Unikāla sadarbība

Lai sabiedrībai stāstītu par aktuālu tematu – vardarbību ģimenē – IKEA kopā ar mākslinieku Kristianu Brekti ir radījusi īpašas somas, kas būs pieejamas ierobežotā daudzumā. Ar tām mākslinieks sev raksturīgā manierē aicina ikvienu pievērst uzmanību šim jautājumam. Sadarbības mērķis ir veicināt cilvēku interesi par "Pamani vardarbību" iniciatīvu un iesaisti tajā.

Šī ir pirmā šāda veida sadarbība IKEA Latvija pastāvēšanas vēsturē. Mums bija svarīgi, lai mūsu sadarbības partnerim patiesi rūp šis temats un viņš ir gatavs par to stāstīt, lai kopīgiem spēkiem varam atvērt sabiedrības acis.
Ir lietas, ko varam redzēt ar neapbruņotu aci: skaistas mājas, kurās gribētu dzīvot, cilvēkus tajās… Bet vai sapņu mājoklī var slēpties bailes, sāpes un izmisums?

Katra trešā sieviete Latvijā vismaz reizi dzīvē ir cietusi no partnera vardarbības. Vardarbībai patīk klusēšana. Nepievērsim acis un neklusēsim, jo vardarbība ģimenē nav privāta lieta – tā skar mūs visus.

PAMANI VARDARBĪBU

nozīmīte, 11x22 mm

2,99

PAMANI VARDARBĪBU

soma, 38x43,5 cm

24,99

PAMANI VARDARBĪBU

somas, 2 gab., 43×48,5 cm un 38×43,5 cm

44,99

"Lai gan vardarbība ģimenē mūsdienās ir klātesoša vairāk nekā vēlamies to atzīt, manuprāt, daļa sabiedrības joprojām izvēlas to neredzēt.
 
Es pievienojos iniciatīvai “Pamani vardarbību”, jo gribu pievērst uzmanību šai nereti noliegtajai realitātei, jo, tikai esot vērīgiem un iestājoties pret vardarbību, varēsim palīdzēt to izskaust.”


Mākslinieks Kristians Brekte

Arī mazumiņam ir nozīme

Pozitīvu rezultātu var sasniegt arī ar maziem solīšiem. Lai gan PAMANI VARDARBĪBU nozīmītes ir nelielas, tās ir lielisks veids, kā atgādināt nekad nepievērt acis, ja saskaries ar vardarbību. Nēsā somu vai nozīmīti, lai iedrošinātu arī līdzcilvēkus pamanīt vardarbību un neklusēt par to.

Pērc un ziedo

Kā pievienoties mūsu iniciatīvai “Pamani vardarbību”? Tas ir vienkārši! Iegādājies PAMANI VARDARBĪBU kolekcijas somu vai nozīmīti un nēsā to, lai atgādinātu līdzcilvēkiem par problēmas nozīmīgumu. Ikviens var kļūst par vēstnesi. Vai pievienosies?

Somas un nozīmītes var iegādāties IKEA veikalā un tiešsaistē.
Visi ienākumi no somu tirdzniecības tiks novirzīti ģimeņu krīzes centru atbalstam Latvijā.

Kā rīkoties, ja ir aizdomas par vardarbību

 • Saskarsmē ar cilvēku, kas ir cietis no vardarbības ģimenē, esi laipns un iejūtīgs.
 • Nenosodi cietušā rīcību vai bezdarbību. Esi pacietīgs un atvērts.
 • Atgādini, ka vardarbība nav cietušā vaina.
 • Neuzstāj uz tūlītēju un sasteigtu rīcību. Neko neuzspied un neesi pārāk uzstājīgs. Dod cietušajam laiku atvērties viņa iespēju robežās.
 • Iedrošini meklēt palīdzību un nepieciešamības gadījumā vērsties policijā, medicīnas iestādē vai specializētos krīzes centros.
 • Fiziskas vardarbības gadījumā, liec varmākam saprast, ka notikušo kāds ir pamanījis (piemēram, piezvani vai pieklauvē pie durvīm), un ziņo par notikušo, zvanot uz tālruņa numuru 110.

Palīdzība nelaimē

No grūtībām izķepuroties ir vieglāk, ja neesi viens. Ja meklē palīdzību vai nepieciešams atbalsts, vērsies šeit: 
 • atbalsta tālrunis vardarbībā cietušajiem: 116 006 (katru dienu plkst. 12.00–22.00); 
 • diennakts krīzes tālrunis emocionālajam un psiholoģiskajam atbalstam: 116 123 un 27722292;
 • valsts nodrošinātā juridiskā palīdzība: vairāk informācijas pa tālruni 80001801 vai mājas lapā www.jpa.gov.lv.
Lai uzzinātu vairāk par to, kā atpazīt vardarbību ģimenē, ienāc www.cietusajiem.lv.

Pārvērtības krīzes centrā

Mēs uzskatām, ka arī pagaidu mājām jābūt drošām un ērtām. Lai uzlabotu sadzīves apstākļus ģimenēm, kas cietušas no vardarbības, esam īstenojuši pārvērtības krīzes centrā “Mīlgrāvis”, Rīgā.

1. posms

IKEA interjera dizaineru Ievas un Renātes uzdevums bija pagaidu mājoklī radīt īstu māju sajūtu un patvērumu, kur atgūt spēkus, lai sāktu jaunu dzīvi. Apskati, kā piespiedu minimālisma stilā vienkārši mēbelētā telpa pārtapusi par īstām mājām.
 

2. posms

Pārvērtību otrajā posmā ķērāmies pie krīzes centra virtuves pārveides, lai tā būtu mājīga tikšanās vieta visiem pagaidu iemītniekiem. Svarīgi bija, lai virtuve nebūtu vienkārši funkcionāla, bet arī omulīga. Aplūko pārvērtības, ko īstenoja mūsu interjera dizainere Elīna.
 

Kārtot pēc: Ieteicamais
 • Ieteicamais
 • Kategorijas
 • Cena, sākot ar mazāko
 • Cena, sākot ar lielāko
 • Kolekcijas

PAMANI VARDARBĪBU

nozīmīte, 11x22 mm

2,99

PAMANI VARDARBĪBU

soma, 38x43,5 cm

24,99

PAMANI VARDARBĪBU

somas, 2 gab., 43×48,5 cm un 38×43,5 cm

44,99
X

Paziņojumi par to, ka prece atkal ir pieejama

Uzzini pirmais, kad nolūkoto [itemName] atkal varēs iegādāties:

Gatavs! Atliek vien sagaidīt paziņojumu.

Kad [itemName] atkal varēs iegādāties, tu saņemsi e-pastu