Šoreiz raidījums "Manas mājas ar IKEA" viesojas pie jaunas ģimenes. Aneta un Emīls, kuru ģimenē ir vēl mazais Miķelis un sunīte Greisa, pieteikuši pārvērtībām sava mitekļa virtuvi. Tiesa, nav iztikuši arī bez nesaprašanās – Aneta sākumā šaubījusies, vai pieteikties dalībai, tomēr tad palīdzējusi vīram uzrakstīt pieteikumu. Pieteiktā telpa ir ļoti neliela, vien 4,5 kvadrātmetri, tāpēc galvenais jautājums, uz kuru būs jāmeklē atbilde IKEA interjera dizainerei Agitai, būs tāds – kā ietilpināt mazā platībā visu nepieciešamo pilnvērtīgai, funkcionālai virtuvei?


 
Raksturo savu virtuvi vienā vārdā…
Šoreiz telpu nudien nevar nosaukt citādi kā par mazu. Tā kā virtuvīte tiešām ir ļoti šaura, plašam fantāzijas lidojumam par perfektu interjeru te it kā īsti nav vietas. Rezultātā lietas lielā mērā novietotas, kā pagadās. Lielais ledusskapis nonācis pie loga, kur daļēji aizsedz gaismu, bet maltīšu ieturēšanai palicis vien pavisam neliels stūrītis, kur Aneta un Emīls nemaz nevar ērti apsēsties abi reizē. Paši jaunie saimnieki par galveno traucēkli vienbalsīgi nosauc vietas trūkumu, īpaši sadzīves tehnikai. Trūkst gan cepeškrāsns, gan tvaiku nosūcēja, nemaz nerunājot par trauku mazgājamo mašīnu.
Kad telpa diktē iekārtojumu
Jau ienākot, interjera dizainere Agita uzreiz saskata problemātiskos aspektus: vietas trūkumu mantām, nepietiekamu platību ēdiena sagatavošanai un priekšā logam novietoto ledusskapi. Skaidrs, ka tas jānovieto citur, lai varētu pilnvērtīgi izmantot dienas gaismu. Ja plānojums ļauj, pie loga ir ērti novietot darba virsmu un izlietni, tādējādi iegūstot gan iespēju darboties labā apgaismojumā, gan mazgāt traukus, raugoties ārā. Jo mazāka telpa, jo svarīgāk ir izmantot sienas – skapjus droši var likt līdz pat griestiem, lai būtu vairāk vietas mantām.


 
Vaļēju plauktu šarms
Virtuvē ir ērti, ja mantas var glabāt gan skapīšos, gan vaļējos plauktos. Daudziem šķiet, ka vaļēji plaukti rada nekārtību, tomēr dizainere Agita apgalvo, ka tas nav tiesa. Tieši vaļējos plauktos visu instinktīvi gribas sakārtot glītāk. Savukārt zem plauktiem var piestiprināt stangu ar pakaramajiem, kur salikt virtuves piederumus, krūzītes un citas nepieciešamas mantas, kurām tomēr nevajadzētu aizņemt vietu uz darba virsmas.
Viltības, ar kurām iegūt vairāk vietas
Interjera dizainere Agita dalās padomos, kā, liekot lietā nelielas viltības, var gan vizuāli paplašināt telpu, gan arī praktiski iegūt mazliet vairāk vietas. Piemēram, tādā U veida virtuvē kā šī darba virsma vienā pusē var būt arī šaurāka, atbrīvojot vairāk platības uz grīdas. Apakšējā virtuves daļa arī nav obligāti jāaizpilda ar skapīšiem, jo, vienlaikus tos atverot abās pusēs, vairs nebūtu iespējams brīvi kustēties. Skapīšu vietā var izvēlēties kompaktus ratiņus, ko iestumj zem darba virsmas. Turpat var glabāt arī pakāpšanās soliņu, kas noder, lai droši tiktu klāt mantām augstākajos plauktos.
Svarīgs ir katrs centimetrs
Šajā virtuvē izmantots U veida plānojums, un tā radušies divi dziļi stūri. Šādā izkārtojumā tie nereti ir problemātiski, jo tajos saliktās mantas ir grūti aizsniegt. Viens no iespējamiem risinājumiem ir izvelkami plaukti, taču nelielā virtuvē praktiskāks ir karuselis – grozāms statīvs. Tajā saliktajām lietām būs daudz ērtāk piekļūt. Tā var glabāt lielākus katlus, cepamformas, mazo sadzīves tehniku un visu ko citu. Katliem un pannām būs ērta arī atvilktne zem cepeškrāsns – vietā, kas citādi paliktu neizmantota.
Tieši tik vietas, cik nepieciešams
Kāds ir mazu telpu labākais sabiedrotais? Protams, saliekamas, daudzfunkcionālas mēbeles! Piemēram, galds, kas saliktā veidā var kalpot kā plauktiņš, bet atlocīts būs ērts maltītei pat vairākiem cilvēkiem. Papildini ar taburetēm, ko citkārt var sakraut kaudzē, lai taupītu vietu, un ķeries pie galda klāšanas!
Krāsu kontrasti galda klājumā
Lai ikdienas maltītes kļūtu mazliet svinīgākas, vajag pavisam nedaudz – pietiek pat ar galdautu, glītu telpaugu vai puķi un saskaņotiem traukiem. Nevajadzētu baidīties no krāsu kontrastiem. Grafiski melnbaltais ir modē vienmēr, īpaši, ja tas savijies izteiksmīgā rakstā, kas akcentē pārējos galda klājuma elementus.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
IKEA 365+

bļoda

9x Ø19 cm baltā krāsā

3,99

NISSAFORS

ratiņi

30x83 cm melnā krāsā

29,99

Ir citi varianti

GATKAMOMILL

audums

150 cm baltā krāsā-tumši pelēkā krāsā

4,99

IKEA 365+

rīve

melnā krāsā

4,99

SÄLJAN

darba virsma

63.5x186 cm

49 €

Ir citi varianti

KYRRE

taburete

42x48x45 cm melnā krāsā

14,99

Ir citi varianti

UPPHETTA

spiedkanna

17x Ø8 cm

5,99

Ir citi varianti

MUDDUS

nolokāms galds

60x74 cm baltā krāsā

39,99

VÄRDERA

krūze

11 cm baltā krāsā

1,99

IKEA 365+

katlu komplekts, 5 gab.

59 €

GODIS

glāze

16 cm

4,99 / 6 gab.

Ir citi varianti

FINTORP

pakaramais

3x7 cm melnā krāsā

2,29 / 5 gab.

Ir citi varianti

IKEA 365+

servīze, 18 vien.

baltā krāsā

39,99

CITRONSYRA

puķupods

14 cm baltā krāsā

5,99

Ir citi varianti

ÄDELSTEN

piesta

10x Ø14 cm melnā krāsā

11,99

FINTORP

pakaramais

4x11 cm melnā krāsā

2,29 / 2 gab.

Ir citi varianti

CITRONSYRA

puķupods

12 cm baltā krāsā

3,99

Ir citi varianti

FINTORP

trauku žāvētājs

37.5x29x13.5 cm melnā krāsā

7,99

IKEA 365+

krūze

8 cm baltā krāsā

1,99

VARDAGEN

mērkrūze

0.5 l

3,49

IKEA 365+

bļoda

6x Ø22 cm baltā krāsā

2,99

LÅNGUDDEN

izlietne, 1 virsma

52.5x56 cm

55 €

Ir citi varianti

SAMMANHANG

paplāte

20x28 cm baltā krāsā

2,59

ENHET

skapīša rāmis ar plauktiem

60x30x75 cm antracīta krāsā

40 €

Ir citi varianti

MATÄLSKARE

konvekcijas cepeškrāsns

59.5x55x59.5 cm nerūsējošā tērauda krāsa

249 €

A