Ar aizrautību par dzīvi mājās

Mūsu komandu veido zinātkāri cilvēki, kuru dzinulis ir vēlme uzlabot ne tikai cilvēku mājokļus, bet arī visu planētu. Mūsu vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem. Ar vārdu “daudzi” mēs domājam tevi, darbiniekus, pircējus, piegādātājus, sadarbības partnerus un kolēģus. Ar to mēs domājam ikvienu, kurš mīl savas mājas.
 
 

Mēs to saucam par tillsammans

Mūsu uzņēmuma kultūras pamatā ir entuziasms, kopības sajūta un pārliecība, ka it viss ir izdarāms. Katram darbiniekam ir būtiska loma ceļā uz uzņēmuma kopējo mērķi. Mēs strādājam plecu pie pleca un svarīga ir katra nodaļa un ikviens darbinieks. Mēs visu paveicam kopīgiem spēkiem, un zviedriski to apzīmē ar vārdu tillsammans. Tas nozīmē rast arvien labākus veidus, kā pilnveidoties un sasniegt augstākus uzņēmuma mērķus.

Vairāk nekā darba vieta

Mēs esam pārliecināti, ka pat ikdienišķākās lietas ir kas daudz vairāk, nekā tiek uzskatīts. Krūzīte kafijas ir vairāk nekā dzēriens. Tavs mājoklis ir vairāk nekā dzīves vieta. Izaugsme ir vairāk nekā karjeras pakāpiens. Uniforma ir vairāk nekā apģērbs. Darbinieki ir vairāk nekā kolēģi. Un IKEA ir daudz vairāk nekā tikai darba vieta:
Draudzīgi kolēģi. Darbā esam vairāk nekā kolēģi – mēs veidojam jēgpilnas attiecības, viens otram labprāt palīdzam un vēlamies viens otru labāk iepazīt. IKEA nepastāv korporatīvā hierarhija, kas ir izplatīta citos uzņēmumos, tāpēc viens otru draudzīgi uzrunājam uz “tu”, un ikviens darbinieks var brīvi runāt ar jebkuru vadītāju.

Attiecības ar vadītājiem. Gan vadītājus, gan darbiniekus vērtē pēc izturēšanās, pieņemot, ka tā atbilst IKEA vērtībām. Reizi gadā katrs darbinieks individuālā sarunā ar savu tiešo vadītāju pārrunā ne vien mērķus un sasniegumus, bet arī to, kā darbinieks jūtas darbā.

Vienlīdzība. Darbiniekiem, kas strādā vienā amatā, ir vienādas iespējas un vienāds atalgojums neatkarīgi no dzimuma, vecuma vai citiem aspektiem.

Zviedru tradīcijas. Mēs protam cītīgi strādāt un mīlam arī labi atpūsties. Pievienojies mums un piedalies Gaļas bumbiņu dienas, Kanēļmaizīšu dienas un citu zviedru svētku svinībās. Uzņēmuma jaunumus mēs uzzinām garšīgās Labo ziņu brokastīs un kopā dodamies kafijas pauzēs jeb “fika”, kā to sauc zviedriski.
Atalgojums. Mēs vērojam atalgojuma līmeni darba tirgū, lai darbiniekiem nodrošinātu konkurētspējīgu samaksu par darbu. Sasniedzot uzņēmuma mērķus, bonusu saņem ikviens katras nodaļas darbinieks, kurš uzņēmumā ir nostrādājis visu finanšu gadu.

Veselības apdrošināšana. Visiem darbiniekiem pēc pārbaudes laika beigām tiek piešķirta veselības apdrošināšanas polise.

Atlaide pirkumiem IKEA veikalā. IKEA ir lieliska darba vieta tiem, kuriem patīk iekārtot un pārkārtot savu mājokli. Mūsu darbinieki var vēl izdevīgāk iegādāties jaunāko kolekciju preces, populārākās IKEA preces vai citus interjera priekšmetus.

Bezmaksas uzkodas. IKEA darbinieku restorānā kvalitatīvu maltīti var ieturēt par ļoti zemu cenu, turklāt augļi, dārzeņi, tēja un kafija darbiniekiem ir pieejama bez maksas.
Apmācības un izaugsme. Visi darbinieki var piedalīties dažādās mācībās un apgūt, piemēram, interjera dizaina pamatus, apzinātību un kvalitatīva miega paradumus. Mēs vienmēr iedrošinām darbiniekus izmēģināt arī dažādus darbus šajā uzņēmumā, piemēram, Klientu apkalpošanas nodaļas darbinieks var pāriet uz Loģistikas vai kādu citu nodaļu.

Amata pēcteči. Gandrīz katram IKEA vadītājam ir amata sekotājs. Šie darbinieki iesaistās lēmumu pieņemšanas procesā, vada projektus kopā ar savu vadītāju un vajadzības gadījumā spēj pārņemt vadītāja amata pienākumus.

Drošība ir pirmajā vietā. Darbinieki regulāri piedalās evakuācijas, ugunsdzēsības un citas mācības, lai zinātu, kā rīkoties ārkārtas situācijā. Uzņēmumā ir arī speciāli apmācīti darbinieki, kas var sniegt pirmo palīdzību.

Ilgtspēja. Mēs tiecamies strādāt tā, lai uzņēmuma darbības radītu pozitīvu ietekmi gan uz cilvēkiem, gan planētu. Mēs šķirojam un nododam pārstrādei pārtikas un loģistikas atkritumus, kā arī taupām ūdeni un apgaismojumam izmantojam kustības sensorus, lai ietaupītu elektrību.
 
 

Zilā un dzeltenā krāsa vienmēr ir modē

Apģērbs daudz ko pasaka par tā valkātāju. Darbinieku apģērbs nostiprina IKEA zīmolu un vieno mūs visus. Mēs esam vienlīdzīgi – neatkarīgi no ieņemamā amata, tāpēc uniformu ikdienā valkā arī IKEA augstākā līmeņa vadītāji, biroja, veikala un noliktavas darbinieki.

Uniformas dizains veidotas, ievērojot demokrātiskā dizaina principus, ko vienmēr paturam prātā, veidojot IKEA preces: forma, funkcija, kvalitāte, ilgtspēja un zema cena.

Zilā un dzeltenā ir Zviedrijas karoga krāsas, kas atgādina par IKEA dzimteni – Zviedriju. Zila apģērba apakšdaļa simbolizē ilglaicību un stabili augstu kvalitāti, bet dzeltenās blūzes ir tik spilgtas, lai veikala apmeklētāji darbiniekus labi pamanītu jau no liela attāluma.

Radīts ilgstošai valkāšanai un pārstrādei

Pirms jaunās uniformas sāk valkāt darbinieki visā pasaulē, tās tika izmēģinātas piecās valstīs. Tika intervēti 400 IKEA darbinieku, lai apzinātu viņu vēlmes un noskaidrotu, kādam jābūt apģērbam, lai tas būt ērts un piemērots ikdienas darbam.

Tieši tāpēc lielākā daļa apģērbu izgatavota no ilgtspējīgiem un dabiskiem materiāliem, taupot materiālus, ūdeni, enerģiju un lietojot mazāk ķimikāliju. Jaunajās uniformās izmantotas pārstrādāta poliestera šķiedras, kokvilna, kas audzēta, izmantojot ilgtspējīgākas metodes, un liocels, ko iegūst no celulozes šķiedrām.

Kad darbinieku apģērbs nokalpos, to varēs nodot pārstrādei. Auduma sastāvā izmantots iespējami maz veidu šķiedru, tāpēc to ir viegli pārstrādāt, un drēbēm nav lieku dizaina elementu, kas izgatavoti no cita materiāla.

Vēlies pielaikot jauno uniformu?

Apskati vakances, izvērtē iespējas un pievienojies komandā, lai kopā mēs radītu labāku ikdienas dzīvi daudziem. Ja neatrodi sev atbilstošu vakanci, sūti pieteikumu uz darbs@ikea.lv vai zvani uz 28800130.
 

 

Oskars Lepers iejūtas IKEA pārdevēja lomā

Veikala pārdevēju-konsultantu ir saticis vai redzējis ikviens, taču, vai zini, ar ko īpaša ir IKEA pārdevēju ikdiena? Oskars devās to noskaidrot un uz dienu iejutās virtuves nodaļas pārdevēja tēlā. Ieskaties un uzzini, kas notiek IKEA un kā Oskars pārdeva virtuves iekārtu.

Oskars Lepers iejūtas IKEA loģistikas darbinieka lomā

Vai zini, ko dara loģistikas darbinieki? Un ko dara loģistikas darbinieki veikalā? Šajā sērijā Oskars uzzināja, ka IKEA Loģistikas nodaļā nestrādā tikai ar Excel tabulām, bet dara vēl daudz ko citu. Ieskaties un atklāj to, ko vēl nezini par IKEA.

Oskars Lepers iejūtas IKEA ēdināšanas darbinieka lomā

IKEA maltīte daudziem saistās ar gaļas bumbiņām vai hotdogiem, taču īstenībā piedāvājums ir daudz plašāks. Oskars šoreiz pasniedza brokastis darbinieku restorānā un mācījās gatavot hotdogu. Ieskaties un uzzini, vai Oskars uzvarēja hotdogu gatavošanas sacensībās.

Oskars Lepers iejūtas IKEA apkopēju lomā

Apkopējus, iespējams, ikdienā nepamanām, taču, ja viņi savu darbu nav paveikuši, tas uzreiz krīt acīs. Tīrība veikalā ir viena no lietām, par ko ikdienā gādā Klientu apkalpošanas nodaļas darbinieki, un raidījuma pēdējā sērijā Oskars strādāja tieši šajā komandā. Ieskaties un noskaidro, kā Oskaram veicās darbā un ko viņš uzzināja par putekļu slaucīšanu un grīdas mazgāšanu.X