Drosmīgi risinājumi pusaudža istabai

Šajā reizē raidījumā "Manas mājas ar IKEA" viesosimies Jūrmalā, kur interjera dizaineri Elīnu gaida īpašs izaicinājums – istabas iekārtojums pusaudzim. Robeža starp zēnam un jaunietim piemērotu interjeru ir trausla. Solis nepareizajā virzienā, un istaba var šķist pārāk bērnišķīga vai pārāk "nopietna". Vienlaikus tieši pusaudža istaba var pavērt plašāku lauku iztēlei, jo pieļaujamas košākas krāsas un neierastāki risinājumi.
Kad kārtība ir pirmajā vietā
Ērti iekārtota darba vieta ir nenovērtējama, kad jāsasniedz patiesi labs rezultāts. Esošais risinājums ar plašu koka galdu ir izcils dažādiem darbiem, taču, lai padarītu to vēl parocīgāku, nepieciešams vairāk padomāt par mantu organizēšanu.
Mansarda izaicinājums
Istaba ir salīdzinoši neliela un atrodas mājas bēniņos, tāpēc ir kārtīgi jāapdomā, kur tieši novietot standarta mēbeles. Istabā ir tikai viens logs, kas dod pietiekami daudz gaismas saulainās dienās, taču, kad ārā ir pelēka, drūma diena, šī noskaņa var neviļus iezagties arī patumšajā telpā. Arī violetās sienas un koka mēbeles nepadara telpu gaišāku.
Pietiekami vietas hobijiem
Šīs istabas saimniekam ir vairāki hobiji, bet svarīgākais no tiem ir mūzika. Viņš mācās mūzikas skolā un spēlē arī mājās. Istabā novietotajām elektriskajām klavierēm ir jāpaliek arī pēc pārvērtībām.
Interjera dizainere Elīna
IKEA interjera dizainere Elīna saka, ka radīt interjeru pusaudzim noteikti nav vienkārši, jo daudz jādomā par to, lai radītu īsto kopiespaidu. Iekārtojums nedrīkst izskatīties vecmodīgs, taču nav jēgas arī pārspīlēt ar modernām detaļām, riskējot, ka pēc pāris gadiem tās būs apnikušas un būs jāmaina. Telpas iekārtojumam ir jābūt elastīgam, un viens no atslēgas vārdiem ir daudzfunkcionalitāte, jo pusaudzim viņa istaba ir kā pasaule, kurā parādīt savu personību un strukturēt dažādus dzīves aspektus, no mācībām līdz atpūtai un vaļaspriekiem.
Pareizais dalījums
Šoreiz raidījumā būs redzami patiesi drosmīgi risinājumi. Košus toņus, asimetrisku sienu krāsojumu un grafiskus rakstus, kas piesaista skatienu. Istaba ir sadalīta četrās dažādās zonās dažādām aktivitātēm. Zonas ir izvietotas stūros un satiekas telpas vidū, kur atstāts vairāk brīvas vietas.
Ērtāka gulta labākam miegam
Miegs cilvēkam ir svarīgs jebkurā vecumā, bet jo īpaši tad, kad organisms un smadzenes vēl tikai attīstās. Tāpēc nevajadzētu novērtēt par zemu labu guļvietu. Šeit ar ietilpīgu skapi, kas reizē kalpo kā kājgalis, nodalīta vieta gulēšanai. Zem gultas ir plaukti mantām, kuras ir ērti turēt pie rokas. Nepieciešamākās mantas var likt uz nelielā naktsgaldiņa.
Jaunības drosme
Atpūtas stūris tā vien aicina atlaisties ērtajā krēslā un izbaudīt brīdi, lasot iemīļotu grāmatu vai vienkārši neko nedarot. Lasīšanai vai citām aktivitātēm, kam vajadzētu vairāk gaismas, te novietota stāvlampa. Paklājs ar grafisku rakstu harmonizē ar izteiksmīgajām sienām un sabalansē krāsaino ar monohromo.
Vairāk vietas tur, kur vajadzīgs
Jaunā darba zona veidota tā, lai to pārvērstu par jaunietim ērtu vietu mācībām un citiem pienākumiem. Plašs galds, atvilktņu skapis un plaukti nodrošina pietiekami daudz vietas, lai visu varētu labi sakārtot. Šajā telpas daļā izmantoti gaišie toņi, padarot to vizuāli plašāku.
Nenovērtē par zemu dekoratīvo apgaismojumu
Iekārtojot mājokli, nereti piemirstas pievērst pietiekami lielu uzmanību apgaismojumam. Vispirms, protams, jādomā par funkciju – nepieciešams labs vispārējais apgaismojums un papildu lampas lasīšanai un darbam. Nebūtu pareizi atstāt novārtā noskaņas apgaismojumu, jo tieši tas padara interjeru īpašu un piešķir tam apgaismojumu. Šajā istabā pāris dekoratīvās lampas rada īsto atmosfēru kvalitatīvai atpūtai.
Personīgi sīkumi
Pirms pārvērtībām istabas saimniekam bija tikai divas vēlmes – lai tiktu saglabātas elektriskās klavieres un lielais būris, kurā mitinās viņa abas degu peles. Šīs vēlēšanas ir izpildītas, taču būri, pateicoties kopumā gaišākajam kopiespaidam, bija iespējams novietot tālāk no loga, un nu var spēlēt mūziku dienas gaismā.


 


Kārtot pēc
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
NOLMYRA

atpūtas krēsls

melnā krāsā-melnā krāsā

29,99

Ir citi varianti

SKURUP

stāvlampa/lasāmlampa

melnā krāsā

35,99

HILLEBORG

gaismu necaurlaid. aizkari, 1 pāris

ceriņu krāsā

34,99

Ir citi varianti

DRÖNA

kaste

tumši pelēkā krāsā

3,49

Ir citi varianti

PLATSA

gultas rāmis ar mantu glabātavu

baltā krāsā

239 €

ULLKAKTUS

spilvens

tirkīzzilā krāsā

2,99

Ir citi varianti

NISSAFORS

ratiņi

melnā krāsā

29,99

DRÖNA

kaste

violetā krāsā

3,49

Ir citi varianti

STRÅLA

galda rotājums

baltā krāsā

7,99

SVALLERUP

gludi austs paklājs, iekš/āra

baltā krāsā-melnā krāsā

69 €

LINDKNUD

paklājs ar garām plūksnām

smilškrāsā

14,99

LÅNGFJÄLL

biroja krēsls

Iepriekšējā cena 119 €

109 €

Ir citi varianti

FORSÅ

galda lampa

zilā krāsā

16,99

Ir citi varianti

DRÖNA

kaste

baltā krāsā

3,49

Ir citi varianti

FNISS

atkritumu tvertne

baltā krāsā

0,99

Ir citi varianti

KUGGIS

kaste

baltā krāsā

9,99

GLADOM

paplātes galdiņš

baltā krāsā

17,99

Ir citi varianti

GUALÖV

galdiņš ar mantu glabātavu

melnā krāsā

39,99

Standarta cena 49,99

BYLLAN

klēpjdatora paliktnis

melna/balta

12,99

Ir citi varianti

PLUGGIS

atkritumu tvertne

baltā krāsā

9,99

Ir citi varianti

IDEBO

vadu organizators

pelēkā krāsā

6,49

Ir citi varianti

ALEX

atvilktņu skapis

baltā krāsā

59 €

SKÅDIS

soma

pelēkā krāsā-baltā krāsā

5 €

KALLAX

plaukts

baltā krāsā

69 €

Ir citi varianti

SKÅDIS

perforēts dēlis

baltā krāsā

9,99

Ir citi varianti