IKEA pētījumā "Dzīve mājās" ir secināts, ka 35 % Latvijas iedzīvotāju sapņo par savu dārzu vai ārtelpu. Tiesa, ne visiem ir pieejams balkons vai terase, taču tas nenozīmē, ka nevar spert soli tuvāk sapņa piepildījumam, ienesot mājās kaut nedaudz dabas. Apskati IKEA interjera dizainera ieteikumus, kā to paveikt!
Paplašini palodzi
Telpaugi ne vien pozitīvi iespaido cilvēka fizisko un garīgo veselību, bet ir lielisks interjera papildinājums un attīra gaisu. Ja uz palodzes trūkst vietas, risinājums ir šaurs plaukts uz grīdas vai sienas plaukti. Augus var novietot arī uz dažādiem statīviem, piemēram, pakāpienu tipa augu turētājiem. Šādi risinājumi neaizņem daudz vietas uz grīdas, tā vietā izmantojot pieejamo telpu vertikāli. Līdzīgi ir ar sienas plauktiem – pie sienas blakus logam var piestiprināt pat vairākus. Šāds ar augiem piepildīts plaukts ir skaists dekoratīvais elements.
Domā vertikāli
Augumīļiem, kuri nevar satilpināt mājās visus kārotos augus, var noderēt ideja par vertikālu dārzu – puķupodus var novietot dažādā augstumā, izmantot iekaramus podus vai pat izveidot zaļo sienu, izmantojot apģērbu pakaramo vai ziņojumu dēli.
 

“Pakaramo var pārveidot gaisa dārzā, izmantojot vīteņaugus vai iekaramos puķupodus. Miniatūra vertikālā dārza versija varētu būt ziņojumu dēlis vai perforētais dēlis ar nelieliem podiņiem, kuros var stādīt sukulentus.”

IKEA interjera dizainers Dariuss Rimkus
Izaudzē savu ražu
Ikviena spēkos ir ierīkot mazu zaļumu un dārzeņu audzētavu mājās. Gan baziliks, gan pētersīļi, gan pat ķiršu tomāti, pareizi kopjot, priecēs acis un garšas kārpiņas.
 

“Miniatūra siltumnīca uz palodzes un stanga ar āķos iekārtiem puķupodiņiem virs virtuves darba virsmas ir viss, kas nepieciešams, lai kļūtu par zaļumu audzētāju – tam nemaz nevajag īpaši daudz vietas! Uz virtuves virsmas var nolikt arī pakāpienu tipa augu statīvu vai izmantot iekarināmus puķupodus tikai par 9,99 €.”

IKEA interjera dizainers Dariuss Rimkus
Dabas elementi mājās
Dabu var ienest mājās ne vien ar zaļajiem augiem, bet arī ar dažādiem dabiskiem materiāliem interjerā, piemēram, rotangpalmas mēbelēm, bambusa gaismekļiem, lina gultas veļu un keramikas traukiem. Ja mājoklis ir plašs, tajā var ierīkot savu zaļo oāzi ar apjomīgiem telpaugiem, piemēram, palmām. Tiesa, veidojot kompozīcijas, vienmēr ir jāatceras arī par drošību – jo lielāks augs, jo smagākam ir jābūt puķupodam, un lielie augi ir jānovieto uz grīdas.
Jauns sākums attiecībām ar savu mājokli
Mūsuprāt, mājas ir svarīgākā vieta pasaulē, tāpēc IKEA katru gadu visā pasaulē veic pētījumu “Dzīve mājās”. Šogad pētījuma mērķis bija noskaidrot, kā globālā pandēmija ietekmēja cilvēku attiecības ar savu mājokli tagad un turpmākajos gados.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas
FÖRENLIG

puķupods

12 cm baltā krāsā

1,99

Ir citi varianti

FÖRENLIG

puķupods

10 cm baltā krāsā

1,39

Ir citi varianti

KAFFEBÖNA

puķupods

26 cm

12,99

Ir citi varianti

KUNGSFORS

trauks

26.5x Ø12 cm

7 €

Ir citi varianti

RISATORP

ratiņi

39x86 cm baltā krāsā

59,99

BITTERGURKA

lejkanna

30 cm baltā krāsā

12,99

IKEA PS 2002

lejkanna

1.2 l baltā krāsā

1,49

KUNGSFORS

trauks

24x12x26.5 cm

17 €

Ir citi varianti

KUNGSFORS

sienas režģis

56x26.5 cm

15 €

KNIXHULT

stāvlampa

66 cm

49,99

FÖRENLIG

puķupods

26 cm baltā krāsā

7,99

Ir citi varianti

MISTERHULT

iekaramā griestu lampa

40 cm

49,99

SATSUMAS

augu statīvs

78 cm baltā krāsā

29,99

Ir citi varianti

FEJKA

mākslīgais telpaugs puķupodā

19 cm

39,99

Ir citi varianti
X