Kura ir mājokļa svarīgākā telpa uzreiz aiz virtuves? Protams, dzīvojamā istaba! Šajā piecu cilvēku ģimenē dzīvojamā istaba ir kā magnēts, kas pievelk visdažādākās aktivitātes, no atpūtas un rotaļām līdz līdzjušanai televīzijas pārraidēm, šaha turnīriem un kopā pavadītam laikam. Dzīvojamā istaba šajā dzīvoklī ir pēdējā telpa, kas palikusi neremontēta, un Aija uzskata, ka ir pēdējais laiks arī tai atmirdzēt jaunā godībā.

Pārvērtību gaidās

Šī dzīvojamā istaba ir visai tipisks piemērs tādām telpām, ko mēdz atstāt atjaunošanai "kaut kad". Ģimene gan ir centusies padarīt to omulīgāku ar fotogrāfijām un citām personiskām mantām, tomēr kopiespaids vienalga ir mazliet haotisks un nepabeigts. Krāsu palete ir nepārdomāta, un Aija arī ļoti vēlētos atrast kādu citu vietu datoram, lai dzīvojamo istabu atvēlētu tikai atpūtai un laikam ar ģimeni.

Iedvesma makramē darbnīcā

Aijai ir īpašas attiecības ar jūru, un interjera dizainere Elīna ir viņai sarūpējusi īpašu pārsteigumu: radošo darbnīcu ar makramē mākslinieci Jutu Voveri, kura arī smeļas iedvesmu pie jūras. Darbnīcā māksliniece kopā ar Aiju un viņas meitiņu rada dekoratīvu iekaramo puķupoda turētāju un dekoratīvu sienas rotājumu. Makramē ir sena, tradīcijām bagāta tehnika, turklāt ļoti demokrātiska, jo pat iesācējs var viegli radīt kaut ko skaistu.

Nomierinošas krāsas mājīgai atpūtai

Aija vēlējās jaunajā interjerā vairāk gaišuma un dabisku krāsu paleti, izmantojot smilšu, gaisa un ūdens krāsu nianses. Tuvumu dabai uzsver dabiskie materiāli, piemēram, koks, kokvilna un džuta, kā arī kopējais mājīgais iespaids. Pie loga iekārtots stūrītis bērniem, kurā var izmantot dabisko dienas gaismu un netraucēti nodoties rotaļām.
 

Atjautīgas detaļas ērtākai dzīvei

Piecu cilvēku ģimenei šī telpa ir salīdzinoši neliela, taču IKEA interjera dizainere Elīna zina, kā to atrisināt. Viņa izraudzījusies praktisku izvelkamo dīvānu, kas ar laiku kļūs par vecāku gultu. Stūrī pie loga kombinētas mēbeles mantu glabāšanai un bērnu stūrītis. Zemāk likti dziļāki, ietilpīgāki plaukti, bet augstāk izmantoti seklāki plaukti, kas netraucē gaismas plūsmu telpā.

Siena kā akcents un kā fons

Telpai ir garena forma, tāpēc interjera dizainere nolēma to padarīt regulārāku, izmantojot akcentam vienu no īsākajām sienām. Teksturētais krāsojums rada optisku tuvuma ilūziju, tāpēc telpa nešķiet tik gara. Siena veido arī vienojošu fonu plauktu kombinācijai un televizoram, vizuāli samazinot kontrastu starp tumšajām un gaišajām mēbelēm.
 

Dizaineres padoms

"Veidojot plauktu kombinācijas var izmantot dažāda dziļuma plauktus, lai viss kopā būtu kompaktāks. Mājokļos, kur dzīvo bērni, apakšējiem plauktiem vēlams būt vieglāk pieejamiem, bet augstākos plauktus var papildināt ar stikla durtiņām, lai tajos saliktās mantas nenoputētu."
 X