“Man ļoti patīk gaišos toņos ieturētas telpas, taču nevēlos, lai dzīvesvieta izskatās sterila un auksta. Ar kādiem paņēmieniem  varu telpu padarīt mājīgāku?”

Sarunā ar IKEA interjera dizaineru uzzinājām, kā mājoklim piešķirt siltu un mājīgu noskaņu arī ar ierobežotu krāsu paleti.

Kas piešķir mājīgumu gaišām telpām?

“Mājīgumu visvieglāk ir radīt, papildinot vidi ar tekstilizstrādājumiem. Šajā mājoklī uz grīdas ir paklāji, mājīgumu rada arī pledi un dažādu krāsu un audumu spilveni. Tie palīdz radīt noskaņu, kas ikvienam ienācējam uzreiz ļauj justies omulīgi.”
 

Kā parūpēties par omulīgu atmosfēru visas dienas garumā?

“Labs risinājums ir divi žalūziju komplekti gaismas intensitātes regulēšanai. Šajā mājoklī pa dienu var baudīt dabisko gaismu un nepieciešamības gadījumā norullēt žalūzijas, bet otrs žalūziju komplekts ir domāts telpas aptumšošanai miega laikā.”
 

Kā radīt jauku noskaņu, kad saule norietējusi?

“Vakars ir laiks laiks sveču un lampu uznācienam. Protams, neiztikt arī bez funkcionālā apgaismojuma, taču šajā dzīvoklī ir padomāts arī par estētiski baudāmiem elementiem. Piemēram, izteiksmīga iekaramā lampa ar maigu gaismu un daudzās sveces rada neatkārtojami mājīgu noskaņu ik uz soļa.” 
 

Vai funkcionalitāte un mājīgums ir apvienojami jēdzieni?

“Ideālā gadījumā izvēlies preces, kas ir gan funkcionālas, gan iederas mājoklī. Šajā studijas tipa dzīvoklī bija nepieciešams nodalīt guļamzonu no ēdamzonas un vietas, kur strādā. Tā vietā, lai izvēlētos smagnējus nodalītājus, saimniece deva priekšroku viegliem aizkariem. Lūk, pierādījums funkcionalitātes un mājīguma apvienojumam.” 
 

Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

TIPHEDE

gludi austs paklājs, 120x180 cm, smilškrāsā/melnā krāsā

11,99

HEDERVÄRD

lukturis, 22 cm, matēts stikls/melnā krāsā

11,99

HEDSÄV

spilvena pārvalks, 50x50 cm, pienbaltā krāsā

8,99

GUNNEMOR

pleds, 130x170 cm, pienbaltā krāsā/smilšpelēka

7,99

VINDKAST

iekaramā griestu lampa, 50 cm, baltā krāsā

29,99

VOLLERSLEV

paklājs ar garām plūksnām, 160x230 cm, baltā krāsā

179 €

Ir citi varianti

EVALI

pleds, 130x170 cm, pienbaltā krāsā

8,99

Ir citi varianti
X