Lai labi izgulētos, svarīgākais ir justies gultā ērti. Bet kā to panākt?
Jo ērtāk tu jutīsies, jo labāk gulēsi. Tas ir nenoliedzami. Mums visiem ir atšķirīgas vēlmes un vajadzības attiecībā uz guļamistabas iekārtojumu, tomēr ir arī faktori, kas svarīgi visiem.

"Matracis un spilvens balsta ķermeni un mugurkaulu miegā;
lai būtu ērti, šie abi ir svarīgākie."

Miega skolas speciālists Dr. Gajs Medouss (Guy Meadows)
Mīkstu vai stingru matraci?
Katram ir savs priekšstats par to, cik mīkstam vai stingram jābūt matracim, bet pamatprincips matrača izvēlē ir šāds: jo lielāks gulētāja ķermeņa svars, jo stingrākam jābūt matracim. Ja guli vienā gultā ar partneri, un jums ir dažādas vēlmes, var izvēlēties divus atsevišķus matračus, lai abi varētu labi izgulēties.

Atrodi īsto matraci
Atceries par kaklu
Spilvena izmērs un mīkstums mugurkaulam ir tikpat svarīgs kā matracis. Izvēlies tādu spilvenu, kas nodrošinās dabisku mugurkaula stāvokli visā tā garumā. Kā zināt, ka spilvens ir īstais? Noliekot uz tā galvu, kakls un pleci atslābst, un elpceļi netiek nosprostoti.

Apskati spilvenus
Pamēģini citādu gultasveļu
Ja pamostoties regulāri ir karsti vai auksti, vai arī palags rada nepatīkamas sajūtas ādai, var gadīties, ka vaina meklējama gultas veļā. Ir svarīgi noskaidrot, kādi materiāli tev der vislabāk, bet parasti gudra izvēle ir kokvilna, jo tā ir mīksta, izturīga un elpojoša.

Visi gultas veļas veidi
Ņem vērā alerģijas
Daudzi cilvēki pat nezina, ka ir alerģiski pret putekļu ērcītēm. Pētījumos ir pierādīts, ka tie, kam ir šāda alerģija, biežāk cieš no miega traucējumiem un noguruma. Ja tu naktī mēdz negaidīti šķaudīt vai klepot, varbūt jāpadomā arī par gaisa kvalitāti. Izmanto matrača pārvalku un mazgā gultas veļu 60 °C temperatūrā, lai apkarotu iespējamās alerģijas cēloņus.

Apskati matraču un spilvenu pārvalkus