Pērkot lielo PAMANI VARDARBĪBU somu, saņemsi arī mazo kolekcijas somu 24,99 € vērtībā.

Piedāvājums ir spēkā līdz 2023. gada 31. augustam. Tā kā preču skaits ir ierobežots un pieprasījums ir liels, somas var izpirkt agrāk.
 

PAMANI VARDARBĪBU

somas, 2 gab., 43×48,5 cm un 38×43,5 cm

44,99

PAMANI VARDARBĪBU

soma, 38x43,5 cm

24,99

PAMANI VARDARBĪBU

nozīmīte, 11x22 mm

2,99

Soma, kas piesaista uzmanību un stāsta par bieži nepamanītu problēmu

Lai sabiedrībai stāstītu par aktuālu tematu – vardarbību ģimenē – IKEA kopā ar mākslinieku Kristianu Brekti ir radījusi īpašas somas, kas būs pieejamas ierobežotā daudzumā.

Uz abām somām ir simbolisks vēstījums – grafiski attēlotas raudošas acis un slavenā frāze "Viss labi", ko bieži izmanto, lai maskētu sāpes un problēmas. Rokturiem izmantotas drošības jostas, kas simbolizē vardarbībā cietušo neaizsargātību un nepieciešamību mainīt sabiedrības domāšanu, lai šos cilvēkus pasargātu.

Latvijā katra trešā sieviete ir vismaz reizi mūžā piedzīvojusi vardarbību no sava partnera.

Lasīt stāstus

Es nesen piededzināju cepumus. Panikā centos nokasīt tos no pannas, izvēdināt virtuvi un noslēpt visas pēdas. Skrēju uz veikalu pēc sastāvdaļām un uzcepu jaunus. Esmu jau pieaugusi sieviete, bet man joprojām bail, ka mani sodīs.
Es atceros, kā mēs kopā sēdējām uz dīvāna. Es ar acu kaktiņu vēroju vai viņš nav pēkšņi palicis dusmīgs, vai viņa piere nav jau saspringusi un dūres nav savilktas.
Viņš man aizliedza nogriezt "čolku". Es sešus gadus cietos, tad beidzot tomēr nogriezu. Man bija bail nākt mājās. Viņš ar mani nerunā jau trīs dienas.
Mēs kopā krāmējām malku. It kā neko tādu nepateicu, bet viņš bija dzīves un sava darba nokaitināts, tāpēc atvēzējās un meta. Kamēr pagale lidoja taisni man virsū, mazohistiski domāju, ka varbūt man rādīt viņam sāpes, tomēr palecu malā, un tā sasita tikai manu roku. Viss.

Par stāstiem

“Lietisko pierādījumu muzejs” ir dokumentāla izstāde privātā dzīvoklī, pieredzes stāstu lasījumi un digitāla platforma, kas darbojas kopš 2020. gada. Muzeja kolekciju veido ikdienišķi priekšmeti – vardarbības ģimenē liecinieki, kurus muzejam kopā ar stāstu ir iesūtījušas sievietes no dažādām Latvijas vietām. Visi muzeja stāsti ir īstu cilvēku īsti
stāsti. Muzeja kolekcija turpina augt un ikviena ir aicināta pievienot tai savu stāstu. Paldies, ka neklusējat!

www.pieradijumumuzejs.lv

Lai arī krīzes centrs, tomēr mājīgs

Mēs uzskatām, ka arī pagaidu mājām jābūt drošām un ērtām. Lai uzlabotu sadzīves apstākļus ģimenēm, kas cietušas no vardarbības, turpinām īstenot pārvērtības krīzes centrā “Mīlgrāvis”, Rīgā.

1. posms

IKEA interjera dizaineru Ievas un Renātes uzdevums bija pagaidu mājoklī radīt īstu māju sajūtu un patvērumu, kur atgūt spēkus, lai sāktu jaunu dzīvi. Apskati, kā piespiedu minimālisma stilā vienkārši mēbelētā telpa pārtapusi par īstām mājām.
 

2. posms

Pārvērtību otrajā posmā ķērāmies pie krīzes centra virtuves pārveides, lai tā būtu mājīga tikšanās vieta visiem pagaidu iemītniekiem. Svarīgi bija, lai virtuve nebūtu vienkārši funkcionāla, bet arī omulīga. Aplūko pārvērtības, ko īstenoja mūsu interjera dizainere Elīna.
 
Mēs IKEA iestājamies par vienlīdzību un taisnīgu attieksmi pret visiem, arī ģimenē. Vardarbība ģimenē pārkāpj vienlīdzības un taisnīguma principus, tāpēc esam nolēmuši par to runāt, pievērst tam sabiedrības uzmanību un cīnīties pret vardarbību ģimenē – vienu no nozīmīgākajām problēmām, kas skar Baltijas valstu iedzīvotāju ģimenes.
 

Palīdzība nelaimē

No grūtībām izķepuroties ir vieglāk, ja neesi viens. Ja meklē palīdzību vai nepieciešams atbalsts, vērsies šeit:
  • atbalsta tālrunis vardarbībā cietušajiem: 116 006 (katru dienu plkst. 12.00–22.00); 
  • diennakts krīzes tālrunis emocionālajam un psiholoģiskajam atbalstam: 116 123 un 27722292;
  • valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība: vairāk informācijas pa tālruni 80001801 vai mājas lapā www.jpa.gov.lv.

Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

PAMANI VARDARBĪBU

nozīmīte, 11x22 mm

2,99

PAMANI VARDARBĪBU

soma, 38x43,5 cm

24,99

PAMANI VARDARBĪBU

somas, 2 gab., 43×48,5 cm un 38×43,5 cm

44,99
X