Labākai dzīvei mājās

Vai 1,4 miljardi atkārtoti aizveramu plastmasas maisiņu var sākt pārmaiņas? Mēs ceram, ka var, un ar lepnumu piedāvājam pirmo bioplastmasas izstrādājumu, ko ražosim lielā apjomā. Universālo plastmasas maisiņu ISTAD tagad ražojam pārsvarā no atjaunojamiem, cukurniedru pārstrādes rezultātā iegūtiem materiāliem. Šādi gadā plānojam ietaupīt 75 000 barelus naftas un ievērojami samazināt CO2 emisijas.

Materiālu izvēle pozitīvām pārmaiņām

IKEA ir liels uzņēmums, un tam jāuzņemas liela atbildība par mūsu planētu un par cilvēkiem. Nodrošinot pēc iespējas zemākas cenas, mēs tomēr paturam prātā to, kā ietekmējam citus. Tāpēc mēs sākām ražot atkārtoti aizveramos, vairākkārt lietojamos maisiņus ISTAD no bioplastmasas. Lai arī ražošanas izmaksas ir augstākas, cena mūsu pircējiem paliek nemainīga. Mēs vienmēr meklējam partnerus un izaicinām sevi rast ilgtspējīgus ilgtermiņa risinājumus, mainot ierastās metodes.

Vairāk par to, kā izvēlamies materiālus

PÅTÅR īpašā sērija. Kvalitatīva 100 % Arabica šķirnes kafija no Ugandas

Uganda ir lielākā kafijas eksportētājvalsts Āfrikā, taču kafijas plantāciju vidējā platība ir mazāka par 0,25 hektāriem – tā ir tikai ceturtā daļa no futbola laukuma izmēra. Ar tik ierobežotiem līdzekļiem nav viegli padarīt plantāciju ienesīgu. Lai atbalstītu ilgtspējīgāku saimniekošanu, IKEA iesaistījās reģionālajā kafijas audzēšanas programmā, un tagad mēs pirmo reizi piedāvājam kafiju no vienas izcelsmes vietas: 100 % Arabica šķirnes kafijas pupiņas no Baltās Nīlas reģiona.

Vairāk par PÅTÅR kafiju un IKEA sociālās uzņēmējdarbības iniciatīvu

Vairāk par PÅTÅR kafiju un IKEA sociālās uzņēmējdarbības iniciatīvu

IKEA kafijas pupiņas audzē ģimenes plantācijās un nelielos uzņēmumos Dienvidamerikā. Tagad ar prieku iekļaujam savā piegādātāju sarakstā dažus mazos kafijas audzētājus no Ugandas Āfrikā. Mūsu kafijai ir UTZ sertifikāts, un tā atbilst ES bioloģiskās lauksaimniecības standartiem. Tas nozīmē, ka kafija ir bioloģiski audzēta bez ķimikālijām un pesticīdiem, izmantojot ilgtspējīgākas audzēšanas metodes, nodrošinot zemākas izmaksas, labāku ražas kvalitāti un iztikas līdzekļus lauksaimniekiem: strādnieki saņem lielāku algu, bet lauksaimnieki saņem godīgāku peļņas daļu. Tas nozīmē, ka viņu bērni var iet skolā, un tiem atliek laiks rotaļām.

Vairāk par ilgtspējīgu pārtiku

Paklāji labākai nākotnei

Šobrīd IKEA piedāvā vairākus ar rokām austus paklājus. Visdažādāko formu, izmēru un materiālu paklāji – unikāls un kvalitatīvs prasmīgu amatnieku meistardarbs. Paklājus izgatavo Indijas un Bangladešas aušanas centros, kur ir pienācīgi darba apstākļi un kur darbinieki saņem godīgu atalgojumu. Mūsu jaunākie ar rokām austie paklāji ir BRÖNDEN, KOLLUND un KÖPENHAMN.

Svarīgākie fakti par IKEA

IKEA koncepcija
IKEA koncepcijas pamatā ir mūsu vīzija – radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem.

IKEA koncepcija

 
Materiālu izvēle

Mums ir svarīgi atbildīgi izvēlēties materiālus, un mūsu mērķis ir pēc iespējas izmantot atjaunojamus, pārstrādātus vai pārstrādājamus materiālus.

Materiālu izvēle

Cilvēki un planēta

Mēs cenšamies pozitīvi ietekmēt cilvēkus un dabu. Mēs atbalstām veselīgāku dzīvi mājās un ilgtspējīgus paradumus, lietojot enerģiju un resursus, un uzņemamies atbildību par cilvēkiem un sabiedrību kopumā.

Cilvēki un planēta

Darbs rūpnīcā

Mēs uzskatām, ka laba dizaina pamatprincipi ir forma, funkcija, kvalitāte, ilgtspēja un zema cena. Mēs to saucam par “demokrātisku dizainu” un uzskatām, ka ikviens ir pelnījis labas mājokļa labiekārtošanas preces.

Darbs rūpnīcā
Demokrātiskais dizains

Mēs uzskatām, ka laba dizaina pamatprincipi ir forma, funkcija, kvalitāte, ilgtspēja un zema cena. Mēs to saucam par “demokrātisko dizainu” un uzskatām, ka ikviens ir pelnījis labas mājokļa labiekārtošanas preces.

Demokrātiskais dizains

Par IKEA GROUP

Mūsu vērtības ir mūsu dzinējspēks, un mēs esam patiesi mājokļa labiekārtošanas entuziasti. IKEA GROUP ir 418 veikalu 49 valstīs (2018. gada 30. maija dati).

Par IKEA GROUP

Darbs IKEA GROUP

Mēs uzskatām, ka ikviens ir īpašs un var palīdzēt uzņēmumam augt. Uzzini, kā ir strādāt IKEA, un izpēti mūsu vakances.

Darbs IKEA GROUP

X

Paziņojumi par to, ka prece atkal ir pieejama

Uzzini pirmais, kad nolūkoto [itemName] atkal varēs iegādāties:

Gatavs! Atliek vien sagaidīt paziņojumu.

Kad [itemName] atkal varēs iegādāties, tu saņemsi e-pastu