Kādā nelielā divistabu dzīvoklītī Rīgā mitinās pāris, kam laimīgā laulībā pagājuši jau 33 gadi. Dēli jau izauguši un pametuši vecāku paspārni, un dzīvokļa saimniekiem ir trīs mazbērni. Mazie devuši jaunu jēgu abu dzīvei, un viņi apņēmušies palīdzēt tos izaudzināt, tāpēc pievērš arvien vairāk uzmanības gan veselīgam uzturam, gan sportiskām aktivitātēm. Abiem šķiet, ka pienācis laiks mainīt ne tikai dzīvesveidu, bet arī dzīves vidi. IKEA interjera dizaineres uzdevums nebūs viegls, jo istabai pēc pārvērtībām jābūt daudzfunkcionālai. Vieta jāatrod gan atpūtas zonai, gan vingrošanas paklājiņa izklāšanai, gan viesos atnākušiem mazbērniem. Noteikti jāieplāno arī iespēja pārnakšņot.
Kas ir svarīgākais? Jāsāk ar plānojumu
Telpa tikusi remontēta apmēram pirms 14 gadiem, un toreiz īpašnieki gandrīz visu darījuši pašu spēkiem. Vērtīgākais elements telpā ir dabiska koka grīda ‒ to ģimene noteikti vēlētos paturēt. Liels izaicinājums ir plānojums, jo telpa gan ir liela, taču šaura un gara, turklāt tā ir caurstaigājama. Iespaidu vēl paspilgtina mēbeles, kas izkārtotas pie divām garākajām sienām.
Sakārtot mantas, nepārblīvējot telpu
Šajā dzīvoklī bieži ciemojas mazbērni, tāpēc te ir daudz rotaļlietu un citu mantu kopīgai laika pavadīšanai. Vienā istabas pusē ir ietilpīga plauktu kombinācija, tomēr visam tur vietas nepietiek. Mājas saimnieki vēlētos pēc iespējas vairāk slēgtu skapju, lai nebūtu jātērē laiks putekļu slaucīšanai.
Risinājums ir vienmēr
Pēc pārvērtībām istaba šķiet daudz plašāka. Sienas nokrāsotas baltas, tāpēc vizuāli liekas atkāpjamies. Baltas mēbeles šķietami saplūst ar sienas plakni, tāpēc telpā nerodas pārblīvētības iespaids. Izvēlētas mēbeles bez cokola, uz kājiņām, tāpēc tās rada viegluma iespaidu. Telpas zonējumu skaidri iezīmē paklājs ‒ tas uzreiz norāda, kur paredzēta vieta atpūtai.
Īstais apgaismojums ikdienai un īpašiem gadījumiem
Pārvērtībās istaba ieguvusi dažādu veidu apgaismojumu. Griestu gaismeklis nodrošina labu vispārējo apgaismojumu, bet divas stāvlampas un apaļa, varavīkšņotam ziepju burbulim līdzīga galda lampa sniedz darba un noskaņas apgaismojumu. Vienā no skapīšiem ir arī iebūvētais apgaismojums, kas rada pievilcīgu fonu  piemiņas lietām. Īpaša lampa paredzēta arī virs dīvāna pakarinātajai gleznai.
Istaba katrai dienai
Jauno interjeru var vieglāk par vieglu pielāgot jebkurai dzīves vajadzībai. Te ir izvelkams dīvāns, kuru var ātri pārvērst par ērtu guļvietu diviem, viegls galdiņš, ko var pabīdīt nostāk, lai izklātu vingrošanas paklājiņu. Zem ietilpīga skapja atrasta vieta galdiņam un krēsliem bērnu rotaļām. Kad mazbērni neviesojas, visu var noglabāt līdz nākamajai reizei tā, ka tas ikdienā netraucē.
Skapji un plaukti visām vajadzībām
Vienā telpas galā atrasta vieta mantu glabāšanas risinājumam, kur var salikt visu ‒ gan vingrošanas paklājiņu, gan dažādus sīkumus, kas ir nepieciešami, bet var likt telpai izskatīties nekārtīgai. Atvilktnēs viss ir pa rokai un kārtībā. Iebūvēto apgaismojumu stiklotajā skapītī var izmantot kā noskaņas apgaismojumu, un tas rada mājīgu atmosfēru.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
HOVSTA

rāmis

4,99

KAMOMILL

puķupods

zaļā krāsā

11,99

Ir citi varianti

BJÖRKSTA

attēls

19 €

Ir citi varianti

LACK

kafijas galdiņš

baltā krāsā

19,99

Ir citi varianti

GULLKLOCKA

spilvena pārvalks

dzeltenā krāsā

4,99

Ir citi varianti

PERSILLADE

puķupods

tumši pelēkā krāsā

2,99

Ir citi varianti

GOSIG GOLDEN

mīkstā rotaļlieta

Iepriekšējā cena 17,99

14,99

ÅRSTID

LED bilžu apgaismojums

26,99

VINDUM

paklājs ar garām plūksnām

zili zaļa

129 €

Ir citi varianti

FENOMEN

svece

smilškrāsā

Iepriekšējā cena 2,49

1,99

Ir citi varianti

ANTIFONI

stāvlampa/lasāmlampa

39,99

FADO

galda lampa

pelēkā krāsā

14,99

Ir citi varianti

SANELA

spilvena pārvalks

tumši zaļā krāsā

Iepriekšējā cena 5,99

4,99

Ir citi varianti

OMLOPP

LED akcentējošā lampa

baltā krāsā

11,99

LÄTTNAD

svece

smilškrāsā

0,99

ENEBY

Bluetooth skaļrunis

baltā krāsā

69 €

Ir citi varianti

LACK

sienas plaukts

baltā krāsā

12,99

Ir citi varianti

DRÖNA

kaste

tumši pelēkā krāsā

3,49

Ir citi varianti

EKERÖ

atpūtas krēsls

tumši zilā krāsā

145 €

Ir citi varianti

SUCCULENT

augs ar puķupodu

pelēkā krāsā

9,99

PEPEROMIA POLYBOTRYA

augs puķupodā

6,99