Šoreiz raidījums "Manas mājas ar IKEA" viesosies pie kuplās Ozoliņu ģimenes Jelgavā ‒ senajā Kurzemes hercogistes galvaspilsētā. Ozoliņu pāris drīz svinēs zelta kāzas, un meitas ir nolēmušas viņiem uzdāvināt dzīvojamās istabas pārvērtības. Viss jāpaveic tā, lai galvenie varoņi neko nezinātu līdz pat satikšanās brīdim ar Normundu un dizaineri. Vai pārsteigums būs izdevies? Vai piepildīsies vecāku sapnis par telpu, kur visa ģimene varētu pulcēties pie svētku galda? Vai mātei atradīsies vieta mīļotajām puzlēm un tēvam ‒ omulīgs stūrītis, kur skatīties TV? Lasi tālāk!
Krāsu harmonija
Istabas iekārtojums ir mājīgs, un to labi papildina rūpīgi izvēlētas gleznas pie sienām. Saimniekiem ir īpaši tuvs ceriņu motīvs, jo abi savulaik iepazinušies krāšņajā ceriņu ziedēšanas laikā. Šobrīd telpa ieturēta rožainos koraļļu un tumšbrūnos toņos, taču saimnieki vēlētos, lai tā būtu vēl gaišāka un lai pilnvērtīgāk varētu izmantot no plašā loga nākošo dienas gaismu.
Mājas ikvienam
Tāpat kā daudzās citās dzīvojamās istabās, arī šajā viens no galvenajiem elementiem ir liels, pamatīgs dīvāns. Par krāsas izvēli saimnieki saka ‒ ja mājās ir dzīvnieki, tumši toņi gluži vienkārši ir praktiskāki. Ozoliņu ģimenei pieder sunītis, kuram patīk iekārtoties arī uz dīvāna, tāpēc gaišās krāsas ir mazāk piemērotas.
Laiks jaunam sākumam
Katrā istabā var atrast kaut ko, bez kā varētu arī iztikt, lietas, kuras savu jau ir nokalpojušas un kuras var atdot tālāk kādam citam ģimenē vai ziedot. Šajā telpā tādas ir klavieres, ar kurām saistās daudz mīļu atmiņu par bērnu pirmajiem soļiem maģiskajā mūzikas pasaulē, taču tagad tās vairs netiek izmantotas. Turpat blakus stāv galds, kas mātei bijis vajadzīgs, kad viņa vēl strādāja universitātē un vadīja maģistra darbus, bet nu arī tas vairs nav aktuāls.
Interjera dizainere Līva
Līvai darbs interjera dizaina jomā šķiet gluži dabiska karjeras izvēle, jo māksla un dizains viņu interesējis jau ļoti sen. Viņa pati saka, ka izbauda katru radošā procesa posmu ‒ no pirmajiem uzmetumiem līdz gatavajam projektam. Dizainerei patīk pārvarēt dažādus mājokļa iekārtošanas izaicinājumus un padarīt cilvēku ikdienu ērtāku un skaistāku, Veidojot telpas interjeru, viņa vispirms apskata visu mājokli, lai iekārtojums būtu harmonisks. Vispirms jādomā par kopainu, tad var pievērsties detaļām.
Telpas pārvērtības
Pēc interjera pārvērtībām istaba ir kā jauna pasaule. Tradicionālā stila krāsu gammu un mēbeles nomainījis moderns, gaišs iekārtojums, kas atsauc atmiņā labākos skandināvu dizaina paraugus. Grīdas silto koka toni izceļ jauno interjera elementu vēsākā palete. Kopumā stils ir minimālistisks, taču reizē arī ļoti individuāls, un telpā valda mierīga noskaņa, lai varētu atslābināties un atgūt spēkus.
Panākumu atslēga: pārveidojamas mēbeles
Tā kā telpu izmanto dažādām vajadzībām, bija svarīgi atrast risinājumus, kas padarītu to daudzfunkcionālu. Gan GRALVIKEN guļamdīvānu, gan SVALSTA galdiņus var izmantot dažādi, pēc nepieciešamības. Dīvānu var viegli pārveidot no ērta sēdekļa par guļvietu diviem, bet galdiņus var salikt kopā, ja nepieciešams vairāk brīvas vietas. Kad Ozoliņu mājās sapulcējas visa ģimene, te jāatrod vieta dažādām aktivitātēm, tāpēc šeit ir daudz risinājumu, lai ietaupītu vietu.
Mājīgiem brīžiem ģimenes lokā
Ēdamzonai dizainere izmantojusi klasisku risinājumu ‒ viena toņa ēdamgalda un krēslu komplektu. LANEBERG galds ir pagarināms, tāpēc to var ērti lietot gan ikdienā, gan tad, kad sanāk daudz viesu, bet LEIFARNE krēsli ir ērti un izturīgi, taču rada gaisīgu iespaidu gaišā toņa un smalko metāla kāju dēļ. Nav nekā gardāka par vecmāmiņas gatavotajām karbonādēm un vecātēva šmorēto cepeti, visiem sanākot pie viena galda. Galda galā pie sienas piestiprināti MOSSLANDA bilžu turētāji, kur novietot skaistākās piemiņas lietiņas un interjera priekšmetus.
Risinājums mantu glabāšanai
Daudzfunkcionālām telpām nepieciešami atjautīgi risinājumi. Ir svarīgi izdomāt, kā glabāt mantas, lai istaba nešķistu pārāk pieblīvēta un neizskatītos nekārtīga. PLATSA kolekcijā ir viss nepieciešamais funkcionālam interjeram, sākot ar skapīšiem un beidzot ar TV galdiņiem.


 
TV stūrītis mājīgiem vakariem
POÄNG atpūtas krēsls labi izskatās dažāda stila interjeros, un tā konstrukcija rada vieglu, gaisīgu, tomēr pamatīgu iespaidu. Papildinot to ar kāju soliņu, TV vakari kļūs tik ērti, ka vairs pat negribēsies celties. Vēl omulīgākai noskaņai izvēlies spilvenus un pledus savos mīļākajos toņos.


 


Kārtot pēc
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
BILD

plakāts

4,99

0,29 / 3 gab.

Ir citi varianti

INGRUN

pleds

pelēkā krāsā

9,99

Ir citi varianti

TIBAST

aizkari, 1 pāris

zilā krāsā

44,99

Ir citi varianti

LANEBERG

izvelkams galds

baltā krāsā

119 €

Ir citi varianti

POÄNG

kāju soliņš

pelēkā krāsā

49 €

Ir citi varianti

POÄNG

atpūtas krēsls

pelēkā krāsā

89 €

Ir citi varianti

BORRBY

laterna svecei

baltā krāsā

12,99

ALSEDA

pufs

31,99

RIBBA

rāmis

baltā krāsā

Iepriekšējā cena 7,99

5,99

Ir citi varianti

BORRBY

laterna svecei

baltā krāsā

Iepriekšējā cena 6,99

4,99

Ir citi varianti

SVARTHÖ

spilvena pārvalks

zaļa/zila

13,99

TERESIA

dienas aizkari, 1 pāris

baltā krāsā

8,99 / 2 gab.

NJUTNING

vāze un 6 aromātiskie kociņi

pelēkā krāsā

Iepriekšējā cena 7,99

4,99

Ir citi varianti

VILTO

pakāpšanās soliņš

15,99

LEIFARNE

krēsls

baltā krāsā-baltā krāsā

39 €

Ir citi varianti

GRÄLVIKEN

trīsvietīgs guļamdīvāns

pelēkā krāsā

299 €

TERTIAL

galda lampa

baltā krāsā

9,99

BLOMSTER

svečturis, 3 gab.

baltā krāsā

10,99

SVALSTA

galdiņu komplekts, 2 gab.

69 €

FENOMEN

svece, 5 gab.

smilškrāsā

Iepriekšējā cena 5,99

4,99

Ir citi varianti

MOSSLANDA

bilžu turētājs

baltā krāsā

Iepriekšējā cena 8,99

7,99

Ir citi varianti

SANELA

spilvena pārvalks

gaišā smilškrāsā

Iepriekšējā cena 5,99

4,99

TERJE

saliekamais krēsls

baltā krāsā

13,99

Ir citi varianti

SAMTID

stāvlampa/lasāmlampa

baltā krāsā

39,99

ROSKILDE

gludi austs paklājs

zaļi zila

95 €

75 €

INGABRITTA

pleds

gaiši zilā krāsā

Iepriekšējā cena 29,99

24,99

Ir citi varianti