Mēs zinām, ka mājas ir svarīgākā vieta pasaulē. Tieši tāpēc mēs dodamies ielūkoties cilvēku mājokļos, lai zinātu, kas viņiem ir nepieciešams un ko viņi vēlētos mainīt savās mājās. Šogad IKEA starptautiskajā pētījumā “Dzīve mājās“ piedalījās arī Baltijas valstu iedzīvotāji un stāstīja par iespēju mājās baudīt laiku sev.
Ko nozīmē veltīt laiku sev?
Dažiem laiks sev saistās ar laisku nekā nedarīšanu, būšanu klusumā, kārtīgu izgulēšanos vai atpūtu, taču vairums cilvēku iespēju būt vienatnē izmanto, lai nodotos vaļaspriekiem. Lai ko arī tev patiktu darīt spēka un dzīvesprieka atjaunošanai, vislabākā vieta, kur veltīt laiku sev, ir savās mājās.
64 % Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka iespējas pavadīt laiku vienatnē nav atkarīgas no mājokļa izmēra
Iegūt vietu, kur pavadīt laiku vienatnē, ir vieglāk, nekā tu domā, pat vienistabas dzīvoklī. Padomā, kādas nodarbes tev palīdzētu atpūtināt galvu un pievērsies tām, kad vien ir kāds mirklis sev. Tā var pat atrast jaunu vaļasprieku vai pievērsties labi aizmirstam vecajam.
Runā, ka adīšanai esot nomierinošs, atslābinošs efekts, tāpēc pie mīļākā krēsla vienmēr vari turēt grozu ar dziju un adāmadatām. Nodarbojoties ar kaut ko tādu, kas patīk, var labāk koncentrēties pat tad, ja telpā ir vēl citi cilvēki.
74 % Latvijas iedzīvotāju ir nepieciešama privātā telpa, lai spētu labāk koncentrēties un paveiktu nepieciešamo
Būtu lieliski, ja brīžos, kad jāpieņem svarīgi lēmumi vai jākoncentrējas uz kādu uzdevumu (piemēram, nodokļu deklarācijas iesniegšanu), varētu to darīt telpā ar skaņu necaurlaidīgām durvīm, vai ne? Ja tādas telpas mājās nav, improvizētu darbistabu var iekārtot arī virtuvē. Pie ēdamgalda var gan strādāt, gan ieturēt maltīti ģimenes un draugu lokā. Lai svarīgos brīžos neviens netraucētu, kādā redzamā vietā mājoklī var novietot tāfeli, kur uzrakstīti laiki, kad vēlies pabūt vienatnē.
43 % vecāku atzīst, ka mājās pietrūkst iespējas pabūt vienatnē
Vairāk nekā puse mazu bērnu vecāku atzīst, ka mājās pietrūkst laika sev un laika, ko veltīt pārdomām. Neļauj mājām kļūt par vēl vienu darba vietu un dod sev vismaz dažas minūtes laika atpūsties un atvilkt elpu. Iekārtojot dzīvojamā istabā vietu rotaļām – novietojot tur bērnu virtuvīti vai paklāju spēlēm –, mazie var brīdi darboties paši, bet tu tikmēr vari mierīgi aprunāties ar partneri.
46 % Latvijas iedzīvotāju saka, ka vienatnē labprāt atpūšas mājās
Vannasistaba ir vieta, kur var veltīt liku sev. Jo ilgāk, jo labāk (pat tad, ja kāds jau klauvējas pie durvīm). Sarūpē sev mīkstu dvieli, aizraujošu grāmatu un sveces un izveido savu labsajūtas oāzi, kur atslābināties pēc garas darba dienas. Viss, kas nepieciešams, ir brīva pusstunda un brīdinājums mājiniekiem, ka kādu laiku gribi pabūt vienatnē.

Vai tev mājās pietiek laika sev?
Izpildi testu