Mēs IKEA iestājamies par vienlīdzību un taisnīgu attieksmi pret visiem, arī ģimenē. Vardarbība ģimenē pārkāpj vienlīdzības un taisnīguma principus, tāpēc esam nolēmuši par to runāt, pievērst tam sabiedrības uzmanību un cīnīties pret vardarbību ģimenē – vienu no nozīmīgākajām problēmām, kas skar Baltijas valstu iedzīvotāju ģimenes.
Kāda ir šābrīža situācija?
Vardarbība ģimenē ir saistīta ar tuvām cilvēku attiecībām, tāpēc ir plaši izplatīts uzskats, ka tā ir ģimenes privāta darīšana. Tomēr patiesībā tā ir visas sabiedrības problēma. Latvijā katra trešā sieviete ir vismaz reizi mūžā piedzīvojusi vardarbību no sava partnera, un globālās pandēmijas laikā situācija ir vēl pasliktinājusies.
IKEA Baltija apņemšanās
Uzņēmums IKEA Baltija jau ir izziņojis sociālās atbildības programmu, ko plānots īstenot līdz 2023. gadam. Mūsu mērķis ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem, tāpēc esam apņēmušies dot savu ieguldījumu cīņā pret vardarbību ģimenē Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Mūsu sociālās atbildības programmas mērķis ir izglītot sabiedrību un rosināt uz pārmaiņām. Mēs vēlamies aicināt dažādus iesaistītos – politiķus, nevalstiskās organizācijas un medijus – kopīgiem spēkiem meklēt ilgtermiņa risinājumus. Vēlamies mudināt ikvienu pamanīt vardarbību, nenovērsties un iesaistīties, ja ir modušās bažas par vardarbību. Runāt par vardarbību ģimenē – tas ir pirmais solis ceļā uz vardarbības izskaušanu.
No vārdiem pie darbiem
Mūsu sociālās atbildības programma Baltijas valstīs ietvers trīs galvenās aktivitātes:

1. Palīdzība ģimeņu krīzes centriem, kur vardarbības upuri var iegūt patvērumu un citus sociālos pakalpojumus.

2. Komunikācijas kampaņa, kas pievērsīs sabiedrības uzmanību vardarbībai ģimenē.

3. Izglītojoša kampaņa par to, kā pamanīt vardarbības pazīmes attiecībās un ar to cīnīties.
Lai arī krīzes centrs, tomēr mājīgs
Mēs uzskatām, ka arī pagaidu mājām jābūt drošām un ērtām. Lai uzlabotu sadzīves apstākļus ģimenēm, kas cietušas no vardarbības, turpinām īstenot pārvērtības krīzes centrā “Mīlgrāvis”, Rīgā. Ar IKEA interjera dizaineru un citu kolēģu palīdzību atjaunojam dzīvojamās telpas, virtuvi un zonas bērniem. Seko līdzi jaunumiem un novērtē pārvērtības. 
Informēt un izglītot
Vardarbība ģimenē var izpausties dažādi. Visplašāk ir pazīstama fiziskā vardarbība, jo tā ir pamanāmāka. Tomēr tā ir tikai aisberga redzamā daļa. Mēs vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību arī mazāk dzirdētām vardarbības izpausmēm – emocionālajai un ekonomiskajai vardarbībai.
 

Palīdzība nelaimē
No grūtībām izķepuroties ir vieglāk, ja neesi viens. Ja meklē palīdzību vai nepieciešams atbalsts, vērsies šeit: 

atbalsta tālrunis vardarbībā cietušajiem: 116 006 (katru dienu plkst. 12.00–22.00); diennakts krīzes tālrunis emocionālajam un psiholoģiskajam atbalstam: 67222922 un 27722292. Lai uzzinātu vairāk par to, kā atpazīt vardarbību ģimenē, ienāc www.cietusajiem.lv.

Turi acis plati vaļā
Kas ir vardarbība ģimenē? Vai tu proti to pamanīt? Izpildi testu un noskaidro, vai tu vai kāds no apkārtējiem cieš no vardarbības ģimenē.





X

Paziņojumi par to, ka prece atkal ir pieejama

Uzzini pirmais, kad nolūkoto [itemName] atkal varēs iegādāties:

Gatavs! Atliek vien sagaidīt paziņojumu.

Kad [itemName] atkal varēs iegādāties, tu saņemsi e-pastu