IKEA sadarbības projektā kopā ar amerikāņu mākslinieku Vērdžilu Eiblo (Virgil Abloh) ir radīta īpašā kolekcija MARKERAD. MARKERAD ir unikālu, inovatīvu mēbeļu un interjera priekšmetu kolekcija, kur katra lieta ir gan dizaina objekts, gan praktiska, ikdienā lietojama manta.
MARKERAD ir dizains, kas interpretē klasisko minimālismu, papildinot to ar mākslinieciskām atsaucēm un dekonstruktīviem elementiem, kas raksturīgi Vērdžila daiļradei. Visā kolekcijā vietvietām parādās īpašs dizainera rokraksta elements – pēdiņas. Ar tām ikdienišķiem vārdiem piešķirta ironiska, humorpilna nots.

“Mūsdienās cilvēki no interjera gaida galvenokārt funkcionalitāti, taču tai pašā laikā lietām ir jābūt ar pievienoto vērtību, jāraisa emocijas un jāparāda individualitāte.”

Henriks Mosts (Henrik Most), IKEA radošās komandas vadītājs

 

“Manos darbos vienmēr ir slēpts vēstījums. Mazliet ironijas un dziļi cilvēciska nots.”

Vērdžils Eiblo (Virgil Abloh)
Netveramais laiks
Baltā sienas pulksteņa minimālistiskais dizains un uzraksts "TEMPORARY" ir atgādinājums par pastāvīgo laika plūdumu. Dizaina ideja spontāni radās kādā no radošās komandas darbnīcām, un to iedvesmoja ar 3D printeri izdrukātais modelis topošajai IKEA kolekcijai.
Spoguļa dekonstrukcija
Klasiska spoguļa dekonstrukcija – MARKERAD spoguli veido vairākas stikla šķautnes, kas vairākkāršo attēlu, neatstājot nevienu vienaldzīgu. MARKERAD ir spogulis kā mākslas darbs, kurā iedzīvināta ikdienas abstraktā poētika.

“Pirkuma čeka dizains ir ikonisks pats par sevi, bet šeit tas pacelts mākslas darba līmenī. Manuprāt, to var gan likt uz grīdas, gan karināt pie sienas, mainot funkciju un vizuālo iespaidu, kādu tas atstāj uz skatītāju.”

Vērdžils Eiblo (Virgil Abloh)
Paklājs vai zāliens?
WET GRASS paklājs atspoguļo mūsdienu mājokļu straujo mainību, rotaļīgi apvienojot telpām un āram raksturīgus elementus. Tas ir ikdienas priekšmets, kas kļuvis par mākslas darbu.
Galds, kas nav tikai galds
MARKERAD galds ir moderna interpretācija par pagājušā gadsimta piecdesmito gadu skandināvu modernismu. Tas ir ļoti viegls un vienkārši saliekams. Nav nepieciešami darbarīki – kājas var nostiprināt vietā ar īpašu stiprinājumu.
Krēsls ar odziņu
Moderna, minimālistiska versija par krēsliem, kādus 19. gadsimtā darināja zviedru amatnieki. Vērdžils Eiblo (Virgil Abloh) ir papildinājis klasisko dizainu ar skatienu piesaistošu detaļu – ķīli.
Paslēpt vai parādīt?
Tas, kā cilvēks glabā savas mantas, daudz pasaka par viņa personību. Klasiska stiklota skapīša modernajā versijā var ērti salikt mīļākās lietas, kuras vēlies turēt acu priekšā. Pasaulē, kur valda vizuālais pārsātinājums, personīgo mantu izrādīšana var kļūt par jaunu paņēmienu, kā parādīt savu individualitāti.
Glezna vai lampa?
Izgaismotā Monas Lizas reprodukcija ir Vērdžila Eiblo (Virgil Abloh) veltījums pasaulslavenajam Leonardo da Vinči mākslas darbam un veids, kā nojaukt robežšķirtni starp funkciju un mākslu.
Ilgtspējas elegance
Visa IKEA preču ražošanā izmantotā kokvilna ir iegūta no ilgtpējīgākiem avotiem; tā ir pārstrādāta vai audzēta plantācijās, kur izmanto mazāk ūdens, ķīmiskā mēslojuma un pesticīdu. Arī Vērdžila Eiblo (Virgil Abloh) dizaina gultas veļa ir no ilgtspējīgākas kokvilnas.
Soma kā mākslas darbs
Ieliekot vārdus pēdiņās, Vērdžils Eiblo dekonstruē valodu, metot izaicinājumu skatītājam. Kāda tad īsti ir atšķirība starp rokassomiņu un mākslas darbu?

"Es vēlos, lai šīs kolekcijas priekšmeti radītu lepnumu to cilvēku sirdīs, kam tie piederēs, un lai galvenais iemesls to iegādei būtu izcils dizains."

Vērdžils Eiblo (Virgil Abloh)


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
MARKERAD

galds

75x75 cm

299 €

149 €

MARKERAD

gultas rāmis

80x20 cm

189 €

99 €

MARKERAD

gultas pārklājs

80x200 cm smilškrāsā

99 €

89 €

MARKERAD

gulta

80 cm

387 €

287 €

MARKERAD

vitrīna

80x40x80 cm

189 €

99 €

MARKERAD

krēsls

53x46x76 cm

129 €