Gadsimtu mijas minimālisma klasika

Vai 20. un 21. gadsimta mija bija sen? Tā nemaz nešķiet, vai ne? Tomēr jau tagad ir jūtama nostalģija, un ir lietas, kuru mums pietrūkst. Apskati jaunākās preces no GRATULERA kolekcijas – minimālisma ikonas, kuru dizainā gaišs, neapstrādāts koks mijas ar grafiskiem rakstiem.
Raksti, kas vienmēr būs modē
SIPPRUTA kolekcijas rakstu dizains tika radīts pirmajai IKEA PS kolekcijai, ko izveidoja 1995. gadā. Mērķis bija izveidot kolekcijas vizuālo bāzi, izvēloties rakstus, kas būtu reizē klasiski un moderni, turklāt ilgi saglabātu aktualitāti. Vai mūsu dizainerim Tomam Hedkvistam (Tom Hedqvist) ir izdevies? Nāc un apskaties!
Atgriešanās pie saknēm
IKEA 75 gadus ilgajā dizaina vēsturē dažas desmitgades valdīja krāsu košums, taču, 20. gadsimtam tuvojoties izskaņai, nolēmām atgriezties pie mūsu skandināviskajām saknēm, izvēloties mēbelēm gaišus, dabiskus materiālus, piemēram, bērza un priedes koku un rotangpalmu. Viens no labākajiem šīs desmitgades dizaina paraugiem ir ALBACKEN atpūtas krēsls. Tas pirmoreiz nonāca tirdzniecībā 2010. gadā un kopš tā laika bijis preču klāstā jau vairākas reizes. Krēsla dizaina autori ir Marianne Hāgberja (Marianne Hagberg) un Knūts Hāgberji (Knut Hagberg) – māsa un brālis, kuri strādā IKEA jau 39 gadus un šai laikā radījuši daudzas klasiskas IKEA mēbeles.
Sengaidīta atgriešanās
Šis kafijas galdiņš bija daļa pašas pirmās IKEA PS kolekcijas, kuru prezentēja 1995. gadā Milānā. Tolaik dizaineriem sabiedrībā bija kulta statuss, un IKEA PS īpašā kolekcija papildināja mūsu pamata preču klāstu, reizē parādot pasaulei, ko mēs saprotam ar demokrātisku dizainu. Nu pienācis laiks svinēt mūsu 75 gadu jubileju, un kafijas galdiņš atkal ir piedāvājumā. Tikpat elegants un praktisks kā vienmēr. Dizaineris: Tomass Ēriksons (Thomas Eriksson).
Ir lietas, kas nemainās. Un ir tādas, kas mainās.
BJURÅN krēsls IKEA preču klāstā pirmoreiz tika iekļauts 1961. gadā, tikai toreiz to sauca ÖGLA. Arī mūsdienās krēslu joprojām izgatavo tai pašā rūpnīcā Polijā, un ražošanā joprojām tiek izmantots tas pats īpašais koka liekšanas paņēmiens. Mēs vienmēr pūlamies uzlabot mūsu preces, tāpēc 20. gs. 80. gados izveidojām šo krēslu no kompozītmateriāla. Tas ļauj ietaupīt materiālus, krēsls ir vieglāks, un to var ielikt plakanajā iepakojumā, samazinot izmaksas un mazāk kaitējot dabai. Tagad dāvājam savai dizaina ikonai jaunu uznācienu koši sarkanā ietērpā!
Praktiski toreiz un tagad
IKEA PS sols ar mantu glabātuvi ir radīts 1995. gadā. Askētisks, minimālistisks dizains, kas turklāt ir ļoti funkcionāls, jo solā ir vieta arī mantām. Liec priekšnamā, guļamistabā vai jebkurā citā telpā, kur vien vēlies. Varbūt dzīvojamajā istabā noderētu neliels soliņš?
Klasika, ko radījis dizaineris Tomass Sandels (Thomas Sandell).

"Manuprāt, Tomasa Sandela skulpturālās mēbeles ir kļuvušas par dizaina
ikonām. Šis nelielais sols, kam vienā galā ir ritentiņi, bet otrā – kājas,
savulaik bija ļoti iemīļots."

IKEA radošās komandas vadītāja Kārina Gustafsone (Karin Gustaffson)

Svini IKEA 75 gadu jubileju kopā ar mums un iegādājies jaunākās
GRATULERA kolekcijas pērles IKEA veikalā!

   


Kārtot pēc
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
SIPPRUTA

spilvena pārvalks

sarkanā krāsā

4,99

Ir citi varianti

SIPPRUTA

spilvena pārvalks

melnā krāsā

4,99

Ir citi varianti

IKEA PS 1999

atpūtas krēsls

Orrsta sarkanā krāsā

149 €

ALBACKEN

atpūtas krēsls

rotangpalma/smilškrāsā

59,99

SIPPRUTA

spilvena pārvalks

sarkanā krāsā

4,99

Ir citi varianti

FINANSIELL

rotājums, zirgs

baltā krāsā porcelāns

6,99

SIPPRUTA

spilvena pārvalks

melnā krāsā

4,99

IKEA PS 1995

svečturis

melnā krāsā/čuguns

9,99

VÄRLDSBRA

lielais maiss

1990-tie un 2000-ie

0,99

Ir citi varianti

IKEA PS 1995

kafijas galdiņš

bērzkoks baltā krāsā

99 €

SJUTTIOFEM

griestu lampas abažūrs

baltā krāsā/apaļš

9,99

BJURÅN

krēsls

tumši sarkanā krāsā

49,99

IKEA PS 1995

paklājs

roka/tapsēts tumši pelēkā krāsā

249 €

IKEA PS 1995

sols ar mantu glabātuvi

baltā krāsā

99 €