Dažās mājsaimniecībās ik dienas tiek izšķiesti vairāki litri ūdens. Tā ir enerģija un arī nauda, kas tiek noskalota nebūtībā. Kaut mazliet pamainot ieradumus, ikviens no mums var palīdzēt planētai, taupot tās resursus, vien laikus samazinot savus izdevumus.

Taupi enerģiju – taupi naudu

Veicot gaismekļu, sildelementu un sadzīves tehnikas auditu, var ietaupīt enerģiju un samazināt savas mājsaimniecības izdevumus.

LED spuldzes patērēt līdz pat 85 % mazāk enerģijas un kalpo 20 reižu ilgāk par kvēlspuldzēm. Vēl lielāku ietaupījumu elektrības rēķinā izjutīsi, ja izslēgsi gaismu telpā, kurā neviena nav (vēl vienkāršāk to izdarīt ar TRÅDFRI tālvadības pulti). Uz apkures rēķina vari ietaupīt, aukstā laikā pie logiem pieliekot vēsumu aizturošas žalūzijas vai biezos aizkarus.

Vai zini, cik ļoti daudz elektroenerģijas patērē veļas žāvētājs? Žāvējot drēbes izkarinātā veidā, var ietaupīt ne vien elektrības patēriņu, bet arī naudu jaunam apģērbam, jo, šādi žāvējot, tas tik ātri nenolietojas.

Sadzīves tehnika ir kļuvusi par mūsu dzīves neatņemamu daļu, taču jaunāko modeļu, kuru energoefektivitātes klase ir vismaz AA+, spēja taupīt elektroenerģiju ir apbrīnojama. Ja esi gatavs vēl augstākiem sasniegumiem, atklāj alternatīvās enerģijas avotu sniegtās iespējas, un uzzini, cik vari ietaupīt, mājās izmantojot saules paneļus vai saules baterijas un samazinot oglekļa emisijas.
 

Mazāks ūdens patēriņš pilnīgi nemanot

Tikai nepilni 3 % no visiem pasaules ūdens krājumiem ir saldūdens, tāpēc, apdomīgi izmantojot ūdeni, var ne vien ietaupīt naudu, bet arī saudzēt dabas resursus. Dažas preces ūdeni taupa mūsu vietā.

Piemēram, spiedienu izlīdzinošais aerators ir izmantots visos IKEA jaucējkrānos un dušās. Tas samazina dažu vannasistabas jaucējkrānu ūdens patēriņu līdz pat 50 %, taču nesamazina ūdens strūklas spiedienu. Mazāk enerģijas tiek patērēts ūdens sildīšanai, jo īpaši, ja jaucējkrāns ir aprīkots ar “cold-start” funkciju.

Daudzām jaunākajām trauku mazgājamām mašīnām un veļas mazgājamām mašīnām ir “eco” režīms jeb ūdens un enerģijas taupības režīms. Šajā režīmā mazgājot pilnu trauku mazgājamo mašīnu, ūdens patēriņš ir mazāks nekā, mazgājot traukus ar rokām.
 

Pataupi ūdeni telpaugiem

Daudzus litrus ūdens ik dienas var ietaupīt, vienkārši aizgriežot ūdenskrānu, kamēr tīri zobus, vai skalojot salātus bļodā, nevis tekošā ūdenī. Ūdeni salātu skalošanai vai līdzīgam nolūkam var savākt, dušā notecinot vēso ūdeni, līdz sāk tecēt karstais ūdens.

Saldūdens ir dārgs resurss, taču lietus ūdens, kas ir piemērotāks telpaugu un dārza laistīšanai, nemaksā ne centu.

Ja vasarā vēlies dzert vēsu ūdeni, netecini krāna ūdeni, līdz sāk tecēt pietiekami auksts ūdens. Tā vietā sagatavo ūdeni laicīgi un atdzesē to ledusskapī. Ne katrās mājās pa krānu tek tīrs dzeramais ūdens, taču tiem, kam ir tā laimējies, tas būtu jānovērtē līdz pēdējai pilītei.
 

Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

TRÅDFRI

LED spuldze E27, 1055 lūmeni, bezvadu, ar regulējamu intensitāti baltās krāsas spektrs/apaļa pienbaltā krāsā

12,99

Energy efficiency class
Ražojuma informācijas lapa

RINNIG

trauku žāvētājs

12,97

TÄMNAREN

virtuves jaucējkrāns ar sensoru, nerūsējošā tērauda krāsa

299 €

SVAMPIG

sūklis, pelēkbalta

1,49 / 3 gab.

BROGRUND

duškabīnes komplekts, hromēts

149 €
X