noapaļotiem stūriem un pietiekami zemas, lai bērns tās varētu aizsniegt un ērti izmantot, piemēram, MAMMUT soliņu, kas maksā 5,49 EUR. Izvēlieties izturīgus audumus, noņemamus un mazgājamus pārvalkus un virsmas no viegli tīrāmiem materiāliem. 
-    Neaizmirstiet par aksesuāriem: āra paklāji, tekstilizstrādājumi, lukturi, gaismas virtenes un sveces papildinās interjera stilu, radīs mājīgu noskaņu un ļaus izbaudīt svaigu gaisu arī pēc saulrieta.
-    Izmantojiet vertikālo telpu mantu glabāšanai vai rotājumiem. Tas palīdz uzturēt grīdu tīru, atstāj vairāk telpas, kur kustēties, un rada kārtīgāku atmosfēru.
-    Un, protams, skaistā balkonā vai terasē noteikti jābūt vismaz dažiem augiem. Taču vēl labāka izvēle būs izveidot uz balkona nelielu urbāno dārziņu, kur var audzēt ne tikai puķes, bet arī zemenes, piparmētru rīta tējai vai baziliku vasarīgiem salātiem.


Lejupielādēt
2019 05 15

IKEA aicina pieteikties terases vai balkona pārvērtībām

Vēloties iedvesmot Latvijas iedzīvotājus labākai ikdienas dzīvei, IKEA aicina pievērst uzmanību ne vien mājokļa iekštelpu funkcionalitātei un izskatam, bet padomāt arī par balkona vai terases izmantojumu. Lielākajā daļā Latvijas mājokļu balkons ir vieta, kur glabāt nevajadzīgās lietas*, taču pavisam viegli to var pārveidot par ērtu un pieejamu vietu ikdienas atpūtas brīžiem. Lai to pierādītu, IKEA izsludina konkursu – Latvijas iedzīvotāji var pieteikties balkona vai terases pārvērtībām un rezultātā trīs uzvarētāju balkonus IKEA dizaineri iekārtos bez maksas. 

“Vasara un atvaļinājumu sezona tuvojas, un ir laiks padomāt par to, kā vislabāk izbaudīt siltos laikapstākļus. Kāpēc gan par vienu no vasaras atpūtas galamērķiem neizvēlēties pašam savu balkonu vai terasi? Ieguldot mazliet laika, enerģijas un nedaudz naudas, ir iespējams pārvērst balkonu par skaistu un patīkamu vietu atpūtai,” saka IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija. 

Lai parādītu iedvesmojošus balkona iekārtojuma piemērus, IKEA dizaineri pārveidos trīs dažādus balkonus Latvijā. Ikviens, kura mājoklim ir balkons vai terase, kam nepieciešami uzlabojumi, ir aicināts pieteikties konkursam, iesūtot sava balkona vai terases bildi un īsu aprakstu, kāpēc tieši šis balkons būtu pelnījis uzlabojumus. Pieteikumus var iesniegt no š.g. 15. maija līdz 26. maijam.

IKEA dizaineru žūrija izvēlēsies trīs uzvarētājus, kuru balkoni iegūs jaunu iekārtojumu** – mēbeles, apgaismojumu un aksesuārus, lai mājokļa iedzīvotāji varētu baudīt rīta kafiju un skaistus saulrietus mājīgā un iedvesmojošā atmosfērā. 

Vairāk informācijas un pieteikuma anketu atradīsiet šeit: http://bit.ly/IKEAkonkurss

*IKEA ik gadu veic īpašu pētījumu, kura laikā IKEA interjera dizaineri viesojas iedzīvotāju mājās, analizējot dzīves apstākļus un pētot cilvēku izaicinājums un sapņus, kas saistīti ar dzīvi mājās. Ik gadu uzņēmums veic pāris desmitus šādu vizīšu. 
**Balkona vai terases pārvērtības neiekļauj būvdarbus.Lejupielādēt
2019 04 30

IKEA aicina pārbaudīt, vai SUNDVIK pārtinamie galdi ir pareizi salikti

IKEA aicina visus pircējus, kas iegādājušies SUNDVIK pārtinamo galdu/kumodi, pārbaudīt, vai nolokāmā virsma ir nostiprināta ar komplektā iekļautajiem fiksatoriem. Ja virsma nav nostiprināta, aicinām to izdarīt. Ja fiksatori ir pazuduši, IKEA veikalā var bez maksas saņemt jaunus.

IKEA izplata šādu aicinājumu, jo ir saņemta informācija par trīs gadījumiem Eiropā, kad mazuļi ir nokrituši no SUNDVIK pārtinamā galda/kumodes, jo virsma bija nestabila. Visos minētajos gadījumos drošības fiksatori nebija lietoti atbilstoši lietošanas instrukcijai.

Reizēm pircēji mēdz ikdienā lietot SUNDVIK pārtinamo galdu/kumodi kā saliekamu pārtinamo galdu un neizmanto drošības fiksatorus atbilstoši instrukcijai. Drošība IKEA vienmēr ir pirmajā vietā, tāpēc, saņemot ziņojumus par incidentiem, uzņēmums īsteno profilaktiskus drošības pasākumus, aicinot pircējus pārliecināties par to, kā viņi lieto preces, un bez maksas saņemt drošībai paredzētās detaļas, ja tās ir pazudušas. Lai šīs detaļas saņemtu, pircējiem nav jāuzrāda čeks vai jebkāds cits pirkuma dokuments. IKEA apņemas veicināt pircēju izpratni par drošību, lai vēl vairāk uzsvērtu to, cik svarīgi ir salikt mēbeles atbilstoši instrukcijai un izmantot visas mēbeļu detaļas. 

IKEA uzskata, ka šī prece ir droša, ja to lieto atbilstoši paredzētajam nolūkam un sekojot instrukcijām. Uzņēmums atvainojas par sagādātajām neērtībām.


Lejupielādēt
2019 04 15

IKEA franšīzes ņēmējs Viļņā veidos digitālās attīstības komandu

IKEA franšīzes ņēmējs Baltijas valstīs un Islandē veido komandu uzņēmuma digitalizācijas paātrināšanai četrās valstīs – Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Islandē. Komanda strādās Viļņā un tajā sākotnēji būs astoņi speciālisti; komandas mērķis būs padarīt IKEA franšīzes ņēmēju par digitālo līderi Baltijas valstu un Islandes mazumtirdzniecībā.

“Digitālās attīstības komandai būs divi galvenie uzdevumi: uzlabot klientu pieredzi visos saziņas kanālos un paaugstināt darba efektivitāti IKEA struktūrvienībās Baltijas valstīs un Islandē. Ilgtermiņa mērķis ir padarīt digitālo attīstību par mūsu darba standartu. Īstermiņā vēlamies uzlabot ikdienas darbu uzņēmumā. Šobrīd ieplānoti jau vairāk nekā 150 dažādi projekti digitālās kompetences nodrošināšanai,” stāsta Elvirs S. Sveinsons, Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Baltijas valstīs un Islandē.

Šobrīd IKEA meklē vēl sešus speciālistus darbam Viļņas birojā. Kandidātiem nepieciešamas prasmes projektu vadīšanā, tīklošanā, Microsoft Dynamics NAV un tīmekļa izstrādē. E. S. Sveinsons informē, ka speciālistus meklē gan Lietuvā, gan citās valstīs. Pirmajā gadā investīcijas IKEA franšīzes ņēmēja digitalizācijā visās četrās valstīs sasniegs 0,5 miljonus eiro, un plānots, ka turpmākajos gados tās būs apmēram 1 miljons eiro gadā.

“Mēs jau esam veiksmīgi īstenojuši digitālās attīstības projektus gan Baltijas valstīs, gan Islandē, taču ar jauno komandu esam nolēmuši paātrināt pārvērtības, tā reaģējot uz pieaugošo nepieciešamību pēc digitāliem risinājumiem,” saka E. S. Sveinsons. Pēc viņa teiktā, nākamie plānotie projekti ir jauni tīmekļa risinājumi un e-komercijas nodrošināšana Baltijas valstīs un Islandē.


Lejupielādēt
2019 04 03

IKEA uzsāks darbību Igaunijā

IKEA 2019. gada rudenī uzsāks darbību Igaunijā. Igaunija būs pirmā valsts pasaulē, kur vispirms būs pieejams digitāls risinājums – internetveikals. Līdz ar internetveikala atklāšanu, Tallinā atvērs arī preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu.

“Šāds risinājums tuvinās IKEA pircējiem jaunajā tirgū. Būs iespējams ērti plānot un pasūtīt un saņemt IKEA preces, kā arī apskatīt tās dzīvē un izpētīt mājokļa labiekārtošanas risinājumus. IKEA ienākšana Igaunijas tirgū, atverot vispirms internetveikalu, ir jaunums. Lēmumu pieņēmām, ņemot vērā jaunā tirgus digitālo briedumu un gatavību izmantot šādu piedāvājumu,” saka IKEA vadītājs Baltijas valstīs Johanness R. Johannessons (Johannes R. Jóhannesson). “Vēlamies tuvināt IKEA Igaunijas tirgum, jo jau kopš IKEA veikala atklāšanas Rīgā 2018. gadā esam ievērojuši veikalā daudz apmeklētāju no Igaunijas.”

IKEA internetveikals Igaunijā būs dažādām mobilajām ierīcēm piemērota tīmekļa vietne, kurā varēs ērti iepirkties, izmantojot datoru, planšetdatoru vai viedtālruni. Būs pieejami apmēram 8000 mājokļa labiekārtošanas preču, un tās varēs pasūtīt ar piegādi mājās vai saņemt veikalā un vest mājās pašu spēkiem.

IKEA preču pasūtīšanas un saņemšanas vieta atradīsies Tallinā, Peterburi ielā 66. Kopējā platība būs apmēram 6000 m2, un 1500 m2 būs atvēlēti ekspozīciju zālei un plānošanas zonai. Apmeklētāji varēs apskatīt un izmēģināt ap 3000 dažādu preču, redzēt iespējamos risinājums un smelties iedvesmu. Varēs saņemt darbinieku konsultācijas un ieteikumus virtuvju, skapju un citu mēbeļu plānošanā un pasūtīšanā. 4000 m2 būs paredzēti loģistikas un e-komercijas organizācijas vajadzībām. Apmēram 200 populārākās preces varēs uzreiz nopirkt līdzņemšanai.

J. R. Johannesons paziņoja arī, ka IKEA meklēs 30–40 cilvēkus IKEA Igaunijas komandai. Darbā pieņems vadītāju, pārdošanas, loģistikas un citus speciālistus.

IKEA Baltijas valstīs ir 2 veikali (viens Viļņā un viens Rīgā) un 2 preču pasūtīšanas un saņemšanas vietas Lietuvā. IKEA ir vairāk nekā 420 veikalu vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Zviedru mājokļa labiekārtošanas preču ražotājs pazīstams ar kvalitatīva dizaina mājokļa labiekārtošanas preču piedāvājumu par pieņemamu cenu. 2018. gadā uzņēmums svinēja dibināšanas 75 gadadienu.


Lejupielādēt
2019 03 14

10 padomi, kā padarīt mājokli bērniem drošu 


Karsti dzērieni, sadzīves ķīmija un mēbeles – šie ir biežākie bērnu traumu cēloņi mājās, norāda Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta feldšeris Rafaels Ciekurs. Viņš apgalvo, ka ir svarīgi, lai vecāki jau pirms bērna ienākšanas ģimenē būtu sagatavojušies un informēti par to, kā mājokli padarīt drošu bērniem. IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija sniedz padomus, kā parūpēties par drošību mājās.
 
Apzināties iespējamos riskus
“Manuprāt, bīstamākās telpas mājās ir virtuve, kur atrodas daudz asu priekšmetu un karstu šķidrumu, un vannasistaba, kur glabājas sadzīves ķīmija. Taču drošības riski, piemēram, nestabilas un nenofiksētas mēbeles, ir arī citās telpās. Bērniem patīk rotaļāties un rāpties uz mēbelēm, kā arī kāpt sekciju plauktiem, tāpēc ir vairāk nekā svarīgi visus skapjus un plauktus piestiprināt pie sienas. Pēdējā laikā arī esam novērojuši, ka bērni mēdz norīt veļas mazgājamā līdzekļa kapsulas – tās piesaista bērnu uzmanību, jo ir krāsainas, mīkstas un parasti noglabātas viegli atveramās kastēs,” atklāj Rafaels Ciekurs. 

Viņš stāsta, ka vecāki bieži vien neapzinās iespējamos riskus un nereti domā – “ar mums tas nekad nenotiks”. R. Ciekurs saka: “Vecāki bieži domā, ka viņu bērni ir mierīgāki un prātīgāki, nekā tas ir patiesībā. Bērni ir ļoti radoši un spēj atrast ļoti bīstamus veidus, kā sevi izklaidēt. Mans ieteikums vecākiem – sagatavojiet sevi un mājokli vēl pirms bērniņa piedzimšanas, pārlasot visu pieejamo informāciju par to, kā padarīt māju bērniem drošu, un apzinieties visus iespējamos riskus!”

Iekārtot mājokli gudri
“IKEA īpaši rūpējas par bērnu drošību mājās. Tāpēc mūsu klāstā ir daudz preču, kas radītas, lai padarītu mājokli drošāku – tie ir mēbeļu stūru aizsargi (3,49 € par 8 gab.), atvilktņu, logu un durvju fiksatori (no 3,99 €), kas pasargās mazus bērnus no pirkstu ieciršanas durvīs,” stāsta Baiba Freija. Viņa piebilst, ka ir svarīgi ne tikai pārzināt drošības pasākumus, bet arī izvēlēties tādas mājas preces, kas radītas, domājot par bērnu drošību.

“Bērniem domāti mēbeles, rotaļlietas un tekstilizstrādājumi, kas pieejami IKEA, ir ražoti, vadoties pēc stingrām prasībām: dizains, krāsas un materiāli ir izvēlēti, pārbaudīti un izmantoti īpaši piesardzīgi. Piemēram, IKEA krāsas un flomāsteri nav kaitīgi bērna veselībai, pat ja viņš tās apēstu. Arī mēbeles tiek testētas, paturot prātā to, ka bērni tās var izmantot visdažādākajos veidos. Lai kā šīs mēbeles lietotu, tām ir jāiztur drošības pārbaude,” skaidro IKEA dizainere.
 
Viņa dalās ar padomiem, ko ņemt vērā, iekārtojot bērniem drošu mājokli. 

1.    Izvēloties mēbeles, tekstilizstrādājumus un rotaļlietas, pārbaudiet, vai tās ir radītas bērniem – vai ir izmantoti droši materiāli un krāsas. Piemēram, IKEA ir atsevišķs mēbeļu, gaismas ķermeņu un rotaļlietu klāsts, kas radīts, īpaši domājot par bērnu drošību. Piemēram, lampas tiek veidotas tā, lai bērni nevarētu pieskarties spuldzēm un apdedzināties, savukārt rotaļlietas tiek ražotas īpaši izturīgas.
2.    Virtuvē vajadzētu izvēlēties sadzīves tehniku ar speciāliem slēdžiem, lai bērni paši nevarētu atvērt cepeškrāsni vai ieslēgt plīti. Tāpat ieteicams izvēlēties neplīstošus (plastmasas vai metāla) traukus, kas paredzēti bērniem. Īpaši bērnu krēsliņi ar drošības siksnām būs noderīgi mazuļiem, kas vēl tikai mācās sēdēt. 
3.    Kamēr bērni ir mazi, izmantojiet mēbeļu aso stūru aizsargus, kā arī durvju, logu un atvilktņu fiksatorus, lai pasargātu bērnus no pirkstu savainošanas. 
4.    Atbilstoši uzglabāšanas risinājumi ir nepieciešami ne vien telpas vizuālā izskata, bet arī drošības dēļ. Sadzīves ķīmija, medikamenti un tīrīšanas līdzekļi ir jāglabā tikai tiem paredzētās un bērniem neaizsniedzamās vietās. Turpretī mantām, ko izmanto bērni, jāatrodas viņiem viegli pieejamās vietās un kastēs vai atvilktnēs, kas radītas speciāli bērniem, lai viņi varētu piekļūt savām mantām droši un bez vajadzības kaut kur rāpties. 
5.    Iekārtojot bērnistabu, izvērtējiet un plānojiet to no bērna skatpunkta. Tas nozīmē, ka visiem plauktiem, pakaramajiem, mēbelēm un mantu uzglabāšanas vietām jābūt bērnam viegli aizsniedzamām un viņa acu augstumā. Ja nepieciešams, var izmantot īpašas trepītes, kas kalpo arī kā krēsls un palīdzēs aizsniegt augstākus plauktus.
6.    Bērnistabas iekārtošanai iesakām izmantot tikai bērniem domātas mēbeles, paklājus un tekstilizstrādājumus. Bērniem domātās mēbeles un rotaļlietas tiek pārbaudītas un sertificētas saskaņā ar noteiktām prasībām un balstoties uz iespējamo bērnu uzvedību, piemēram, IKEA rotaļlietas spēj izturēt plēšanas testus, savukārt mēbeles tiek krāsotas tikai ar drošu krāsu.
7.    Iekārtojot istabas, jāatceras, ka mēbeles ir jāsaliek un jāizmanto tikai tā, kā norādīts instrukcijā – ja tajā teikts, ka mēbele jāpieskrūvē pie sienas, tad tas noteikti ir jāizdara. Piemēram, IKEA dizaineri, iekārtojot telpas, mēbeļu drošību pārbauda, novērtējot, vai bērni no mēbelēm nevar nokrist, vai tajās nevar iesprūst un vai uzgāzt tās sev virsū. Visu, ko var, ieteicams piestiprināt pie sienas. 
8.    Nav ieteicams likt mēbeles pie logiem, it īpaši bērnistabā. Ja no tā nevar izvairīties, tad jāparūpējas, lai logs būtu aizslēgts un bērns nevarētu to atvērt un izkrist.
9.    Žalūzijām vajadzētu būt bez regulēšanas striķīšiem, vismaz bērnistabā. Tur drošāka izvēle būs aizkari.
10.    Ieteicams neizvēlēties kaitīgus vai indīgus telpaugus. Bērnistabā dzīvi augi vispār nav ieteicami, lai bērniem nerastos vēlme tos pagaršot.
11.    Gaismekļiem, kuri domāti bērniem, vajadzētu būt no drošiem, neplīstošiem materiāliem, kā plastmasas, papīra vai metāla. Piemēram, galda lampa ar stikla kupolu nebūs laba izvēle bērnistabai. Elektrības vadiem un kontaktligzdām visā mājoklī vajadzētu būt sakārtotiem, izolētiem un pēc iespējas labāk noslēptiem.

Vēloties uzsvērt kvalitatīva miega nozīmi, IKEA aicina uz sarunām ar miega ekspertiem. Sarunas norisinās sestdienās IKEA veikalā. Ieeja bez maksas. Pēdējais sarunu cikla pasākums – diskusija “Salds miegs bērniem” – notiks 16. martā, un tajā mediķis Rafaels Ciekurs, fizioterapeite Klaudija Hēla un psiholoģe Diāna Zande runās par to, cik būtisks ir miegs bērna attīstībā, kā no mazotnes veidot veselīgus miega ieradumus un kas īsti ir droša vide mājās. Uzzini vairāk par pasākumu “Sarunas par miegu” IKEA Latvija Facebook lapā.


Lejupielādēt
2019 03 08

Tehnoloģiju lietošana pirms gulētiešanas – jā vai nē? 

Viss, ko darām pirms gulētiešanas, ietekmē ne vien pašu miegu, bet arī to, cik viegli no rīta būs pamosties un cik daudz enerģijas mums būs visu nākamo dienu. IKEA aptaujā* noskaidrots, ka lielākā daļa cilvēku pirms miega skatās televīziju, filmas vai seriālus, kā arī izmanto viedtālruņus, tāpēc jautājām ergoterapeitam, smadzeņu treniņu centra “RigaBrain” izveidotājam Pēterim Urtānam, kā šie ieradumi ietekmē mūsu miegu. 

“Lai izzinātu Baltijas valstu iedzīvotāju gulēšanas paradumus, mēs veicām aptauju, kuras rezultāti atklāja, ka visās Baltijas valstīs cilvēki pirms miega visbiežāk skatās televīziju, filmas vai seriālus – to atzina aptuveni 45 % Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju. Otrs biežākais ieradums pirms miega arī ir saistīts ar tehnoloģijām – aptuveni 25 % Latvijas un Lietuvas iedzīvotāju apgalvo, ka pirms gulētiešanas lieto viedtālruņus, savukārt igauņi to dara ievērojami vairāk – 42 %,” atklāj Baiba Freija, IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja. 

Pirms gulētiešanas nepieciešams “atslēgties”
Smadzeņu darbības speciālists Pēteris Urtāns skaidro, ka viedtālruņu lietošana un televīzijas skatīšanās pirms miega ir ierasta lieta, jo mūsu smadzenes meklē stimulu, kad ir nogurušas: “Tā vietā, lai pēc garas un nogurdinošas dienas ietu gulēt, mēs neapzināti meklējam veidus, kā apbalvot savas smadzenes pasīvā veidā – un modernās tehnoloģijas tam ir lieliski piemērotas.”

Viņš apgalvo, ka viedtālruņu lietošana mērenās devas dienas laikā nekādi neietekmē mūsu miega kvalitāti, taču vakarā vēlams “atslēgties” gan no ierīcēm, gan dienas darbiem un uztraukumiem. “Īslaicīga pievēršanās kaut kam mazāk ikdienišķam, piemēram, informācijai internetā vai grāmatu lasīšanai, var palīdzēt mums “atslēgties” no ikdienas problēmām, bet būtisks ir saturs, ko lasām, skatāmies vai meklējam internetā, un vai tas rada mūsos atslābumu vai liek satraukties. Es ieteiktu vismaz stundu pirms gulētiešanas “atslēgties” no jaunas informācijas uztveršanas un apstrādes, lai mazinātu smadzeņu aktivitāti un nodrošinātu labāku miegu,“ iesaka P. Urtāns. 

Radi nomierinošu noskaņu!
Ne tikai mūsu ieradumi pirms miega, bet arī apkārtējā vide var palīdzēt atpūtināt gan ķermeni, gan prātu. “Lai mēs guļamistabā justos labi un mierīgi, būtisks ir šīs telpas interjers. Vispirms es ieteiktu padomāt par istabas apgaismojumu – izmantojiet dekoratīvas galda vai stāvlampas, lai radītu mājīgu atmosfēru. Vēl viens variants ir iegādāties LED spuldzi ar regulējamu intensitāti, piemēram, TRÅDFRI spuldze (no 11,99 EUR) ar tālvadības pulti, kas ļauj kontrolēt gaismas spilgtumu,” saka B. Freija.

Vēloties uzsvērt kvalitatīva miega nozīmi, IKEA aicina uz sarunām ar miega ekspertiem. Sarunas norisināsies sestdienās, IKEA veikalā. Ieeja bez maksas. Varēs noklausīties sarunas par dažādiem, ar miegu saistītiem tematiem, sākot ar psiholoģiskajiem aspektiem un beidzot ar praktiskiem padomiem guļamistabas iekārtošanā. 9. marta diskusijā “Miegs un tava labsajūta” ergoterapeits un smadzeņu treniņu centra “RigaBrain” dibinātājs Pēteris Urtāns, “Rūdīšanās skolas” vadītājs Māris Žunda un fitnesa treneris, veselīga uztura zinātājs Armands Sukuts runās par to, kāpēc mūsu smadzeņu darbībai ir nepieciešams miegs, vai rūdīšanās var uzlabot pašsajūtu un dzīves kvalitāti, un kā uzturs un fiziskās aktivitātes ietekmē miegu. Uzzini vairāk par pasākumu “Sarunas par miegu” IKEA Latvija Facebook lapā.


Lejupielādēt
2019 03 07

Slavenības gatavo: ēdiens cilvēku un planētas veselībai

Latvijas iedzīvotāji no IKEA restorāna ēdienu klāsta visvairāk iecienījuši zviedru tradicionālās gaļas un dārzeņu bumbiņas. Kopš veikala atklāšanas notiesāti vairāk nekā 160 000 bumbiņu porciju. Atzīmējot Starptautisko gaļas bumbiņu dienu, kas tiks svinēta 9. martā, šodien IKEA veikalā sabiedrībā pazīstami cilvēki kopā ar IKEA pavāriem gatavoja bumbiņas un runāja par jaunākajām uztura tendencēm. Arvien populārāk ir rūpēties ne vien par savu veselību, bet arī par dabu. 

Bumbiņu gatavošanas meistarklasē savus iemīļotākos ēdienus gatavoja IKEA Food vadītāja Latvijā Laura Jordāne un trīs Latvijā populāri vīrieši ‒ mūziķis un improvizators Nauris Brikmanis, aktieris Intars Rešetins un mūziķis un veselīga dzīvesveida piekritējs Kaspars Zlidnis. Līdztekus gatavošanai tika runāts arī par to, kā rūpes par dabu var ietekmēt ikdienas ēšanas paradumus.

“Pasaulē vērojams, ka attieksme pret uzturu mainās. Cilvēkiem arvien vairāk rūp daba un pārtikas ražošanas ietekme uz vidi, tāpēc arvien vairāk ir to, kas apzināti izvēlas ēst veģetāru pārtiku, lai arī reizēm neliedz sev gaļu. Šādus cilvēkus sauc par fleksitāriešiem – viņu uzturs ir pārsvarā veģetārs, taču atsevišķos gadījumos var atļauties arī gaļu,” stāsta L. Jordāne.

Galvenā motivācija pievērsties fleksitārismam ir apziņa, ka augu valsts uzturs mazāk ietekmē dabu, un tā ražošanā tiek patērēts mazāk resursu. Jāņem vērā arī šādas diētas pozitīvā ietekme uz veselību – veģetāros ēdienos tiek izmantoti ikdienā nereti piemirsti produkti, piemēram, lēcas, pupiņas, zirņi, rieksti un sēkliņas, kas ir lielisks olbaltumvielu un šķiedrvielu avots.

Lai piedāvātu videi draudzīgākas pārtikas produktu alternatīvas, līdztekus klasiskajām gaļas bumbiņām IKEA pārtikas preču klāstā ir arī vistas gaļas un dārzeņu bumbiņas. IKEA vistas bumbiņu ietekme uz apkārtējo vidi (oglekļa pēdas nospiedums*) ir pieckārt mazāka nekā klasiskajām IKEA gaļas bumbiņām, savukārt dārzeņu bumbiņas ir dabai vēl draudzīgākas – to oglekļa pēdas nospiedums ir pat 30 reizes mazāks. Gan vistas, gan dārzeņu bumbiņām ir arī zemāks tauku un kaloriju saturs, līdz ar to tās laba izvēle cilvēkiem, kas pievērš lielāku uzmanību savam uzturam.

“IKEA vēlas padarīt veselīgu, ilgtspējīgu pārtiku viegli pieejamu, pievilcīgu un garšīgu. Cilvēku uzturu un attiecīgi dabu var ietekmēt tikai produkti, kas atbilst visām šīm prasībām un ir pieejami par zemu cenu. Tāpēc meistarklasē parādījām, cik daudzveidīgi iespējams pagatavot gaļas un dārzeņu bumbiņas – ar tām var papildināt gardu zupu, sātīgu pamatēdienu, uzkodas un ēdienus, kas garšos bērniem,” stāsta IKEA Food vadītāja. Viņa pasākumā gatavoja gaļas bumbiņu zupu, Nauris Brikmanis meistaroja vistas bumbiņu burgeru, Kaspars Zlidnis – lavašu ar dārzeņu bumbiņu pildījumu, bet Intara Rešetina meistardarbs bija spageti ar gaļas bumbiņām Boloņas mērcē. 

“Es izvēlos veģetāru uzturu, jo tas ir videi draudzīgāks un ētiskāks pret dzīvniekiem. Veģetārs ēdiens ir uzturvielām, garšām un krāsām bagāts, un tā pagatavošanai ir tik daudz veidu un iespēju,” uzskata mūziķis un veselīga dzīvesveida piekritējs Kaspars Zlidnis. 

Rūpējoties par mūsu planētu un cilvēkiem, IKEA preču klāstā ir tikai ekoloģiska kafija un ievārījumi, atbildīgi audzētas un zvejotas zivis un jūras veltes, tāpat ir pieejama veģetāra alternatīva leģendārajam IKEA hotdogam – tā sauktais CoolDog, kas nosaukumu ieguvis, pateicoties atbilstībai ilgtspējas principiem. 

IKEA veikala apmeklētāji pārtikas produktus var iegādāties Zviedrijas pārtikas preču veikalā, veikala 1. stāvā. Kilograms tradicionālo gaļas bumbiņu maksā 6,99 €, bet dārzeņu bumbiņas – 4,99 €. 

IKEA Bistro ir pieejamas dažādas uzkodas, bet IKEA restorānā visas gardas maltītes – brokastis, pusdienas un vakariņas, kā arī svētdienas vēlbrokastis jeb brančs, kas norisināsies visu martu. Nākamās vēlbrokastis notiks jau 10. martā, un tajās ikvienam par 7 € būs iespēja nobaudīt dažādus ēdienus, kas pagatavoti no gaļas un dārzeņu bumbiņām.


Lejupielādēt
2019 02 22

Puse Latvijas iedzīvotāju cieš no miega trūkuma

90 % Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka miegs ir svarīgākais viņu labsajūtai, tomēr puse atzīst, ka cieš no hroniska miega trūkuma. Lietuvā no miega trūkuma cieš tikai 30 % iedzīvotāju, bet Igaunijā – 40 %, ierindojot Latvijas iedzīvotājus pēdējā vietā Baltijas valstīs, secināts IKEA veiktajā aptaujā*. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju iemieg 10 līdz 30 minūšu laikā, kā galveno iemigšanas traucēkli minot domāšanu par darbu (60 %).  

“Šodien IKEA uzsāk kampaņu, kas pievērš Latvijas iedzīvotāju vērību miega nozīmei un piedāvā efektīvus risinājumus tā kvalitātes uzlabošanai ikdienā. Pasaules eksperti mūsdienās pēta ne tikai optimālo darba un dzīves līdzsvaru, bet nu par pētāmo objektu kļuvis arī miegs. Balstoties uz gandrīz 1000 aptaujas respondentu atbildēm, mēs varam apgalvot, ka šāds līdzsvars mūsu valstī neeksistē,” stāsta Baiba Freija, IKEA Latvija Komunikācijas un interjera dizaina nodaļas vadītāja.

Darbs un televizors – biežākie miega zagļi
Miega trūkumu visvairāk izjūt jauni cilvēki līdz 40 gadu vecumam: aptuveni 70 % no viņiem apgalvo, ka regulāri cieš no miega trūkuma, un procentuāli tikpat daudz senioru apgalvo, ka ikdienā jūtas labi izgulējušies. 

“Interesanti, ka dažādās vecuma kategorijās varam novērot citādu attieksmi pret miegu – kamēr jaunākie respondenti saka, ka miegs ir viņu dzīves bauda, seniori apgalvo, ka viņiem gulēšana ir vienkārši fiziska nepieciešamība. Kā galvenie miega zagļi tiek minēti darbs (45 %), televizora skatīšanās (34 %), mājasdarbi un rūpes par bērniem (33 %),” atklāj B. Freija.

Tikmēr ārsts psihoterapeits, Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas virsārsts Artūrs Miksons uzskata, ka mūsdienās miegs tiek uztverts pārāk vieglprātīgi. 
“Miegs ir cilvēka dzīves vitāli nepieciešama sastāvdaļa, tomēr mūsdienās cilvēki cenšas pielāgoties tā pastāvīgam trūkumam, taču miega bads var izraisīt pat personības izmaiņas, un tas ietekmē garīgo un fizisko veselību. Tas ir tikai laika jautājums, kad hronisks miega trūkums novedīs pie nervu sabrukuma un nopietnām veselības problēmām,” brīdina eksperts. Viņš uzsver, ka nelielas personības izmaiņas, straujas garastāvokļa un enerģijas svārstības un aizmāršība, ir pirmie signāli, ka organismam trūkst miega un atpūtas. Ilgstošs miega bads var beigties pat ar depresiju, dažādiem fizioloģiskiem traucējumiem un citām nopietnām veselības problēmām.’’

Guļamistaba – pati svarīgākā un pati ignorētākā vieta mājās
Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (83 %) apgalvo, ka guļamistaba ir viena no svarīgākajām vietām mājās, ierindojot to uzreiz aiz virtuves un vannasistabas, tomēr paradoksāli, ka šai telpai velta vismazāk rūpju. 

“Pētot Latvijas iedzīvotāju mājokļu iekārtojumus, esam secinājuši, ka guļamistaba nereti pilda mantu noliktavas funkciju, nemaz nerunājot par vājo apgaismojumu un citu risinājumu trūkumu, kas varētu pārvērst guļamistabu par pilnīgi funkcionālu un reprezentatīvu telpu,” stāsta IKEA interjera dizaina nodaļas vadītāja.

Saskaņā ar B. Freijas teikto Latvijas iedzīvotāji salīdzinājumā ar Baltijas valstu kaimiņiem ir vismazāk apmierināti ar savu guļamistabu. Apmēram 40 % lietuviešu un igauņu neko nevēlētos mainīt savā guļamistabā, bet Latvijā tikai nedaudz vairāk par ceturtdaļu respondentu ir pilnībā apmierināti ar savu guļamistabu. 

“Ja būtu tāda iespēja, tad pirmā lieta, ko Latvijas iedzīvotāji iegādātos savai guļamistabai, būtu gulta, tomēr mēs redzam, ka telpā ir arī citas zonas, kur nepieciešamas tūlītējas izmaiņas. Higiēnas speciālisti iesaka spilvenus mainīt ik pēc 2–3 gadiem, lai nodrošinātu nepieciešamo tīrību un komfortu, tomēr aptaujas dati liecina, ka katrs otrais Latvijas iedzīvotājs guļ uz novecojuša spilvena. Turklāt gandrīz 10 % respondentu apliecināja, ka viņu spilveni ir vecāki par 10 gadiem,” atklāj IKEA pārstāve.

Daudz labāka situācija ir ar matračiem, kam arī liela nozīme miega kvalitātes nodrošināšanā.
“10 gadu laikā matracis absorbē 300 litru sviedru un citu ķermeņa šķidrumu, turklāt tas arī nolietojas, tāpēc ir svarīgi vērot savu fizisko pašsajūtu un mainīt matraci, novērojot sāpes mugurā vai kakla daļā,” saka B. Freija. 

Estētika un stils Latvijas iedzīvotājiem ir pats svarīgākais 
Aptaujas rezultāti liecina, ka 70 % respondentu, īpaši sievietes, ir gatavas savā guļamistabā veikt uzlabojumus. Visvairāk respondentu savā guļamistabā vēlas mazāk mantu (27 %), izmainīt vispārējo noskaņu telpā (27 %), pārbīdīt mēbeles un nomainīt apgaismojumu (21 %). 

Uz jautājumu par to, cik daudz naudas būtu nepieciešams izsapņotās guļamistabas iekārtošanai, lielākā daļa aptaujāto atbildēja – vairāk nekā 1500 EUR, taču reālā summa, ko viņi varētu atļauties ieguldīt guļamistabas uzlabošanā, ir līdz 200 EUR. 

“Lielākā daļa uzskata, ka izmaiņas guļamistabā ir liels un dārgs projekts, bet patiesībā tās noskaņojumu un pamatlietas var uzlabot, iztērējot mazāk nekā 200 EUR. Par pāris eiro var iegādāties tekstilizstrādājumus un dekoratīvās spuldzes, kas radīs mājīgu noskaņu. Par 40 EUR var tikt pie skaistiem naktsgaldiņiem, un neliela kumode maksā 30 EUR. Izmaiņas nemaksā dārgi, tomēr to īstenošanai nepieciešama apņēmība,” saka Baiba Freija.

Aptaujas dati liecina, ka Latvijas iedzīvotājiem, izvēloties jaunas mēbeles, vissvarīgākais ir komforts, cena un stils, bet lietuvieši un igauņi vairāk uzmanības pievērš tieši mēbeļu materiāliem, ietekmei uz veselību un mēbeļu izturībai. 

Martā IKEA kopā ar sabiedrībā pazīstamiem miega ekspertiem organizēs bezmaksas lekcijas ar mērķi uzlabot Latvijas iedzīvotāju miega kvalitāti. Vairāk par kampaņu var uzzināt IKEA Latvija Facebook lapā un IKEA veikalā. Pirmajā IKEA pavasara e-katalogā, kur uzmanības centrā ir guļamistabas un vannasistabas risinājumi, apkopotas praktiskas idejas un padomi telpu iekārtošanā. IKEA pavasara e-katalogs pieejams tīmekļa vietnē www.ikea.lv.


* Aptauju veica pētījumu aģentūra “Norstat” pēc IKEA pasūtījuma. Interneta aptaujā 2019. gada februārī piedalījās gandrīz 2000 respondentu no visām trim Baltijas valstīm. 


Lejupielādēt
2019 01 24

Rīt tiks atklāta moderno mēbeļu vēstures izstāde

Īpaša izstāde par moderno mēbeļu vēsturi un tās attīstību pēdējo desmitgažu laikā tiks atklāta rīt Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), Rīgā. Ekspozīcijā būs apskatāmas leģendāras un ikoniskas mēbeles no trīs IKEA vēstures posmiem: 50.-60., 70.-80. un 90.-2000. gadiem. Izstāde būs pieejama bez maksas no 25. janvāra līdz 10. februārim.

Izstādē, kas tiek rīkota par godu IKEA 75 gadu jubilejai, varēs aplūkot IKEA radītas retro stila mēbeles, kuru dizains radīts 50.–60. gados, drosmīgās un krāsainās 70.-80. gadu mēbeles, kā arī 90.-2000. gadu leģendas, kuras raksturo vienkāršība un minimālisms, ar ko Latvijā asociējas skandināvu dizains. Tāpat ekspozīcija atklāj, kā mēbeles un to ražošanas tehnoloģijas ir mainījušās gadu gaitā. Izstādē apskatāmās leģendārās mēbeles ierobežotu laiku ir nopērkamas IKEA veikalā Rīgā.


Ekspozīcija tiks atklāta 25. janvārī plkst. 11.00 ar pasākumu, kurā arhitekte, žurnāliste un LNB Izstāžu centra vadītāja Ieva Zībārte sniegs ieskatu Latvijas interjera vēstures attīstībā; IKEA interjera dizainere Baiba Freija atklās, kādas ir mūsdienu Latvijas mājokļu raksturīgākās iezīmes; antropologs un pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš kopā ar dizaina pētnieci un pasniedzēju Lieni Jākobsoni un pārējiem pasākuma dalībniekiem diskutēs par to, kādas būs mūsu mājas nākotnē un kādas pārmaiņas mūs gaida.


Lejupielādēt
2019 01 08

Jaunā gada apņemšanās: trešdaļa Latvijas iedzīvotāju
šogad vēlas atbrīvoties no nevajadzīgām lietām

Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju 2019. gadā ir apņēmušies atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām mājās, kā arī uzlabot un atjaunot savu mājokli, liecina IKEA aptauja*. Tomēr pusei aptaujāto jaunā gada apņemšanās traucē realizēt gribasspēka (49 %), naudas (49 %) vai laika (48 %) trūkums.

“Populārākās 2019. gada apņemšanās Latvijas iedzīvotājiem ir saistītas ar savas iekšējās pasaules izkopšanu – gan fiziski, gan garīgi. Cilvēki vēlas sportot un veselīgāk ēst, iemācīties kaut ko jaunu un veltīt vairāk laika sev. Taču, lai justos labāk, nepieciešams arī uzlabot vidi, kurā dzīvojam, – to pierāda arī aptaujas rezultāti, atklājot, ka 31 % Latvijas iedzīvotāju šogad vēlas atbrīvoties no nevajadzīgajām lietām un 29 % – atjaunot savu mājokli,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

Atbrīvoties no liekajām mantām mājās vairāk vēlas sievietes (35 %) nekā vīrieši (26 %), savukārt atjaunot vai uzlabot mājokli vairāk ir apņēmušies vīrieši (33 %) nekā sievietes (25 %). 

Atskatoties uz iepriekšējiem gadiem, 32 % Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka parasti piepilda visas savas jaunā gada apņemšanās vai lielāko daļu no tām, bet 65 % – tikai nelielu daļu. Jautāti par apstākļiem, kas visvairāk traucē realizēt jaunā gada apņemšanās, 49 % aptaujāto atbildēja, ka tas ir gribasspēka trūkums, 48 % pietrūka laika, bet 49 % cilvēku šķērslis bija naudas trūkums. 

“Bieži vien cilvēkiem ir maldīgs priekšstats, ka ir nepieciešams daudz naudas, lai savā dzīvē kaut ko mainītu un uzlabotu, taču patiesībā pārmaiņas nemaksā daudz. Jaunā gada apņemšanās ir iespējams realizēt, tērējot maz vai nemaz. Piemēram, atbrīvot vietu virtuvē var, atbilstoši sakārtojot atvilktnēs esošās lietas un saliekot tās speciālās kārbiņās, savukārt drēbju skapis kļūs vēl funkcionālāks, izmantojot atvilktņu sadalītājus,” tā I. Filipova. 

Kopumā šogad jaunā gada apņemšanās ir 55 % Latvijas iedzīvotāju. Visaktīvākie ir jauni cilvēki, no kuriem 77 % ir jaunajā gadā kaut ko apņēmušies, savukārt 65 līdz 74 gadus veco respondentu vidū tikai 45 % ir sev izvēlējušies kādu 2019. gada apņemšanos.

Lejupielādēt
2019 01 01

Sākas pirmā IKEA IZPIRKŠANA Latvijā

No rītdienas, 2. janvāra, pirmo reizi Latvijā notiks IKEA IZPIRKŠANA, kuras laikā 400 preces būs pieejamas par vēl izdevīgākām cenām. Izpirkšanas mēnesis IKEA ir viens no intensīvākajiem gada periodiem, un tas vienlaicīgi norisinās visos IKEA veikalos pasaulē.

“IKEA mērķis ir nodrošināt daudziem pieejamus mājokļa labiekārtošanas risinājumus par zemām cenām katru dienu. Tāpēc izpārdošanas IKEA veikalos notiek tikai divas reizes gadā ar mērķi atbrīvot plauktus no vecajām kolekcijām, lai būtu vieta jaunām. Šis princips attiecas arī uz Latvijas veikalu, kur pirmā izpirkšana pirms kolekciju nomaiņas sāksies jau 2. janvārī,” skaidro Inga Filipova, IKEA Latvija veikala vadītāja. 

Daudzi mazumtirgotāji izpārdošanās piedāvā speciāli šim mērķim ievestas preces, bet IKEA IZPIRKŠANAS ir paredzētas, lai izpārdotu iepriekšējās sezonas kolekcijas un preces, kas ir veikala plauktos. Janvārī izpirkšanā būs pieejamas aptuveni 400 dažādas preces – sākot no mēbelēm līdz dekorācijām, augiem un virtuves piederumiem. Piemēram, uzglabāšanas kārbas maksās 0,59 EUR, rotaļlietas – no 0,79 EUR, gultasveļas komplekts – 6,99 EUR, bet bērza koka galds – 99 EUR.

“Šī ir pēdējā iespēja pircējiem tikt pie noskatītajām lietām, jo tās tiks izpirktas un aizstātas ar jauno kolekciju precēm. Tas nozīmē arī to, ka pircējiem, kas vēlas iegādāties visplašāko preču klāstu par izpārdošanas cenām, būtu jānāk uz veikalu pirmajās izpirkšanas dienās,” uzsver Inga Filipova. Viņa arī piebilst, ka izpārdošanas preces tirdzniecībā vairs neatgriezīsies, jo to daudzums ir ierobežots.

Pirmajā izpirkšanas dienā, 2. janvārī, īpašās cenas būs spēkā IKEA FAMILY lojalitātes programmas dalībniekiem, bet no 3. janvāra visiem veikala apmeklētājiem. Izpirkšana ilgs līdz mēneša beigām, februārī dodot vietu jaunajām pavasara kolekcijām, kurās uzsvars būs uz nelielas dzīvojamās platības iekārtošanu, kārtības uzturēšanas risinājumiem, guļamistabu un vannasistabu. 

“Citās valstīs izpirkšanas mēneši IKEA ir vieni no aktīvākajiem gadā, kad apmeklētāji var iegādāties noskatītās preces par vēl izdevīgākām cenām. Esam pārliecināti, ka arī latviešiem ir svarīgi ietaupīt, tāpēc esam gatavi IKEA IZPIRKŠANAI,” saka Inga Filipova. 

Lejupielādēt
2018 12 11

IKEA Latvija komanda aug – meklē papildu darbiniekus

IKEA Rīgas veikalu apmeklē arvien vairāk cilvēku no visām Baltijas valstīm, tāpēc IKEA Latvija paplašina komandu, lai nodrošinātu visērtāko iepirkšanos. Kopš Latvijā atklāts pirmais veikals, uzņēmumam ir pievienojušies vēl 100 darbinieki – šobrīd IKEA Latvija strādā 365 cilvēki, un izaugsme turpinās – izsludināti vairāki desmiti vakanču.

“Lai gan vietējā tirgū mēs aktīvi darbojamies tikai mazliet ilgāk par trīs mēnešiem, pārdošanas rezultāti rāda, ka cilvēki ir apmierināti ar mūsu piedāvājumu. Daudzo apmeklētāju ērtībām nepieciešams vairāk darbinieku, lai nodrošinātu pircējiem vislabāko pieredzi IKEA veikalā un restorānā, kur jau šo dažu mēnešu laikā ir pārdoti desmitiem tūkstoši preču un ēdiena porciju,” nepieciešamību pēc papildu darbiniekiem skaidro IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

Lai apkalpotu lielo pircēju skaitu, IKEA Latvija meklē vairākus desmitus papildu darbinieku: veikala kasierus, preču papildinātājus, telpu uzkopšanas darbiniekus, kā arī darbiniekus klientu apkalpošanas nodaļā, bērnu rotaļu laukumā un drošības dienestā.  
“IKEA atšķiras no citiem ar savu unikālo darba kultūru. Apvienojot tādas zviedru vērtības kā kopība un vienkāršība, uzņēmumā ir radīta demokrātiska darba vide bez tradicionālās hierarhijas. Uzņēmuma vadība un pārējie darbinieki izmanto vienas ģērbtuves un pusdieno vienā restorānā. Tajā pašā laikā mēs piedāvājam konkurētspējīgu atalgojumu, veselības apdrošināšanu, apmācības visiem darbiniekiem, kā arī karjeras izaugsmes iespējas un citas priekšrocības,” stāsta I. Filipova. “Šogad IKEA tika atzīts par Lietuvā labāko darba devēju mazumtirdzniecības nozarē, un mēs vēlamies kļūt par labākajiem arī Latvijā.”
IKEA Latvija piedāvā gan pilna, gan nepilna laika darbavietas, dodot iespēju apvienot darbu ar mācībām un atstājot vairāk laika ģimenei, hobijiem un citām interesēm. Vakanču saraksts un plašāka informācija pieejama tīmekļa vietnē www.IKEA.lv. 
Baltijas valstīs lielākais IKEA veikals Rīgā tika atvērts šī gada 30. augustā. Teju 35 000 kvadrātmetru lielajā veikalā pieejamas gan mājokļa labiekārtošanas preces, gan zviedru ēdieni, kurus var nobaudīt IKEA restorānā un Bistro. IKEA ir ģimenēm draudzīgs veikals ar uzraudzītu rotaļu laukumu bērniem, vairākām spēļu zonām restorānā un citur veikalā, kā arī bērnu aprūpes telpām un ģimenes autostāvvietām. 

Lejupielādēt
2018 12 07

Aptauja atklāj, kad Latvijas iedzīvotāji
sāk gatavoties Ziemassvētkiem

Latvijas iedzīvotāji gatavošanos Ziemassvētkiem nemēdz atstāt uz pēdējo brīdi – 58 % sāk gatavoties un noskaņoties svētkiem jau novembrī vai decembra sākumā, noskaidrots Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču tirgotāja IKEA aptaujā*. 

Lai gan, apmeklējot lielveikalus pirmssvētku dienās, šķiet, ka daudzi gatavošanos svētkiem ir atstājuši uz pēdējo brīdi, aptauja liecina par pretējo: 23 % respondentu par svētkiem domā jau novembrī vai agrāk, bet 35 % tiem sāk gatavoties decembra sākumā. Tikai 12 % aptaujāto atzina, ka gatavoties sāk tikai pirms pašiem Ziemassvētkiem.
Sievietes Ziemassvētkiem sāk gatavoties agrāk nekā vīrieši – 67 % sieviešu svētkiem pievēršas jau novembrī vai decembra sākumā, savukārt 62 % vīriešu sāk gatavoties decembra sākumā vai vidū. Aptaujas rezultāti liecina, ka par svētkiem ātrāk sāk domāt tie cilvēki, kuru mājsaimniecībā dzīvo vismaz četri cilvēki, bet tie, kas dzīvo vieni, nereti gatavošanos atliek līdz pašiem svētkiem vai negatavojas nemaz. 
“Lielākoties Latvijas iedzīvotāji Ziemassvētkiem sāk gatavoties līdz ar pirmo adventi, kad tiek iegādāts vai pašu rokām gatavots adventes vainags. Tas mājās rada svētku sajūtu un iedvesmo sākt mājokļa rotāšanu,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova, piebilstot, ka laicīga gatavošanās svētkiem aiztaupīs liekus uztraukumus un steigu, kā arī dos vairāk laika pārdomāt savas vajadzības un gatavoties soli pa solim.

Ziemassvētki nav iedomājami bez eglītes un ģimenes sanākšanas kopā pie vakariņu galda
IKEA aptaujas rezultāti ļauj secināt, ka lielākā daļa cilvēku labprāt un ar prieku dekorē māju, un tikai 14 % respondentu to uzskata par izaicinājumu. Vairums Latvijas iedzīvotāju nevar iedomāties Ziemassvētkus bez eglītes (71 %) un ģimenes sanākšanas kopā pie vakariņu galda (61 %). Aptaujas dalībnieki norādīja, ka neatņemama svētku sastāvdaļa ir piparkūkas (43 %), mandarīni (52 %) un rotājumi (53 %). 
“IKEA veikalā esam sarūpējuši plašu klāstu skaistu un funkcionālu rotājumu par pieņemamu cenu, lai ikviens pavisam vienkārši varētu radīt mājās patīkamu svētku noskaņu. Līdz šim cilvēki visbiežāk iegādājušies Ziemassvētku kolekcijas sveces un mākslīgos augus,” saka I. Filipova.
Aptaujā noskaidrots, ka gandrīz 20 % Latvijas iedzīvotāju plāno svētku dekorācijām tērēt 6 līdz 10 eiro, un tikpat daudz cilvēku iecerējuši tērēt divreiz lielāku summu – ap 10 līdz 20 eiro.
“Mēs uzskatām, ka svētku sajūtas radīšanai nav jātērē daudz naudas, tāpēc pie mums Ziemassvētku rotājumu komplektu var iegādāties, sākot ar 99 centiem, 18 tējas sveču komplekts maksā 1,39 eiro, bet 3 m dāvanu iesaiņojuma papīra – tikai 59 centus,” uzskaita IKEA pārstāve.

Lejupielādēt
2018 11 27

IKEA atsauc no tirdzniecības daļu GLIVARP galdu

IKEA no tirdzniecības atsauc daļu GLIVARP galdu un aicina pircējus, kas ir iegādājušies minēto galdu, atdot to IKEA veikalā Rīgā un saņemt atlīdzību preces pilnas cenas apmērā vai samainīt to pret citu galdu. Atdodot preci, nav jāuzrāda pirkuma čeks.

No tirdzniecības tiek atsaukti tikai baltie matēta stikla GLIVARP galdi, kas ir bijuši pārdošanā kopš 2017. gada februāra. IKEA ir saņēmis sūdzības par to, ka galda izvelkamās daļas ir nestabilas, un tās var nokrist. IKEA ļoti nopietni izturas pret preču drošību – visas preces tiek pārbaudītas, lai tās atbilstu piemērojamiem standartiem un tiesību aktiem. Tāpēc, ņemot vērā pircēju sūdzības, drošības dēļ tika lemts atsaukt GLIVARP galdus no tirdzniecības visā pasaulē.

Par IKEA
IKEA ir starptautisks mājokļa labiekārtošanas preču mazumtirdzniecības uzņēmums, kas darbojas vairāk nekā 50 valstīs ar vairāk nekā 400 veikaliem. IKEA Rīga veikals tika atklāts 2018. gada 30. augustā.

Kontaktpersona turpmākai saziņai:
Renata Dantė
IKEA Sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijas valstīs
Mob. tālr.: +37065526656
E-pasta adrese: renata.dante@ikea.lt 

Lejupielādēt
2018 11 16

Dizaineri iedvesmo – kā noformēt Latvijas simtgades svētku galdu

IKEA Latvija interjera dizaineres Rita Rimke un Baiba Freija sadarbībā ar pasākumu organizatori Gundegu Skudriņu ir radījušas piecus Latvijas simtgadei veltītus galdu klājumus, no kā smelties iedvesmu svētku sajūtas radīšanai mājās. Lūk, viņu padomi, kā ikviens var viegli un skaisti noformēt savu svētku galdu.

“Gatavojoties Latvijas 100. dzimšanas dienai, vēlamies iedrošināt cilvēkus radīt svētkus arī savās mājās un parādīt, ka pat nelielā istabā un uz maza galda var viegli izveidot izteiksmīgu noformējumu. Šie galdu klājumi būs piemēroti visu izmēru svētku galdiem – tie ir gan skaisti, gan praktiski un lieliski papildinās svētku sajūtu,” stāsta IKEA Latvija Komunikācijas un interjera nodaļas vadītāja Baiba Freija. 

“Lai ienestu savās mājās valsts svētku sajūtu, nav nepieciešamas dārgas dekorācijas – viss vajadzīgais ir pieejams mežā, pie jūras vai mūsu mājās, un to var kombinēt ar tādiem pieejamiem dekoriem kā sveces, salvetes un rotājumu virtenes. Veido svētku galda noformējumu, iedvesmojoties no tā, ar ko tev saistās Latvija, – vai tie būtu Dziesmu svētki, daba vai latviešu literatūra,” uzsver Gundega Skudriņa. 

IKEA interjera dizaineru un pasākumu organizatores padomi svētku galda dekorēšanai.

1. Izvēlies tēmu un krāsu. Padomā, kādi materiāli un krāsas tev patīk, un izvēlies vienu. Ar ko tev tie asociējas? Piemēram, zaļa krāsa varētu saistīties ar dabu. Iedvesmojies izvēlētajai tēmai, izejot dabā vai apskatot ar tēmu saistītus attēlus internetā, dodies uz mežu vai jūras krastu pakaļ rotājumiem un dekorē ar tiem svētku galdu.

2. Izveido ēdienkarti. Vēlams, lai tā ir saistīta ar svētku galveno tēmu vai pat krāsu. Ja lepojies ar to, ka dzīvo pie jūras, liec galdā jūras veltes un galda noformējumā izmanto izskalotus kociņus, akmeņus vai gliemežvākus. Izvērtē, cik brīvas vietas vajadzēs uz galda ēdienam un kā to interesantāk pasniegt, piemēram, uz ēdienu pasniegšanai paredzētiem ratiņiem. 

3. Izpēti savus krājumus. Padomā, kādi galda piederumi – šķīvji, glāzes vai rotājumi – tev ir mājās un vai tie piestāvēs izvēlētajai svētku tēmai. Izmanto to, kas tev jau ir, jo tā nereti rodas visinteresantākās idejas. Piemēram, literatūras cienītāji galda klājumā var izmantot savu iemīļoto autoru dzejas rindas, ko ar auduma flomāsteru uzraksta uz salvetēm vai galdauta.

4. Dodies dārgumu medībās. Interesantas lietas var atrast gan veikalā, gan dabā, gan vecmāmiņas bufetē. Dziesmu svētku dalībnieki galda rotājumā var izmantot nošu lapas un tautastērpa elementus – prievītes, Lielvārdes jostu vai saktas. Ja esi dabas mīļotājs, rotā galdu ar dažādiem augiem un dabas veltēm – vāzēs kārto melleņu mētras, stikla traukos saliec zīles vai riekstus, veido uz galda ornamentus no smilgām.

5. Taupi naudu. Svinīgam noformējumam nebūt nav jābūt dārgam. Izdomā, ko īsti vēlies, un padomā, vai kārotajai lietai būs pielietojums ilgtermiņā. Svētku sajūtu var radīt, arī dāvājot jaunu un varbūt pat nebijušu pielietojumu ikdienišķiem mājsaimniecības priekšmetiem, piemēram, šķīvjiem, vāzēm, svečturiem, salvetēm. Svētku galdā pat ikdienā lietotie trauki un galda piederumi izskatīsies pavisam citādi.

6. Laiks svētkiem! Spēlējies ar priekšmetiem, tos dažādi kombinējot, un novērtē, kā tie izskatās vienkopus. Latviešu tradīcijas ir plašs iedvesmas avots galda klājumam – liec galdā māla traukus, rotā svinību vietu ar pirtsslotām un klāj lina galdautu. Katram viesim veltītu tautasdziesmu uzraksti uz lapiņas un noliec uz viņa šķīvja.

Kad svētki būs aizvadīti, sakārto svētku rotājumus un noglabā tos nākamajai reizei – tad tie kalpos ilgāk, aizņems mazāk vietas mājās un tos būs vieglāk izmantot citiem svētkiem.

Pieci Latvijas simtgades svētku galdu klājumi – Tradīciju, Dabas, Jūras, Ziedoņa un Dziesmu svētku – apskatāmi IKEA Rīga veikalā 1. un 2. stāvā no 15. līdz 19. novembrim. Turklāt ikviens ir aicināts piedalīties konkursā facebook.com/IKEALatvija un balsot par galda klājumu, kas iepaticies vislabāk. 20. novembrī IKEA izlozēs piecus uzvarētājus un katram dāvinās vienu no šiem svētku galdiem.

Lejupielādēt
2018 10 30

Latvijas iedzīvotājiem mājas ir svarīgākas nekā cilvēkiem citās pasaules valstīs

Latvijas iedzīvotājiem mājas ir svarīgākas nekā cilvēkiem citās pasaules valstīs, atklāj IKEA veiktais pētījums 22 valstīs un pirmo reizi arī Baltijā. Lai gan Latvijas iedzīvotāji vairāk mīl savas mājas, nesaskaņas mājās rada galvenokārt nekārtība un personīgās telpas trūkums; tas ir īpaši raksturīgs ģimenēm ar bērniem vecumā no 7 līdz 11 gadiem.

“IKEA ik gadu veic pētījumu “Dzīve mājās”, lai noskaidrotu, kā mainās cilvēku dzīves apstākļi, kā cilvēki jūtas mājās, un lai uzzinātu, pēc kā viņi ilgojas un par ko sapņo. Latvijā šis pētījums tika veikts pirmo reizi, un rezultāti norāda uz atšķirībām ar citām valstīm. Piemēram, 70 % Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka vislabāk jūtas savās mājās, lai gan citur pasaulē māju sajūtas nozīme mazinās – katru gadu arvien vairāk cilvēku norāda, ka viņi mājas sajūtu rod citur, nevis savā dzīvesvietā. Šogad pasaules mēroga pētījumā to sacīja 35 % respondentu,” stāsta IKEA Latvija vadītāja Inga Filipova.

“Latvijas un citu valstu iedzīvotāju atšķirīgo attieksmi pret mājām varētu izskaidrot ar īpašumtiesībām. Pasaules lielākajās pilsētās daudzi dzīvo īrētos, mazos dzīvokļos, tāpēc bieži vien tur nejūtas kā mājās. Latvijas iedzīvotāji turpretī vairāk dzīvo savos dzīvokļos vai mājoklī, kas pieder kādam no ģimenes locekļiem, tāpēc veidojas ciešāka saikne ar mājām,” skaidro pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš. 

Galvenais izaicinājums – mantu organizēšana mājās
Vairums Latvijas iedzīvotāju mājokli uzskata par savu drošāko patvērumu, tomēr sadzīviskas nesaskaņas izceļas biežāk nekā citās valstīs. 7 no 10 respondentiem atzina, ka viņu mājās mēdz būt domstarpības. Salīdzinājumam – Dānijā tikai 3 no 10 aptaujātajiem pieminēja, ka mājās mēdz būt nesaskaņas.

“Galvenie nesaskaņu cēloņi ir nekārtība un personīgās telpas trūkums. Cilvēkiem bieži vien ir grūtāk uzturēt kārtībā savas mantas. Gan Lietuvas, gan Latvijas iedzīvotājiem izaicinājums ir atrast līdzsvaru starp minimālismu un mīļotajām vai nepieciešamajām mantām — aptauja atklāj, ka 42 % respondentu Latvijā gribētu, lai viņiem būtu mazāk lietu, bet 38 % ir grūti izmest priekšmetus, kurus nelieto. Salīdzinot ar lietuviešiem, Latvijas iedzīvotāji aptaujā izteica lielāku gatavību samazināt mantu daudzumu savās mājās,” salīdzina I. Filipova. 

Vēl viens izaicinājums daudziem ir personīgās telpas trūkums – viena trešdaļa Latvijā aptaujāto norādīja, ka satraukuma un neapmierinātības iemesls ir nepietiekama personīgā telpa mājās. Taču vairumā gadījumu Latvijas iedzīvotāji – īpaši sievietes – jūtas komfortabli, to palūdzot. Pētījuma dalībnieki atklāja, ka svarīgākā personīgā vieta mājās ir sava gultas puse vai vieta pie darba galda.

Blogere Laura Grēviņa pastāstīja, ka viņas ģimenē par katra personīgo vietu uzskata to, kur katrs pavada vairāk laika.
“Visvairāk laika kopā mēs pavadām mājās. Mājās atļaujamies būt tādi, kādi esam, un vēl svarīgāk – tur mēs jūtamies droši. Labākās idejas parasti rodas tieši mājās, jo tā ir vieta, kur vari radoši un brīvi izpausties. Es visbrīvāk varu izpausties virtuvē, bet manam vīram Tomam svarīgākā vieta mājās ir viņa mūzikas telpa, kur viņš nododas mūzikas pasaulei un kur viņu nedrīkst traucēt ar kādiem ikdienišķiem jautājumiem,” stāsta L. Grēviņa. 

Ieteikumi mantu organizēšanai mājās
IKEA Latvija Komunikācijas un interjera nodaļas vadītāja Baiba Freija uzskata, ka pieprasījums pēc mantu organizēšanas risinājumiem nemitīgi palielinās, tomēr daudzi nezina, kā tos lietderīgi izmantot savās mājās. Pareizi sakārtojot mantas, var ietaupīt līdz pat 1/3 telpas mājās. B. Freija piedāvā dažus ieteikumus, kā vienkārši sakārtot mantas un iegūt mājās vairāk brīvas telpas.
1.    Plānojot skapju sistēmu vai skapi, izmanto lietderīgi visu telpas augstumu. Liec nesezonas mantas un reti lietojamās lietas skapju augšējos plauktos. Tas ir ļoti efektīvi un taupa laiku ikdienas dzīvē. Lieto kāpņu soliņu, lai aizsniegtu augstu novietotās mantas.
2.    Izmanto lietderīgi telpu virs durvju un logu ailēm, aiz durvīm, zem kāpnēm, zem galdiem un istabas stūros. Katrai telpai var pielāgot dažādus risinājumus. 
3.    Mantu glabāšanai izmanto visu sienu. Ir pieejamas dažādas plauktu sistēmas, kas ir īpaši piemērotas tieši virtuvei vai bērnistabai. Tajās ir parocīgi glabāt biežāk lietotās lietas, lai atbrīvotu vietu atvilktnēs. 
4.    Sakārto savas mantas atvilktnēs ar speciāliem organizatoriem un kastēm – tā pietiks vietas vairāk mantām un atvilktnes saturs būs labāk pārskatāms.
5.    Lieto saliekamās mēbeles – krēslus, izvelkamos galdus vai zviļņus. Savukārt dīvānus un gultas ar kastēm varēs izmantot arī kā mantu glabātuvi. 
6.    Lieto ratiņus, lai ērti pārvietotu lietas tur, kur tās nepieciešamas. Tie noderēs arī kā papildu virsma. 
7.    Izmanto pakaramos, lai piestiprinātu pie sienas saliekamos krēslus vai ziemā – savu velosipēdu. 
8.    Izmanto vakuuma maisus retāk lietotu mantu, piemēram, nesezonas apģērbu glabāšanai. 
9.    Nesezonas mantas glabā uz balkona. Ar visdažādākā izmēra un materiāla kastēm iegūsi estētiskāku rezultātu. 

Par pētījumu “Dzīve mājās” 
Pētījumu “Dzīve mājās” pēc IKEA pasūtījuma Latvijā un Lietuvā veica tirgus izpētes uzņēmums “RAIT”. 2018. gada jūlijā tiešsaistes intervijās abās valstīs kopumā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu kopā. Starptautisko pētījumu “Dzīve mājās” veica 22 valstīs, aptaujājot vairāk nekā 22 000 respondentu. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kā rit cilvēku dzīve mājās, kā arī apzināt cilvēku vajadzības un izaicinājumus mājokļos visā pasaulē. Pētījuma rezultātus izmanto, veidojot katalogu, radot preces un mājokļa labiekārtošanas risinājumus.
2018 08 31

IKEA Rīga veikalu pirmajā dienā apmeklējuši 20 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju

Vakar, 30. augustā, IKEA atklāja pirmo veikalu Latvijā. Pirmajā dienā to apmeklēja gandrīz 20 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Populārākie pirkumi bija, piemēram, trauki, gultasveļa un skolēnu mēbeles. Iecienītākie ēdieni – gaļas bumbiņas un IKEA hotdogi.

“Esam šeit, lai radītu labāku ikdienas dzīvi daudziem Latvijas iedzīvotājiem, vēlējos pateikties mūsu pirmajiem pircējiem par brīnišķīgu pirmo dienu Latvijā. Mums bija gandrīz 20 tūkstoši apmeklētāju; šis skaits ievērojami pārsniedza gaidīto,” par pirmo IKEA veikala darbības dienu pastāsta veikala vadītāja Inga Filipova.

I. Filipova norāda, ka populārākie pirkumi bijuši trauki, gultas veļa un skolēnu mēbeles, piemēram, rakstāmgaldi un krēsli. Pircēji iegādājās arī gultas un izvelkamos dīvānus.

Vakar apmeklētāju lielākā daļa iegriezās arī IKEA restorānā. Iecienītākā izvēle bija slavenie IKEA hotdogi un Zviedrijas tradicionālās gaļas bumbiņas.

“Vakar Latvijas iedzīvotāji pirmo reizi apmeklēja ne tikai veikalu, bet arī IKEA restorānu. Pirmajā dienā pārdevām 19 tūkstošus Zviedrijas tradicionālo gaļas bumbiņu, kā arī aptuveni 3000 hotdogu, ko IKEA piedāvā par 0,30 eiro. No vietējās virtuves ēdieniem apmeklētāji izvēlējās auksto zupu un ribiņas – kopumā pārdevām 1000 porcijas,” norāda I. Filipova.

Veikala vadītāja piebilst, ka, sākot no šodienas, IKEA restorānā ir pieejams īpašs brokastu piedāvājums.

“Tiem IKEA restorāna apmeklētājiem, kam patīk rīta stundas un kas veikalā ierodas no 9.30 līdz 11.00, varēsim piedāvāt brokastu plati par 1 eiro ar svaigi ceptu kruasānu, olu, sieru, šķiņķi un kafiju, turklāt bez maksas varēs dabūt otru krūzi kafijas,” komentēja IKEA Latvija veikala vadītāja.

IKEA Rīga veikala platība ir 34 500 kvadrātmetru. Šeit apmeklētāji var iegādāties vairāk nekā 8000 preču mājokļa labiekārtošanai, no kurām gandrīz 3000 preču maksā mazāk nekā 10 eiro. IKEA veikals arī piedāvā restorānu ar 450 sēdvietām, IKEA Bistro, kas populārs ar hotdogiem un saldējumu par 0,30 eiro, kā arī Zviedrijas pārtikas preču veikalu, kur apmeklētāji var iegādāties tradicionālus zviedru virtuves ēdienus, piemēram, gaļas bumbiņas, lasi, kanēļmaizītes.

IKEA Rīgas veikals atrodas pie Rīgas robežas (Biķeru ielā 2, Dreiliņos, Stopiņu novadā) Juglas un Biķernieku ielas krustojumā un 15 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra. Veikala darba laiks: plkst. 10.00 – 21.00, restorāna darba laiks: plkst. 9.30 – 20.30.

Lejupielādēt
2018 08 30

Šodien Rīgā atver IKEA veikalu

Šodien, 30. augustā, Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču tirgotājs IKEA atver savu pirmo veikalu Latvijā. Šis būs lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs, un piedāvājumā būs vairāk nekā 8000 dažādu mājokļa labiekārtošanas preču zem viena jumta, turklāt gandrīz 3000 preču cena būs zemāka par 10 eiro.

“IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem, un to mēs vēlamies piedāvāt arī Latvijas iedzīvotājiem. Mūsu klāstā ir gandrīz 3000 dažādu mājokļa labiekārtošanas preču par cenu, kas ir zemāka par 10 eiro – sākot ar mēbelēm un beidzot ar interjera priekšmetiem. Tā mēs parādām savu apņemšanos piedāvāt Latvijas iedzīvotājiem aktuālo – funkcionālas, skaistas, kvalitatīvas mājokļa labiekārtošanas preces par pieejamu cenu. Piedevām mēs darām visu, kas mūsu spēkos, lai pircējiem mūsu preces labi kalpotu, tāpēc daļai mūsu mēbeļu, piemēram, METOD virtuves iekārtām, būs līdz pat 25 gadu garantija. Turklāt, ja gadās pārdomāt, mēs piedāvājam arī iespēju 90 dienu laikā atdot preci atpakaļ veikalā,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

Pēc I. Filipovas sacītā, galvenie IKEA jauninājumi būs zemas cenas, plašs preču klāsts, mēbeles, ko var vest mājās tai pašā dienā pat tad, ja noskatīta vesela virtuves iekārta, risinājumi nelieliem mājokļiem un atšķirīga pieredze apmeklētājiem, kuri vienuviet atradīs iedvesmu un risinājumus.

“Pirms ienākšanas Latvijas tirgū mēs veicām vairāk nekā 30 pētījumus, lai izprastu iedzīvotāju vajadzības un sapņus, un varētu piedāvāt risinājumus labākai ikdienas dzīvei. Balstoties uz pētījumu rezultātiem, mēs piedāvājam vietējam tirgum pielāgotus risinājumus, piemēram, nelielu virtuvju iekārtojumu, mantu glabāšanas sistēmas, bērnistabas diviem bērniem un iekārtojumu nelieliem mājokļiem,” skaidro IKEA Latvija veikala vadītāja.

Lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs
IKEA Rīga veikals būs lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs ‒ tā platība ir 34 500 m2. Veikala vadītāja stāsta, ka veikals ir iedalīts piecās galvenajās daļā. Apmeklētāja ceļš sākas ekspozīciju zālē veikala 2. stāvā ‒ tā veltīta iedvesmai un mēbeļu demonstrācijai reālos apstākļos. Pēc ekspozīciju zāles apmeklētājs nonāk tirdzniecības zālē, kur atrodams plašs preču klāsts, sākot ar galda piederumiem un mājas tekstilu un beidzot ar istabas augiem un interjera priekšmetiem. Vēl veikalā ir pašapkalpošanās zāle, kur apmeklētāji var paņemt izvēlētās mēbeles, lai tai pašā dienā vestu tās mājās. Ceļš noslēdzas pakalpojumu zonā, kur var pieteikt piegādes un finanšu pakalpojumus, kā arī atdot atpakaļ preces.

IKEA veikalā būs arī restorāns ar 450 sēdvietām, IKEA Bistro, kas pazīstams ar hotdogiem un saldējumu par 30 centiem, kā arī Zviedrijas pārtikas preču veikals, kur var iegādāties tradicionālus zviedru produktus, piemēram, gaļas bumbiņas, lasi un kanēļmaizītes.

Ilgtspēja
Zviedrijas uzņēmums IKEA ir pazīstams ne tikai ar labu dizainu un funkcionāliem risinājumiem, bet arī ar centieniem ilgtspējas jomā. IKEA Rīga veikalā būs vairāk nekā 500 risinājumu ilgtspējīgākai dzīvei mājās, lai varētu ietaupīt resursus. Daļa IKEA mēbeļu un citu preču ir ražotas no pārstrādātiem materiāliem.

“IKEA velta visus spēkus tam, lai samazinātu kaitīgo ietekmi uz apkārtējo vidi, tai pašā laikā rosinot un atbalstot ilgtspējīgu dzīvesveidu mājās. Tāpēc Latvijas iedzīvotāji varēs iegādāties energoefektīvas LED spuldzes, izvēlēties virtuves iekārtu no pārstrādātām plastmasas pudelēm vai krēslus no pārstrādātas plastmasas un koka skaidām. Šīs preces nav tikai ilgtspējīgas, to dizains arī saņēmis apbalvojumus,” saka I. Filipova.

Arī pati veikala ēka ir aprīkota ar ekoloģiskiem risinājumiem ‒ LED gaismekļiem, saules baterijām karstā ūdens ieguvei, dažādām materiālu pārstrādes tehnoloģijām utt.

Īpaša uzmanība ģimenēm ar bērniem
IKEA Rīga veikals būs ērts ģimenēm ar bērniem. Ir īpaši padomāts par drošu, izklaidējošu vidi bērniem: 3‒7 gadus veci bērni var bez maksas pavadīt laiku rotaļu istabā Småland, bet visa ekspozīciju zāle ir veidota tā, lai bērni varētu izmēģināt mēbeles un spēlēties.

“Mēs IKEA piedāvājam daudz ko tieši bērniem. Mums ir mēbeles bērniem, sākot no pirmās gultiņas un beidzot ar pusaudžu istabas iekārtojumu, rotaļlietas un lietas bērna attīstībai. Mēs radām aicinošu vidi mazajiem gan veikalā, gan restorānā. Vēlamies, lai veikals būtu ne tikai iespēja iegādāties mājokļa labiekārtošanas preces, bet vieta, kur atpūsties ar ģimeni,” tā veikala vadītāja.

IKEA veikals atrodas uz pašas Rīgas robežas (adrese: Biķeru iela 2, Dreiliņi, Stopiņu novads), Juglas un Biķernieku ielu krustojumā, 15 minūšu brauciena attālumā nopilsētas centra. Veikala darba laiks: plkst. 10.00–21.00, restorāna darba laiks: plkst. 9.30–20.30.

LejupielādētIKEA atklāšana jau šonedēļ – viss mājoklim zem viena jumta

2018. gada 27. augustā
Šā gada 30. augustā Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču tirgotājs IKEA atvērs savu pirmo veikalu Latvijā. Tas būs lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs, un tajā būs pieejami vairāk nekā 8000 preču ‒ viss mājoklim nepieciešamais zem viena jumta. Trīs dienas pirms veikala atvēršanas IKEA iepazīstina ar veikalu un piedāvājumu Latvijas iedzīvotājiem.

“IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Lai to īstenotu, mēs piedāvājam plašu laba dizaina, funkcionālu mājokļa labiekārtošanas preču klāstu par tik zemu cenu, lai to varētu atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku. Viss, ko mēs IKEA darām, tiek veikts, paturot prātā, ka cenai jābūt pieejamai, un par pircējiem ir jārūpējas ‒ tas attiecas gan uz preču dizainu, gan ražošanu un izplatīšanu,” tā, izrādot veikalu masu mediju pārstāvjiem, pastāstīja IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

IKEA veikalā pircēja ceļš sākas ekspozīciju zālē 2. stāvā, kur lielākā daļa piedāvāto mēbeļu un risinājumu būs apskatāma vairāk nekā 50 telpu iekārtojumos. Pēc ekspozīciju zāles jādodas tālāk uz tirdzniecības zāli, kur atrodas vairums interjera priekšmetu, un visbeidzot apmeklētājs nonāk pašapkalpošanās zālē, kur var paņemt izvēlēto. Visas veikalā pieejamās preces iespējams vest mājās uzreiz pēc iegādes. Pircējiem piedāvājam arī dažādus pakalpojumus ‒ preču iegādi uz nomaksu, piegādi, maiņu un atpakaļatdošanu un citus.

Saskaņā ar I. Filipovas sacīto jaunais IKEA veikals daudziem apmeklētājiem būs jauna pieredze, jo viss, kas nepieciešams mājokļa iekārtošanai, sākot ar mēbelēm un beidzot ar interjera priekšmetiem, galda piederumiem un citām lietām, būs pieejams zem viena jumta, turklāt to varēs uzreiz vest mājās, pat tad, ja iegādāta virtuves iekārta.

Iedvesma un risinājumi īpaši Latvijas iedzīvotāju mājokļiem
IKEA Latvija veikala vadītāja uzsver, ka liela uzmanība veltīta tam, lai izprastu Latvijas iedzīvotāju vajadzības un piedāvātu risinājumus no IKEA klāsta. Īpaši padomāts par to, lai iedzīvotāji varētu parocīgi un gaumīgi iekārtot savu mājokli neatkarīgi no mājokļa izmēra, un piedāvājumā ir arī risinājumi ierobežotam budžetam.
“Pirms ienākšanas Latvijas tirgū mēs veicām vairāk nekā 30 pētījumu un aptauju, lai noskaidrotu, kādi ir Latvijas iedzīvotāju mājokļi. Mēs izpētījām, kādi ir dzīves apstākļi, ar kādiem izaicinājumiem saskaras, kādi ir sapņi un vajadzības. Balstoties uz šiem pētījumiem un aptaujām, mēs IKEA veikalā piedāvājam risinājumus un iedvesmu dažādu mājokļa telpu iekārtojumam, sākot no virtuves un dzīvojamās istabas un beidzot ar priekšnamu un vannasistabu,” saka I. Filipova. Pēc viņas teiktā IKEA ir raksturīgi nevis koncentrēties tikai uz mēbelēm, bet piedāvāt risinājumus, radot pievienoto vērtību un uzlabojot mājokļa funkcionalitāti.

“Mēs piedāvājam ne tikai plašu klāstu kvalitatīvu mājokļa labiekārtošanas preču par zemu cenu, bet arī kompleksus risinājumus, piemēram, iegādājoties skapi, iespējams izvēlēties dažādas iekšējās detaļas, lai jaunā mēbele būtu pēc iespējas funkcionālāka. Savukārt, ja dzīvojamās telpas platība ir ierobežota, mēs piedāvāsim risinājumus, balstoties uz savu pieredzi un ierosmi, kā lietderīgi izmantot visu pieejamo vietu,” paskaidro I. Filipova.

Brīvdiena visai ģimenei
Veikalā būs ne tikai ērti iepirkties, bet tajā varēs arī labi pavadīt laiku kopā ar visu ģimeni. Veikala plānojums ir veidots tā, lai varētu iepirkties un iedvesmoties, kā arī ieturēt maltīti IKEA restorānā vai ļaut bērniem rotaļāties speciāli iekārtotās vietās.

“IKEA veikalā starp ekspozīciju zāli un tirdzniecības zāli atrodas restorāns ar 450 sēdvietām, kur piedāvājam plašu dažādu ēdienu klāstu, piemēram, zviedru tradicionālās gaļas bumbiņas. Pie veikala izejas apmeklētāji var iegriezties IKEA Bistro, kur var nobaudīt izslavētos hotdogus vai saldējumu par 30 centiem. Īpaša uzmanība veltīta tam, lai būtu pieejama droša, izklaidējoša vide bērniem ‒ bērni no 3 līdz 7 gadu vecumam var spēlēties rotaļu istabā Småland, kur viņus pieskata mūsu darbinieki, bet paši mazākie var paēst IKEA restorānā bez maksas,” paskaidro I. Filipova.

IKEA veikals atrodas uz pašas Rīgas robežas (adrese: Biķeru iela 2, Dreiliņi, Stopiņu novads), Juglas un Biķernieku ielu krustojumā, 15 minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra. Veikala darba laiks: plkst. 10.00–21.00, restorāna darba laiks: plkst. 9.30–20.30.

Lejupielādēt
2018 08 20

Latvijas iedzīvotājiem tiks piegādāti 400 tūkstoši IKEA katalogu

Ir izdots pirmais IKEA katalogs latviešu valodā, un ir sākta tā izplatīšana Latvijas iedzīvotājiem. Katalogs 2 nedēļu laikā tiks piegādāts vairāk nekā 400 tūkstošos mājokļu Rīgā un Pierīgā. IKEA katalogs ir mājokļa labiekārtošanas un interjera dizaina iedvesmas avots teju 300 lappusēs.

IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova stāsta, ka, veidojot IKEA katalogu, galvenokārt tika domāts par cilvēkiem un to, kā uzlabot ikviena dzīvi mājās.

“Šogad IKEA katalogā apkopotas interjera idejas un risinājumi visdažādākajiem mājokļiem, jo cilvēku dzīves apstākļi un finansiālās iespējas ļoti atšķiras. Kataloga nolūkos tika izveidoti septiņi mājokļu iekārtojumi, lai ikviens tajos spētu saskatīt ko sev tuvu un rastu iedvesmu skaistām pārvērtībām savās mājās. Katalogā attēlota dažādu cilvēku sadzīve, ņemot vērā viņu sapņus un vajadzības mājās,” skaidro I. Filipova.

Veidojot IKEA katalogu, ņemti vērā vispasaules pētījuma “Dzīve mājās” rezultāti. Šo pētījumu veic, lai apzinātu cilvēku sadzīves paradumus un vēlmes mājokļa labiekārtošanas jomā. Latvijā pētījums tika veikts 2018. gada jūlijā. Vidēji katrs otrais respondents teica, ka ir apmierināts ar sava mājokļa iekārtojumu, un 62 % aptaujāto sacīja, ka nekur nav tik labi, kā savās mājās. Tomēr 6 no 10 respondentiem norādīja, ka viņu mājās nepieciešams remonts, un 75 % aptaujāto atzina, ka tas galvenokārt tiek atlikts naudas trūkuma dēļ.

“IKEA ir veikals cilvēkiem, tāpēc ieklausāmies cilvēkos un pielāgojamies dažādajām vajadzībām un vēlmēm. Katalogā apkopotas Zviedrijas interjera dizaina idejas, kuras par pieņemamu cenu iedzīvināt arī savās mājās, iekārtojot pavisam nelielu mājokli vai māju, kurā mīt ģimene ar bērniem, vai jebkādu citu dzīves telpu,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja.

IKEA katalogs ir unikāls ikgadējs izdevums, un pašu pirmo 1951. gadā Zviedrijā izdeva IKEA dibinātājs Ingvars Kamprads. Šogad IKEA katalogu izdos 50 valstīs 37 valodās ¬¬– kopumā vairāk nekā 190 miljonos eksemplāru. Latvijā drukātais katalogs pieejams latviešu valodā, bet, sākot ar 30. augustu, digitālais katalogs būs pieejams tīmekļa vietnē www.ikea.lv gan latviešu, gan krievu valodā.

Par pētījumu “Dzīve mājās”
Pētījums “Dzīve mājās” ir kvalitatīvs un kvantitatīvs vietēja mēroga pētījums, ko uzņēmums “RAIT Group” Latvijā veica 2018. gada jūlijā. Tiešsaistes pētījumā un apmeklējumos mājās piedalījās 500 Latvijas iedzīvotāju.

Lejupielādēt
2018 08 16

Latvijā pirmā IKEA veikala atklāšana 30. augustā

Latvijā pirmais IKEA – zviedru uzņēmuma, kas pārdod mājokļa labiekārtošanas preces, – veikals tiks atklāts 30. augustā. Jaunais veikals atrodas uz pašas Rīgas robežas Biķeru ielā 2, Dreiliņos, Stopiņu novadā. Šis ir lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs; veikala platība: 34 500 kvadrātmetru. Tajā būs pieejamas vairāk nekā 8000 dažādas Zviedrijas dizaina preces mājokļa labiekārtošanai par tik zemu cenu, lai tās varētu atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku.

“Rit pēdējās dienas līdz IKEA veikala atklāšanai Latvijā, un šodien sākam Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem piegādāt IKEA katalogu latviešu valodā. No 30. augusta gaidīsim ikvienu lielākajā IKEA veikalā Baltijas valstīs. IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem, piedāvājot plašu klāstu funkcionālu, laba dizaina mājokļa labiekārtošanas preču par tik zemām cenām, lai tās varētu atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku,” stāsta IKEA veikala vadītāja Inga Filipova.

IKEA Rīga veikala platība ir 34 500 m2, un tā teritorija kopumā aizņem 10 ha. Veikals atrodas apmēram 15 minūšu brauciena attālumā no Rīgas centra, Juglas un Biķernieku ielas krustojumā. IKEA veikalā Rīgā būs pieejamas vairāk nekā 8000 zviedru dizaina preces mājokļa labiekārtošanai – mēbeles, virtuves piederumi un interjera priekšmeti.

IKEA veikalā darbosies arī IKEA restorāns ar 450 sēdvietām, kā arī bistro un Zviedrijas pārtikas preču veikals. Restorāna apmeklētāji varēs nobaudīt gardus tradicionālos zviedru ēdienus, piemēram, gaļas bumbiņas un lasi, kā arī dažādus latviešu ēdienus. Iecienīto IKEA uzkodu – hotdoga un saldējuma – standarta cena bistro būs 0,30 €.

Veikala darba laiks būs plkst. 10.00–21.00, bet restorāna darba laiks: plkst. 9.30–20.30.

SIA Paul Mason Properties ir IKEA franšīzes ņēmējs Latvijā, un tā īpašniekam pieder arī IKEA veikals Lietuvā un Islandē. Kopējie līdzšinējie ieguldījumi IKEA Rīga veikalā ir vairāk nekā 50 miljoni eiro.

Lejupielādēt
2018 05 07

IKEA Latvija meklē vairāk nekā 100 darbinieku

Pārdošana, ēdināšana, darbs noliktavā ir vien dažas jomas, kurās IKEA Latvija tuvāko mēnešu laikā meklēs desmitiem darbinieku dažādu slodžu amatiem. Latvijā pirmo veikalu atklās 2018. gada rudenī, un tajā strādās vairāk nekā 200 darbinieku.

“IKEA prioritāte ir rūpes par cilvēku – darbinieku, klientu un ikviena cita – labsajūtu, drošību un labāku ikdienu, tāpēc mēs gādājam gan par izaugsmi veicinošu kultūru, gan vienlīdzīgu un atbildīgu darba vidi –, sākot ar dažādām apmācībām un beidzot ar drošu ikdienu, piemēram, visi strādājošie valkā uniformas un drošības apavus. Uzņēmums visā pasaulē ir īpašs ar savām vērtībām, kuru pamatā ir ģimeniska kopības sajūta – mūsu spēks ir savstarpēja uzticība, vienots mērķis un prieks strādāt kopā. Ne velti pēdējos trīs gadus IKEA ir atzīts par vienu no labākajiem darba devējiem mazumtirdzniecības nozarē Lietuvā,” stāsta IKEA Latvija veikala vadītāja Inga Filipova.

2018. gada pavasarī un vasarā IKEA Latvija meklēs vairāk nekā 30 darbinieku pārdošanā, vairāk nekā 30 – klientu apkalpošanā, vairāk nekā 20 – ēdināšanā, vairāk nekā 20 – darbam noliktavā un vairāk nekā 20 – telpu uzkopšanā. Darba iespējas būs gan pilnas, gan nepilnas slodzes darbiniekiem. “IKEA pasaulē un arī Latvijā vēl bez konkurētspējīga atalgojuma uzņēmums izceļas ar iekšējo kultūru – IKEA rūpējas par patīkamu mikroklimatu, lai cilvēki nāktu uz darbu ar prieku, kā arī par ilgtermiņa perspektīvām –, lai neatkarīgi no nostrādātajiem gadiem, vienmēr būtu iespēja attīstīties, piemēram, turpinot izaugsmi kādā citā interesējošā nodaļā. Uzņēmums daudz iegulda strādājošo apmācībās, tāpēc jaunieši IKEA varēs gūt pirmo darba pieredzi un atsperties turpmākajai karjerai. Uzņēmums plāno nākamgad piedāvāt arī prakses iespējas,” piebilst I. Filipova. Par aktuālajām darba iespējām var uzzināt šeit.

Baltijā lielāko IKEA veikalu atklās šā gada rudenī apmēram 8 km attālumā no Rīgas centra, Juglas un Biķernieku ielas krustojumā. Gandrīz 35 000 kvadrātmetru plašajā veikalā apmeklētāji varēs iegādāties mājokļa labiekārtošanas preces, izbaudīt zviedriskumu un baudīt gardu maltīti restorānā, piemēram, lasi vai iecienītās gaļas bumbiņas ar brūkleņu ievārījumu. Tas būs ģimenēm draudzīgs veikals ar uzraudzītu bērnu rotaļu laukumu, vairākām rotaļu zonām, telpām mazuļu aprūpei un ģimenes autostāvvietām.
2018 06 21

IKEA Riga navigation tower has been installed

The IKEA Navigation sign tower was installed at the site where the IKEA store will be opened at the end of this summer. The 35 meter high sign tower revealed the exact location of the store on the edge of Riga (Biķeru Street 2, Dreiliņi, Stopiņu Municipality). The installing of the sign tower marks an important milestone towards the store opening.

“With raising of the sign tower, we are marking the exact location of IKEA store, where the first visitors will be greeted already at the end of summer. The goal of the sign tower is to serve visitors and drivers to find IKEA store from a distance, giving them time to prepare for the exit to the store. It is a strong communication tool for the inhabitants and it also helps to introduce the brand in a new market”, – says Inga Filipova, IKEA Latvia Store Manager.

According to her, the remaining important milestones towards the store opening will be the commissioning of the building, building and finalizing the exposition rooms as well as filling the racks with goods and preparing the IKEA restaurant for visitors. The Navigation sign tower, bearing yellow IKEA name on characteristic blue background, will be best visible for visitors coming from Juglas and Biķernieku streets, but will also be seen from the neighboring areas.

The store manager also informed, that IKEA is currently looking to fill more than 100 jobs in sales, customer relations, food, logistics and other fields, mostly for part-time work. “This year IKEA in Lithuania was announced the best Lithuanian retail employer of 2018. We are coming to Latvia with the same ambition, culture and benefits offering for Latvia’s employees. Anyone willing to join our team is most welcome to apply”, – says Inga Filipova.

First IKEA store in Riga will be 34.500 square meters, filled with a wide range of home furnishing products. The restaurant will offer a real taste of Sweden with specialties such as meatballs with lingonberries or salmon dishes. The store will be a family-friendly place with a supervised child playground, play areas throughout the store, baby care rooms and preferred family parking.
2017 01 31

IKEA opens the store in Latvia, autumn 2018

Today IKEA Retail Latvia announced it is submitting plans to the City of Riga and Stopiņi Municipality, which would make it possible to meet the many people in the Baltics with a second IKEA store. Pending approvals, construction of the IKEA store will begin in spring of 2017, with an opening at the end of August 2018. Until then, customers can shop at the closest IKEA store in Vilnius, Lithuania. Paul Mason Properties Ltd. will operate the store under a franchise agreement with Inter IKEA Systems BV.

"We are very pleased to open the first IKEA store in Latvia. Opening an IKEA store in a new country is not only a long-term commitment, it is also the responsibility to contribute in development of our brand vision – to create a better everyday life for the many people,” said Sigurdur Palmason, Chairman of Paul Mason Properties Ltd. “We have been observing the Latvian market for over a decade, and we are very pleased to finally be able to bring IKEA to Latvia.”

Located approximately 8 km east of downtown Riga, the proposed standard-format IKEA store and the over 1,000 parking spaces would be built on a land plot at the intersection of Juglas Street and Biķernieku Street, with easy access from all parts of Riga and the region. The store plans reflect the same unique architectural design for which IKEA stores are known worldwide. The size of the IKEA store will be 34,500 m2 on a 10-hectare land plot, and the total investment will be close to EUR 60 million. It is envisaged that further retail investments on the site could total over EUR 100 million.

The IKEA store will feature nearly 8,000 exclusively designed items, 55 inspirational room-settings, three model home interiors, a supervised children’s play area and a 450-seat restaurant serving Swedish specialties such as meatballs with lingonberries, salmon plates, as well as local dishes. Other family-friendly features include a ‘Children’s IKEA’ area in the Showroom, baby care rooms, play areas throughout the store and preferred family parking. In addition to up to 300 jobs that are expected during the construction phase, approximately 400 co-workers would join the IKEA family after the new store opens.

About IKEA Since the founding in Sweden in 1943, IKEA has offered home furnishings of good design and function at affordable prices. There are currently 392 IKEA stores in 48 countries. IKEA has been ranked among the best retail employers in Lithuania for the last three years. IKEA is committed to sustainability and it is reflected in our values. We are guided by a vision of “creating a better everyday life for the many people” and a better everyday life means a more sustainable life. Using resources carefully and treating people with respect are part of our roots. IKEA supports worldwide initiatives that benefit children and the environment. For more information see www.IKEA.lv