Unikālā sadarbības projektā piecu Āfrikas valstu dizaineri kopā ar IKEA radīja pavisam jaunu pieeju radošajam procesam. Projektā tika radīta ÖVERALLT kolekcija, kurā ir dažādas mēbeles, trauki un tekstilizstrādājumi, kas rosina vēlēšanos komunicēt un veidot saikni ar citiem cilvēkiem.
Jauns sākums
2017. gadā IKEA uzrunāja Keiptaunas Design Indaba, lai uzzinātu vairāk par Āfrikas laikmetīgo dizainu. Sadarbības rezultātā tapa ÖVERALLT kolekcija, ko radījuši afrikāņu modes dizaineri, tēlnieki, arhitekti un mēbeļu dizaineri sadarbībā ar IKEA dizaineriem. "Mēs uzskatām, ka dizains var atrisināt ieilgušas problēmas," apgalvo Henda Riada (Hend Riad) un Marjama Hazema (Mariam Hazem) no Reform Studio.
Iespēja radošam garam
ÖVERALLT kolekcijā ir gan mēbeles, gan trauki, gan tekstilizstrādājumi, gan arī saplākšņa atpūtas krēsls, ko sadarbībā ar IKEA dizaineru Kevinu Gurio (Kevin Gouriou) radījis arhitekts Isa Diabatē (Issa Diabaté). Isa vēlējās radīt vienkāršu dizainu, ko tēlaini var salīdzināt ar baltu lapu, kuru ikviens var pārveidot pēc savas vēlēšanās. "Šāda dizaina krēslu var ievietot gandrīz jebkur, un tas pielāgosies telpas saimnieka personībai," dizainers saka.
Lietas ar stāstu
Sindizo Kumalo (Sindiso Khumalo) un Renē Rusova (Renee Rossouw) kopā ar IKEA dizaineri Johannu Jelineku (Johanna Jelinek) radīja krāšņos ÖVERALLT kolekcijas tekstilizstrādājumus. "Mērķis bija ar lepnumu parādīt, kāds ir Dienvidāfrikas dizains," stāsta Keiptaunā dzīvojošā māksliniece un arhitekte Renē. "Mans priekšlikums bija mākslas darbs ar manu mīļāko dzīvnieku – Āfrikas ziloni. Zilonis ir skaists un ārkārtīgi inteliģents dzīvnieks, kas ļoti rūpējas par saviem mazuļiem."

"Dizaina radīšanas procesā bija interesanti secināt,
ka mums ir daudz vairāk kopīgā, nekā atšķirīgā, lai arī
paņēmieni mēdz būt pat gluži pretēji."

Tekstilizstrādājumu dizainere Sindizo Kumalo
Radošas kombinācijas
Ierobežotā daudzumā pieejamajā ÖVERALLT kolekcijā ir arī šūpuļkrēsls un kāju soliņš, ko var lietot gan telpās, gan ārā. Tā dizaina autors ir senegāliešu dizainers Bibi Seks (Bibi Seck), kurš strādāja tandēmā ar IKEA dizaineru Mīkaelu Akselsonu (Mikael Axelsson). Ideja par to, kādam dizainam jāizskatās, Bibi ienāca prātā, atpūšoties mātes dārzā Dakārā. "Lūk, tā dizains padara pasauli mazāku un satuvina dažādu kultūru cilvēkus," Bibi saka.

"Vienā priekšmetā apvienots daudz kas, kas notiek atkal un no jauna.
Mēs vēlreiz radām jau bijušu ideju, vēlreiz izmantojam priekšmetus,
materiālus un atdzīvinām kultūras, un mainām pasauli."

Henda Riada (Hend Riad) un Marjama Hazema (Mariam Hazem)
Jaunas iespējas
ÖVERALLT soma, kuras dizainu radījušas Henda Riada un Marjama Hazema, ir soma, kuras noslēpums ir ilgtspējā. Tā izgatavota no pavedieniem līdzīga materiāla, kas ražots no čipšu iepakojumu pārpalikumiem. Henda un Marjama pēta iespējas izmantot lietotus materiālus un veidus, kā pārvērst atkritumus jaunā izejmateriālā.


 


Kārtot pēc
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
ÖVERALLT

soma

dažādās krāsās

9,99

0,99