Jūlija un Edgars dzīvo nelielajā, mierīgajā Upesleju ciemā, dzīvoklī, kuru iegādājās apmēram pirms 10 gadiem. Abi ir lieli ceļotāji, un kādā dienā saprata, ka jāpieņem lēmums – atgriezties uz dzīvi Latvijā vai tomēr laist saknes citur. Galu galā sirds tomēr vilka atpakaļ uz dzimteni. Atgriezušies abi redzēja, ka dzīvokļa sākotnējais iekārtojums gadu gaitā sācis prasīties pēc atsvaidzināšanas, un jāatrota piedurknes. Gan Jūlija, gan Edgars ir ieguldījuši savas ligzdiņas interjerā daudz laika un enerģijas, taču līdz galam apmierināti vēl nav jo ir grūti pieņemt lēmumu, ko iesākt ar savulaik pašu spēkiem izveidoto virtuvi.
Piektajā raidījuma "Manas mājas ar IKEA" sērijā dizainere Kristīne iekārtos funkcionālu virtuvi šai nelielajai, "zaļi domājošajai" ģimenei. Lasi tālāk un uzzini vairāk.
Skandināvu minimālisms
Mājokļa saimnieki pastāsta, ka radi mēdzot viņu iekārtojumu dēvēt par haotisku un eklektisku. Viņi labi atceras, kā tas tapa, laikā, kad bija svarīgāk ietaupīt, nekā izvēlēties kaut ko tādu, kas tiešām patīk. Virtuvē daudz ko darīja paši, ar lielu aizrautību, taču pieticīgām zināšanām par ergonomiju. Rezultātā telpa bija mājīga, tomēr ne īpaši praktiska. Jūlija un Edgars labprāt vēlētos, lai virtuvē būtu ērtāka saimniekošana, un lai iekārtas dizains būtu askētiskāks, jo šobrīd daudzie vaļējie plaukti rada mazliet nekārtīgu iespaidu.
Ilgtspēja virtuvē
Visuzkrītošākais elements virtuvē ir tvaika nosūcēja ventilācijas caurule – tā pilda savu funkciju, taču vizuāli nav pievilcīga. Brūnos toņos ieturētā virtuves iekārta un flīzes nerada mūsdienīgu iespaidu. Saimnieki atzīstas, ka ar gadiem arvien vairāk cenšas domāt par dabai draudzīgu dzīvesveidu un šķiro atkritumus, tāpēc vēlētos, lai jaunajā virtuvē būtu efektīva atkritumu šķirošanas sistēma.
Virtuves ergonomiskais trīsstūris
Plānojot virtuvi, ir īpaši jāpiedomā, lai tā būtu tiešām funkcionāla un ergonomiska. Esošajā risinājumā paveras plašas iespējas veikt uzlabojumus – šobrīd izlietne atrodas tieši blakus plīts virsmai, un starp tām nav darba virsmas, turklāt izlietne arī ir tieši pie sienas. Jūlija un Edgars par virtuves atjaunošanu saka – dzīvojamās istabas atsvaidzināšana paņēmusi tik daudz spēka un laika, ka pietrūcis enerģijas ķerties vēl pie virtuves. Ieraugot aicinājumu pieteikties IKEA interjera pārvērtībās, abi to uztvēra gandrīz kā zīmi.
Interjera dizainere Kristīne
Šajā raidījumā jaunais iekārtojums būs IKEA interjera dizaineres Kristīnes rokās. Iepazīsimies!
Kristīne pati saka, ka vienmēr ļoti priecājas iekārtot virtuves, jo tur lieliski iespējams pierādīt savu prasmi radīt mājīgu, ērtu un ergonomisku vidi. Kristīne labprāt vēlētos, lai viņas veidotās virtuves iedvesmotu gatavot un pavadīt laiku kopā ar ģimeni. Viņa uzskata sevi par veiksminieci, jo darbs reizē ir arī vaļasprieks, un viņa gūst lielu gandarījumu, kad izdodas palīdzēt uzlabot ikdienas dzīvi kādās mājās. Pēc dizaineres domām, labs interjers ir tāds, kas atvieglo ikdienu un sniedz prieku.
Laiks īstenot pārmaiņas
Jau pirms top pirmās skices, dizainerei ir skaidrs, ka jaunajam virtuves iekārtojumam ir jāsaskan ar pārējo dzīvokļa interjeru. Atvērta plānojuma telpās ir īpaši svarīgi vienmēr domāt par vienotu stilu, lai neradītu paviršības iespaidu. Lielākām virsmām ieteicams izvēlēties neitrālas krāsas, taču akcentos var droši piesaistīt skatienu ar kaut ko košāku. Šoreiz Kristīne ir izvēlējusies baltu virtuves iekārtas fasādi, kombinējot to ar darba virsmu gaišā koka tonī un dabīgas ādas rokturiem, kas piedod askētiskajai iekārtai lauku šarmu. Nelielie, vaļējie plauktiņi ir rotaļīgs akcents, jo reizē sasaucas un kontrastē ar darba virsmas un sienas toni.
Virtuve visām vajadzībām
Pārveidotā virtuve vilināt vilina ķerties pie gatavošanas. Virtuves plānojums ir mainījies no vienkāršas vienā rindā novietotu skapīšu kombinācijas uz ergonomisku L veida konstrukciju. Plīts virsma novietota citā vietā, kur tās lietošana ir daudz ērtāka. Abās plīts virsmas pusēs ir vieta darbam, un no tās var viegli aizsniegt gan izlietni, gan ledusskapi. Virtuves iekārta ir daudz ietilpīgāka par iepriekšējo, un visas nepieciešamās mantas var paslēpt aiz skapju durvīm.
Visas lietas savā vietā – arī virtuvē
Virtuvē noteikti ir jāpadomā par mantu glabāšanas risinājumiem, lai labāk varētu uzturēt kārtību. Labāka kārtība nozīmē mazāku atkritumu daudzumu, jo, ja viss ir pārskatāms, var efektīvāk plānot maltītes no esošajiem produktiem. Ļoti svarīgi ir atcerēties par atkritumu šķirošanu. Ja vietas nav daudz, domā radoši! Varbūt virtuvē var likt mazākas atkritumu tvertnes, bet papīram un plastmasai nolikt lielākas priekšnamā?
Gudrs risinājums izlietnei
Virtuvē ūdeni un enerģiju var ietaupīt dažādos veidos. Šeit izlietnē ir ievietots papildu trauks, kurā mērcēt vai mazgāt traukus, vienlaikus atstājot gana vietas arī dārzeņu tīrīšanai vai katlu piepildīšanai ar ūdeni. Ūdenskrānam ir aerators, kas samazina ūdens patēriņu.
Baltais vienmēr modē
Ēdamzona papildināta ar jauniem krēsliem, telpaugu statīvu un plauktiem, kuros eksponēt savas iemīļotās lietas. Mēbelēm ir klasisks dizains, kas neizies no modes, un baltā krāsa ir lielisks fons visdažādākajiem galda klājumiem.
Vieta, kur justies kā mājās
Ne vienmēr ir noteikti vajadzīgs galdauts – dažreiz var iztikt ar kontrastējošu galda celiņu brīvākai noskaņai. Šim galda klājumam dizainere ir izvēlējusies dabas toņus, izmantojot dabiskus, pītus paliktņus un tumšus traukus.
Tavām skaistākajām lietām
Plaukti virs ēdamgalda ir lieliski skaistāko un mīļāko mantu izrādīšanai. Vietu starp plauktiem var izmantot lietderīgi, pievienojot āķus. Plauktiem ir arī praktiska funkcija, jo, saliekot mantas tajos, uz galda neveidojas nekārtība, bet ikdienā nepieciešamo var novietot pa rokai.


 


Kārtot pēc
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
LAGAN

cepeškrāsns

baltā krāsā

139 €

A
ÄLMAREN

virtuves jaucējkrāns

nerūsējošā tērauda krāsa

49,99

DINERA

krūze

tumši pelēkā krāsā

1,29

Ir citi varianti

DINERA

servīze, 18 vien.

tumši pelēkā krāsā

29,99

Ir citi varianti

EKET

skapītis

zeltaini brūna

10 €

Ir citi varianti

DINERA

bļodiņa

tumši pelēkā krāsā

Iepriekšējā cena 1,99

1,49

Ir citi varianti

EKET

skapītis

10 €

Ir citi varianti

BUSBASSE

grāmatu turētājs

baltā krāsā

2,79

RUNDLIG

bļoda

baltā krāsā

7,99

RINNIG

trauku žāvētājs, divpusējs

Iepriekšējā cena 2,99

2,49

GURLI

spilvena pārvalks

zeltaina-dzeltena

2,49

Ir citi varianti

RINNIG

virtuves piederumu statīvs

2,49

PLUGGIS

atkritumu tvertne

baltā krāsā

7,99

Ir citi varianti

SATSUMAS

augu statīvs

baltā krāsā

35,99

Ir citi varianti

MÄSTERBY

pakāpšanās soliņš

smilškrāsā

24,99

ÖSTERNÄS

ādas rokturis

9,99 / 2 gab.

Ir citi varianti

POLARVIDE

pleds

pelēkā krāsā

3,99

IKEA 365+

glāze

4,99 / 6 gab.

Ir citi varianti

TERTIAL

galda lampa

baltā krāsā

9,99

GRUNDVATTNET

bļoda

pelēkā krāsā

8,99

MÄRIT

galda celiņš

pelēkā krāsā

3,59

Ir citi varianti

EKET

skapītis

tumši pelēkā krāsā

10 €

Ir citi varianti

LÅNGUDDEN

izlietne, 1 virsma

59 €

Ir citi varianti

EKEDALEN

krēsls

gaiši pelēkā krāsā-baltā krāsā

49,99

Ir citi varianti

SOARÉ

galda paliktnis

Iepriekšējā cena 2,99

2,49

RIBBA

rāmis

melnā krāsā

Iepriekšējā cena 4,99

3,99

Ir citi varianti