Darbistaba IDEJAS un iedvesma

Birojs diviem dzīvojamajā istabā
Birojs diviem dzīvojamajā istabā

Darbistabai būtu jāiederas kopējā mājokļa interjerā. Šajā telpā strādā jauns pāris, un tā veidota tā, lai būtu viegli pārveidojama. Te ir SKARSTA rakstāmgaldi ar regulējamu augstumu, skapīši ar ritentiņiem, LÅNGFJÄLL grozāmie krēsli ērtai sēdēšanai, dažādas lampas un dabiskais apgaismojums. Lai diena ir ražīga!

Moderna darba vieta sievietei
Moderna darba vieta sievietei

Viena telpa dzīvošanai, viesu uzņemšana, vingrošanai un darbam? Kāpēc gan ne – šī mājokļa saimniecei ir daudzpusīgas intereses, tāpēc iekārtojumam jābūt īpaši funkcionālam. Telpa iekārtota ar modernā stilā ar ALEX rakstāmgaldu un atvilktņu skapjiem ar ritentiņiem, EKET plauktiem un SKÅDIS perforētajiem dēļiem attēliem, sīkumiem un pat jogas paklājiņam.

Stilīga mazbudžeta darbistaba
Stilīga mazbudžeta darbistaba

Šajā telpā var iekārtot gan vietu darbam mājās, gan mācību telpu studentam. Lai darbs veiktos raitāk, izvēlies modernas biroja mēbeles, piemēram, MICKE rakstāmgaldu, HELMER atvilktņu skapjus uz ritentiņiem un SKÅDIS perforētos dēļus sīkumu glabāšanai.

Ergonomiska darba vieta mājās
Ergonomiska darba vieta mājās

Šī pāra miteklī vieta darbam ir iekārtota dzīvojamajā istabā. Te ir ALEX atvilktņu skapis ar ritentiņiem, HATTEFJÄLL grozāmais krēsls, divi STRANDMON atpūtas krēsli un kafijas galdiņš. Vērtīgs ieguvums ir BEKANT rakstāmgalds, pie kura var strādāt gan sēdus, gan stāvus, jo tam ir regulējams augstums. Pozas maiņa ļauj izkustēties un nāk par labu veselībai, lai tu labāk justos un varētu labāk strādāt.

Divi vienā: pusdiengalds un rakstāmgalds
Divi vienā: pusdiengalds un rakstāmgalds

Šajā mājoklī dzīvo ģimene ar pusaugu vecuma bērniem, un te ir pusdiengalds, ko izmanto arī kā datorgaldu. Interjers ir tradicionāls, un pie diviem industriālā stila KULLABERG galdiem saliktas taburetes un grozāmais krēsls. Sēdekļi ir piemēroti gan darbam mājās vienatnē, gan kopīgai ģimenes maltītei.

Psihologa prakse mājās
Psihologa prakse mājās

Tā kā šī mājokļa saimniece dzīvo viena, viņa var atvēlēt veselu telpu savai praksei. Laipni lūgti skandināvu stila pieņemamajā telpā ar mājīgu reģistratūru. Pacientus sagaida harmoniski pasteļtoņi, dabiska koka mēbeles un baltas biroja mēbeles, kas neuzkrītoši saskaņotas ar grīdu: SKARSTA rakstāmgalds, vaļēji plaukti grāmatām un papīriem un HELMER atvilktņu skapītis ar ritentiņiem.

Vieta darbam īres dzīvoklī
Vieta darbam īres dzīvoklī

Lielisks piemērs, kā izveidot praktisku vietu darbam un dzīvojamo zonu ļoti nelielā telpā. Šeit dzīvo un strādā sieviete, kura vēlējās apvienot tradicionālo stilu ar modernu funkcionalitāti. Viņa izvēlējusies elegantas, praktiskas mēbeles. INGATORP galdam ir plauktiņš, kur salikt vadus, un sānos to iespējams pagarināt, ja vajag vairāk vietas. HELMET atvilktņu skapis ar ritentiņiem lieliski sader ar HEMNES vitrīnu.

Darba vieta ēdamistabā
Darba vieta ēdamistabā

Ja vieta ēšanai un darbam jāiekārto vienā telpā, ļoti noder praktiskas, daudzfunkcionālas mēbeles. ALVARET/ÅMLIDEN galdi ir viegli (izgatavoti no kokšķiedru plātnes ar pārstrādāta papīra pildījumu), tāpēc tos var viegli pārvietot. LEIFARNE krēsli būs ērti maltītes ierurēšanai, bet LÅNGFJÄLL grozāmajā krēslā visi darbi ies no rokas. Pie sienas var novietot ALEX atvilktņu skapjus, kur glabāt papīrus vai traukus.

Galds, kas aug kopā ar bērnu
Galds, kas aug kopā ar bērnu

Ja mājās ir augošs bērns, iekārtojums jāveido tāds, lai to varētu viegli mainīt. Šī krāsainā bērnistaba ir dzīvespriecīga un funkcionāla. Te ir skapis, kumodes un PÅHL rakstāmgalds, ko var noregulēt trīs dažādos augstumos, lai varētu izmantot visdažādākajos gadījumos – gan zīmējot un mācoties vilkt pirmos burtus, gan vēlāk skolā pildot mājasdarbus. JULES bērnu rakstāmgalda krēslam ir ritentiņi ar bremžu mehānismu, kas iedarbojas tad, kad krēslā neviens nesēž.

Darba vieta tradicionāla stila interjerā
Darba vieta tradicionāla stila interjerā

Ielūkojies divu mākslinieku mājoklī. Saimnieki nekautrējas kombinēt tumšus toņus un savdabīgus dekoratīvus elementus. Pie loga izveidotā vieta darbam un mākslīgais kamīns ir eleganti un piesaista skatienu, gluži tāpat kā citas detaļas šajā tradicionālā stila dzīvojamajā istabā. Šeit ir LILLHÖJDEN grozāmais krēsls un FABRIKÖR vitrīna, kā arī RANARP stāvlampa un HEMNES masīvkoka rakstāmgalds.

Darba vieta vīrietim
Darba vieta vīrietim

Šajā miteklī iekārtota askētiska, stilīga darba vieta ar industriāla stila mēbelēm: KULLABERG grozāmo krēslu, FJÄLLBO klēpjdatora galdu un vienkāršiem metāla un masīvkoka plauktiem, kas ir stabili un gana ietilpīgi, lai tur saliktu gan mantu kastes, gan dokumentu mapes un pat novietotu gleznas.

Gaismas pielieta darbistaba diviem
Gaismas pielieta darbistaba diviem

Skandināvu stila interjers pasteļtoņos ir piemērots risinājums ikvienam, kas vēlētos mājās iekārtot gaišu, ērtu darba vietu. Ar modernām mēbelēm par zemu cenu vienā telpā var iekārtot pat divas darba vietas. Pie abiem logiem novietoti KRILLE/LINMON galdi ar ritentiņiem, divas vienādas galda lampas, divi LÅNGFJÄLL grozāmie krēsli un HELMER atvilktņu skapis ar ritentiņiem.

Istaba vaļaspriekam
Istaba vaļaspriekam

Šoreiz raidījums "Tavas mājas ar IKEA" viesojas Ķekavā, kur mīt aizrautīga šuvēja un rokdarbniece Santa. Santa kopā ar dēlu un vīru dzīvo mājā, kuru cēluši un atjaunojuši soli pa solim. Pārveidojamā telpa reiz bijusi ģimenes guļamistaba, bet nu, kad piebūvēts otrais stāvs, tā pamazām pārvērtusies viesu guļamistabā, veļas telpā un vietā, kur Santa nododas vaļaspriekiem. Daudzos pētījumos, arī IKEA 2019. gadā veiktajā pētījumā "Dzīve mājās", ir secināts, ka vaļasprieki ir veids, kā atjaunot spēkus un atpūsties. Tie ir ideāli, lai veltītu laiku sev, un, ja ar hobiju var nodarboties ērtā, pievilcīgā interjerā, sajūta vēl vairāk uzlabojas.