Šajā raidījuma sērijā IKEA dizainere Barba viesosies pie ģimenes vienā no Rīgai tuvajām pilsētām – Baložos. Šeit mitinās Tamāra un Edvīns ar savām trim atvasēm – Kristiānu, Kristoferu un mazo Gabrielu. Ģimene šo dzīvokli apdzīvo jau vairākus gadus, un ik sīkums šeit liecina par to, ar kādu mīlestību un rūpēm visi attiecas pret savām mājām. Tiesa, šeit ir arī daži risinājumi, kas sākotnēji bijuši domāti kā pagaidu, bet tā arī palikuši nemainīti, galvenokārt laika trūkuma dēļ. Tagad ģimene ir gatava pārmaiņām – viņi vēlas pārvērst savu dzīvojamo istabu, izveidojot telpu visai ģimenei.
Viena telpa daudziem sapņiem un vajadzībām
Istaba, kuru ģimene vēlētos pārkārtot, ir salīdzinoši plaša, taču esošais iekārtojums neizmanto tās potenciālu pilnībā. Šobrīd te ir saliktas dažādas mēbeles, kas dzīvo katra savu dzīvi, tām pietrūkst vienojošā elementa, jo tās nav ne līdzīga stila, ne ieturētas vienā krāsu gammā. Ģimene vēlētos arī praktiskāku risinājumu mantu glabāšanai un skaidrāk nodalītas zonas dažādām aktivitātēm. Neraugoties uz visas ģimenes pūliņiem, telpa šķiet mazliet nekārtīga. Kopumā silta toņa koka grīda un lielie logi ir lieliska bāze mājīgam interjeram.
Sadzīviskie sīkumi
Tieši šī ir tā dzīvokļa telpa, kurā visbiežāk uzturas visi ģimenes locekļi, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai nekas nebūtu ceļā un netraucētu kustību. Novietojot dīvānus pie sienām, atbrīvojas daudz vietas uz grīdas, tomēr iekārtojums arī mazliet sāk atgādināt biroju. Lielai ģimenei parasti ir daudz mantu. Pašlaik ģimene izmanto vienā telpas stūrī novietotu plauktu un skapju kombināciju, bet daudzie vaļējie plaukti nav ļoti praktiski, jo bieži jāslauka putekļi.
Profesionāls risinājums ērtākam mājoklim
Iepazīsimies – interjera dizainere Barba. Viņu visvairāk aizrauj lielu, plašu telpu iekārtošana, jo tām parasti jāpilda vairākas funkcijas un nepieciešamas dažādas funkcionālās zonas. Barba labprāt kombinē dažādus materiālus, un viņai ļoti patīk kontrasti. Pārsvarā Barba strādā ar neitrāliem toņiem, piemēram, smilškrāsu, balto, pelēko vai pasteļkrāsām, bet košās krāsas novērtē kā akcentu. Viņasprāt, labs interjers ir skaists un individuāls, ar īpašiem akcentiem, kurus redzot, var iepazīt cilvēku caur viņa mājokli.
Istaba dzīvei
Dzīvojamā istaba ir piedzīvojusi fantastiskas pārvērtības, kļūstot par omulīgu ģimenes ligzdiņu ar nodalītām zonām dažādām aktivitātēm. L veida dīvāns dabiski norobežo ērtu stūrīti, kur skatīties televīziju vai atpūsties ar grāmatu. Zonējumu uzsver arī paklājs, kas ir īpaši praktisks mājās, kur dzīvo arī mazi bērni, jo mazuļiem patīk rotaļāties uz grīdas, un uz paklāja ir siltāk.
Tradīcijās ir spēks
Kopīgas maltītes ir viens no labākajiem veidiem, kā stiprināt ģimenes saites. Sēžot pie viena galda, visi var pastāstīt, kā pa dienu gājis, bērni var vērot vecākus un apgūt ģimenes attiecību struktūru, un arī mazulis var pilnvērtīgi piedalīties. LANEBERG izvelkamais galds ir ļoti piemērots kuplām ģimenēm vai viesu uzņemšanai. Ja to neizvelk, apkārt var ērti sasēsties 6 cilvēki, bet izvelkot galds ir piemērots vismaz 8 personām.
Paslēp un sakārto
Salīdzinājumā ar iepriekšējo risinājumu, jaunā BESTÅ TV plauktu kombinācija izskatās gaiša, gaisīga un ļoti moderna. Skapīšos ar pelēku toņu durvīm visu var viegli sakārtot, jo nevajadzīgais neduras acīs, un no ārpuses viss vienmēr izskatās pavisam kārtīgi. Tas ir īpaši piemēroti ģimenēm ar bērniem, jo tām parasti ir vairāk mantu. Labākie zīmējumi un  fotogrāfijas atraduši piemērotāko vietu uz bilžu turētāja, kur uzreiz piesaista skatienu.
Uzspēlēsim paslēpes
Viena no ģimenes vēlmēm bija ērts dīvāns, kas vienlaikus varētu būt ērta gulta tēvam. Barba izvēlējās FRIHETEN guļamdīvānu, kuru var pavisam viegli pārvērst par plašu gultu, noņemot dekoratīvos spilvenus un izvelkot dīvāna apakšdaļu. Sēdvieta veidota no materiāla, kas ilgstoši nezaudē formu un vienmērīgi balsta ķermeni, nodrošinot ērtu gulēšanu. No rīta, kad guļvieta vairs nav nepieciešama, to var viegli pārvērst atpakaļ par ērtu dīvānu visai ģimenei.
Daudzfunkcionalitāte kā vadmotīvs
Telpa ir sadalīta divās galvenajās zonās – maltītes ieturēšanai un atpūtai un rotaļām – un nu šķiet vēl plašāka nekā iepriekš. Izvēlēti atjautīgi mantu glabāšanas risinājumu un ērtas sēdmēbeles. Jaunais interjers ir padarījis telpu funkcionālāku, nelaupot ne kripatu no tās šarma kā kuplas ģimenes dzīvojamajai telpai. Mājīgo iespaidu paspilgtina modernas krāsas un apgaismojums. Iepriekš telpa nebija optimāli izgaismota, jo vija tikai viena griestu lampa un viena stāvlampa, bet nu Barba ir novietojusi vairākas lampas – vietās, kur apgaismojums nepieciešams visvairāk.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
ANTILOP

barošanas krēsls ar paplāti

baltā krāsā-sudraba krāsā

12,99

FRIHETEN

stūra guļamdīv. ar mantu glab.

tumši pelēkā krāsā

429 €

Ir citi varianti

RISATORP

grozs

sarkanā krāsā

Iepriekšējā cena 7,99

6,99

Ir citi varianti

LERSTA

stāvlampa/lasāmlampa

baltā krāsā

14,99

LANGSTED

paklājs ar īsām plūksnām

dzeltenā krāsā

29,99

Ir citi varianti

LANEBERG

izvelkams galds

brūnā krāsā

149 €

Ir citi varianti

VARDAGEN

trauks ar vāku

3,99

TINGBY

galds ar ritenīšiem

baltā krāsā

34,99

Ir citi varianti

SVENBERTIL

krēsls

baltā krāsā-melnā krāsā

39 €

Ir citi varianti

VARDAGEN

tējkanna

pienbaltā krāsā

7,99

ODDRUN

pleds

smilškrāsā

9,99

Ir citi varianti

EKORRE

šūpuļzirdziņš-alnis

sarkanā krāsā

32,99

PANORERA

pulkstenis

12,99

FRANSINE

spilvena pārvalks

daudzkrāsains

9,99

LILLABO

rotaļu figūriņa

4,99 / 5 gab.

GRADVIS

vāze

rozā

7,99

JANSJÖ

LED USB lampa

melnā krāsā

3,59

GLATTIS

paplāte

misiņa krāsā

12,99

SANELA

spilvena pārvalks

zeltaini brūna

Iepriekšējā cena 5,99

4,99

Ir citi varianti

TIDIG

griestu lampa ar 5 spuldzēm

34,99

BÖRJA

mazuļu krūzīte

1,29

BILLY

grāmatplaukts

melni brūnā krāsā

59 €

Ir citi varianti

BILLY

grāmatplaukts

melni brūnā krāsā

39 €

Ir citi varianti