IDEJAS un iedvesma

Darbistaba pārim
Darbistaba pārim

Raidījums "Manas mājas ar IKEA" viesojas Ogrē, kur mīt Agnese un viņas draugs Mārtiņš. Agnese pieteikusi pārvērtībām abu darbistabu, jo sapratusi, ka pašu spēkiem līdz jaunam iekārtojumam tik drīz netiks. Agnese atzīst, ka istaba ilustrē teicienu, ka tas, kas ir pagaidām, ir uz visiem laikiem. Jau ilgāku laiku bija skaidrs, ka iekārtojums ir morāli un fiziski novecojis, tomēr atrotīt piedurknes un ķerties klāt īsti nepietika iedvesmas.

Dizainera padoms: kā ar pieticīgiem līdzekļiem iekārtot mājokli monohromā krāsu gammā
Dizainera padoms: kā ar pieticīgiem līdzekļiem iekārtot mājokli monohromā krāsu gammā

"Kā uzlabot mājokli, netērējot daudz naudas?" Veidojot šo drosmīgo interjeru, Mia Gustavsone (Mia Gustafsson) rūpīgi piedomāja, lai tas būtu par tiešām pieejamu cenu. To var panākt, piemēram, izvēloties vienkāršas mēbeles un strādājot ar apgaismojumu. Dizainere dalās ieteikumos, kā radīt līdzīgu iekārtojumu arī savā mājoklī.

Harmonija sirdī un telpā: viesistabas pārvērtības piecu cilvēku ģimenei
Harmonija sirdī un telpā: viesistabas pārvērtības piecu cilvēku ģimenei

Kura ir mājokļa svarīgākā telpa uzreiz aiz virtuves? Protams, dzīvojamā istaba! Šajā piecu cilvēku ģimenē dzīvojamā istaba ir kā magnēts, kas pievelk visdažādākās aktivitātes, no atpūtas un rotaļām līdz līdzjušanai televīzijas pārraidēm, šaha turnīriem un kopā pavadītam laikam. Dzīvojamā istaba šajā dzīvoklī ir pēdējā telpa, kas palikusi neremontēta, un Aija uzskata, ka ir pēdējais laiks arī tai atmirdzēt jaunā godībā.

Moduļu dinamika mājīgai dzīvojamai istabai
Moduļu dinamika mājīgai dzīvojamai istabai

Nakts pārvēršas dienā, darbs pāriet rotaļās, cilvēki nāk un iet... Dzīve ir mainīga: kāpēc lai tāda nebūtu arī dzīvojamā istaba? Ielūkosimies kuplas ģimenes mājīgajā dzīves telpā un paskatīsimies, kā moduļu mēbeles ļauj bez aizķeršanās pāriet no vienas darbības uz nākamo. Skatoties uz krāšņiem augiem un piemiņas lietām pārpilno telpu, ir grūti noticēt, cik neliels ir šī interjera budžets!

Garāža, bibliotēka vai hobiju telpa
Garāža, bibliotēka vai hobiju telpa

Ciemos pie Oskara, Ilvas un mazā Kārļa! Mazā ģimenīte ir gatava lielām pārmaiņām. Pārvērtībām izvēlētā istaba ir Oskara teritorija: šai telpā viņš nododas saviem vaļaspriekiem un pavada lielu daļu sava brīvā laika. Oskars ir ļoti daudzpusīga personība: viņš ieguvis izglītību mikrobioloģijā, strādā IT jomā un brīvajā laikā spēlē bungas un mācās dziedāt. Viņa sapnis ir kādudien kāpt uz operas skatuves. Pārvārēt izaicinājumus, apgūstot kaut ko jaunu, ir Oskara stihija. Tomēr izaicinājums iekārtot ērtāku, pilnvērtīgu hobiju telpu līdz šim nav bijis viņam pa zobam, jo aizņem daudz laika.

Priekšnams raitiem rītiem un mājīgiem vakariem
Priekšnams raitiem rītiem un mājīgiem vakariem

Saposies jaunai dienai bez aizķeršanās! Ja vannasistabā bieži rodas sastrēgumi, jo visi mājinieki tur grib tikt vienlaikus, apķērīgs risinājums ir iekārtot stūrīti priekšnamā, kur ērti apģērbties un uzkrāsoties. Ar īstajām mēbelēm, spoguļiem un apgaismojumu priekšnams var būt tikpat ērts kā vannasistaba.

Silta un mājīga dzīvojamā istaba
Silta un mājīga dzīvojamā istaba

Rudens ir laiks, kad vēlamies iekārtoties siltāk un omulīgāk, pavadīt vairāk laika ar tuviniekiem, būt mājās un izbaudīt arī vienatni. Iekārto ērtu stūrīti laikam ar tuvajiem, saklāj galdu īpašam notikumam vai dari ko citu, kas ienes tavā sirdī rudens mieru. Varbūt mājīguma gars var ienākt vispirms dzīvojamā istabā?

IKEA un ROG jaunā “geimeru” kolekcija
IKEA un ROG jaunā “geimeru” kolekcija

Datorspēles nav tikai izklaide brīvā laika pavadīšanai. Datorspēļu entuziastiem datorspēles ir kas daudz vairāk. Tā ir atslodze, iespēja “atslēgties” no ikdienas vai saspēlēties ar cilvēkiem visā pasaulē. Iespējams, kādam datorspēles ir pat dzīvesveids.

Meksikāņu stila virtuve spilgtai personībai
Meksikāņu stila virtuve spilgtai personībai

Raidījums "Manas mājas ar IKEA" atkal ir klāt ar jaunām, pārsteidzošām interjera pārvērtībām. Šoreiz skatītājus gaida vēl nebijis pavērsiens: iedvesmu jaunam iekārtojumam IKEA dizaineri un mājokļu saimnieki smelsies sarunās un kopīgos radošos uzdevumos ar Latvijā pazīstamām personībām! Jauni piedzīvojumi, košas krāsas un neaizmirstamas emocijas sezonā, kas sāksies ar iespaidīgu veltījumu Frīdai Kālo virtuves interjerā.

Omulīgs stūrītis laikam ar mazuli
Omulīgs stūrītis laikam ar mazuli

Visi vecāki vēlas būt perfekti sagatavojušies mazulīša ienākšanai ģimenē. Bet neraizējies – ērtu, mājīgu stūrīti higiēnas procedūrām var iekārtot pavisam vienkārši. Uzelpo un velti domas tikai savam mazajam.
X