Ēdiens lielā mēra ietekmē cilvēku veselību, un pārtikas ražošana, pārstrāde un atkritumi būtiski ietekmē dabu. Izvēloties pilnvērtīgu augu izcelsmes pārtiku, kas mūsdienās pieejama tik garda, daudzveidīga un par labu cenu, mēs katrs varam samazināt dabai kaitīgo emisiju apjomu un palīdzēt pasaulei.

Alternatīva gaļas bumbiņām

Daudziem jau zināms, ka augu izcelsmes pārtikai ir daudz mazāka nelabvēlīgā ietekme uz dabu nekā gaļai un piena produktiem. Taču daudzi maldās, domādami, ka, izvēloties ilgtspējīgākus pārtikas produktus, jāiziet uz kompromisiem garšas vai tekstūras ziņā. Nebūt ne!

IKEA gaļas bumbiņu popularitāte ir prātam neaptverama – gada laikā tiek apēstas apmēram 1 miljards gaļas bumbiņu. HUVUDROLL augu bumbiņas ir augu izcelsmes alternatīva, ko atzinīgi novērtējuši pat kaislīgākie gaļas cienītāji. Iekožoties augu bumbiņā, var pat nepamanīt atšķirību no gaļas bumbiņas, lai gan tās ietekme uz dabu ir tikai 4 %, salīdzinot ar gaļas bumbiņām.

Ja vēl šaubies, tad nogaršo HUVUDROLL augu bumbiņas un pārliecinies, ka ilgtspējīgs ēdiens var būt arī uzturvērtības ziņā tik vērtīgs un tik garšīgs.
 

Atkritumu jaunā dzīve

Pārtikas atkritumi veidojas pat tiem, kas dzīvo taupīgi un resursus izmanto ļoti apdomīgi. Pārtikas blakusproduktus ieteicams izmantot tā, lai pēc iespējas samazinātu nevēlamu ietekmi uz dabu.

Ja tev ir balkons vai dārzs, lielāko daļu pārtikas atkritumu var izmantot kompostam, neļaujot tiem nonākt atkritumu izgāztuvē. Nākamais solis ilgtspējīga dzīvesveida piekritējiem ir izaudzēt dārzeņus no saknēm, ko citi būtu izmetuši atkritumos. Salātu galviņas cieto daļu vai sīpollokus ieliec trauciņā ar ūdeni, un, tiklīdz izaugušas saknītes, pārstādi tos zemē.

Lielu daļu atkritumu veido kastes, bundžas un stikla tara. Lai taupītu laiku un lai mājās uzturētu kārtību, ierīko katram šķirojamam materiālam atsevišķu atkritumu tvertni. Ir pieejamas gan brīvi stāvošas, gan iebūvējamas tvertnes, piemēram, HÅLLBAR tvertnes ērtai atkritumu šķirošanai.

Vai tev mājās tādas jau ir? Vari uzsist sev uz pleca par to, ka dod otro dzīvi šķietami nevajadzīgiem materiāliem.
 

Mazāk nopērc, mazāk izmet

Ir aprēķināts, ka ik gadu visā pasaulē atkritumos nonāk apmēram trešdaļa pārtikas produktu. Šo daudzumu būtiski var samazināt, mājās kaut mazliet mainot savus paradumus.

Pērkot pārtiku, iegādājies tikai tik svaigo pārtikas produktu, cik spēsi apēst līdz tā derīguma termiņa beigām. Mājās glabā svaigo pārtiku caurspīdīgos traukos un viegli aizsniedzamā vietā. Tā šie pārtikas produkti ilgāk būs svaigi un, ja tie būs labi redzami, tu biežā atcerēsies tos izmantot ēdienos.

Neizmet miskastē maltītes pārpalikumus – liec tos pārtikas kārbās. Tos var glabāt ledusskapī vai pat sasaldēt un apēst vēlāk. IKEA 365+ stikla pārtikas kārbām ir ļoti laba cena, turklāt tās var sildīt mikroviļņu krāsnī, kā arī izmantot pārtikas glabāšanai, sildīšanai un pasniegšanai. Kārtīgs ieguvums un mazāk mazgājamo trauku.
 

Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

SOMMARSKÖRD

marinēti gurķīši, 370 g, šķēlēs

2,49 / 240 g

HUVUDROLL

augu bumbiņas, 500 g, saldēts

4,79

DRYCK FLÄDER

plūškoka sīrups, 495 ml

3,49 / 495 ml

FRÖJERED

atvilktnes priekša, 60x40 cm, gaišs bambuss

32 €

Ir citi varianti

HÅLLBAR

atkritumu tvertne ar vāku, 10 l, gaiši pelēkā krāsā

7 €

Ir citi varianti

HÅLLBAR

tvertne ar vāku org. atkritumiem, 10 l, gaiši pelēkā krāsā

8 €

IKEA 365+

pārtikas kārba ar vāku, 1.0 l, taisnstūra stikls/silikons

6,49

Ir citi varianti

IKEA 365+

pārtikas kārba ar vāku, 1.2 l, kvadrātveida stikls/bambuss

5,99

Ir citi varianti

IKEA 365+

pārtikas kārba ar vāku, 600 ml, kvadrātveida stikls/plastmasa

2,99

Ir citi varianti

SMAKRIK

rapšu eļļa, 500 ml, ar sviesta garšu organisks

2,99

ÖRTFYLLD

garšvielu trauks, 10 cl, stikls/nerūsējošais tērauds

2,49 / 2 gab.
X