Šajā reizē raidījumā "Manas mājas ar IKEA" viesosimies Jūrmalā, kur interjera dizaineri Elīnu gaida īpašs izaicinājums – istabas iekārtojums pusaudzim. Robeža starp zēnam un jaunietim piemērotu interjeru ir trausla. Solis nepareizajā virzienā, un istaba var šķist pārāk bērnišķīga vai pārāk "nopietna". Vienlaikus tieši pusaudža istaba var pavērt plašāku lauku iztēlei, jo pieļaujamas košākas krāsas un neierastāki risinājumi.
Kad kārtība ir pirmajā vietā
Ērti iekārtota darba vieta ir nenovērtējama, kad jāsasniedz patiesi labs rezultāts. Esošais risinājums ar plašu koka galdu ir izcils dažādiem darbiem, taču, lai padarītu to vēl parocīgāku, nepieciešams vairāk padomāt par mantu organizēšanu.
Mansarda izaicinājums
Istaba ir salīdzinoši neliela un atrodas mājas bēniņos, tāpēc ir kārtīgi jāapdomā, kur tieši novietot standarta mēbeles. Istabā ir tikai viens logs, kas dod pietiekami daudz gaismas saulainās dienās, taču, kad ārā ir pelēka, drūma diena, šī noskaņa var neviļus iezagties arī patumšajā telpā. Arī violetās sienas un koka mēbeles nepadara telpu gaišāku.
Pietiekami vietas hobijiem
Šīs istabas saimniekam ir vairāki hobiji, bet svarīgākais no tiem ir mūzika. Viņš mācās mūzikas skolā un spēlē arī mājās. Istabā novietotajām elektriskajām klavierēm ir jāpaliek arī pēc pārvērtībām.
Interjera dizainere Elīna
IKEA interjera dizainere Elīna saka, ka radīt interjeru pusaudzim noteikti nav vienkārši, jo daudz jādomā par to, lai radītu īsto kopiespaidu. Iekārtojums nedrīkst izskatīties vecmodīgs, taču nav jēgas arī pārspīlēt ar modernām detaļām, riskējot, ka pēc pāris gadiem tās būs apnikušas un būs jāmaina. Telpas iekārtojumam ir jābūt elastīgam, un viens no atslēgas vārdiem ir daudzfunkcionalitāte, jo pusaudzim viņa istaba ir kā pasaule, kurā parādīt savu personību un strukturēt dažādus dzīves aspektus, no mācībām līdz atpūtai un vaļaspriekiem.
Pareizais dalījums
Šoreiz raidījumā būs redzami patiesi drosmīgi risinājumi. Košus toņus, asimetrisku sienu krāsojumu un grafiskus rakstus, kas piesaista skatienu. Istaba ir sadalīta četrās dažādās zonās dažādām aktivitātēm. Zonas ir izvietotas stūros un satiekas telpas vidū, kur atstāts vairāk brīvas vietas.
Ērtāka gulta labākam miegam
Miegs cilvēkam ir svarīgs jebkurā vecumā, bet jo īpaši tad, kad organisms un smadzenes vēl tikai attīstās. Tāpēc nevajadzētu novērtēt par zemu labu guļvietu. Šeit ar ietilpīgu skapi, kas reizē kalpo kā kājgalis, nodalīta vieta gulēšanai. Zem gultas ir plaukti mantām, kuras ir ērti turēt pie rokas. Nepieciešamākās mantas var likt uz nelielā naktsgaldiņa.
Jaunības drosme
Atpūtas stūris tā vien aicina atlaisties ērtajā krēslā un izbaudīt brīdi, lasot iemīļotu grāmatu vai vienkārši neko nedarot. Lasīšanai vai citām aktivitātēm, kam vajadzētu vairāk gaismas, te novietota stāvlampa. Paklājs ar grafisku rakstu harmonizē ar izteiksmīgajām sienām un sabalansē krāsaino ar monohromo.
Vairāk vietas tur, kur vajadzīgs
Jaunā darba zona veidota tā, lai to pārvērstu par jaunietim ērtu vietu mācībām un citiem pienākumiem. Plašs galds, atvilktņu skapis un plaukti nodrošina pietiekami daudz vietas, lai visu varētu labi sakārtot. Šajā telpas daļā izmantoti gaišie toņi, padarot to vizuāli plašāku.
Nenovērtē par zemu dekoratīvo apgaismojumu
Iekārtojot mājokli, nereti piemirstas pievērst pietiekami lielu uzmanību apgaismojumam. Vispirms, protams, jādomā par funkciju – nepieciešams labs vispārējais apgaismojums un papildu lampas lasīšanai un darbam. Nebūtu pareizi atstāt novārtā noskaņas apgaismojumu, jo tieši tas padara interjeru īpašu un piešķir tam apgaismojumu. Šajā istabā pāris dekoratīvās lampas rada īsto atmosfēru kvalitatīvai atpūtai.
Personīgi sīkumi
Pirms pārvērtībām istabas saimniekam bija tikai divas vēlmes – lai tiktu saglabātas elektriskās klavieres un lielais būris, kurā mitinās viņa abas degu peles. Šīs vēlēšanas ir izpildītas, taču būri, pateicoties kopumā gaišākajam kopiespaidam, bija iespējams novietot tālāk no loga, un nu var spēlēt mūziku dienas gaismā.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
SKURUP

stāvlampa/lasāmlampa

170 cm melnā krāsā

35,99

DRÖNA

kaste

33x38x33 cm tumši pelēkā krāsā

3,49

Ir citi varianti

PLATSA

gultas rāmis ar mantu glabātavu

140x43 cm baltā krāsā

239 €

ULLKAKTUS

spilvens

58x30 cm tirkīzzilā krāsā

2,99

Ir citi varianti

NISSAFORS

ratiņi

30x83 cm melnā krāsā

29,99

LINDKNUD

paklājs ar garām plūksnām

60x90 cm smilškrāsā

14,99

DRÖNA

kaste

33x38x33 cm baltā krāsā

3,49

Ir citi varianti

FNISS

atkritumu tvertne

28x Ø28 cm baltā krāsā

0,99

Ir citi varianti

KUGGIS

kaste

30x30 cm baltā krāsā

9,99

GUALÖV

galdiņš ar mantu glabātavu

47x Ø60 cm melnā krāsā

49,99

BYLLAN

klēpjdatora paliktnis

51x38x8 cm melna/balta

12,99

Ir citi varianti

PLUGGIS

atkritumu tvertne

31x22 cm baltā krāsā

9,99

Ir citi varianti

ALEX

atvilktņu skapis

36x58x70 cm baltā krāsā

59 €

SKÅDIS

soma

24.5x9x22 cm pelēkā krāsā-baltā krāsā

5 €

KALLAX

plaukts

112x39x147 cm baltā krāsā

69 €

Ir citi varianti

SKÅDIS

perforēts dēlis

36x56 cm baltā krāsā

9,99

Ir citi varianti

NOLMYRA

atpūtas krēsls

64x75x75 cm melnā krāsā-melnā krāsā

29,99

Ir citi varianti

DRÖNA

kaste

33x38x33 cm violetā krāsā

3,49

2,49

Ir citi varianti

SVALLERUP

gludi austs paklājs, iekš/āra

200x200 cm baltā krāsā-melnā krāsā

69 €

LÅNGFJÄLL

biroja krēsls

68x68 cm zilā krāsā-baltā krāsā

Iepriekšējā cena 119 €

109 €

Ir citi varianti

GLADOM

paplātes galdiņš

52.5x Ø44.5 cm baltā krāsā

17,99