Pirms un pēc: balkons pārtop papildu dzīves telpā

Ja dzīvoklī ir balkons, to var izmantot kā telpu mantu glabāšanai, vaļaspriekam, maltīšu ieturēšanai, laikam ar ģimeni vai visam reizē. Šoreiz IKEA dizainere pārveidoja kādu balkonu Ziepniekkalnā Rīgā, kas iepriekš kalpoja tikai kā noliktava.
Laura, Kristaps un viņu dēliņš Rihards ir jauna ģimene, kas mitinās vienistabas dzīvoklī Ziepniekkalnā. Dzīvoklim ir neliels balkons, kuru ģimene līdz šim izmantojusi tikai mantu glabāšanai un veļas žāvēšanai, taču viņu sapnis bija izveidot tur ko vairāk. Laura vēlējās, kaut viņai būtu skaista, mierpilna vieta rīta kafijai, Kristapam bija nepieciešama vieta darbarīkiem, un, protams, vajadzēja izveidot arī drošu rotaļu stūrīti mazulim.
Maza telpa daudzām mantām
"Mums ir tikai viena istaba, tāpēc viss, kam tajā nepietiek vietas, nonāk uz balkona. Te glabājam vīra darbarīkus, kastes ar sezonālajām mantām, divriteņus, pārpalikušus būvmateriālus, kas vēl varētu noderēt, un citas lietas. Vietas paliek tikai drēbju žāvētājam un, kad to lieto, viss arī ir aizņemts," pastāsta Laura. Piesakoties IKEA balkona pārvērtību konkursam, ģimene galvenokārt vēlējās rast praktiskus, kompaktus risinājumus, reizē neaizmirstot par labu izskatu un noskaņu.
Vairāk vietas dzīvei
Dizainere Elīna Grieze šim balkonam izvēlējās gaišas krāsas un tradicionāla stila iekārtojumu. "Gribēju pieskaņot interjeru monohromajai gammai, kas valda iekšā, kā arī saimnieku personībai. Laura šķiet mierīga un piezemēta, tāpēc balkonam jābūt vietai, kur viņa varētu uz mirkli izbaudīt mieru." Elīna kombinēja gaiši pelēkos toņus ar melnām un tumši pelēkām mēbelēm, atdzīvinot iekārtojumu ar zaļajiem augiem, rakstainiem spilveniem, mīkstu segu un raibu paklāju. Balkons atrodas mājas dienvidu pusē, tāpēc tur augu dienu iespīd saule; Laura sūdzējās, ka vasarā tur ir karsti, tāpēc dizainere pielika arī vieglas romiešu žalūzijas, kas pasargā no saules un vajadzības gadījumā ir viegli noņemamas.
Atjautīgi risinājumi mantu glabāšanai
Elīna Grieze atzīst, ka grūtākais uzdevums bija atrast pietiekami daudz vietas darbarīkiem un reizē izveidot stūrīti, kur visai ģimenei atpūsties kopā. Viņa saka: "Izvēlējos vienā balkona galā novietot vairākus slēgtus plauktus – tajos var salikt visu, ko ikdienā negribas turēt acu priekšā. Aiz slēgtām durvīm, kas papildinātas ar UNDVIKA fiksatoriem, darbarīkiem netiks klāt ziņkārīgi pirkstiņi. Visus plauktus esam piestiprinājuši pie sienas, un uz asiem stūriem salikām aizsargus. Drošība ir pirmajā vietā."
Telpa personībai
Lai atrastos vieta vēl vairāk mantām, izvēlēts arī LÄCKÖ āra plaukts, kur augstāk var salikt traukus un augus, bet zemāk, kur mazulis var aizsniegt, novietot viņa rotaļlietas. Vaļēji plaukti rada viegluma iespaidu, un tajos var skaisti eksponēt savas mīļākās lietas.
Kafijas tase zaļumos
Pēc pārvērtībām visas mantas var salikt plauktos, un pārējā balkona daļā izveidot atpūtas zonu. IKEA dizainere radīja romantisku, mājīgai kafejnīcai līdzīgu stūrīti ar galdiņu un diviem krēsliem, kur ērti baudīt uzmundrinošu rīta kafiju.
Mazs stūrītis, lieli sasniegumi
Mazais Rihards aug un kļūst arvien aktīvāks, tāpēc bija ļoti svarīgi izveidot drošu vietu rotaļām, lai mazulis arī uz balkona varētu būt kopā ar ģimeni. Mīkstais KLAPPA rotaļu paklājiņš ir lielisks mazuļiem, kas mācās rāpot, sēdēt un piecelties, jo tad, kad pirmie mēģinājumi neizdodas, gādā par mīkstu piezemēšanos. Uz paklājiņa varēs ērti sēdēt un nodoties rotaļām ar dēliņu.
Jauns sākums visai ģimenei
Laura un Kristaps atzīst, ka balkonu pēc pārvērtībām nevar ne pazīt. "Es nebūtu domājis, ka mūsu balkonā var salikt tik daudz praktisku risinājumu, un tas vienalga izskatīsies plašāks nekā iepriekš," priecājas Kristaps. Laura vēl piebilst: "Tiešām šķiet, it kā mums tagad būtu par vienu istabu vairāk, te pietiek vietas mums visiem trim!"


 


Kārtot pēc
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
KLAPPA

grabulis

dzeltenā krāsā-daudzkrāsains

2,59

KLAPPA

rotaļu paklājiņš

27,99

UNDVIKA

universāls fiksators

baltā krāsā

3,99 / 2 gab.

RINGBLOMMA

romiešu žalūzijas

baltā un zilā krāsā

22,99

Ir citi varianti

KLAPPA

sedziņa ar mīksto rotaļlietu

2,59

KLAPPA

mīkstā rotaļlieta, bumba

daudzkrāsains

2,69

LÄTTAD

galda paliktnis

melnā krāsā

3,99

OTTAVA

iekaramā griestu lampa

melnā krāsā

Iepriekšējā cena 34,99

29,99

Ir citi varianti

DJUNGELSKOG

soma

7,49

SOCKER

puķupods

1,29

Ir citi varianti

PATRULL

rozetes aizsargs

baltā krāsā

3,49 / 12 gab.

LÄCKÖ

plaukts, āra

pelēkā krāsā

29,99

FICUS

augs puķupodā

15,99

SOCKER

puķupods

3,99

Ir citi varianti

INGABRITTA

pleds

gaiši zilā krāsā

Iepriekšējā cena 29,99

24,99

Ir citi varianti

BRYTÄRT

puķupods

sarkanbrūna

2,79

Ir citi varianti

HEDERA HELIX

augs puķupodā

2,69

RUNNEN

āra grīdas segums

brūni beicēts

19,99 / 9 gab.

Ir citi varianti

LÄCKÖ

galds, āra

pelēkā krāsā

25,99

LÄCKÖ

krēsls, āra

pelēkā krāsā

19,99

YTTERÖN

krēsla spilvens, āra

zilā krāsā

4,99

Ir citi varianti