Dace un Bendžamins satikās apmēram pirms 7 gadiem ASV, kur viņus saveda kopā kāds mūzikas projekts. Kopš pārvākšanās uz Latviju abi ar meitiņām mitinās kopīgajā dzīvoklī Ogrē. Pašreizējais iekārtojums ir radīts pašu spēkiem, taču ģimene labprāt redzētu pārmaiņas. IKEA interjera dizainerei Elīnai šis iekārtojums būs liels izaicinājums, jo ģimene izmanto nelielo telpu gan darbam, gan atpūtai, gan rotaļām, gan mantu glabāšanai.
Ikdienas dzīves centrs
Tā kā dzīvoklis ir salīdzinoši neliels, katrā telpā jāatrod vieta daudzām mantām un dažādām aktivitātēm. Dzīvojamās istabas lielajā skapī ģimene glabā daudzas ikdienā nepieciešamas lietas un to, kam jābūt pa rokai, piemēram, mājas aptieciņu. Skapim blakus iekārtots bērnu stūrītis, kam var atvēlēt samērā nedaudz vietas, tāpēc tas ir pieblīvēts.
Mantu glabāšanas čempions
Skapīšu un plauktu kombinācijas daudzos mājokļos ir vieta, kur daudzos mājokļos arī glabā labu tiesu mantu. Arī šī ģimene ietilpīgo sekciju izmanto sezonāliem rotājumiem, pārgājienu piederumiem, dažām bērnu mantām un pat apģērbam. Mazos mājokļos bieži sastopama parādība ir mēbeļu izmantošana nekārtības paslēpšanai, atstājot novārtā to funkciju kā palīgiem kārtības uzturēšanā.
Darba vietas ergonomija?
Bendžamins strādā mājās un strādājot sēž uz lielas vingrošanas bumbas. Viņš pats uzskata, ka tā diena pie datora paiet aktīvāk un sanāk vairāk izkustēties. Arī jaunajā iekārtojumā noteikti nepieciešama ērta vieta darbam ar datoru.
Krāsu rotaļa un telpas zonējums
Šajā istabā interjera dizainere Elīna ir izvēlējusies netradicionālu pieeju sienu krāsojumam. Gaiši dzeltenā krāsa padara telpu gaišāku, izpildot Bendžamina vēlēšanos par interjeru, kas nešķistu drūms pat tumšākajos ziemas mēnešos. Rotaļīgs elements ir mājas kontūra, kas izveidota bērnu rotaļu zonā, vizuāli nodalot to no pārējās telpas.
Produktīvs darbs ērtā vidē
Kāda ir svarīgākā mēbele darba vietā? Protams, tas ir rakstāmgalds. Īstā rakstāmgalda nozīmi nevajadzētu novērtēt par zemu. Ir jāatvēl pietiekami daudz laika tā izvēlei. Tā kā Bendžaminam patīk aktīva sēdus poza, izvēlēti regulējama augstuma galds un krēsls. Galda augstumu var pielāgot gan stāvus, gan sēdus pozīcijai, bet krēsls augstākajā pozīcijā var kalpot kā atbalsts pusstāvus pozai, turklāt tā virsma nav statiska, bet pielāgojas sēdētāja pozai.
Laiks rotaļām!
Vienā telpas malā iekārtotā rotaļu zona aicina mazos spēlēties un rosina patstāvību, jo mantas saliktas vaļējos plauktos, kas ir labi pārskatāmi un viegli aizsniedzami. Mantas, kuras lieto retāk, ir paslēptas kastēs, kuras var izmantot arī kā pufus, ja nepieciešamas papildu sēdvietas.
Daudzfunkcionāls risinājums
Rotaļu zonā vienmēr ir ērtas daudzfunkcionālas mēbeles. Šī nelielā, dzeltenā kaste spēj vairāk, nekā izskatās. Košs, dzīvespriecīgs tonis, ērts sēdeklis un mantu glabātava vienā!
Kad vietas ir maz, bet mantu daudz
Dīvāna izvēle nav viegls uzdevums, īpaši, ja telpa nav ļoti plaša. Šim interjeram dizainere izvēlējusies dīvānu praktiskā, tumšzilā tonī; dīvānu var pārveidot par ērtu divguļamo gultu un zvilni, zem kura ir papildu vieta mantām.
Viss pa rokai
Pie vienas sienas novietota ietilpīga kombinācija mantu glabāšanai. Šāda izmēra kombinācijām ir svarīgi kārtīgi apdomāt fasādes dizainu, lai tā neradītu monotonu iespaidu. Šeit balto toni papildina gaiša koksnes krāsa.
Kombinē, kā vēlies
Ērti, ja mantas var glabāt gan skapjos, gan atvilktnēs. Skapjos var arī ielikt izvelkamus stiepļu grozus, kas ir īpaši ērti drēbēm, jo viss ir labi pārskatāms. Plauktus var turēt kārtībā, liekot lietā dažādas viegli ieliekamas un izņemamas kastes. Mantas, kas nav domātas mazajiem pētniekiem, var pasargāt, izmantojot drošības stiprinājumus durvīm, kas nepieļauj to atvēršanu.
Rūpējies par savām lietām
Kad daudz dažādu mantu jāglabā vienuviet, ļoti svarīga ir pārdomāta organizācija. Atvilktņu organizatori ir lieliski palīgi, lai katrai lietai atrastos sava vieta. Ja skapjos un atvilktnēs valda kārtība, lietas var glabāt rūpīgāk, un tās kalpo ilgāk.


 


Kārtot pēc
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Sērijas
BOSNÄS

kāju soliņš/kaste

dzeltenā krāsā

14,99

Ir citi varianti

LIDKULLEN

taburete ar regulējamu augstumu

smilškrāsā

59 €

Ir citi varianti

GURLI

spilvena pārvalks

tumši zilā krāsā

2,49

Ir citi varianti

ERIK

skapītis ar 3 atv. uz ritentiņiem

baltā krāsā

49,99

SANELA

spilvena pārvalks

gaiši sarkanbrūns

4,99

Ir citi varianti

SOMMARASTER

spilvens

baltā krāsā-daudzkrāsains

3,99

UPPLYST

LED sienas lampa

rozā

14,99

MERETE

gaismu daļ.aizt. aizkari, 1 pāris

gaiši sarkanbrūns

45,99 / 2 gab.

FRIHETEN

stūra guļamdīv. ar mantu glab.

zilā krāsā

379 €

Ir citi varianti

KUGGIS

ieliktnis ar 8 nodalījumiem

baltā krāsā

7,99

STOCKHOLM

gludi austs paklājs

dzeltenā krāsā

189 €

GURLI

spilvena pārvalks

zeltaina-dzeltena

2,49

Ir citi varianti

HAJDEBY

vakuuma maiss

caurspīdīgs

4,99 / 2 gab.

Ir citi varianti

STUK

kaste ar nodalījumiem

baltā un pelēkā krāsā

Iepriekšējā cena 3,99

2,49

Ir citi varianti

STUK

kaste mantu glabāšanai

baltā un pelēkā krāsā

4,99

Ir citi varianti

SAMLA

ieliktnis 11/22 l kastei

caurspīdīgs

2,99

LÄTT

bērnu galds ar 2 krēsliem

baltā krāsā

Iepriekšējā cena 23,99

19,99

KUGGIS

kaste ar vāku

baltā krāsā

5,99

Ir citi varianti

KUGGIS

kaste ar vāku

baltā krāsā

7,99

Ir citi varianti

DUKTIG

rotaļu virtuve

95 €

SVALSTA

galdiņu komplekts, 2 gab.

69 €

SAMLA

kaste

caurspīdīgs

4,99

Ir citi varianti

SAMLA

kaste

caurspīdīgs

1,99

Ir citi varianti

SKARSTA

regulējams rakstāmgalds

baltā krāsā

169 €

Ir citi varianti