“Dzīvokli dalu ar draugiem, bet mums nesaskan gaumes, tāpēc mums ir grūti vienoties par iekārtojumu. Kā telpu var iekārtot skaisti, vienlaikus neapslāpējot katra vēlmes un personību?”

Dzīvošanai kopā ar citiem ir daudz brīnišķīgu priekšrocību, taču tai ir arī daži izaicinājumi, un nereti viens no strīdus iemesliem ir telpas iekārtojums. IKEA interjera dizaineram Hansam Blumkvistam ir daži padomi, kā iekārtot koplietošanas telpas saskaņoti, kombinējot atšķirīgo un akcentējot kopīgo. 

Hej, Hans! Pastāsti, lūdzu, ko tu domā par šo mājokli? 

Šis miteklis ir pierādījums, ka var kombinēt dažādu stilu mēbeles un interjera priekšmetus un radīt vienotu kopskatu. Jaunu un vecu elementu kombinēšana cilvēkiem bieži liekas sarežģīta, taču es aicinu nebaidīties. Mājokļa iekārtošanā droši varat neievērot likums un radīt paši savus noteikumus.
“Vairāku stilu sajaukumā var rasties neatkārtojams rezultāts, kura autors ir neviens cits kā tu. Nebaidies no krāsām, draudzējies ar tām!”

Interjera dizainers
Hans Blumkvists

Kā ātri un vienkārši piešķirt jaunu elpu mājokim?

Ziedi vāzē rada neatkārtojamu mājīgumu. Vāzēs var likt grieztos dārza vai pļavas ziedus, zarus un pat kaltētus augus. Pirkt grieztos ziedus ir diezgan dārgi, taču no pavasara līdz pat vēlam rudenim daba dāvā tos par brīvu, ja vien esi acīgs un gatavs tos pārnest mājās.
 
“Ziedi vāzē rada neatkārtojamu mājīgumu, tāpēc nesiet mājās un dāviniet ziedus pēc iespējas biežāk.”

Interjera dizainers
Hans Blumkvists

Te ir tik daudz skaistu audumu! Pastāsti, lūdzu, kā veidot saskanīgas kombinācijas!

Tā kā dzīvoklī saimnieko trīs cilvēki, te nemaz nav iespējams valdīt tikai vienam stilam un krāsu gammai. Es vēlējos parādīt, kā atšķirības var izmantot savā labā. Rakstaini un vienkrāsaini aizkari, gultas veļa, spilveni un paklāji aizpilda telpu, veidojot slāņus, kā arī vēsta par personībām, kas šo vietu sauc par savām mājām.

Kāpēc izlēmi mākslas darbus novietot neierastās vietās?

Piekrītu, ka nav pierasts mākslas darbus redzēt izvietotus zem palodzēm vai virs durvju ailēm. Ar to gribu teikt: “Nebaidies darīt citādāk nekā ierasts! Izmanto katru stūrīti!” Kombinējot dažādu krāsu, reljefa un izmēra rāmjus, var izveidot neatkārtojamu sienas galeriju. Galvenais ir spēlēties!
 
“Dalot savas dzīves telpu ar citiem cilvēkiem, ir būtiski atrast jūsu interešu saskares punktu un izcelt to ar atbilstošiem interjera elementiem.”

Interjera dizainers
Hans Blumkvists

Kādi risinājumi izmantoti mantu glabāšanai šajā dzīvoklī?

Šis mājoklis ir atvērts gan ciemiņiem, gan iemītnieču savstarpējai saskarsmei. Atvērtie plaukti un citi mantu glabāšanas risinājumi lieliski paspilgtina šo dzīves filozofiju. Vēlējos izcelt gaismā skaistos traukus un garderobes elementus, nevis noslēpt tos tumsā aiz durvīm.

Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

KONSTFULL

vāze, 16 cm, zaļgani brūnā krāsā

12,99

Standarta cena 14,99

ENTUSIASM

mazais šķīvis, 18 cm, rakstains/zilā krāsā

14,99 / 4 gab.

HAUGA

vaļējs skapis ar 3 atvilktnēm, 70x199 cm, baltā krāsā

149 €

Ir citi varianti

KONSTFULL

vāze, 10 cm, stikls/rakstains

4,99

Ir citi varianti

VALLKRASSING

pleds, 150x200 cm, dzeltenā krāsā

14,99

EDSBRUK

rāmis, 21x30 cm, melni beicēts

6,99

Ir citi varianti

BEGÄRLIG

vāze, 18 cm, stikls

8,99

Ir citi varianti

SILVERHÖJDEN

rāmis, 21x30 cm, zelta krāsā

4,99

Ir citi varianti

SÖDÅKRA

iekaramā griestu lampa, bērzkoks

49,99
X