Ja šogad Lieldienas plāno svinēt šaurā lokā, sāc dienu ar omulīgām brokastīm kopā ar vecākiem, ar tuvākajiem draugiem vai varbūt tikai ar otru pusīti. Kā saklāt galdu, pie kura visi justos brīvi un mājīgi? Pavisam vienkārši! Apskati IKEA interjera dizaineru padomus, kā to paveikt septiņos soļos.
1. Iedvesmojies
Vispirms izlem, kāda būs galda klājuma tematika. Iedvesmas avots var būt interjerā esošās krāsas un mēbeles, vai arī skats pa logu. Šo Lieldienu galdu iedvesmojušas pavasara ainavas, kad plaukst pirmie svaigie zaļumi, un debesīs slīd balti, pūkaini mākoņi. Vai šādu romantisku noskaņu iespējams radīt arī mājās? Protams! Apskati nākamos sešus soļus.
2. Saskaņo krāsas
Ja ēdamistabas sienas ir baltas, vari izvēlēties tādas krāsas, kā vien tīk, tomēr mājīgākai noskaņai iesakām pasteļtoņus. Atrodi mājoklī dažādas noderīgas lietas zaļos, zilos un baltos toņos. Šajā posmā noderēs viss – galdauti un spilveni, trauki, bilžu rāmji, sveces, krēsli vai mākslīgie ziedi.
 
3. Rotā un eksperimentē
Padomā, ko varētu izveidot no mājās esošajām lietām – krāšņu kompozīciju galda rotājumam vai greznu griestu rotājumu? Mēs izlēmām virs galda piekārt ziedu virteni. Tās izveidošanai vajadzēs tikai dažas minūtes – piestiprini GIVANDE lentei mākslīgus augus un ziedus no SMYCKA kolekcijas (jo vairāk, jo labāk) un novelc gatavo virteni starp divām istabas sienām. Ja virtene iznāks mazliet haotiska, tas nekas – pavasarim piestāv mazas nepilnības!
4. Izvēlies traukus un salvetes
Atrast mājās baltus traukus nav grūti, bet padarīt tos redzamus uz balta galdauta jau ir mazliet sarežģītāk. Ja mājās ir vienkārši, balti trauki, kombinē tos ar citām krāsām, piemēram, FÄRGRIK kolekciju gaiši zaļā tonī. Papildini ar košām salvetēm vai izmanto vienkāršus koka PROPPMÄTT virtuves dēlīšus  kā galda paliktņus savdabīgam kontrastam. Liec uz galda zaļas INTAGANDE un KALLNA glāzes. Tās izgatavotas no rūdītā stikla, tāpēc ir īpaši izturīgas.
5. Neaizmirsti par apgaismojumu un aromātu
Lieldienu rīts kopā ar tuviem cilvēkiem ir lielisks iemesls svinībām. Svētku noskaņa būs vēl jūtamāka, ja galda klājumu papildinās sveces. Lieto POMP vāzes/lukturus svecēm (tā var reizē izrotāt un pasargāt galdu). Vari izmantot arī aromatizētās sveces, tikai atceries, ka to smaržai nevajadzētu nomākt rūpīgi sagatavotās maltītes aromātu.
6. Izlem, ko celt galdā
Kad galds ir uzklāts, laiks padomāt par ēdienkarti. Izvēlies iecienītākās Lieldienu receptes vai pārsteidz ģimeni ar kaut ko jaunu. Lai ko gatavotu, viens Lieldienu galdā jāceļ obligāti – tase karstas vai aukstas tējas! Pamēģini EGENTID augļu un zāļu tēju ar medu vai baudi trīs dabiskas garšas: austrumniecisku ingvera un plūškoka ogu kombināciju, gardas piparmētras ar kakao vai atsvaidzinošu citronzāli.
7. Apskati visu kopā
Pat tad, ja galds un krēsli ir dažāda stila, vienotu kompozīciju var panākt, izmantojot saskaņotu toņu tekstilizstrādājumus. Kombinē GULLMAJ kokvilnas un lina galdautu ar baltām svecēm un TEKLA trauku dvieļiem un papildini ar gaiši zaļajiem toņiem – FÄRGRIK traukiem, INDUSTRIELL krāsliem un SANELA samta spilveniem.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
SMYCKA

mākslīgais zieds

baltā krāsā

0,49

Ir citi varianti

FÄRGRIK

šķīvis

gaiši zaļā krāsā

1,79

Ir citi varianti

FÄRGRIK

servīze, 18 vien.

gaiši zaļā krāsā

24,99

Ir citi varianti

TEKLA

virtuves dvielis

sarkanā krāsā-baltā krāsā

0,59

GULLMAJ

galdauts

baltā krāsā

19,99

TILLAGD

galda piederumi, 24 gab.

melnā krāsā

59 €

DINERA

mazais šķīvis

pelēkzila

1,79

Ir citi varianti

PROPPMÄTT

virtuves dēlītis

5,99

Ir citi varianti

POMP

vāze/laterna

9,99

Ir citi varianti

VARDAGEN

bļodiņa

pienbaltā krāsā

1,99

Ir citi varianti

STORHET

šampanieša glāze

1,99

KALLNA

glāze

zaļā krāsā

4,99 / 6 gab.