Pandēmijas dēļ mājās pavadītais laiks katrā ceturtajā Latvijas iedzīvotājā raisījis vēlmi izveidot vai uzlabot savu darba vietu mājās, secināts IKEA veiktajā pētījumā “Dzīve mājās”*. Labā ziņa, balstoties uz IKEA dizaineru ieteikumiem, ir tāda - lai šādu vietu iekārtotu, nav nepieciešams pārveidot visu māju. Ērtu vietu darbam vai studijām iespējams izveidot kādā mājas vietā, kas ir piemirsta vai netiek izmantota.

Pandēmijas laikā arvien vairāk cilvēkiem radusies nepieciešamība pēc darba vietas mājas apstākļos – ārkārtējās situācijās laikā vairāk nekā viena trešdaļa Latvijas iedzīvotāju veica savus darba pienākumus attālināti. Taču ne visiem mājoklī bija pieejama ērta un darbam piemērota zona – aptauja norāda, ka jau 25% aptaujāto Latvijā tādu sev vēlētos. Lai mājās nestrādātu gultā, uz dīvāna vai citās darbam nepiemērotās vietās, IKEA interjera dizaina nodaļas vadītājs Darius Rimkus dalās ar piecām orģinālām idejām, kas aizņems mazāk vietas kā var sākotnēji šķist.
1. Brīva siena
Ja mājās ir brīva siena vai starp mēbelēm palikusi neizmantota niša, tur var ērti novietot rakstāmgaldu. Ja standarta galdam vietas ir par maz, var izmantot sienas plauktu ar atvilktnēm vai iekaramo galdu. Šādam “galdam” nav kāju, tāpēc ietaupās vieta uz grīdas. Atliek tikai izvēlēties ērtāko krēslu, un darbs var sākties!

Dizainers norāda, ka darbam nepieciešamo lietu uzglabāšanai ne vienmēr vajadzīgas speciālas mēbeles. “Pārvietojamie ratiņi lieti noder daudzviet mājās, arī līdzās darba galdam. Ratiņus jebkurā laikā var aizstumt uz nepieciešamo vietu un tie neaizņem daudz vietas. Nelielās lietas, kuras vajadzīgas rokas stiepiena attālumā, piemēram, pildspalvas, papīrs, piezīmes – ērti uzlabāt, izmantojot perforētu dēļu kombināciju vai pie stangām piekārtus turētājus.
2. Pieliekamais
Tukšs pieliekamais var viegli pārtapt ērtā darba vietā. Izvēlies šauru rakstāmgaldu un krēslu vai regulējama augstuma tabureti, ko vajadzības gadījumā var iestumt pagaldē. Taburete aizņem mazāk vietas nekā krēsls, turklāt, uz tās sēžot, tiek nodarbināti muguras muskuļi un uzlabojas stāja.

Dariuss Rimkus saka: “Ja izdodas atrast vietu rakstāmgaldam – lieliski! Bet, ja telpa tomēr ir pārāk maza, jāizvēlas kompaktas, daudzfunkcionālas mēbeles, piemēram, skapītis ar nolokāmu galdu, ko pēc nepieciešamības var salikt.”
3. Patrepe
Te nav vajadzīgi neparasti risinājumi, jo noteikti pietiks vietas standarta rakstāmgaldam. Jāizlemj, vai vēlies tradicionālu vai regulējama augstuma galdu, jāpievieno krēsls un daži sienas plaukti mantām – gatavs!

Dizainers atgādina: “Ja patrepē nepietiek dienasgaismas, to var atrisināt ar sienas lampām vai pat lampām ar klipšiem. Personiskās mantas un dokumentus var sakārtot sienas plauktos – tie aizņem pavisam nedaudz vietas.
4. Salokāmas mēbeles
Ja mājoklī nemaz, nemaz nav vietas atsevišķai darba vietai, var noderēt nolokāms galds. Saliktā veidā tas neaizņem vairāk vietas kā sekls skapītis, bet izliktā veidā ir piemērots dažādām vajadzībām. Ar šādu galdu labi sader kompakts saliekamais krēsls.
5. Tualetes galdiņš
Lai taupītu vietu un nepiekrāmētu mājokli ar pārāk daudzām mēbelēm, Dariuss Rimkus iesaka izvēlēties daudzfunkcionālus risinājumus. Tualetes galdiņš var būt arī rakstāmgalds, bet rakstāmgalds var pildīt tualetes galdiņa funkciju.
Jauns sākums attiecībām ar savu mājokli
Mūsuprāt, mājas ir svarīgākā vieta pasaulē, tāpēc IKEA katru gadu visā pasaulē veic pētījumu “Dzīve mājās”. Šogad pētījuma mērķis bija noskaidrot, kā globālā pandēmija ietekmēja cilvēku attiecības ar savu mājokli tagad un turpmākajos gados.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas
SVALLET

rakstāmgalda lampa

35 cm baltā krāsā-tumši pelēkā krāsā

3,99

TEODORES

krēsls

46x54x80 cm gaiši tirkīzzilā krāsā

24,99

Ir citi varianti

RAMSHULT/EKBY ALEX

sienas plaukts

119x29 cm baltā krāsā-baltā krāsā

51,99

REJSA

kaste

9x17x7.5 cm pelēkzaļa

2,99

Ir citi varianti

KYRRE

taburete

42x48x45 cm

9,99

Ir citi varianti

ODGER

grozāmais krēsls

68x68 cm baltā krāsā-smilškrāsā

79,99

Ir citi varianti

REJSA

kaste

17.5x25x12.5 cm pelēkzaļa

7,99

Ir citi varianti

KULLABERG

grozāmais krēsls

58x58 cm melnā krāsā

49,99

Ir citi varianti

MICKE

rakstāmgalds

73x50 cm baltā krāsā

39,99

Ir citi varianti

SNIDAD

grozs

39x Ø54 cm

19,99

Standarta cena 24,99

ÅRSTID

galda lampa

55 cm baltā krāsā

14,99

Ir citi varianti

TERJE

saliekamais krēsls

44x51x77 cm baltā krāsā

14,99

Ir citi varianti

LENNART

atvilktņu skapis

30x34x56 cm baltā krāsā

9,99

LANGESUND

spogulis

Ø50 cm tumši pelēkā krāsā

34,99

Ir citi varianti

RÅSKOG

ratiņi

45x78 cm pelēkzaļa

49,99

Ir citi varianti

DALFRED

bāra krēsls

50x50x63/74xØ30 cm melnā krāsā

34,99

NORRARYD

krēsls

47x51x83 cm melnā krāsā

59,99

Ir citi varianti
X