IDEJAS un iedvesma

Darba stūrītis tavām vajadzībām
Darba stūrītis tavām vajadzībām

Šeit tu esi galvenais! Tāpēc šī vieta jāiekārto, gādājot vispirms par tavām ērtībām. Turpini lasīt un uzzini par iedvesmu ergonomikai, apgaismojumam, mantu glabāšanai un darba uzrāvienam.

Ērti strādāt dzīvojamajā istabā
Ērti strādāt dzīvojamajā istabā

Jāstrādā dzīvojamajā istabā? Nekādas vainas! Tieši šajā telpā varētu būt pietiekami daudz vietas parocīga darba stūrīša ierīkošanai. Turklāt, ja strādāsi tur, mājiniekiem būs sajūta, ka esi tepat kopā ar viņiem, lai gan īstenībā būsi darbā.

Atjautīga, kompakta darbavieta priekšnamā
Atjautīga, kompakta darbavieta priekšnamā

Priekšnama vai patrepes potenciāls bieži vien netiek pilnvērtīgi izmantots. Ja tev jāstrādā mājās, liec pie darba arī šos kvadrātmetrus. Šīs vietas slēpj lielākas iespējas, nekā nojaušams. Tur var ietilpināt ne mazums atjautīgu risinājumu un kādreiz pat vairākas darbavietas.

Darbs un mācības mājās
Darbs un mācības mājās

Daudziem cilvēkiem visā pasaulē darbs un mācības tagad notiek mājās. Tas nozīmē pārmaiņas un pielāgošanos. Piedāvājam dažas idejas un ieteikumus, kā iekārtot funkcionālu darba vietu pat tad, ja mājās tai nav speciālas vietas.

Izskatās kā mūzika. Izklausās kā māksla.
Izskatās kā mūzika. Izklausās kā māksla.

Kā būtu, ja skaņu tehnika sniegtu ne tikai akustisku, bet arī vizuālu baudījumu? Mums šķiet, ka tā ir laba doma! Iepazīstinām ar SYMFONISK kolekciju: skaļruņiem, kas tapuši sadarbībā ar audiotehnikas grandiem Sonos un ārēji līdzinās ierāmētām gleznām un grāmatplauktiem.

Kā mācību telpa var sekmēt izaugsmi?
Kā mācību telpa var sekmēt izaugsmi?

Lielo darbu izdara motivējoša un radošumu atraisoša darba vide, kas palīdz mūsu bērniem izaugt par laimīgiem cilvēkiem. Savu laiku istabas centrālais elements var būt rakstāmgalds, taču ir vajadzīga arī atpūtas zona, kur forši pasēdēt ar draudzenēm. Atceries, ka katrai nodarbei svarīgs citāds apgaismojums, un atjautīgu glabātavu arī šajā istabā nevar būt par daudz.

Interjera pārvērtības krīzes centrā: 1. posms
Interjera pārvērtības krīzes centrā: 1. posms

Statistikas dati liecina, ka katra trešā Latvijas sieviete vismaz reizi mūžā piedzīvo vardarbību ģimenē. Pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu laikā, kad daudzi bija spiesti pavadīt vairāk laika mājokļa četrās sienās, šī situācija saasinājās vēl vairāk. Atbalstot šīs problēmas risināšanu, IKEA īsteno iniciatīvu "Pamani vardarbību". Iniciatīvas ietvaros ir atjaunotas krīzes centra "Mīlgrāvis" telpas, lai radītu drošu, mājīgu vidi, kas iedvesmotu vardarbībā cietušos gaišākai nākotnei.

Kā viegli dot lietām otro dzīvi?
Kā viegli dot lietām otro dzīvi?

IKEA aptaujā par zaļo dzīvesveidu mājās noskaidrojās, ka 25 % Latvijas iedzīvotāju labprāt dod lietām otro dzīvi, tās labojot un pārveidojot mājās. Vai arī tu gribētu biežāk dot savām mantām otro dzīvi, bet nezini, ar ko sākt? Iesākumam iepērkoties izvēlies preces, kas ir izgatavotas no pārstrādātiem, nevis jauniem materiāliem.

Parādi cieņu ēdienam
Parādi cieņu ēdienam

Realitāte ir biedējoša: trešā daļa pasaulē saražotās pārtikas nonāk atkritumos. Pārdomāti mainot savus ikdienas paradumus, mēs kopīgi varam samazināt atkritumu daudzumu un ietaupīt planētas resursus, turklāt ietaupot arī naudu.

Kā viegli ietaupīt
Kā viegli ietaupīt

Mūsu aptaujas rezultāti liecina, ka visspēcīgākā motivācija pievērsties zaļākam dzīvesveidam ir iespēja ietaupīt. Cilvēki vēlas taupīt resursus, bet vēl vairāk iepriecina ietaupījums, ko var redzēt maciņā. Mums ir daudz risinājumu, kas palīdz taupīt, neatsakoties no ērtībām.
X