Šīs nedēļas raidījumā viesojāmies ģimenē, kur divu bērnu vecāki Elīna nu Kārlis mēdz strādāt mājās. Elīna strādā par psihologu, un klientus pieņemt arī mājās, savā kabinetā. Tieši šīs darba telpas iekārtošana ir nedēļas izaicinājums. IKEA interjera dizainere Elīna prot pat vismazāko telpu pārvērst par intejera dizaina šedevru. Uzzini arī tu, kā nieka 9 kvadrātmetru lielu telpu var pārvērst par omulīgu darba vietu. Atmosfēra psihologa kabinetā var paātrināt atveseļošanos, tāpēc šai telpai jāpalīdz atvērties, rast iekšējo mieru un uzsākt pozitīvas iekšējās pārmaiņas.
Atbalsta punkts
Šādā kabinetā svarīgas ir arī sēdmēbeles un to izvietojums. Lai saruna padotos, no svara ir ne tikai klienta, bet arī psihologa ērtības. Līdzšinējais telpas interjers bija minimālistisks, un tajā atradās tikai pašas nepieciešamākās lietas. Dīvāns, lai gan ērts, tomēr nav piemērots analizējošai sarunai ar psihologu. Grāmatas nav tikai interjera priekšmets – darba kabinetā tās ir nepieciešamība un informācijas avots. Tām tikai vajag savu vietu, lai veidotu kārtīgu un profesionālu iespaidu.
Smilšu kastes izaicinājums
Psiholoģe Elīna darbā ar klientiem mēdz izmantot smilšu terapiju, tāpēc 80 cm x 80 cm smilšu kastei noteikti jārod vieta arī jaunajā iekārtojumā. Arī speciālās figūriņas ir noderīgas darbā. Nepietiek ar pienācīgu vietu šiem darba piederumiem – interjera dizainerei jāizdomā, kur tos salikt, lai būtu gan parocīgi lietot uz vietas, gan paņemt līdzi, dodoties pie klientiem. Šīm lietām jābūt ērti pieejamām, tomēr ir svarīgi, lai pārējā laikā tās netraucētu.
Gaismas spēles
Kvadrātveida formas telpā ir augsti griesti, tāpēc, lai telpu pareizi izgaismotu, jāpiedomā pie lampām un to izvietojuma. Tā kā klienti tiek pieņemti dažādos dienas laikos, vispārējais griestu lampas apgaismojums pievakarē nav piemērotākais mājīgas gaisotnes radīšanai telpā, jo mēdz būt par spilgtu sarunai divatā vai profesionālo grāmatu lasīšanai vienatnē. Ar mākslas priekšmetiem interjeru var padarīt personiskāku, taču līdzšinējā iekārtojumā tiem tomēr neatradās īstā vieta.
Sarunu rosinošs interjers
Pareizi izmantojot brīvo vietu pie sienām, mājīguma sajūtu telpā var radīt viens un divi. Šajā gadījumā izmantoti arī dabiski, silti materiāli – mēbeles ar koka vai rotangpalmas apdari, kā arī tekstilizstrādājumi, augi, pasteļtoņi un gaismekļi. Griestu lampai ir izvēlēts oriģināls risinājums, vairākas KRUSNING lampas pieslēdzot vienam strāvas avotam, bet atdalot tās vienu no otras, lai izgaismotu vairākas vietas telpā. Raitākas sarunas nolūkā sēdmēbeles ir novietotas viena pret otru un vienlaikus arī loga virzienā. Personiskiem akcentiem izmantoti zīmējumi KNOPPÄNG bilžu rāmjos, kā arī STILREN vāzes, FENOMEN sveces un citi dekori.
Plašs, ietilpīgs un diskrēts
Grāmatplauktam BILLY ir tik daudz variāciju un iespējamo kombināciju, ka tas ir droša izvēle, ja darbistabā jāatrod vieta plašai bibliotēkai vai darba materiāliem. Turklāt tas ļauj lietderīgi izmantot vietu stūrī. Šai telpai izvēlēts balts grāmatplaukts, jo, vizuāli saplūstot ar istabas sienu toni, tas rada plašuma sajūtu. Arī TJENA baltās papīra kastes labi maskējas uz baltā fona. PJÄTTERYD attēls pie sienas paplašina domu lidojumu, bet telpaugi atgādina par dabas spēku. Psiholoģes darba stūrītī ir vieta VEDBO atpūtas krēslam un RANARP lampai lasīšanai.
Terapeitiska paslēptuve
Interjera dizainerei visilgāk galva bija jālauza par to, kur noglabāt lielo kasti smilšu terapijai. Par laimi LIATORP kafijas galdiņš ir tieši tādā izmērā, lai zem tā pietiktu vietas pārkrāsotai kastei, kas tagad izskatās kā atvilktne. Bet tikai izskatās, jo īstenībā to var ērti izņemt un paņemt līdzi, dodoties pie klientiem. GRÖNADAL rotangpalmas atpūtas krēsls, HELLESTED džutas paklājs un FLÅDIS grozs izgatavots no dabiskiem materiāliem, kas piestāv TIBAST un HILJA maigi zaļiem un rozā aizkariem.
Dabas maigums
Lai ikdienas darbā izmantotās mazās figūriņas būtu vieglāk iekļaut sesijā, tām jābūt viegli aizsniedzamām un kārtīgi saliktām vienkopus. Risinājums ir MELLÖSA bilžu turētājs. Tas ir viegls plastmasas plauktiņš, ko ar pāris skrūvēm var vienkārši piestiprināt pie sienas. LAUTERS stāvlampa ar koka kājām ir pieskaņota pārējiem dabiskiem materiāliem telpā. Brīvajā vietā aiz atpūtas krēsliem pie sienas pakarināti no banānu šķiedrām izgatavoti ALSEDA pufi, kas noder, darbojoties pie zemā galda vai nododoties smilšu terapijai.


 


Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
HARÖRT

spilvens

65x40 cm gaiši rozā

15,99

9,99

Ir citi varianti

TIBAST

aizkari, 1 pāris

145x300 cm zaļā krāsā

44,99

Ir citi varianti

HILLARED

spilvena pārvalks

65x40 cm smilškrāsā

15,99

PJÄTTERYD

attēls

50x70 cm

18,99

Ir citi varianti

FEJKA

mākslīgais augs

26x26 cm zaļā krāsā

2,99

KNOPPÄNG

rāmis

30x40 cm baltā krāsā

4,99

Ir citi varianti

LAUTERS

stāvlampa

baltā krāsā

49,99

Ir citi varianti

MELLÖSA

bilžu turētājs

10.5x60 cm

9,99

KRUSNING

griestu lampas abažūrs

43x Ø43 cm baltā krāsā

8,49

Ir citi varianti

FENOMEN

svece, 5 gab.

Set cm baltā krāsā

Iepriekšējā cena 5,99

4,99

Ir citi varianti

ALSEDA

pufs

18 cm

31,99

RANARP

rakstāmgalda lampa

42 cm pienbaltā krāsā

35,99

LIVSLÅNG

vāze

19.5 cm zaļā krāsā

6,99

GJERTRUD

dienas aizkari, 1 pāris

145x300 cm baltā krāsā

19,99

HELLESTED

gludi austs paklājs

170x240 cm brūnā krāsā-smilškrāsā

79 €

Ir citi varianti

VEDBO

atpūtas krēsls

73x65 cm gaiši brūngani rozā krāsā

165 €

Ir citi varianti

LIATORP

kafijas galdiņš

93x51 cm baltā krāsā

155 €

FLÅDIS

grozs

32x Ø25 cm

9,99

TJENA

kaste ar vāku

25x20 cm baltā krāsā

3,99

Ir citi varianti

GRÖNADAL

šūpuļkrēsls

80x81x86 cm pelēkā krāsā-smilškrāsā

119 €

INGABRITTA

pleds

130x170 cm pienbaltā krāsā

Iepriekšējā cena 29,99

24,99

Ir citi varianti

BILLY

grāmatplaukts

80x28x202 cm baltā krāsā

39 €

Ir citi varianti

BILLY

grāmatplaukts

80x28x106 cm baltā krāsā

29 €

Ir citi varianti

HILJA

aizkari, 1 pāris

145x300 cm rozā

13,99 / 2 gab.