Iepazīstinām ar jaunā TV projekta “Manas mājas ar IKEA” pirmajiem dalībniekiem. Četru cilvēku ģimenes mājoklī pārmaiņas vajadzīgas bērnistabā. Līdz šim tā bija tikai vecākās meitiņas Emīlijas istaba, bet pavisam drīz tā būs jādala ar jaunāko māsu Rebeku, tāpēc šī telpa jāpārkārto tā, lai tajā būtu mājīgi un ērti abām meitenēm. IKEA interjera dizainerei Ievai vienmēr ir daudz ideju, jo īpaši bērnistabas iekārtojumam.
Istaba, kur sadzīvot divatā
Lai gan istaba jau bija mājīga, tā nebija piemērota mazajai skolniecītei, jo tajā nebija rakstāmgalda. Tajā arī nebija vietas jaunākajai māsai. Abas meitenes nav vienā vecumā, un viņu vajadzības atšķiras, tāpēc šis uzdevums ir izaicinošs un vienlaikus arī aizraujošs.
Bērni izaug tik ātri. Mēbelēm jāspēj tik līdzi
Abas meitenes vēl bauda laimīgo bērnību, un jaunākā māsa vēl ir pavisam maziņa, taču bērni izaug tik ļoti ātri. Tas ir jāņem vērā, iekārtojot bērnistabu, un vēlams izvēlēties mēbeles, kuras var pielāgot tik straujām izmaiņām, lai vecākiem ik reizi nebūtu jāpērk jaunas, arvien lielākas mēbeles. Bērnistabai vēlams būt daudzfunkcionālai, tā jasadala zonās un atbilstoši jāizgaismo.
Gaišums un drošība
Vecākiem bija svarīgi, lai meiteņu istaba būtu gaiša un funkcionāla. Viņi ieminējās, ka labprāt ierobežotu spilgto saules gaismu, kas rītos iespīd pa logu, uzmodinot gulētāju mazliet par agru. Vairāk par modernu interjeru vecākiem rūp bērnu drošība, tāpēc bērnistabu vēlams iekārtot ar tieši bērniem ražotām mēbelēm, kas ir drošas un ko var pārbeidot, mainoties bērnu vajadzībām un interesēm.
Interior designer Ieva
Ievai patīk izaicināt un uzdrīkstēties. Viņa veido drosmīgus interjerus ar neierastām idejām un dažādiem krāsu salikumiem. Viņa labprāt plāno bērnistabu iekārtojumus, jo tad var brīvāk ļauties radošam lidojumam. Tomēr tas ir ļoti atbildīgs pienākums, jo, arī veidojot rotaļīgu interjeru, ir labi jāpārzina drošības standarti un bērnistabas mēbeļu klāsts. Ieva uzskata, ka interjeram jābūt saturiskam, jēgpilnam un funkcionālam.
Gaismas uzvaras gājiens
Telpa ir padarīta gaišāka un vizuāli plašāka, neskatoties uz to, ka tajā ir daudz vairāk mantu. Tagad istabā ir viss, kas vajadzīgs abām māsām. Ir izmantoti atjautīgi mantu noglabāšanas risinājumi, piemēram, STUVA skapīši virs gultas, skapis, kurā drēbes un citas mantas sakārtotas stiepļu grozos un citos mantu organizatoros, kā arī TROFAST plaukts ar kastēm, kur salikt rotaļlietas. Bērnu drošība vienmēr ir pirmajā vietā, tāpēc dizainere izvēlējās lampas ar drošības aizsegu, lai pasargātu bērnu mazos, ziņkārīgos pirkstiņus. Un vēl – izvēlētas tikai no pilnīgi drošiem materiāliem izgatavotas mēbeles ar noapaļotiem stūriem.
Katram darbiņam sava lampa
Telpā ir vairākas lampas – ne tikai griestu lampa, bet arī galdalampa un cits funkcionālais apgaismojums, kas izgaismo mazāku laukumu, lai būtu vieglāk nodoties dažādām aktivitātēm, piemēram, rotaļām pie LÄTT bērnu galdiņa vai grāmatas lasīšanai gultā. Akcentējošais apgaismojums ir ļoti parocīgs, un šāda gaisma mazāk traucēs otrai istabas iemītniecei. Šajā istabā ir ļoti padomāts par meiteņu ikdienu un spēlēšanos, tāpēc ir atrasta vieta gan FLISAT leļļu mājai, gan NYBAKAD virtuves iekārtai, gan bērnu galdam, pie kura zīmēt vai rīkot tējas ceremoniju.
Savs stūrītis grāmatu mīļotājai
STUVA skapju sistēma ir tik ietilpīga, ka tajā pietiks vietas abu meiteņu drēbēm, bet vecākiem noteikti patiks tas, ka šos atsevišķos skapju moduļus var pārvietot, pārkārtot vai tiem pielikt vēl citus. Vecākā meita tagad gulēs ērtajā BUSUNGE gultā, ko var izvilkt vajadzīgā garumā un kas ir šāda vecuma bērniem piemērotā augstumā. Mazuļu gultiņas GULLIVER sānu redeles ir noņemamas. Tiklīdz mazā māsa būs pietiekami paaugusies, lai pati spētu iekāpt savā gultā un no tās izkāpt, vecāki varēs redeles noņemt un drosi noglabāt. Abas gultas aug līdz ar bērnu, tāpēc tās ir ekonomiska izvēle bērnistabai, lai tik drīz nebūtu jāpērk jaunas gultas.


 
Motivācijas deva mācībām
MICKE rakstāmgalds ir pietiekami plašs, lai mazajai priklasniecei pie tā būtu ērti mācīties un lai pie tā blakus varētu piesēst arī mamma un tētis, kad skolā gadās kāds sarežģītāks uzdevums. Mācību piederumu glabāšanai ļoti parocīgs ir MICKE atvilktņu skapītis; turklāt tas ir uz ritentiņiem ērtai pārvietošanai. Grozāmais krēsls ORFJALL ir Emīlijas mīļākajā krāsā – rozā, papildu motivācijai skolas laikā. SKADIS perforēto dēļu kombinācija ir atjautīgs risinājums dažādu sīkumu un piezīmju piestiprināšanai redzamā vietā. Tie arī pasargā sienu pret caurumiem, kas varētu rasties, piezīmju lapiņas stiprinot pie sienas ar piespraudēm.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
FÖLJA/STUVA

skapis ar 4 durvīm

baltā krāsā

90 €

MÖJLIGHET

segas pārvalks un spilvendrāna

rozā

Iepriekšējā cena 17,99

14,99

Ir citi varianti

ÖRFJÄLL

bērnu rakstāmgalda krēsls

rozā-baltā krāsā

35,99

Ir citi varianti

STUVA/FÖLJA

skapis

baltā krāsā

71 €

Ir citi varianti

VESSLA

kaste ar ritenīšiem

gaiši rozā

5,29

Ir citi varianti

GULLIVER

bērnu gultiņa

baltā krāsā

79 €

TJENA

kaste ar vāku

baltā krāsā

2,49

Ir citi varianti

BLÅHAJ

mīkstā rotaļlieta

Iepriekšējā cena 14,99

11,99

MOSSLANDA

bilžu turētājs

baltā krāsā

Iepriekšējā cena 4,99

3,99

Ir citi varianti

LÄTT

bērnu galds ar 2 krēsliem

baltā krāsā

Iepriekšējā cena 23,99

19,99

HUSET

leļļu mēbeles, dzīvojamā istaba

12,49

DRÖMMARE

spogulis

4,99

FLISAT

leļļu māja/sienas plaukts

34,99

HIMMELSK

paklājs

pelēkā krāsā

29,99

KNORRIG

mīkstā rotaļlieta

rozā

6,99

TJENA

rakstāmgalda organizators

baltā krāsā

4,99

BUSUNGE

pagarināma gulta

baltā krāsā

145 €

Ir citi varianti

NYBAKAD

rotaļu virtuve ar bīdāmajām durvīm

baltā krāsā

29,99

KRUX

rakstāmgalda LED lampa

baltā krāsā

Iepriekšējā cena 34,99

29,99

TROFAST

sienas plaukts

baltā krāsā-baltā krāsā

32 €

Ir citi varianti

TROGEN

bērnu soliņš

dzeltenā krāsā

15,99

MICKE

atvilktņu skapītis ar ritenīšiem

baltā krāsā

45,99

Ir citi varianti

SLÄKT

saliekams matracis

69 €

SKÅDIS

perforēts dēlis

baltā krāsā

9,99

Ir citi varianti

VESSLA

vāks

baltā krāsā

1,50

MICKE

rakstāmgalds

baltā krāsā

69 €

Ir citi varianti

KLÄMMIG

bērnu gultas veļas kompl., 3 gab.

pelēkā krāsā

13,99