Lieldienas šogad svinēsim šaurākā lokā, nekā ierasts, taču tas nenozīmē, ka svētku nebūs nemaz. Kā tev pietrūks visvairāk – brauciena pie vecvecākiem uz laukiem vai atpūtas smalkā restorānā? Pārsteidz savējos ar krāšņu galda klājumu mājās, un nevienam nepietrūks ne nieka! Apskati trīs dažādas idejas īstajai noskaņai.

1. Tradicionāli ģimenes svētki

Vai jūti nostalģiju pēc tradicionālām Lieldienām senču tradīcijās, kad pie galda sapulcējas visa kuplā radu saime? Arī tad, ja šogad svinētāju lokam jābūt šaurākam, ir iespējams radīt tikpat mājīgu un sirsnības pilnu noskaņu. Sāc ar galdautu, jo senākos laikos tieši tas atšķīra svētku galda klājumu no ikdienas maltītēm domātā. Papildini ar dabiska materiāla paliktņiem, plaucētiem zariem un baltiem traukiem, ko kombinē ar rakstainām bļodiņām. Noteikti padomā par bērniem, jo mazās sirsniņas pēc svētkiem ilgojas visvairāk. Mazajiem, kas vēl tikai mācās ēst patstāvīgi, uzklāj vietu ar neplīstošiem, ērtiem traukiem. Kā pēdējo akcentu liec katrā vietā košu Lieldienu olu, kuru ar salveti pārvērt šķelmīgā zaķēnā, kas iepriecinās kā lielus, tā mazus.
 

2. Lai uz galda uzplaukst pavasaris!

Lieldienas ir pavasara svētki, un arī svētku galdu var rotāt ar pirmajiem pavasara vēstnešiem. Kombinē dabisku materiālu tekstilu un piederumus ar stikla traukiem un pušķo galdu ar dabiskiem vai mākslīgiem augiem. Izvēlies zaļo toņu gammu un izmanto arī dekoratīvu ēdienu: liec galdā zaļas krāsas saldumus, ūdeni ar garšaugiem un olas, kas krāsotas ar spinātiem. Lai kopiespaids būtu vēl košāks, zaļo kombinē ar gaiši rožaino vai citiem pasteļtoņiem. Elegantus papildinājumus savam svētku galdam atradīsi, piemēram, INBJUDEN kolekcijā.
 

3. Mājās tikpat smalki kā restorānā

Pirms pandēmijas vienmēr svinēji Lieldienas restorānā? Tad šogad ienes restorānu savās mājās! Galda klājumā izmanto klasiku, kombinē melnu, pelēku un zelta krāsu. Melns galds ir lielisks fons pelēkiem traukiem un zeltainiem galda piederumiem un rotājumiem. Ja galds pats nav melns, izmanto melnu galdautu.
Restorāna noskaņu būs vieglāk radīt moderna stila interjerā. Pirms galda klāšanas labi apskati ēdamistabu un novērtē krāsu gammu. Klājot galdu, pieskaņo lielos laukumus iekārtojumam un papildini ar kontrastainiem akcentiem. Šogad ir modē zelta un sudraba kombinācija.
Svinot svētkus šaurā ģimenes lokā, nav nepieciešams atsevišķs galds desertam. Tā vietā var izmantot paplāti, ko novieto vienā ēdamgalda galā.

Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

VÅRKÄNSLA

skābas mīkstās konfektes, 80 g, ar ābolu garšu

1,29

VÅRKÄNSLA

piena šokolādes zaķis, 90 g, saliec pats/UTZ sertificēts

1,29

VARDAGEN

glāze, 28 cl, stikls

8,49 / 4 gab.

GLADELIG

šķīvis, 25 cm, pelēkā krāsā

15,99 / 4 gab.

Ir citi varianti

ENTUSIASM

bļoda, 12 cm, rakstains/zilā krāsā

12,99 / 4 gab.

Ir citi varianti

GLADELIG

krūze, 37 cl, pelēkā krāsā

2,99

Ir citi varianti

TILLAGD

galda piederumi, 24 gab., misiņa krāsā

64,99

GLADELIG

bļodiņa, 14 cm, pelēkā krāsā

13,99 / 4 gab.

Ir citi varianti

LÄTTAD

galda paliktnis, 37 cm, jūraszāles/melnā krāsā

5,49

UPPHETTA

spiedkanna, 0.4 l, stikls/nerūsējošais tērauds

8,99

Ir citi varianti

IKEA 365+

espreso krūze un apakštase, 6 cl, baltā krāsā

3,49

DOLD

cukura trauks ar dozatoru, 15 cm, stikls/nerūsējošais tērauds

4,99

GLATTIS

paplāte, 38 cm, misiņa krāsā

14,99

PLATS

sāls un piparu trauks, 2 gab., nerūsējošais tērauds

2,99

RIKLIG

tējkanna, 1.5 l, stikls

13,99

Ir citi varianti

TILLBRINGARE

krūka, 1.7 l, stikls

5,49
X