IKEA balkonu pārvērtību projekta ietvaros jaunu izskatu ieguva kāda lodžija Juglā. Lodžijas saimniece Elīza dzīvo kopā ar māsu un diviem kaķiem rosīgajā Brīvības ielā.
Pirms: dzīvokļa noliktava
Pirms pārvērtībām tā bija tipiska lodžija, ko vairums cilvēku izmanto mantu glabāšanai, nevis kā vietu atpūtai. Elīza atzīstas: “Katru pavasari es cenšos sakārtot savu balkonu un atklāju, cik daudzas no tur glabātajām lietām man nemaz nav vajadzīgas. Es labprātāk tur iekārtotu atpūtas stūrīti, kur būtu īpaši patīkami vasarā. Es tur baudītu vakara sauli vai brokastotu un baudītu rīta kafiju.” Elīza uzsvēra, ka nepieciešami arī praktiski risinājumi instrumentiem, augu kopšanai un citiem ikdienas darbiņiem.
Standarta lodžija
“Latvijā daudziem dzīvokļiem ir šādas lodžijas – garas un šauras. Tomēr tai ir vairākas funkcijas – vēlams, lai tur varētu atpūsties un lai pietiktu vietas mantu glabāšanai un dažādiem maziem sadzīviskiem darbiem. Lodžijai būtu jābūt gan glīti iekārtotai, gan ērtai, lai tajā varētu brīvi pārvietoties”, IKEA interjera dizainere Elīna Grieze skaidro lielākos izaicinājumus, iekārtojot Elīzas lodžiju.
Pēc: daudzfunkcionāla lodžija
Interjera dizainerei bija jāizmanto lodžijai piemēroti risinājumi, kas ļauj taupīt vietu un ko varētu izmantot jebkurā līdzīgā lodžijā. “Balkonam ir it kā divas daļas – viena atpūtai, maltītes ieturēšanai un viesu uzņemšanai, bet otra – mantu glabāšanai un veļas žāvēšanai.
Atpūtas stūrītis
Vienā lodžijas daļā ierīkots atpūtas stūrītis ar daudzfunkcionāliem kafijas galdiņiem un pufiem, uz kā var sēdēt un ko var uzglabāt, liekot vienu otram virsū, lai tie aizņemtu mazāk vietas, kad tos nelieto.
Kārtības paraugs
Otrajā daļā pie tālākās sienas ir vieta metāliskiem plauktiem, kur glabāt instrumentus un dārza piederumus. Tas ir āra plaukts HYLLIS. Zem palodzes ir paslēpti āķi, kur pakarināt veļas žāvētāju, lai tas netraucētu, kad to nelieto”, skaidro IKEA interjera dizainere.
Priecīgs iekārtojums dzīvespriecīgai saimniecei
“Balkona saimniece ir jauna, smaidīga un dzīvespriecīga jauna dāma, un es vēlējos izveidot iekārtojumu, kas viņai piestāvētu. Izvēlējos modernu stilu un gaišas krāsas, galvenokārt baltu un pelēku, un dažus priekšmetus akcentējošās krāsās, piemēram, sarkanus metāliskus kafijas galdiņus, krāsainas iekaramās lampas ar saules baterijām, LED lampiņu virtenes un rakstainus spilvenus”, skaidro Elīna Grieze.
Elīzai patīk telpaugi, jo tie palīdz sajust dabas elpu, pat dzīvojot uz vienas no trokšņainākajām Rīgas ielām. Šarmants akcents ir arī iekaramie puķupodi un mākslīgo augu dekors pie sienas.
Izteiksmīgs rezultāts
Kad lodžijas pārvērtības bija galā, Elīza atzina, ka tā izskatās daudz plašāka: “Nebiju domājusi, ka mans balkons ir tik liels un ka tur var tik daudz ko salikt tā, lai lodžija neizskatītos pārpilna.” “Es aicināšu ciemos draugus atpūsties uz mana jaunā balkona. Tagad man ir viss vajadzīgais mājas ballītei – pietiekami daudz sēdmēbeļu, galds, plaukti traukiem un āra lampas un sveces noskaņas radīšanai. Un vēl arī pietiekami daudz vietas vairākiem viesiem”, Elīza stāsta, kā plāno iedzīvināt savu lodžiju jaunajā veidolā.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
CHAMAEDOREA ELEGANS

augs puķupodā

9 cm

1,99

HYLLIS

plaukts

60x27x140 cm

11,99

BESEGRA

zupas šķīvis

Ø20 cm gaiši tirkīzzilā krāsā

4,99 / 4 gab.

INNERSKÄR/OTTERÖN

pufs lietošanai telpās vai ārā

41x Ø48 cm zilā krāsā

34,99

BESEGRA

šķīvis

Ø25 cm gaiši tirkīzzilā krāsā

4,99 / 4 gab.

BESEGRA

mazais šķīvis

Ø21 cm gaiši tirkīzzilā krāsā

4,99 / 4 gab.

INNERSKÄR/OTTERÖN

pufs lietošanai telpās vai ārā

41x Ø48 cm sarkanā krāsā

34,99

RÅSKOG

ratiņi

45x78 cm baltā krāsā

44,99

Ir citi varianti

MULIG

veļas žāvētājs lietoš. telpās/ārā

57x103 cm baltā krāsā

20,99

GLASIG

paplāte svecēm

10x1.5 cm

0,79

VÄDDÖ

krēsls, āra

40x46x79 cm baltā krāsā

20 €