Ir klāt jaunā paklāju kolekcija, kas radīta IKEA 2019. gada mākslas projektā! Paklāju dizainu radījuši astoņi mūsdienu mākslinieki, un tajos savijas senas paklāju aušanas tradīcijas un modes avangards, tetovējumu māksla un tēlnieciski objekti.
“Craig Green”
Dizains: Kreigs Grīns (Craig Green) – dzimis londonietis un viens no inovatīvākajiem britu vīriešu modes dizaineriem.

Modes dizainers, kas kļuvis pazīstams ar dažādu tekstūru izmantošanu apģērbā, rūpīgi pārdomājis arī šī paklāja dizainu. “Mani ieinteresēja ideja par paradīzi, par patveršanos no realitātes. Iedomājos, ka varētu radīt kaut ko līdzīgu portālam vai ejai, pa kuru nokļūt kādā labākā vietā,” viņš stāsta.
“Seulgi Lee”
Dizains: korejiešu-franču māksliniece Seulgi Lī (Seulgi Lee)

Paklāja dizains ir atsauce uz sakāmvārdu: “justies kā zivij ūdenī”. Māksliniece uzskata, ka paklājs var mainīt visu telpu. “Šis gludi austais paklājs ienes mājās ūdens atspulgu gaišumu. Es domāju par Ziemeļindijas amatniekiem, Aijodhjas pilsētu, seno korejiešu valdnieci Heo Hvangu-oku un visvairāk par krāsu spēku. Būsim brīvi! Jutīsimies kā zivis ūdenī,” mudina Seulgi Lī.
“Misaki Kawai”
Dizains: japāņu māksliniece Misaki Kavai (Misaki Kawai), kuras instalācijas no papjēmašē, koka, auduma un citiem materiāliem ir pazīstamas visā pasaulē.

Māksliniece uzskata, ka mākslā galvenais ir patiesa aizrautība. “Mani iedvesmo jocīgas, īpatnējas, pūkainas lietas. Tāpēc man ļoti patika radīt šo mīksto paklāju. Tas ir ērts un košs, un es domāju, ka tas patiks daudziem. Nāc un samīļo lielos kaķus!” Misaki aicina.
“Noah Lyon”
Dizains: multidisciplinārais mākslinieks Noa Laions (Noah Lyon), kas pārmaiņus mitinās Ņujorkā un Zviedrijā. Viņa mākslas darbi apskatāmi dažādās galerijās un muzejos, piemēram, Modernās mākslas muzejā (MoMA) Ņujorkā, Teita Britu mākslas muzejā (Tate Britain) Londonā, De Menilu muzejā (Menil Collection) Hjūstonā, Bruklinas muzejā (Brooklyn Museum) Ņujorkā un Vitnijas Amerikas mākslas muzejā (Whitney Museum of American Art) Ņujorkā.

“Paklāja dizainā attēlots, kā savijas dažādas dzīves, mūsu pasaulei virpuļojot visumā. Mani iedvesmoja navaho cilts indiāņu māksla, stāsts par cilvēku, kas sastopas ar viesuļiem un gariem, kuri viņam sniedz vērtīgas zināšanas, ko nodot tālāk ciltij,” mākslinieks atceras.
“SupaKitch”
Dizains: franču mākslinieks SupaKitch, kas slavens ar eklektisku pieeju mākslai – viņš strādā dažādās tehnikās, piemēram, ar akrilu, tetovējumiem, sveķiem un citiem materiāliem.

“Vēlējos apspēlēt priekšstatu par klasisku paklāju ar dzīvnieku motīviem un izvēlējos čūsku – spirituālu dzīvnieku, kas dziedē un simbolizē atdzimšanu, jo met ādu,” mākslinieks skaidro.
“Filip Pagowski”
Dizains: poļu dizaineru ģimenē dzimušais Filips Pagovskis (Filip Pagowski), kurš kļuvis pazīstams ar izteiksmīgiem, grafiskiem dizaina risinājumiem. Pagovskis strādājis ar Comme des Garçons, New Yorker, Saks Fifth Avenue, Le Monde un New York Times.

Filipa paklāja vizuālais tēls ir interpretācija par aušanu. “Nepabeigtā raksta abstraktajam, mazliet neregulārajam ritmam piemīt īpašs šarms – tas nav perfekts un šķiet kā rokām radīts,” mākslinieks stāsta.


 


Kārtot pēc
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
IKEA ART EVENT 2019

paklājs ar īsām plūksnām

daudzkrāsains-melnā krāsā

349 €

249 €