Dzīvojamā istaba IDEJAS un iedvesma

Mansards atpūtai, darbam un mācībām
Mansards atpūtai, darbam un mācībām

Nelielas telpas noteikti nenozīmē, ka jādzīvo saspiesti un jāsamierinās ar mūžīgu vietas trūkumu. Tradicionāla stila mansarda dzīvoklīti var viegli pārvērst funkcionālā dzīves telpā. Šajā miteklī pietiek vietas gan klasiskam dīvānam, gan grāmatplauktiem, gan pārējām lietām, kas nepieciešamas mājokļa saimniekam studentam.

Moderna dzīvojamā istaba vecpilsētā
Moderna dzīvojamā istaba vecpilsētā

Pēc saspringtas darba dienas nav nekā labāka par pārnākšanu mājās. Atgriezties gaismas pielietā, modernā telpā ar augstiem griestiem, mierīgos toņos ieturētu interjeru un kvalitatīvām mēbelēm – piemēram, ērtu dīvānu, kur kārtīgi atpūsties un atgūt spēkus.

Tradicionāls mājoklis piepilsētā
Tradicionāls mājoklis piepilsētā

Gaiša, plaša dzīvojamā istaba ir lieliska iespēja pavadīt laiku gan kopā ar ģimeni un draugiem, gan vienatnē. Šajā mājoklī dzīvo vecāki ar diviem pusaudžu vecuma bērniem, un plašajā telpā ikviens var atrast sev nodarbi – te ir BILLY plaukti ar ģimenes bibliotēku, galda spēlēm un fotoalbumiem. Katrs var brīvi izvēlēties, kur sēdēt – vienā no abiem LITHULT dīvāniem, uz pufa vai  RÅDVIKEN atpūtas krēslā.

Miteklis stilīgajiem
Miteklis stilīgajiem

Dzīvojot vienatnē, mājokli var iekārtot, kā vien sirds kāro. Industriāla stila TV galdiņu un plauktus var droši kombinēt ar austrumnieciskiem paklājiem, bet pie sienas gleznas vietā piekarināt durtiņas ar tāfeles virsmu.

Skandināviska ligzdiņa dzīvei divatā
Skandināviska ligzdiņa dzīvei divatā

Laipni lūgti gaismas caurstrāvotā, pasteļtoņos iekārtotā istabā, kur mitinās jauns pāris. Virtuvi no dzīvojamās istabas atdala nepilna augstuma starpsiena. Ja izmanto funkcionālas mēbeles, piemēram, dīvānu no moduļiem, var daudz ērtāk rosīties un pavadīt laiku kopā.

Kopā darbā un atpūtā
Kopā darbā un atpūtā

Populāri tradicionālajā stilā ieturētā dzīvojamā istaba pieder diviem uzņēmējiem. Šeit ir padomāts par visu brīvā laika pavadīšanai un darījumiem. HAVSTA plauktu kombinācijas ir pietiekami ietilpīgas, lai saliktu abu mājokļa saimnieku mantas. Atpūtas brīžos var ērti atlaisties nepārspējami ērtajos atpūtas krēslos un zviļņos.

Taupi laiku un vietu
Taupi laiku un vietu

Mājoklis var būt neliels un rocība – šaura, bet tas nenozīmē, ka jāatsakās no kvalitatīva, praktiska iekārtojuma. Šī istaba ir daudzfunkcionāla, mājīga oāze jaunai ģimenei ar bērnu. Vietas pietiek gan moduļu dīvānam, gan dažāda augstuma skapīšiem, gan galdiņiem, ko var salikt kopā, lai tie aizņemtu mazāk vietas, gan citām dažādi lietojamām mēbelēm.

Izsmalcināts interjers modes pazinējiem
Izsmalcināts interjers modes pazinējiem

Krāšņai skatuvei līdzīgā, ar tradicionālā stila elementiem iekārtotā telpa ir lielisks miteklis radošām personībām. Rodi iedvesmu eklektiskā stila paraugos – kombinē solus un krēslus, izvēlies piesātinātas krāsas un neaizmirsti padomāt par apgaismojumu. Jāatceras par griestu lampām vispārējam apgaismojumam, lasāmlampām un noskaņas apgaismojumu.

Minimālisms īres dzīvoklī
Minimālisms īres dzīvoklī

Šī skandināvu modernā stila istaba ir iekārtota jaunam pārim. Omulīgajā, funkcionālajā telpā valda mierīgas krāsas un izmantoti dažādi atjautīgi risinājumi. Siena starp abām durvīm atvēlēta skapīšu un plauktu kombinācijai, kur ir vieta arī sīkumu organizatoriem. Dīvāna nav, taču tā funkciju pilda divi moderni, ērti atpūtas krēsli.

Trīs vienā: dzīvojamā istaba, guļamistaba un darbistaba
Trīs vienā: dzīvojamā istaba, guļamistaba un darbistaba

Trīs istabas vienistabas dzīvoklī? Kāpēc ne! Daudzfunkcionālā istabā pietiek vietas visam, kas nepieciešams jaunai ģimenei ar bērniem – te ir gan VEBERÖD plaukti mantām, gan rakstāmgalds darbam, gan šūpuļkrēsliņš mazajiem.

Neliela telpa, liels iespaids
Neliela telpa, liels iespaids

Šajā modernajā vecpilsētas dzīvoklī nav daudz vietas, toties ir daudz patiesi atjautīgu risinājumu. Gudri izvēloties mēbeles un sakārtojot mantas, te pilnīgi pietiek vietas diviem cilvēkiem un viņu lietām. Centrālo vietu ieņem kompakts, divvietīgs dīvāns, kas papildināts ar nelieliem galdiņiem – tik viegliem, ka tos var vienkārši paņemt kaut ar vienu roku un aiznest tur, kur vajag. EKET sienas plaukti ir drosmīgs akcents neitrālos toņos ieturētajā interjerā.

Moderna dzīve ar bērniem
Moderna dzīve ar bērniem

Ja ir liela ģimene, un visiem kopā pieder daudz mantu, EKET plauktu sistēma ir lielisks risinājums, lai vieta atrastos ikviena mājokļa iemītnieka lietām. Zemākie plaukti un skapīši lieliski der bērnu rotaļlietām, bet augstākajos var salikt grāmatas, piemiņas lietas un citas mantas, kas jātur drošā attālumā no ziņkārīgajiem pirkstiņiem.

Plašums, stils un kvalitāte – dzīvojamā istaba ar personību
Plašums, stils un kvalitāte – dzīvojamā istaba ar personību

Ja tavā rīcībā ir plašs dzīvoklis pilsētas centrā, droši izvēlies skatienu piesaistošas mēbeles. Šī istaba iekārtota uzņēmēju pārim, kam patīk mūsdienīgs interjers. LANDSKRONA ādas atpūtas krēsli un stūra dīvāns ir veidoti stilā, kas neiziet no modes, un tiem ir 10 gadu garantija.

Atmiņu lādīte divvientulības mirkļiem
Atmiņu lādīte divvientulības mirkļiem

Nelielais studijas tipa dzīvoklis pilsētas nomalē ir kā radīts kaislīgam ceļotāju un kolekcionāru pārim. HAVSTA mēbeles ir ietilpīgas, un tajās var ērti salikt visas piemiņas lietas, sākot ar grāmatām un beidzot ar kartēm un suvenīriem. Sienas rotā fotogrāfijas no kopīgajiem ceļojumiem, bet VITTSJÖ klēpjdatora statīvs aiz dīvāna ir parocīgs, kad jāplāno nākamais ceļojums.

Mīļāko mantu muzejs
Mīļāko mantu muzejs

Šajā istabā mīt divi dārgumu mednieki. Te ir viss, ko kolekcionāra sirds kāro: vaļēji plaukti, rāmji attēliem, stikla kupoli un vitrīnas īpašiem dārgumiem. Ādas dīvāns tā vien aicina atpūsties pēc "izstādes" apskatīšanas, un ir tik izturīgs, ka kalpos teju mūžīgi.

Viena telpa, daudzas funkcijas
Viena telpa, daudzas funkcijas

Dace un Bendžamins satikās apmēram pirms 7 gadiem ASV, kur viņus saveda kopā kāds mūzikas projekts. Kopš pārvākšanās uz Latviju abi ar meitiņām mitinās kopīgajā dzīvoklī Ogrē. Pašreizējais iekārtojums ir radīts pašu spēkiem, taču ģimene labprāt redzētu pārmaiņas. IKEA interjera dizainerei Elīnai šis iekārtojums būs liels izaicinājums, jo ģimene izmanto nelielo telpu gan darbam, gan atpūtai, gan rotaļām, gan mantu glabāšanai.