Parasti raidījumā "Manas mājas ar IKEA" pārvērtības piedzīvo tikai viena telpa, taču šoreiz viesosimies mājoklī, kur balkons tik organiski papildina priekšnamu, ka uzreiz ir skaidrs – arī interjeram jābūt saskaņotam. IKEA interjera dizainere Renāte Vāvere  pratīs sagādāt patīkamu pārsteigumu saimniecei Kristīnei, izveidojot patiesi aicinošu dzīvokļa vizītkarti.
Pagaidu minimālisms
Dzīvokļa saimniece savu mājokli iegādājusies salīdzinoši nesen un iekārto pamazām, tāpēc priekšnamā vēl palikušas iepriekšējo īpašnieku mantas. Kristīne atzīst, ka bieži kaut kam pietrūkst vietas, piemēram, kad sanāk daudz ciemiņu. Uz nelielā pakaramā vietas pietiek vien pāris cilvēku virsdrēbēm.
Plašums un gaisma
Salīdzinājumā ar daudziem citiem dzīvokļiem, šeit plānojumā paredzētais priekšnams ir ļoti plašs, veseli deviņi kvadrātmetri. Tā kā tieši pretī ieejas durvīm atrodas balkons, telpa ir arī gaiša, tomēr Kristīne atzīst, ka no rīta un vakara mijkrēslī gribētos vairāk apgaismojuma, jo balkons ir uz ziemeļu pusi un saule te neiespīd. Lielais skapis arī palicis mantojumā no iepriekšējiem īpašniekiem un tiek izmantots gan apģērbam, gan apaviem, gan gludināmajam dēlim un citām mantām.
Balkons ar noslēpumu
Balkons šajā dzīvoklī ir ļoti neliels, taču praktisks. Zem palodzes iekārtoti skapīši, kur ērti salikt, piemēram, tīrīšanas līdzekļus, vai varbūt iekārtot vietu gardumiem, kam nepietiek vietas virtuvē vai kam jāglabājas vēsumā.
Zaļā miera osta
Pēc pārvērtībām priekšnamā valda pavisam cita krāsu gamma. Brūnos un smilškrāsas toņus nomainījušas svaigas zaļā nianses, un gaismu ienes gaišas mēbeles. Arī balkons ir kļuvis gaišāks, tur dēlīšu apdare beicēta, reizē padarot virsmu gaišāku un atstājot redzamu dabisko koka struktūru. Gaišākajā stūrī pie balkona iekārtots neliels atpūtas stūrītis, kur vietu atradusi arī lasāmlampa, tāpēc te droši un ērti var baudīt atelpas mirkļus. Turpat pie pretējās sienas ir kompakts, taču ļoti ietilpīgs apavu skapītis, bet virs tā pielikti plaukti, kur salikt vēl vairāk mantu. Personiskam akcentam uz bilžu turētājiem var salikt ierāmētus attēlus, pēc sirds patikas tos nomainot.
Mājīgi iekšā un mājīgi ārā
Lai cik neliels būtu balkons, uz tā noteikti var atrast vietu, kur omulīgi padzert brokastu kafiju vai izbaudīt siltos vasaras vakarus. Arī šeit dizainerei izdevies ietilpināt galdiņu un krēslu, turklāt, ja nepieciešams vairāk vietas, krēslu var salikt un galdiņu nolocīt. Īpašs akcents ir lampiņu virtene, kas vasaras tumsā mirguļo kā smalki jāņtārpiņi un rada īpaši mājīgu noskaņu.
Kafijas pauze svaigā gaisā
Dabisks koks iederas gandrīz jebkurā interjerā, un arī āra telpas nav izņēmums. Ērti, ja uz balkona ir kaut neliels galdiņš un iespēja apsēsties un atpūsties, un ērti, ja vajadzības gadījumā mēbeles var salikt, lai tās neaizņemtu vietu.
Labas kārtības noslēpums
Daudzos mājokļos balkons ir vieta, kur noglabāt mazāk vajadzīgas mantas, taču nevajadzētu to pārvērst nekārtīgā noliktavā. Ērts, labi pārskatāms plaukts būs īstais, lai viegli uzturētu kārtību un saliktu visu nepieciešamo, gan dārza piederumus, gan dekoratīvus priekšmetus, gan citas mantas.
Sapnis par dārzu
Sirds dziļumos daudzi ilgojas pēc sava mazā dārziņa, taču pilsētas dzīvoklī šo sapni nav viegli īstenot. Labs sākums ir neliela siltumnīciņa, ko novietot kaut uz palodzes. Tajā var izveidot savu miniatūro paradīzes stūrīti, nebaidoties, ka trauslākajiem augiem kaitēs caurvējš.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

JÄLL

veļas žāvētājs lietoš. telpās/ārā, baltā krāsā

8 €

IHÅLLIG

galda paliktnis, 37 cm, smilškrāsā/jūraszāles

6,79

HILDRUN

dienas aizkari, 1 pāris, 145x300 cm, baltā krāsā/punktains

9,99

Ir citi varianti

TONSÄTTA

vāze, 21 cm, zilā krāsā

12,99

KNAGGLIG

kaste, 23x31x15 cm, priežkoks

9,99

BORRBY

laterna svecei, 28 cm, lietošanai telpās vai ārā baltā krāsā

5,99

Ir citi varianti

ROTFJÄRIL

spilvena pārvalks, 50x50 cm, smilškrāsā/daudzkrāsains

5,99

FEJKA

mākslīgais telpaugs puķupodā, 9 cm, lietošanai telpās vai ārā/pakarināms

3,99

TOMAT

smidzinātājs, 35 cl, baltā krāsā

1,29

HEMNES

apavu skapītis ar 4 nodalījumiem, 107x22x101 cm, baltā krāsā

Iepriekšējā cena 119 €

109 €

Ir citi varianti

TÄRNABY

galda lampa, 25 cm, regulējama gaismas intensitāte antracīta krāsā

22,99

MOSSLANDA

bilžu turētājs, 115 cm, baltā krāsā

7,99

Ir citi varianti

KROKSHULT

kronšteins, 18x24 cm, antracīta krāsā

3 €

TULLSTA

atpūtas krēsls, Nordvalla gaiši zaļā krāsā

Iepriekšējā cena 169 €

159 €

Ir citi varianti

ASKHOLMEN

pie sienas stiprin. āra galds, 70x44 cm, salokāms/saliekams gaiši brūni beicēta

15 €
X

Paziņojumi par to, ka prece atkal ir pieejama

Uzzini pirmais, kad nolūkoto [itemName] atkal varēs iegādāties:

Gatavs! Atliek vien sagaidīt paziņojumu.

Kad [itemName] atkal varēs iegādāties, tu saņemsi e-pastu