Atklāj maģisko viesošanās sezonu un ļauj svinīgajam vakariņu galdam uzmirdzēt. Dod priekšroku minimālismam vai nostalģisku krāsu un aksesuāru ansamblim? Mums ir idejas visām gaumēm.

Svētku pasaka sarkanos toņos

Šogad ļaujies nostalģijai. No lauku māju jumtu izraibinātām sniegoti teiksmainām Skandināvijas ainavām iedvesmojoties radītais galda klājums ir ideāls tradicionālu svētku cienītājiem. Uzbur svētku noskaņu ar galda tekstilu un auduma salvetēm sarkanos un zaļos toņos. Lai uz galdauta valda dažādu šķīvju un glāžu simfonija: liec lietā gan ģimenes relikvijas, gan kolekcijai pavisam nesen pievienotus traukus. Ja tevi iepriecina apburoši nostalģiska atmosfēra, neaizmirsti dekorēt galdu ar rotājumiem eglīšu formā, rokām darinātām greznumlietām vai antīkām figūriņām.
 
Tradicionāli klāta galda daiļums slēpjas glīti sarindotos traukos, senatnīga izskata galda piederumos un izteiksmīgā tekstilā.

Apburošs dabas pieskāriens

Radi sirsnīgu un mājīgu gaisotni ģimenei un viesiem, dabiskus materiālus, piemēram, koku, korķi un bambusu, kombinējot ar piezemēti nomierinošiem pasteļtoņiem. Sāc ar tekstilu –  viena liela galdauta vietā izvēlies vairākus šaurākus galda celiņus, lai izteiksmīgi skaistā galda virsma parādās visā savā daiļumā. Piešķir galda klājumam rotaļīgumu, izmantojot dekorācijas zirdziņu formā vai ar mūžzaļo augu rakstu rotātas, rokām darinātas salvetes. Vai atdzīvini rāmo noskaņu, galdā ceļot šķīvjus košās krāsās.
Kā unikālus galda rotājumus izmanto meža pastaigās salasītus čiekurus, žagarus un egļu zariņus. Katram viesim paredzētajai vietai piešķir īpašu raksturu, rotājot ar pušķīšos sasietiem zariem, kam pārsieta glīta lente un līdzās novietota galda karte – rūpīgi pārdomāts un sirdssilts pieskāriens.

Moderna elegance zaļos toņos

Ja viesistaba ir bagātīgi rotāta, galds gluži pretēji var būt visai pieticīgs. Šāds iekārtojums pamazām pārņem skandināvu moderno stilu, vienlaikus galveno lomu piešķirot zaļajam un tā nokrāsām. Lai līdzīgas dvesmas ieviestu savā galda klājumā, izmanto tādas dabas veltes kā egļu zari vai ziedošas hiacintes. Ja dod priekšroku dekorācijām, kas uz galda neatstāj skuju strēles un ko var izmantot gadu no gada, ņem talkā mākslīgo ziedu virtenes. Izmanto galdautu neitrālā tonī, trauku paliktni katram viesim un celiņu, kura fonā sveces, augi un aksesuāri uzmirdzēs kā svētku zvaigznes.
 

Tumši zilos toņos tītas senatnes tradīcijas

Šis dzīvīgi tradicionālais galda klājums radies, iedvesmojoties senās baltu paražās, piemēram, salmu vilkšanā no galdauta apakšas vai puzuru karināšanā virs svētku galda. Lai šādu noskaņu uzburtu savā mājoklī, uz balta galdauta līdzās krāsaina stikla karafēm un glāzēm liec tumšzilus dažādu formu un izmēru traukus, kā arī saritinātas un ar pašdarinātiem salmu rotājumiem dekorētas zilas auduma salvetes.
 

Sniegbalti un kristāldzidri svētki

Sapņo par sniegoti baltiem Ziemassvētkiem? Tad izvēlies šo moderni askētisko svinību galda klājumu. Lai uzburtu šādu ziemīgi pasakainu atmosfēru, baltu galda tekstilu kombinē ar kristāldzidra stikla, porcelāna un nerūsējošā tērauda traukiem un galda piederumiem. Sirdssiltu noskaņu piešķir, katram viesim atstājot pa sudraba toņos saiņotai dāvaniņai. Patiesai svētku burvībai galda vidū novieto sveču gaismas apspīdētu dekoratīvo eglīšu mežu.
Lai svētku rotājumi ne tikai priecētu acis, bet arī būtu droši, gādājiet, lai sveces būtu izvietotas aptuveni 7 cm attālumā viena no otras. Ja mājās ir mājdzīvnieki vai mazi bērni, vispiemērotākā izvēle būtu LED sveces ar baterijām.
 

Karaliski svinīgais

Sēdies pie Ziemassvētku vakariņu galda, kas rotāts karaliski zaļos, zilos un zeltainos toņos. Izteiksmīgajā galda klājumā šur tur pavīd sīki, bet ļoti būtiski akcenti, kas kopumā veido skaistu, greznu ansambli. Iztēlojies glazētus traukus jūras zilajos toņos, zeltainus galda piederumus ovālos šķīvīšos, kausveida glāzes dzirkstošajam vīnam, mirdzošus rotājumus zem majestātiska stikla kupola un zaļas virtenes, kas graciozi vijas pa galdu.
Karalisku atmosfēru telpā radīs galdauts ar lieliem rakstiem. Neatrodi sev tīkamāko? Darini pats – tas ir pavisam vienkārši! Ņem talkā, piemēram, FILODENDRON audumu, sagriez to un ar malai piegludināmu apdares lenti radi pats savu galdautu, nemaz neķeroties pie šujmašīnas.
 

Elegance ar kripatiņu noslēpumainības

Klasiski melnā vai baltā interjerā iederēsies askētiski klāts svētku vakariņu galds. Lai radītu gaumīgi noslēpumainu noskaņu, rotaļājies ar tumšām krāsām un blāvu apgaismojumu, kā arī izmanto dekorācijas, kas saskan ar eglītes svētku rotu. Svinīgu atmosfēru uzbur ar zeltītiem aksesuāriem, kas uz mazliet atturīgā fona uzmirdzēs patiesā skaistumā. Spodri galda piederumi un salvešu turētāji lieliski saskanēs ar zelta rotājumiem un lampiņu virtenēm eglītes zaros.
 

Lietderīgi padomi galda klājumam

  • Lai radītu harmonisku galda klājumu, izvēlies askētiskus aksesuārus trīs līdz četros toņos. Saskaņo vakariņu galda, Ziemassvētku eglītes un mājokļa rotājumus.
  • Ja tev padomā izteiksmīgi galda rotājumi un spilgti šķīvji, izvēlies vienkrāsainu galdautu. Savukārt, ja galdā klāsi košu galdautu, ļauj tam uzmirdzēt un izvēlies askētiskākas dekorācijas un traukus.
  • Ja svētku cienastam paredzētais galds ir neliels, apsver iespēju ēdienu pasniegt, lai tas nestāvētu uz galda visu vakaru. Lai paliktu vairāk vietas svētku rotājumiem, uzkodas un dzērienus vari novietot uz ratiņiem vai virtuves salas.
  • Iepriecini viesus ar nelielām dāvaniņām uz šķīvjiem. Tās būs skaists akcents galdam un mīļš pārsteigums ciemiņiem.
 

Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

KALAS

bļodiņa, dažādās krāsās

1 € / 6 gab.

PLANERA

glāze, 30 cl, stikls

2,49

Ir citi varianti

LÄTTAD

galda paliktnis, 37 cm, jūraszāles/melnā krāsā

5,49

STORSINT

martini glāze, 24 cl, stikls

3,99

FÄRGKLAR

šķīvis, 26 cm, matēts gaiši tirkīzzilā krāsā

9,99 / 4 gab.

Standarta cena 11,99

Ir citi varianti

POKAL

vīna glāze, 20 cl, stikls

1,79

OMBONAD

galda paliktnis, 37x37 cm, džuta sapīts

4,99

DYRGRIP

sarkanvīna glāze, 58 cl, stikls

Iepriekšējā cena 4,99

3,99

SOARÉ

galda paliktnis, 37 cm, ūdens hiacinte

4,99

IKEA 365+

bļodiņa, 17 cm, slīpas malas baltā krāsā

3,49

Ir citi varianti

STRIMMIG

šķīvis, 27 cm, keramika pelēkā krāsā

16,99 / 4 gab.

Ir citi varianti

STRIMMIG

bļodiņa, 15 cm, keramika zilā krāsā

12,99 / 4 gab.

Ir citi varianti

ANLEDNING

glāze, 32 cl, gaiši brūnā krāsā

2,99

LIGUSTER

galdauts, 145x240 cm, rakstains baltā krāsā

29,99

CYLINDER

vāze, 3 gab., stikls

Iepriekšējā cena 12,99

9,99

GODTAGBAR

svečturis, 8 cm, keramika baltā krāsā

4,99

ANLEDNING

karafe, 1 l, gaiši brūnā krāsā

9,99

NISSÖGA

salvete, 35x35 cm, smilškrāsā/gaiši zilā krāsā

5,99 / 4 gab.

SÄLLSKAPLIG

vīna glāze, 27 cl, stikls/rakstains

12,99 / 4 gab.

IVRIG

glāze, 45 cl, stikls

2,49

FÄRGKLAR

bļoda, 30 cm, matēts zaļā krāsā

9,99
X

Paziņojumi par to, ka prece atkal ir pieejama

Uzzini pirmais, kad nolūkoto [itemName] atkal varēs iegādāties:

Gatavs! Atliek vien sagaidīt paziņojumu.

Kad [itemName] atkal varēs iegādāties, tu saņemsi e-pastu