"Manas mājas ar IKEA" atgriežas! Jau otro reizi TV ekrānos iekārtosim, uzlabosim un padarīsim ikdienas dzīvi labāku. Jau no 10. marta otrdienās plkst. 21.40 kanālā TV3.
Pirms jaunās sezonas sākuma iepazīstinām ar mūsu interjera dizaineru komandu, kurai vienmēr atradīsies padoms, kā uzlabot telpu.
Jaunas idejas pārmaiņām mājās. 8 telpas, 8 dizaineres, 8 lieliski interjeri. Skatāmies kopā!
"Tik daudz vajadzību, tik maz telpas... Neliels mājoklis nav šķērslis ērtai dzīvei. Izmanto telpu maksimāli, sadalot to zonās!"
Elīna Grieze, IKEA interjera dizainere

Dizaineres padoms
Daudzos mājokļos dzīvojamā istaba ir telpa, kurā norisinās liela daļa ikdienas aktivitāšu – tur ietur maltītes, skatās televīziju, nodarbojas ar radošiem darbiņiem, rotaļājas un guļ. Lai visam atrastos vieta, telpu var sadalīt, zonējot ar krāsām un mēbelēm.
"Nav svarīgi kāda ir Tava mīļākā nodarbošanās – makšķerēšana, kolekcionēšana, rokdarbi vai montēšana. Vienmēr var iekārtot telpu tā, lai nepieciešamais būtu pa rokai, un vaļasprieks sagādātu vēl vairāk prieka."
Inga Dejus, IKEA interjera dizainere

Dizaineres padoms
Lai neļautu haosam ņemt virsroku, vislabāk jau laikus domāt par to, kā uzturēt kārtību. Mantas vaļējos plauktos var saraibināt telpu, turpretī skapjos reizēm ir grūti atrast vajadzīgo. Atjautīgs risinājums ir plauktos saliktas kastes sīkumiem, lai visu varētu ātri atrast un ērti paņemt.
"Mēdz teikt – ja kāda lieta nav izmantota vairāk nekā gadu, tad īstenībā tā arī nav vajadzīga."
Kristīne Jansone, IKEA interjera dizainere

Dizaineres padoms
Tīrā, kārtīgā telpā jūtamies labāk, un uzlabojas arī pašapziņa. Mantas mājās vislabāk organizēt pa telpām – guļamistabai piederīgas lietas, piemēram, papildu segas un gultas veļu, glabāt guļamistabā, virtuves piederumus virtuvē un tā tālāk. Tā visu būs viegli atrast un ērti lietot!"
"Viens no svarīgākajiem interjera dizainera uzdevumiem – atrast telpai īsto apgaismojumu!"
Līva Salaka, IKEA interjera dizainere

Dizaineres padoms
Virtuvē ir īpaši svarīgi padomāt par apgaismojumu, jo tas var uzlabot telpas funkcionalitāti. Zem sienas skapīšiem iebūvētas apgaismojuma sloksnes ir ļoti ērtas, jo labi apgaismo darba virsmu vieglākai un raitākai strādāšanai, turklāt tās var izmantot arī noskaņas apgaismojumam.
"Interjerā vispirms ir svarīga funkcija, tad – forma. Tas nozīmē, ka vispirms ir jādomā par vajadzībām, pēc tam par vēlmēm."
Dagne Bērziņa, IKEA interjera dizainere

Dizaineres padoms
Telpai jāatspoguļo tās iemītnieku personība dažādos aspektos. Telpai piešķirtās funkcijas atspoguļo viņu vajadzības, bet stils – viņu vēlmes. Nelielā guļamistabā vienmēr ir iespējas dažādi kombinēt un pielāgot mēbeles, lai telpa apvienotu dažādas funkcijas. Pievienojot tualetes galdiņu, istaba pārvēršas arī vietā, kur netraucēti saposties dienai.
"Ja katra lieta ir savā vietā, arī darbs iet no rokas!"
Barba Romanovska, IKEA interjera dizainere

Dizaineres padoms
Ir daudz paņēmienu, kā iekārtot darba telpu, lai strādāt būtu prieks un darbi veiktos raiti. Svarīgākā mēbele darba telpā ir rakstāmgalds, un to vajadzētu izvēlēties un novietot pēc iespējas pārdomāti. Rakstāmgaldi ar regulējamu augstumu dod iespēju darba laikā izkustēties, un tas nāk par labu veselībai."
"Priekšnams ir mūsu mājokļa vizītkarte. Ir cilvēki, kas dziļāk mājoklī pat neienāk, tāpēc no šīs telpas ir atkarīgs viņu viedoklis par visu interjeru kopumā."
Renāte Vāvere, IKEA interjera dizainere

Dizaineres padoms
Veidojot interjeru kādai telpai, ir svarīgi paraudzīties uz mājokli kā vienotu veselumu, lai visas telpas caurvītu vienoti stila elementi un veidotos harmonisks veselums.
"Jo vairāk funkciju telpai jāpilda, jo grūtāk atrast īstos interjera risinājumus. Uzdrīksties un pieņem izaicinājumu!"
Ieva Buka, IKEA interjera dizainere

Dizaineres padoms
Manuprāt, pusaudža istabas interjers dod reizē lielu brīvību, jo pusaudžiem patīk drosmīgas krāsas un kombinācijas, un ir liels izaicinājums. Vislabāk kombinēt ietilpīgas mēbeles, kur sakārtot mantas, un vieglas, ērti pārvietojamas mēbeles, lai vienmēr varētu kaut ko pamainīt.