Līdz 2030. gadam visas IKEA preces paredzēts pielāgot tā, lai pēc nokalpošanas tās varētu izmantot citā nolūkā, salabot, izmantot atkārtoti, pārdot vai pārstrādāt. Jau tagad ir pavisam viegli pagarināt daudzu preču kalpošanas laiku, lai tās nebūtu jānodod atkritumos. Lūk, daži vienkārši ieteikumi, ko vari darīt jau šodien, lai palīdzētu saglabāt dabas resursu bagātības turpmākām paaudzēm.

Mēbeles, kas pielāgojas nākotnes vajadzībām

Augot ģimenei, mainoties dzīvesveidam vai gaumei, novērtēsi, ja mājās būs moduļu mēbeles. Izvēloties lielu mēbeļu komplektu, mainoties vajadzībām, var būt grūtāk tās mainīt, bet, izvēloties moduļu mēbeles, konstrukciju varēs papildināt, iegādājoties tikai papildu moduļus. Moduļu mēbeles ir maciņam draudzīgs risinājums, kas ļauj mājokļa iekārtojumu pielāgot pēc vajadzības pat tad, ja jāmaina dzīvesvieta.

Laika gaitā noteikti atmaksāsies lēmums iegādāties izturīgas un daudzfunkcionālas mēbeles. Piemēram, gulta ar iebūvējamu mantu glabātavu vai atvilktnēm daudzu gadu garumā būs ne vien vieta labai atpūtai, bet arī palīdzēs istabā nosargāt kārtību, jo vienmēr būs kur salikt mantas.

Mēbeles, ko var pielāgot, mainoties vajadzībām un dzīvesveidam, īpaši noderīgas būs ģimenēm ar bērniem. Viņi izaug tik ātri! Un ir tik ērti, ja mēbeles spēj pielāgoties šīm pārmaiņām. MINNEN izvelkamā gulta aiztaupīs gan raizes, gan izdevumus, kad, bērniem paaugoties, būs vajadzīga jauna gulta.
 

Jaunas mēbeles? Nē, atjaunotas!

Ar laiku mēbelēm var kļūt redzamas nolietojuma pazīmes. Kādreiz vajag pavisam nedaudz, lai mēbelēm piešķirtu jaunu dzīvi.

Piemēram, ja dīvānam ir mazgājams vai maināms pārvalks, nomainot tikai to, šķitīs, ka mājās ir jauna mēbele. Dīvānu ar maināmiem pārvalkiem ir vieglāk uzturēt tīru, turklāt mainot pārvalka dizainu vai krāsu, var izmainīt arī kopējo noskaņu telpā.

Nokrāsojot vai nobeicējot koka galdu, krēslu vai plauktu sistēmu, tas labāk kalpos. Tā mēbeles var pasargāt arī no maziem skrāpējumiem, kas mēdz rasties, tās lietojot ikdienā.
 

Vai var salabot? Protams!

Laiks atstāj pēdas pat izturīgākajās lietās. Taču reizēm pietiek galdu, krēslu vai dīvānu tikai mazliet pielabot, lai tas turpinātu godam kalpot. Turklāt parasti pietiek ar pavisam vienkāršiem uzlabojumiem. Visticamāk, tu sākotnēji samontēji šo preci, tāpēc zini, no kā tās sastāv un kā ar to apieties.

Dažādas preču atjaunošanai nepieciešamās rezerves daļas var saņemt, sazinoties ar IKEA Klientu apkalpošanas nodaļu. Daudziem patiesu prieku sagādā iespēja salabot lietas, tādējādi paildzinot to kalpošanas laiku un samazinot atkritumus. Izdevīgi tev un labi dabai.
 X