Paaugstinot mājokļa IQ, uzlabojas arī dzīves kvalitāte. Uzzini vairāk par mūsu viedo preču sniegtajām iespējām un funkcijām un noskaidro, kā ar DIRIGERA viedierīču stacijas un IKEA Home smart lietotnes palīdzību vari uzlabot savu ikdienu mājās.

Ielūkojies viedajā mājā

Ar viedajiem risinājumiem no IKEA ikdiena visiem mājokļa iemītniekam aizrit ērtāk un priekpilnāk. Šie risinājumi saudzīgi pamodina no rīta, noskaņo cilvēkus un sagatavo vidi dienas gaitām un pirms naktsmiera palīdz norimt un atslābināties.

Viedais mājoklis ģimenei

Mēs esam mājokļa labiekārtošanas risinājumu lietpratēji, tāpēc arī turpinām attīstīt viedo preču kategoriju, kurā ietilpst skaļruņi, gaisa attīrītāji, LED spuldzes, kontroles izejas, kustību sensori, žalūzijas un tālvadības pultis.

Pievienojot DIRIGERA viedierīču staciju savam viedajam mājoklim, varēsi vēl vairāk izbaudīt preču funkcionalitāti un tās vadīt ar IKEA Home smart lietotnes palīdzību. Ar vieglu pieskārienu ekrānam, ieslēdz lillīgu ballītes apgaismojumu dzīvojamā istabā, pārbaudi gaisa attīrītāja režīmu pirms miega, izslēdz kafijas automātu, pārliecinies, vai bērnistabā deg naktslampiņa vai liec automātiski aizvērties žalūzijām uzreiz pēc saulrieta. Tas viss un vēl vairāk tagad ir tavā varā.
 

Ar ko sākt?

Izvēlies, ar kuru sadzīves daļu sākt viedo risinājumu ieviešanu mājoklī. Pēc DIRIGERA stacijas uzstādīšanas tā kļūs par visu viedierīču sistēmas sirdi, kurai pievienots apgaismojums, audio iekārtas, gaisa attīrītājs, žalūzijas un citi piederumi. Vai zini, kas ir pats labākais? Nekādu jaunu, papildu vadu!

Iztēlojies, ka ir pienācis vakars un beidzot vari atvilkt elpu pēc saspringtas dienas. Tu tikai piespied pogu, un vakara rituāls var sākties! Guļamistabā norullējas aptumšojošās žalūzijas, skaļruņos sāk atskaņot nomierinošu melodiju izlasi, gaisa attīrītāji strādā un naktslampiņa ieslēdzas, lai atgādinātu tev par grāmatas varoņiem, kas tevi gaida.

Jo tālāk, jo viedāk

DIRIGERA viedierīču stacijai un IKEA Home smart lietotnei ir vairākas priekšrocības, kas ļauj ikdienai mājās ritēt ērtāk un vienkāršāk, turklāt atbilstoši tavām vajadzībām. Šīs divas lietas piedāvā plašākas vadības iespējas un papildu funkcijas salīdzinājumā ar IKEA viedo risinājumu lietošanu bez viedierīču stacijas.

Viedo aprīkojumu vari pakāpeniski papildināt un ar laiku mājokli padarīt vēl viedāku. Sāc ar telpām, kurās uzturies visvairāk, piemēram, dzīvojamo istabu un guļamistabu, un piemeklē savām vajadzībām piemērotus risinājumus. Nākamreiz, pārrodoties mājās ar jaunu IKEA viedpreci, lietotne dos norādes, kā soli pa solim to pievienot tavai viedierīču saimei.

Laikam ejot, mājoklis kļūs arvien viedāks un dzīve tajā – ērtāka. Mūsu uzdevums ir turpināt strādāt pie jauniem digitālajiem risinājumiem un funkcijām, bet tavs – personalizēt savu pieredzi. Jo tieši tu noteicējs pār sava mājokļa viedajiem risinājumiem.

Pārvaldi māju no dīvāna

DIRIGERA viedierīču stacija savienojumā ar IKEA Home smart lietotni ļauj vadīt mājokļa viedos risinājumus katru atsevišķi, pa telpām vai visus kopā. Katrs iemītnieks var lejuplādēt un izmantot lietotni savā viedtālrunī vai planšetē, bet tālvadības pults ir labs palīgs ciemiņiem vai kad telefons nav pa rokai.

Ar lietotni pieklusini apgaismojumu un padari to siltāku, lai atpūtinātu nogurušās acis. Pēc tam šo pašu gaismekli izslēdz ar pulti. Balss asistentam palūdz ieslēgt mūziku, kamēr rokas ir aizņemtas ar dārzeņu griešanu. Ieprogrammē gaisa attīrītāju ieslēgties pirms naktsmiera, lai naktī gaiss būtu svaigs un tīrs. Un, dodoties prom, piespied saīsnes pogu pie durvīm, lai pārliecinātos, ka visas ierīces (ieskaitot gludekli) ir droši izslēgtas.

IKEA Home smart lietotne

Pieslēdzot DIRIGERA viedierīču staciju, viedās ierīces mājoklī varēsi vadīt ar IKEA Home smart lietotni. Tajā pieejama pamācība par viedo ierīču uzstādīšanu un pārvaldīšanu, to izvietojumu telpās un taimeru iestatīšanu. Ikvienas mājokļa iemītnieks var viegli noskaidrot, kuras lampas ir ieslēgtas un kuras – izslēgtas, kādā režīmā darbojas gaisa attīrītājs un kas tā par dziesmu, kas augšstāvā skan jau desmito reizi pēc kārtas.

IKEA Home smart lietotnei var pieslēgt balss asistentu un vadīt ierīces ar balss komandām. IKEA Home smart var savienot ar Google Home, Apple Home un Alexa. 

Lejuplādē IKEA Home smart lietotni App Store iOs operētājsistēmai vai Google Play – Android operētājsistēmai.
Kas ir Zigbee tehnoloģija?

Zigbee ir datu pārraides protokols, kas ļauj dažādām viedierīcēm sazināties savā starpā. Piemēram, TRÅDFRI vadības ierīce ir redzamā Zigbee tehnoloģijas daļa, kas ļauj vadīt dažādas IKEA viedierīces ar lietotnes un tālvadības pults palīdzību.

Zigbee tehnoloģija pastāv jau vairākus gadus un ir atzīts datu pārraides standarts dažādām viedajām precēm.

Kas ir Matter tehnoloģija?

Matter ir datu pārraides protokols, kas ļauj dažādām viedierīcēm sazināties savā starpā. Piemēram, DIRIGERA viedierīču stacija ir redzamā Matter tehnoloģijas daļa, kas ļauj vadīt dažādas IKEA viedierīces ar lietotnes un tālvadības pults palīdzību.

Matter ir jauns viedo mājokļu standarts, un tas ir vairāk nekā 200 uzņēmumu, kas darbojas viedo mājokļu industrijā, kopdarbs. IKEA aktīvi iesaistās Matter tehnoloģijas izstrādē, lai veicinātu tās attīstību.

Vai man ir vajadzīga pults viedā mājokļa vadībai?

Ja tev ir DIRIGERA viedierīču stacija, viedo mājokli vari vadīt un pievienot tam arvien jaunas viedierīces ar IKEA Home smart lietotni arī tad, ja tev nav tālvadības pults. Pults, kas atrodas pie sienas vai blakus dīvānam uz galdiņa, ir viegli pieejama un vienkārši izmantojama ciemiņiem. Pults darbojas arī tad, ja majoklī ir interneta savienojuma pārrāvums vai nevari atcerēties, kur esi nolicis savu viedtālruni.

Vai IKEA palīdz ar veikt iestatījumus viedajā mājoklī?

DIRIGERA viedierīču stacija un viedās mājas tehnoloģijas veidotas tā, lai ikviens tās varētu uzstādīt un konfigurēt. IKEA Home smart lietotnē pieejama saprotama un ērta pamācība, kā pievienot viedierīces un uzsākt savu jauno, viedo dzīvi mājās.

Man jau ir viedā mājokļa sistēma no cita ražotāja. Vai varu tai pievienot IKEA viedās preces?

Izmantojot DIRIGERA viedierīču staciju un IKEA Home smart lietotni, viedos risinājumus var sasaistīt ar Google Home, Amazon Alexa un Apple Home. Viedās preces var sinhronizēt ar citu lietotni un veikt iestatījumus arī tur. Tad tu varēsi IKEA viedās preces vadīt ar balsi no Google, Amazon vai Apple sistēmām.

Kas ir nepieciešams, ja vēlos ieviest viedos mājokļa risinājumus?

Tev ir nepieciešama DIRIGERA viedierīču stacija un IKEA Home smart lietotne. Komplektā ir iekļauts tīkla vads, lai viedierīču stacija varētu izveidot savienojumu ar Wi-Fi rūteri. Pēc tam varēsi pievienot jebkuru viedo preci no IKEA klāsta – apgaismojumu, žalūzijas vai gaisa attīrītāju.

Vai varu migrēt viedā mājokļa iestatījumus no TRÅDFRI vadības ierīces uz DIRIGERA viedierīču staciju?

Nē. Tā kā viedā mājokļa iekārtu uzstādījumi TRÅDFRI vadības ierīces gadījumā glabājas lokāli un lietotnei, kas savienota ar DIRIGERA viedierīču staciju, ir jaunas fukcijas, pēc viedo preču savienošanas konfigurācija jāveic no jauna. Tā ir iespēja atklāt arvien jaunus veidus, kā vēl vairāk izbaudīt dzīvi viedajā mājoklī!

Vai man ir nepieciešama DIRIGERA viedierīču stacija, ja man jau ir līdzīga ierīce no cita ražotāja?

Jā, tev ir nepieciešama DIRIGERA viedierīču stacija, lai izmantotu IKEA Home smart lietotni un pievienotu IKEA viedās mājokļa preces.

Izmantojot DIRIGERA viedierīču staciju un IKEA Home smart lietotni, viedos risinājumus var sasaistīt ar Google Home, Amazon Alexa un Apple Home. Viedās preces var sinhronizēt ar citu lietotni un veikt iestatījumus arī tur. Tad tu varēsi IKEA viedās preces vadīt ar balsi no Google, Amazon vai Apple sistēmām.

Kādas preces darbojas ar DIRIGERA viedierīču staciju un IKEA Home smart lietotni?

Visas IKEA preces no viedo preču klāsta var savienot ar DIRIGERA viedierīču staciju. Uzzini, kā savu mājokli vari vēl vairāk labiekārtot ar LED spuldžu, gaisa attīrītāju, skaļruņu un citu viedo preču palīdzību.

Vai varu turpināt lietot TRÅDFRI vadības ierīci vai arī tā jānomaina pret DIRIGERA viedierīču staciju?

TRÅDFRI vadības ierīce nav jāmaina pret DIRIGERA viedierīču staciju, jo vadības ierīce un lietotne joprojām darbojas. Tomēr DIRIGERA viedierīču stacijai ir vairākas priekšrocības. Tai ir jauna un uzlabota lietotne, kā arī tā piedāvā jaunas funkcijas. Tā kā DIRIGERA viedierīču stacijai ir arī lielāka atmiņa, tu varēsi pievienot vairāk viedo preču nekā iepriekš ātrākai un labākai lietotāja pieredzei.

Kāda ir atšķirība starp TRÅDFRI vadības ierīci un DIRIGERA viedierīču staciju?

DIRIGERA viedierīču stacijai ir jauna un uzlabota lietotne, kā arī tā piedāvā jaunas funkcijas. Tā kā DIRIGERA viedierīču stacijai ir arī lielāka atmiņa, tu varēsi pievienot vairāk viedo preču nekā iepriekš un gūt labāku lietotāja pieredzi. DIRIGERA viedierīču stacijas lietotāji var būt droši, ka nākotnes viedās preces viņu mājoklī darbosies un arvien uzlabos viņu ikdienu.

Vai varu lietot IKEA viedās preces, kas man mājās jau ir, ar DIRIGERA viedierīču staciju un IKEA Home smart lietotni?

Jā, visas IKEA preces no viedo preču klāsta var savienot ar DIRIGERA viedierīču staciju. Ja tev mājās ir TRÅDFRI vadības ierīce, IKEA Home smart lietotnē atradīsi detalizētu pamācību iestatījumu izveidošanai. Tā kā TRÅDFRI vadības ierīces gadījumā viedā mājokļa iekārtu iestatījumi glabājas lokāli, un lietotne, kas savienota ar DIRIGERA viedierīču staciju, piedāvā jaunas funkcijas, pēc viedo preču savienošanas konfigurācija jāveic no jauna. Tā ir iespēja atklāt arvien jaunus veidus, kā vēl vairāk izbaudīt dzīvi viedajā mājoklī!

Vai varu IKEA viedos mājokļa risinājumus vadīt ar balsi?

Izmantojot DIRIGERA viedierīču staciju un IKEA Home smart lietotni, viedos risinājumus var sasaistīt ar Google Home, Amazon Alexa un Apple Home. Viedās preces var sinhronizēt ar citu lietotni un veikt iestatījumus arī tur. Tad tu varēsi IKEA viedās preces vadīt ar balsi no Google, Amazon vai Apple sistēmām.

Kādam jābūt attālumam starp viedajām precēm un DIRIGERA viedierīču staciju, un WiFi rūteri, lai varētu izveidot savienojumu?

Vienai no viedajām precēm jāatrodas ne tālāk kā 10 m rādiusā (attālums savienojuma izveidei noteikts brīvā dabā) no DIRIGERA viedierīču stacijas. Katra nākamā viedā prece veido tīklu un palielina pārklājumu, ja vien katra no tām atrodas ne tālāk kā 10 m viena no otras.

Vai DIRIGERA viedierīču staciju varu novietot ārā?

Viedierīču stacijai jāatrodas iekštelpās un netālu no Wi-Fi rūtera, jo tos savieno tīkla vads. DIRIGERA viedierīču staciju var novietot guļus uz līdzenas virsmas vai piestiprināt pie sienas. Neatstāj to tiešos saules staros vai karstuma avota tuvumā, jo ierīce var pārkarst.

Kā DIRIGERA viedierīču staciju savienot ar Wi-Fi rūteri un lokālo tīklu?

DIRIGERA viedierīču staciju un Wi-Fi rūteri var savienot ar komplektā iekļauto tīkla vadu.

Kā varu savienot viedās preces, piemēram, LED spuldzes, gaisa attīrītājus, skaļruņus un žalūzijas ar DIRIGERA viedierīču staciju un IKEA Home smart lietotni?

IKEA mājokļa viedās preces uzstādīt un lietot ir vienkārši. Galvenais seko preces montāžas instrukcijai un IKEA Home smart lietotnes norādījumiem.

Vai viedos mājokļa risinājums no IKEA varu turpināt izmantot arī tad, ja nav interneta pieslēguma?

Gan DIRIGERA viedierīču stacijai, gan TRÅDFRI vadības ierīcei jābūt pieslēgtām pie Wi-Fi rūtera, taču to darbībai nav nepieciešams interneta savienojums. Viedos mājokļa risinājumus vari vadīt ar pults vai lietotnes palīdzību, ja vien mobilā ierīce atrodas tajā pašā bezvadu tīklā.

Vai DIRIGERA viedierīču staciju var salabot un/vai nodot pārstrādei?

Mēs nepiedāvājam un neveicam DIRIGERA viedierīču staciju remontu. Ja iekārtu vēlies nodot pārstrādei, var būt nepieciešama specifiska šķirošana. Uzzini vairāk no vietējā atkritumu apsaimniekotāja.

Kura ir vispiemērotākā vieta mājās DIRIGERA viedierīču stacijas novietošanai?

Viedierīču stacijai jāatrodas iekštelpās netālu no WiFi rūtera, jo tos savieno tīkla vads. DIRIGERA viedierīču staciju var novietot guļus uz līdzenas virsmas vai piestiprināt pie sienas. Neatstāj to tiešos saules staros vai karstuma avota tuvumā, jo ierīce var pārkarst.

Vai vienā mājoklī var izmantot vairākas DIRIGERA viedierīču stacijas?

Jā, bet IKEA Home smart lietotni vienlaicīgi var savienot tikai ar vienu no tām.

Vai IKEA Home smart lietotni var lejuplādēt vairākās mobilajās ierīcēs, lai katrs mājinieks tai var piekļūt?

Jā, ikviens, kuram mobilā ierīce atrodas tajā pašā bezvadu tīklā, var lejuplādēt IKEA Home smart lietotni un piekļūt viedo preču iestatījumiem.

Vai IKEA Home smart lietotni var izmantot kopā ar TRÅDFRI vadības ierīci?

Nē, lietotne IKEA Home smart darbojas tikai ar DIRIGERA viedierīču staciju, bet lietotne IKEA Home smart 1 – ar TRÅDFRI vadības ierīci.

Kādas ir viedā mājokļa vadības iespējas, t.i., kā ieslēgt un izslēgt apgaismojumu utt.?

DIRIGERA viedierīču stacija piedāvā vairākus veidus, kā vadīt mājokļa viedās preces – katru atsevišķi, pa telpām vai visas kopā. Ikviens mājinieks savā mobilajā ierīcē var lejuplādēt un izmantot IKEA Home smart lietotni. Pults savukārt ir ērta ciemiņiem – ar to var ieslēgt, izslēgt un regulēt apgaismojuma intensitāti.

Izmanto lietotni, kad dienas izskaņā vēlies atslābināt nogurušās acis, pieklusinot apgaismojumu un radot siltāku gaismu telpā. Pēc tam ar pulti šo pašu gaismekli izslēdz. Palūdz balss asistentam ieslēgt mūziku, kad rokas ir aizņemtas ar virtuves darbiem. Iestati gaisa attīrītāju, lai tas sagatavo vidi guļamistabā pirms naktsmiera. Un piespied īsceļa pogu pie durvīm, kad dodies prom, lai ieslēgtu režīmu, kurā visas ierīces ir droši izslēgtas (tostarp, arī gludeklis).

Vai man noteikti ir jāatrodas mājās, lai vadītu viedās ierīces?

Jā, IKEA Home smart lietotne izveido savienojumu ar DIRIGERA viedierīču staciju un viedajām precēm, kad tās atrodas vienotā tīklā. Taču lietonē var iestatīt režīmus un izvēlēties laikus, kuros attiecīgajām iekārtām darboties un kuros ne. Tā tu vari iestatīt apgaismojumu, lai tas ieslēdzas tieši pirms ierodies mājās, vai uzstādīt taimeri rullo žalūzijām, lai tās dienas vidū uz laiku nolaižas, lai aizturētu saules starus, un vēlāk atkal paceļas.

Vai IKEA Home smart lietotni var savienot ar citu ražotāju viedajām precēm?

Nē, ar DIRIGERA viedierīču staciju var savienot un ar IKEA Home smart lietotni var vadīt tikai viedās preces no IKEA klāsta. Mūsu viedo preču klāsts arvien paplašinās, un mēs pastāvīgi cenšamies integrēt tehnoloģijas mājokļa labiekārtošanas risinājumos.

Kas man jādara, ja vēlos mājokļa viedās preces pārvaldīt ar IKEA Home smart lietotnes palīdzību?

Lai pārvaldītu viedos mājokļa risinājumus ar IKEA Home smart lietotnes palīdzību un izbaudītu arvien jaunas funkcijas, ir nepieciešama DIRIGERA viedierīču stacija. Uzzini, kādas priekšrocības sniedz viedierīču stacija!

Kā apgaismojumu var regulēt ciemiņi, viesojoties viedajā mājoklī?

DIRIGERA viedierīču stacija sniedz dažādas iespējas, kā pārvaldīt ierīces mājoklī. Mūsu piedāvājumā ir tālvadība pultis, kas ir piemērots risinājums tieši viesiem. Pults apgaismojuma ieslēgšanai, izslēgšanai un intensitātes regulēšanai ļaus visiem justies patiešām kā mājās.

Kā veikt atjauninājums IKEA Home smart lietotnei, DIRIGERA viedierīču stacijai un viedajām precēm?

Lietotnes IKEA Home smart un IKEA Home smart 1 atjauninājumi ir pieejami App Store vai Google Play, atkarībā no tavas viedierīces operētājsistēmas. Izmanto pēdējo lietotnes versiju un izbaudi visas jaunākās funkcijas, ko tā sniedz!

DIRIGERA viedierīču stacijai un TRÅDFRI vadības ierīcei, kā arī viedajām precēm atsevišķi atjauninājumi nav nepieciešami.

Vai man ir vajadzīga Sonos lietotne, lai atskaņotu mūziku SYMFONISK skaļrunī, vai arī šim nolūkam varu izmantot IKEA Home smart lietotni?

Sonos lietotne ir nepieciešama SYMFONISK skaļruņa iestatījumu uzstādīšanai, kā arī to var izmantot, lai izvēlētos un atskaņotu mūziku. Līdzīgi kā Sonos, arī IKEA Home smart lietotni var izmantot mūzikas atskaņošanai skaļruņos un režīmu saglabāšanai. Kā nekā, pamosties, skanot mūzikai, kas tev patīk, ir lieliski!

Kāda veida atbalstu varu saņemt IKEA, ja man ir jautājumi par viedajiem mājokļa risinājumiem?

Mēs labprāt tev palīdzēsim! Ar jautājumiem vienmēr vari vērsties pie IKEA darbiniekiem veikalā. Tāpat atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem ir apkopotas mūsu mājas lapā, bet kontaktinformācija ir atrodama šeit: IKEA.lv/contactsriga.

Vai varu paplašināt mājokļa viedo risinājumu klāstu ar IKEA jaunākajām precēm, ja izmantoju TRÅDFRI vadības ierīci?

Tā kā arvien izstrādājam jaunus viedos risinājumus un tehnoloģiju attīstība noris ļoti strauji, ne visas preces varēs savienot ar TRÅDFRI vadības ierīci un būs nepieciešama DIRIGERA viedierīču stacija.

Cik ilgi varēšu izmantot preces ar DIRIGERA viedierīču staciju?

Tās viedās preces no IKEA klāsta, kas tev jau ir, var pievienot DIRIGERA viedierīču stacijai un pārvaldīt tās ar IKEA Home smart lietotnes palīdzību. Tā kā pastāvīgi tiek pievienotas jaunas funkcijas, ieviesti jauni standarti un drošības uzlabojumi, vecākām precēm atjauninājumi var nedarboties. Mēs arvien uzlabojam viedos mājokļa risinājumus, lai tos būtu ērti lietot pēc iespējas vairāk cilvēkiem.

Mans Apple Homekit neuzrāda kādu vai visas ar DIRIGERA viedierīču staciju savienotās ierīces.

Esam konstatējuši, ka reizēm lietotāji saskaras ar problēmu, ka Homekit neatpazīst visas DIRIGERA viedierīču stacijai pievienotās ierīces. Pamēģini pilnībā atspējot integrāciju no Homekit un IKEA Home smart lietotnes, atkārtoti palaist DIRIGERA viedierīču staciju, uz dažām sekundēm atslēdzot elektrības padevi, un vēlreiz uzstādīt integrāciju.

Vai ir kāds vienkāršs veids, kā pārlikt ierīces no TRÅDFRI vadības ierīces uz DIRIGERA viedierīču staciju?

Nē. Daudziem šķiet, ka būtu tik ērti vienkārši pārlikt iekārtas no vienas vadības ierīces uz otru, taču tas nav iespējams. Tomēr ir arī labā ziņa: pievienot ierīces un savienot tās ar DIRIGERA viedierīču staciju var ļoti raiti un vienkārši. Nav nepieciešama tālvadības pults un vienlaikus var savienot vairākas ierīces. Tāpat nav jāraizējas par to, kurā telpā ierīces atrodas, jo to atrašanās vietu var mainīt jebkurā laikā. Atlasi ierīci, kuru vēlies pārvietot, spied uz zīmuļa simbola un pēc tam uz "Mainīt telpu" (Change rooms).

Vai varu izmantot IKEA Home smart lietotni iPad? Lietotne manā iPad izskatās savādi.

Pašlaik iPad ierīcēm izstrādāta un darbojas lietotnes pamata versija. Lietotnes iPad versijas uzlabošana ir mūsu darāmo darbu sarakstā.

Kad tiks pievienota pielāgojama apgaismojuma funkcionalitāte?

Pielāgojama apgaismojuma funkcionalitāti plānots pievienot kādai no nākamajām versijām.

Vai varu kādu režīmu iestatīt uz ilgāku laiku nekā 11 stundas un 59 minūtes?

Pašlaik, ja vēlies iestatīt individuālu beigu laiku, vari izveidot jaunu režīmu ar pretēju pavēli. T.i., vēlamajā laika posmā iestati gaismas kā izslēgtas, nevis ieslēgtas. Atjauninājumos gaidāmas jaunas iespējas un funkcijas.

Kur IKEA Home smart lietotnē atrodas taimeri?

Taimerus meklē zem režīmiem. Tos var atrast pie katra atsevišķi izveidotā režīma iestatījumiem.

Vai īsceļa pogai varu pievienot vairāk par vienu režīmu?

Pašlaik DIRIGERA viedierīču stacija TRÅDFRI īsceļa pogai ļauj pievienot vienu režīmu. Atjauninājumos gaidāmas jaunas iespējas un funkcijas.

Kā varu režīmu iestatīt tā, lai tas darbojas, ņemot vērā gan saullēkta, gan saulrieta laiku?

Pašlaik ierīcēm var izveidot vienu režīmu, kas darbojas, ņemot vērā saullēkta laiku, un otru režīmu, kas darbojas, ņemot vērā saulrieta laiku. Atjauninājumos gaidāmas jaunas iespējas un funkcijas.

Kā IKEA Home smart lietotnē varu redzēt datus par gaisa kvalitāti?

DIRIGERA pašlaik šādu iespēju nepiedāvā. Atjauninājumos gaidāmas jaunas iespējas un funkcijas.

Man ir problēmas ar iebūvētā apgaismojuma, tas ir, GU10 spuldzīšu pievienošanu DIRIGERA viedierīču stacijai, kāpēc tā?

Kad vairākus gaismas avotus ieslēdz un izslēdz ar vienu un to pašu slēdzi, jāievēro ļoti precīzs ritms, lai savienotu tos pārī un tie darbotos sinhroni. Rūpīgi noskaties lietotnē pieejamo videopamācību. Atkarībā no strāvas stipruma, iespējams, nepieciešamas ritma korekcijas.

Vai ar IKEA Home smart lietotni varu savienot vairāk par vienu DIRIGERA viedierīču staciju?

Nē, pašlaik lietotni var savienot tikai ar vienu DIRIGERA viedierīču staciju.

Kā IKEA Home smart lietotnē varu apskatīt ar DIRIGERA viedierīču staciju savienoto ierīču aparātprogrammatūras versijas?

Lietotnē atlasi vajadzīgo iekārtu, spied uz zīmuļa simbola un pēc tam izvēlies "Par ierīci" (About device).

Nevaru savienot TRÅDFRI tālvadības pulti ar DIRIGERA. Rūpnīcas iestatījumu atjaunošanas funkcija nedarbojas.

Nomaini akumulatoru. Zems akumulatora uzlādes līmenis var ietekmēt spēju atjaunot rūpnīcas iestatījumus.

Nevaru savienot STYRBAR tālvadības pulti ar DIRIGERA. Rūpnīcas iestatījumu atjaunošanas funkcija nedarbojas.

Lūdzu pārbaudi, vai akumulators ir pilns, jo zems uzlādes līmenis var ietekmēt darbību un spēju atjaunot rūpnīcas iestatījumus. Raugies, lai rūpnīcas iestatījumu atjaunošanas laikā nejauši nepieskartos tālvadības pults virsmai, jo tas var negatīvi ietekmēt procesu.

TRÅDFRI tālvadības pults akumulators ātri izlādējas.

Tas var būt saistīts ar nesenu aparātprogrammatūras kļūdu. Nomaini akumulatoru, veic rūpnīcas iestatījumu atjaunošanu un vēlreiz savieno to ar DIRIGERA viedierīču staciju /TRÅDFRI vadības ierīci. Tālvadības pultī automātiski tiks lejuplādēta jaunākā aparātprogrammatūras versija.

Vai varu savienot viedierīces ar Google Assistant/Apple Homekit gan tad, ja izmantoju TRÅDFRI vadības ierīci, gan tad, ja lietoju DIRIGERA viedierīču staciju?

Jā, tehniski tas ir iespējams, tomēr iesakām izvēlēties vienu iekārtu (TRÅDFRI vadības ierīci vai DIRIGERA viedierīču staciju), lai gūtu labāku lietotāja pieredzi.

Kā lai zinu, vai esmu lejuplādējis pareizo lietotni DIRIGERA viedierīču stacijai?

Lietotnes, kas darbojas ar TRÅDFRI vadības ierīci, nosaukums ir IKEA Home smart 1, un tai ir balta ikona. Jaunās lietotnes, kas darbojas ar DIRIGERA viedierīču staciju, nosaukums ir IKEA Home smart, un tai ir dzeltena ikona. Ja mēģināsi viedierīču staciju vai vadības ierīci savienot ar neatbilstošo lietotni, saņemsi paziņojumu par lietotnes un iekārtas nesaderību.

Vai mani iepriekš uzstādītie režīmi un taimeri darbosies pēc rūpnīcas iestatījumu atjaunošanas DIRIGERA viedierīču stacijai?

Pēc rūpnīcas iestatījumu atjaunošanas DIRIGERA viedierīču stacijas režīmi un taimeri jāiestata no jauna. Tas pats attiecas arī uz TRÅDFRI vadības ierīci.

Vai IKEA Home smart lietotnē varu apskatīt ar DIRIGERA viedierīču staciju savienoto tālvadības pulšu akumulatoru uzlādes stāvokli?

Jā, lietotnē var apskatīt tālvadības pulšu un viedo žalūziju akumulatoru uzlādes stāvokli. Lietotnē atlasi iekārtu, spied uz zīmuļa simbola un pēc tam izvēlies "Par ierīci" (About device).

Vai lietotnē saņemšu paziņojumu par zemu akumulatora uzlādes līmeni tālvadības pultīm un viedajām žalūzijām?

Pašlaik lietotne šādu funkciju nepiedāvā, taču, iespējams, lietotnes atjauninājumos tāda tiks iekļauta.

Kāpēc nedarbojas vai lietotnē nav redzama ar DIRIGERA viedierīču staciju savienota tālvadības pults?

Tā var gadīties tad, ja akumulators ir pilnībā izlādējies. Kad būsi nomainījis akumulatoru, tālvadības pults pēc neilga brīža izveidos savienojumu ar lietotni. Ja tomēr akumulatora nomaiņa nepalīdz, atvieno pulti no lietotnes/ viedierīču stacijas, veic rūpnīcas iestatījumu atjaunošanu un savieno ierīces vēlreiz. Šādi var atrisināt daudzas ar pults aparātprogrammatūru saistītās problēmas.

Vai IKEA Home smart lietotnē varu saņemt palīdzību un padomus?

Ja tev nepieciešams padoms par viedierīču funkcionalitāti vai atbalsts, vari to saņemt, spiežot uz cilvēka ikonas apakšējā labajā stūrī. Tur atradīsi dažādas sadaļas un varēsi izvēlēties sev vajadzīgo tēmu. Instalējot DIRIGERA viedierīču staciju, vari noklikšķināt uz jautājuma zīmes, lai uzzinātu vairāk.

Lietotnē nerāda kādu ar DIRIGERA viedierīču staciju savienotu ierīci vai arī tā nereaģē.

Tam var būt vairāki iemesli. Pamēģini rīkoties šādi:
- Vispirms izslēdz to, atvieno elektrības padevi.
- Pārbaudi akumulatora uzlādes stāvokli. Ja tas ir zems, nomaini akumulatoru.
- Ja tomēr akumulatora nomaiņa nepalīdz, atvieno ierīci no lietotnes/ viedierīču stacijas, veic rūpnīcas iestatījumu atjaunošanu un izveido savienojumu no jauna.

Šādi var atrisināt daudzas ar ierīces aparātprogrammatūru saistītās problēmas.

Vai lietotnē saņemšu paziņojumu, kad būs laiks mainīt gaisa filtru?

Nē, pašlaik lietone šādu paziņojumu nesniedz.

Vai mani iestatītie režīmi darbosies, ja nebūs Wi-Fi savienojuma ar DIRIGERA?

Lai režīmi darbotos, bezvadu internets nav nepieciešams. Ja vien DIRIGERA viedierīču stacija ir ieslēgta, režīmi darbojas tā, kā tiem ir paredzēts.

Kas notiek, ja izslēdzu DIRIGERA viedierīču staciju?

Ja DIRIGERA viedierīču stacija ir izslēgta, iekārtas un iestatītie režīmi nedarbojas.

Kas notiek, ja iekārtas, kas veido daļu no konkrēta režīma, ir manuāli izslēgtas?

Ja vien iekārtām nav atvienota elektrības padeve, tās darbosies kā ierasts. No strāvas avota atvienotas iekārtas nedarbojas.

Cik daudz ierīču varu savienot ar DIRIGERA staciju?

Konkrēts ierīču ierobežojums nav noteikts, taču viedierīču stacijas atmiņa ir pietiekami liela. Teorētiski tā spēj apkalpot vismaz 100 ierīces.

Vai varu lietot TRÅDFRI vadības ierīci ar jauno lietotni vai DIRIGERA viedierīču staciju ar veco IKEA Home smart lietotni?

Lietotnes, kas darbojas ar TRÅDFRI vadības ierīci, nosaukums ir IKEA Home smart 1, un tai ir balta ikona. Jaunās lietotnes, kas darbojas ar DIRIGERA viedierīču staciju, nosaukums ir IKEA Home smart, un tai ir dzeltena ikona. Ja mēģināsi viedierīču staciju vai vadības ierīci savienot ar neatbilstošo lietotni, saņemsi paziņojumu par lietotnes un iekārtas nesaderību.

Vai ierīcēm varu piekļūt un vadīt tās arī tad, ja neesmu mājās?

Pašlaik ierīces var vadīt, ja izveidots savienojums ar Apple Homekit, Google Assistant vai Amazon Alexa.

Kā es varu uzzināt, kuru IKEA Home smart lietotnes versiju izmantoju?

Nospied uz cilvēka ikonas apakšējā labajā stūrī, pēc tam uz viedierīču stacijas un izvēlies sadaļu "Par viedierīču staciju" (About the hub). Tur atradīsi visu aktuālo informāciju par savu viedierīču staciju un lietotni.

Kā es varu uzzināt, kura aprātprogrammatūras versija uzstādīta DIRIGERA viedierīču stacijai?

Nospied uz cilvēka ikonas apakšējā labajā stūrī, pēc tam uz viedierīču stacijas un izvēlies sadaļu "Par viedierīču staciju" (About the hub). Tur atradīsi visu aktuālo informāciju par savu viedierīču staciju.

Vai vecāki FLOALT gaismas paneļu modeļi ir savietojami ar DIRIGERA viedierīču staciju?

Jā, vecāki FLOALT gaismas paneļu modeļi darbojas ar DIRIGERA viedierīču staciju.

Vai var atjaunot rūpnīcas iestatījumus gaismekļiem, ja nav sienas slēdža?

Pašlaik rūpnīcas iestatījumus var atjaunot tikai tad, ja ir sienas slēdzis. Ņem vērā, ka elektriskie dimmeri var darboties atšķirīgi no parastajiem sienas slēdžiem. Seko videopamācībai. Ja dimmeris var atslēgt strāvas padevi, spuldzes var neieslēgt, lai sāktu savienošanu.

Vai man noteikti jādod piekrišana uzrādīt savu atrašanās vietu, ja IKEA Home smart lietotnē vēlos izmantot saullēkta/ saulrieta taimera funkciju?

Jā. Lietotnei ir jāzina tava atrašanās vieta, lai šis taimeris darbotos. Ja piekrišanu nesniegsi, DIRIGERA viedierīču stacijai nebūs informācijas, kurā laikā ieslēgt/ izslēgt režīmu.

Gaismekļi ieslēdzas pēc elektrības pārrāvuma.

Pašlaik nav iestatījumu, kas ļautu ierīcēm saglabāt informāciju par to pēdējo stāvokli pirms elektrības pārrāvuma.

Vai IKEA Home smart lietotnē varu apskatīt ar DIRIGERA viedierīču staciju savienoto FYRTUR žalūziju akumulatora uzlādes stāvokli?

Pašlaik tas nav iespējams, taču turpmākajos atjauninājums šāda funkcija būs iekļauta.

FYRTUR žalūzijas nedarbojas, un IKEA Home smart lietotne tās neuzrāda.

Iespējamais iemesls ir zems akumulatora uzlādes līmenis. Mēģini uzlādēt akumulatoru. Ja akumulatora nomaiņa nepalīdz atrisināt problēmu, atiestati žalūzijas, sekojot norādēm: https://www.ikea.lv/lv/viedas-zaluzijas.
X