Mūsuprāt, mājas ir svarīgākā vieta pasaulē. Tāpēc IKEA katru gadu visā pasaulē veic pētījumu “Dzīve mājās”, kura mērķis ir noskaidrot, kā cilvēki dzīvo un kā uzlabot viņu dzīvi mājās. 

2020. gads bija pārbaudījums attiecībām ar savu mājokli, jo koronavīrusa pandēmija negaidīti un līdz pamatiem satricināja mūsu dzīvi mājās. Mēs zinām, cik svarīgs ir drošs mājoklis, tāpēc šogad pētījuma galvenais temats ir globālās pandēmijas ietekme uz dzīvi mājās – tagad un turpmākajos gados.


 
Daudziem mājas atguva vērtību un atkal kļuva svarīgas. Vairums aptaujāto izjūt ciešāku saikni ar savu mājokli nekā pirms pandēmijas. Tagad daudzi domā, kā nosargāt šo tuvību un ar to saistīto labsajūtu mājās. Mēs to saucam par jaunu sākumu attiecībām ar savu mājokli. 

Kas būtu jāmaina tavās attiecībās ar mājvietu? Aizpildi testu un uzzini.


 
Šogad Valentīndienu svinēsim citādi nekā ierasts - romantisks vakars restorānā būs jāaizstāj ar svinībām mājās. Mīlestības svētki ir iespēja izrādīt īpašu uzmanību savai otrajai pusītei, un to vajadzētu izmantot. Svētku noskaņu var radīt arī šķietami sīkumi, kas liecina par rūpēm un uzmanību. Uzaicini mīļoto uz randiņu mājās – IKEA iesaka, kā aizmirst ikdienas rutīnu un sajusties mājās kā smalkā restorānā.

IKEA pētījumā "Dzīve mājās" ir secināts, ka 35 % Latvijas iedzīvotāju sapņo par savu dārzu vai ārtelpu. Tiesa, ne visiem ir pieejams balkons vai terase, taču tas nenozīmē, ka nevar spert soli tuvāk sapņa piepildījumam, ienesot mājās kaut nedaudz dabas. Apskati IKEA interjera dizainera ieteikumus, kā to paveikt!

Jau ilgāku laiku pavadām laiku galvenokārt mājās, tāpēc arvien vairāk sākam ilgoties pēc pārmaiņām un neikdienišķas, pacilājošas pieredzes restorānā. Pašlaik tas nav iespējams, bet tāpēc nav jānokar deguns – restorāna cienīgu noskaņu var radīt arī mājās! Tas ir iespējams gan tad, ja vēlies pavadīt romantisku vakaru divatā, gan arī, ja iepriecināsi tikai sevi pašu. IKEA interjera dizainers Dariuss Rimkus stāsta, kā padarīt ikdienas maltīti par krāšņu notikumu.

Šobrīd, kad restorāni ir slēgti, un visi mājokļa iemītnieki tiešām arī uzturas mājās, virtuve ir kļuvusi par vienu no visintensīvāk lietotajām telpām. Kāds tur brīnums, ka trešā daļa Latvijas iedzīvotāju IKEA pētījumā “Dzīve mājās” atzinuši, ka vēlētos plašāku virtuvi! Bet kā īstenot šo vēlēšanos, nenojaucot sienas un neiztukšojot ģimenes maciņu? IKEA interjera dizaineram ir vairāki atjautīgi ieteikumi.

Latvijā ārkārtējās situācijas laikā vairāk nekā 34 % cilvēku strādāja mājās. Diemžēl daudziem nav attālinātajam darbam vai mācībām piemērotas vietas. Tas mēdz radīt neveiklas situācijas, kad istabā ienāk bērni vai citi mājinieki un nākas pārtraukt svarīgu sarunu par darbu vai video sapulci. Mūsu interjera dizainers dalās ar idejām un padomiem, kā panākt mājās privātumu, lai izvairītos no šādiem gadījumiem.

Zane Grēviņa netur sveci zem pūra un labprāt dalās padomos tiem, kas strādā vai mācās mājās. Ko celt galdā, kad šķiet, ka mājās nav ko ēst? Ko pagatavot, lai ģimene būtu paēdusi vairākas dienas no vietas? Ar ko veselīgi našķoties dienas vidū? Zane zina atbildes uz šiem jautājumiem un piedāvā arī pāris savas jaunās receptes.

Mūsu mājas ir kļuvušas tik daudzpusīgas kā nekad. Kas to būtu domājis, ka tās var mums būt gan darba, gan atpūtas vieta, sporta zāle un hobiju telpa? Tomēr reizēm var šķist, ka kaut kā vēl pietrūkst, lai iekārtojums būtu optimāls. IKEA pētījumā "Dzīve mājās" ir noskaidrots, ka 37 % Latvijas iedzīvotāju labprāt vēlētos uzlabot vaļaspriekam atvēlēto vietu mājoklī vai, ja tādas vēl nav, ķerties pie tās iekārtošanas. Arī mēs saprotam, ka katram ir nepieciešama vieta, kur nodoties savai sirdslietai, tāpēc mūsu dizaineri ir padomājuši par ieteikumiem, kā ierīkot savu stūrīti bez lielām pūlēm un izdevumiem.

Pandēmijas dēļ mājās pavadītais laiks katrā ceturtajā Latvijas iedzīvotājā raisījis vēlmi izveidot vai uzlabot savu darba vietu mājās, secināts IKEA veiktajā pētījumā “Dzīve mājās”*. Labā ziņa, balstoties uz IKEA dizaineru ieteikumiem, ir tāda - lai šādu vietu iekārtotu, nav nepieciešams pārveidot visu māju. Ērtu vietu darbam vai studijām iespējams izveidot kādā mājas vietā, kas ir piemirsta vai netiek izmantota.

Līdz ar tālmācību atsākšanos, aktuāls ir kļuvis jautājums, kā vecākiem gūt panākumus darbā un bērniem – mācībās, ja viss notiek vienā telpā. IKEA interjera dizaina speciālistiem ir ko ieteikt, lai ērti būtu ikvienam.

Kā atbrīvoties no stresa
Valstī noteiktie ierobežojumi daudzējādā ziņā ir apgriezuši mūsu dzīvi ar kājām gaisā. Šādā brīdī par miera un harmonijas avotu var kļūt mājoklis – 73 % Latvijas iedzīvotāju IKEA pētījumā "Dzīve mājās" atzinuši, ka tas ir kā patvērums. Lai justos patiešām labi, ir jāatrod arī savs iekšējais miers, kontrolējot stresa līmeni. Jogas trenere Kristīne Brice stāsta, kā to izdarīt pavisam vienkārši mājas apstākļos. 
Pandēmija izmainīja mūsu dzīvi tā, kā pat nespējām to iedomāties. Vairāki miljoni cilvēku visā pasaulē šo laiku pavadīja mājās, un mājvieta pārtapa par biroju, skolu, sporta zāli, rotaļu laukumu un socializēšanās vietu. Vienā acu mirklī mājoklis kļuva par dzīves notikumu epicentru. Pavadot vairāk laika mājās, daudzi no mums ir sapratuši, ka šo to varētu uzlabot. Apskati iedvesmojošas idejas dzīvojamās istabas, darbistabas un virtuves atsvaidzināšanai!


 


 


 
73 % Latvijas iedzīvotāju mājoklis bija vieta, kur 2020. gada pandēmijas ierobežojumu laikā patverties no straujajiem notikumiem pasaulē. Mājās mēs rodam mierinājumu, atrodoties pazīstamā, drošā vidē, pat ja to spējām ietekmēt pavisam minimāli.
Attiecības ar savu mājokli būs ciešākas arī turpmāk. Daudzi atklāja jaunas mājokļa priekšrocības un izbaudīja laiku mājās. 36 % Latvijas iedzīvotāju vairāk laika pavadīja kopā ar savu ģimeni, 24 % izbaudīja ēdienu gatavošanu, un 21 % aptaujāto priecājās ar iespēju strādāt mājās. Daudzi cer turpināt to darīt arī pēc pandēmijas ierobežojumu atcelšanas.
Vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju pandēmijas ierobežojumu dēļ savā mājoklī veica kādas izmaiņas.
Ņemot vērā dzīvi mājās 2020. gadā, Latvijas iedzīvotāji vēlas izveidot vai uzlabot savu dārzu vai ārtelpu (35 %), mājas biroju (25 %) un vietu, kur nodoties vaļaspriekam (37 %).


 

Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

LENNART

atvilktņu skapītis, baltā krāsā

15 €

JONAXEL

plauktu kombinācija, 25x51x70 cm, baltā krāsā

24 €

Ir citi varianti

POKAL

vīna glāze, 20 cl, stikls

1,79

RISATORP

ratiņi, 57x39x86 cm, baltā krāsā

69,99

SVALKA

vīna glāze, 30 cl, stikls

4,99 / 6 gab.

MICKE

rakstāmgalds, 73x50 cm, baltā krāsā

Iepriekšējā cena 59 €

49 €

Ir citi varianti

SATSUMAS

augu statīvs, 78 cm, bambuss/baltā krāsā

49,99

Ir citi varianti

VARIERA

plaukta ieliktnis, 32x28x16 cm, baltā krāsā

7 €

Ir citi varianti

TJUSIG

pakaramais, 78 cm, baltā krāsā

Iepriekšējā cena 13,99

9,99

Ir citi varianti

KORKEN

trauks ar vāku, 1.8 l, stikls

4,29

Ir citi varianti

KNIXHULT

galda lampa, bambuss/roku darbs

29,99

IKEA 365+

trauks ar vāku, 1.3 l, caurspīdīgs/baltā krāsā

2,49

Ir citi varianti

KVITTERA

trīslīmeņu trauks, stikls/nerūsējošais tērauds

14,99

RISATORP

grozs, 25x26x18 cm, baltā krāsā

Iepriekšējā cena 7,99

5,99

RÅSKOG

ratiņi, 35x45x78 cm, melnā krāsā

49,99

Ir citi varianti

KUNGSFORS

trauks, 12.0x26.5 cm, nerūsējošais tērauds

7 €

Ir citi varianti

SÄLLSKAPLIG

vīna glāze, 27 cl, stikls/rakstains

12,99 / 4 gab.
X

Paziņojumi par to, ka prece atkal ir pieejama

Uzzini pirmais, kad nolūkoto [itemName] atkal varēs iegādāties:

Gatavs! Atliek vien sagaidīt paziņojumu.

Kad [itemName] atkal varēs iegādāties, tu saņemsi e-pastu