Ir ļoti svarīgi apgūt šķirošanas pamata iemaņas. Īpaši tad, ja tev rūp daba, ja vēlies saudzēt planētu un ar kopīgiem centieniem palēnināt klimata pārmaiņas. Neesi pārliecināts, kā mājās pareizi šķirot atkritumus? Tas nekas! Mēs pastāstīsim, kā to darīt, lai būtu ērti tev un labi dabai.

Viens, divi trīs un četri…

Ja iespējams, mājās vajadzētu būt 4 atkritumu tvertnēm katram atkritumu veidam: stiklam, papīram, plastmasai un bioloģiskajiem atkritumiem. HÅLLBAR atkritumu tvertnes ir piemērotas dažādiem atkritumiem. Tās var likt uz grīdas, plauktā vai virtuves iekārtas skapīti vai atvilktnē.

Noliec. Sašķiro. Atkārto.

Atkritumus šķirot var ne tikai tie, kam ir liela virtuve, bet pilnīgi ikviens, kuram ir vieta kaut vienai atkritumu tvertnei. SORTERA atkritumu tvertnes ar vāku var ērti glabāt vienu uz otras, ietaupot daudz vietas uz grīdas.

Iesākumā…

...atbildi sev uz dažiem jautājumiem. 
 

Kādu atkritumu tev mājās ir visvairāk?

Izvēlies atkritumu tvertņu izmēru atkarībā no atkritumu daudzuma. Parasti vislielākā ir plastmasas miskaste. Bioloģiskos atkritumus konteinerā izmet biežāk, tāpēc tiem varētu pietikt ar mazāku.
 

Cik vietas mājās vari atvēlēt atkritumu tvertnēm?

Ja mājās ir daudz brīvas vietas un ja zem izlietnes ir atbilstoša izmēra skapītis, tad tajā atkritumu tvertnēm būs piemērotākā vieta, jo varēs šķirot vienuviet. Ja skapītis zem izlietnes ir pārāk šaurs vai ja virtuves jaucējkrāns aizņem pārāk daudz vietas, atkritumi būs jāglabā citur.
Tādā gadījumā bioloģisko atkritumu tvertni var nolikt zem izlietnes, bet pārējās – stiklam, plastmasai vai papīram – plauktos pieliekamajā, garāžā vai priekšnamā.
 

Ko tālāk?

Mēs esam pilnīgi pārliecināti, ka katrs atkritums nonāks īstajā tvertnē un tiks atbilstoši pārstrādāts. Tomēr aicinām ikvienu rīkoties atbildīgi, lai samazinātu atkritumu daudzumu: izlietot iegādāto pārtiku, pēc iespējas iegādāties produktus bez iepakojuma, neizmantot plastmasas maisiņus un citus vienreiz lietojamus priekšmetus. Jo mazāk būs atkritumu, jo vieglāk būs tos sašķirot un pārstrādāt.X