Tīra sirdsapziņa

Kā visprātīgāk izmantot planētas resursus, dzīvojot pilsētā? Iedvesmojies no interjera dizaineru Terēzes Ēriksones (Therese Ericsson) un Kērstinas Bones (Kerstin Bohne) piedāvātajiem atjautīgajiem risinājumiem IKEA 2019. gada katalogā.
Daudzfunkcionālas telpas
Terēze un Kērstina iztēlojās, ka šajā mājoklī dzīvo ģimene ar bērnu un kāds ģimenes draugs, kurš strādā mājās un pin grozus. Šajā miteklī nav tradicionālas dzīvojamās istabas ar televizoru un dīvānu – plašāko telpu izmanto kā ēdamistabu un darbistabu. "Radi ilūziju par vairākām telpām, novietojot istabas vidū sadalošu elementu. Mēs izveidojām darba galdu no vecām durvīm, pieliekot tām kājas. Kad atnāk viesi, šo galdu var lieliski izmantot arī kā ēdamgaldu."
Izmanto telpas augstumu
"Ja nelielā virtuvē jāsadzīvo četriem cilvēkiem, no svara ir katrs centimetrs. Šeit mēs to panācām, izmantojot sienas visā augstumā. Pakāpieni noder, lai aizsniegtu to, kas noglabāts augstāk. Virtuves iekārtai ir piesātināta, tumša antracīta toņa fasāde ar pārstrādātas PET plastmasas pārklājumu un melna akmens imitācijas lamināta darba virsma. Izmantojot dažādas rāmju, atvilktņu, durtiņu un organizatoru kombinācijas, tu vari atrast risinājumu, kas vislabāk atbildīs tavam mājoklim un gaumei."
Vairāk funkciju – vairāk vietas
"Tā kā šajā mājoklī nav tradicionālas dzīvojamās istabas, mēs iekārtojām guļamistabu tā, lai to pa dienu būtu iespējams izmantot kā dzīvojamo istabu. Lai ietaupītu vietu, te ir gulta, ko var izmantot arī kā dīvānu."
Vai to var salabot un lietot atkārtoti?
"Šī mājokļa iemītniekiem ir svarīgi izmantot un atjaunot jau esošo, pēc iespējas nepērkot jaunas mantas. Piemēram, plauktus aizsedz priekškars no veciem trauku dvieļiem. Tā vietā, lai mazgātu drēbes pēc katras vilkšanas reizes, mēs izveidojām vietu, kur tās izvēdināt (tā ietaupīsies arī ūdens un elektroenerģija)."
Taupi un uzglabā
"Cilvēkiem, kurus iztēlojāmies kā šī mājokļa saimniekus, ir ļoti svarīgi lietderīgi izmantot visas dabas veltes. Viņi konservē augļus un dārzeņus, bet dažādus sausos pārtikas produktus iepērk vairumā un tad pārliek vairākkārt izmantojamos traukos. Tā viņi ietaupa naudu, samazina izmantotā iepakojuma daudzumu un saglabā ēdienu ilgāk svaigu."
Lai atkritumu šķirošana ietu no rokas
"Mēs negribējām, lai visi pārstrādājamie atkritumi būtu jāsabāž šaurajā virtuvītē zem izlietnes, tāpēc tā vietā izveidojām ietilpīgu risinājumu priekšnamā."
Pašu audzēti dārzeņi
"Šajā mājsaimniecībā ilgtermiņa mērķis ir kļūt pilnīgi pašpietiekamiem. Bērnam virtuvē uz palodzes ir sava mazā siltumnīca, kur diedzēt sēklas – vēlāk tās pārstāda ārā, kur izveidots tāds kā mazdārziņš."

Visas fotogrāfijas ir no 2019. gada IKEA kataloga

   


Kārtot pēc
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
KRAMIG

mīkstā rotaļlieta

baltā krāsā/melnā krāsā

2,99

GULVED

gultas pārklājs

tumši zilā krāsā

49,99

Ir citi varianti

METOD/MAXIMERA

skapis izlietnei+2 prkšas/2 atvlktn

baltā krāsā/Kungsbacka antracīta krāsā

130 €

Ir citi varianti

SORTERA

atkritumu tvertne ar vāku

baltā krāsā

5,99

Ir citi varianti

FOTO

iekaramā griestu lampa

zaļā krāsā

11,99

Ir citi varianti

MULIG

drēbju statīvs

baltā krāsā

6,99

Ir citi varianti

VEBERÖD

aizslietnis

smilškrāsā

119 €

ALSEDA

pufs

banāna šķiedra

29,99

KULLABERG

grozāmais krēsls

priežkoks/melnā krāsā

49,99

Ir citi varianti

UTÅKER

gulta ar 2 matračiem

priežkoks/Moshult stingrs

218,98 / 2 gab.

Ir citi varianti

PLEJA

stiepļu grozs ar rokturi

melnā krāsā

9,99

SOCKER

siltumnīca

baltā krāsā

12,99

SOCKER

puķupods

lietošanai telpās vai ārā/cinkots

3,99

Ir citi varianti

KORKEN

trauks ar vāku

stikls

1,99

Ir citi varianti

BEKVÄM

pakāpšanās soliņš, 3 kāpšļi

dižskābardis

23,99

ODDVALD

balsts

melnā krāsā

10 €