Mums IKEA nekad neapnīk runāt par veselīgu, ilgtspējīgu dzīvesveidu, un mēs uzskatām, ka tas ir svarīgi arī mūsu pircējiem. Tāpēc esam veikuši aptauju, lai noskaidrotu cilvēku viedokli par zaļo dzīvesveidu mājās un par to, kā dzīvot dabai draudzīgāk.
Tu jau tagad dari daudz
Mūsu aptaujas rezultāti liecina, ka 9 no 10 cilvēkiem jau tagad kaut kādā mērā rūpējas par dabai draudzīgāku dzīvi. Vienkāršs, taču efektīvs paņēmiens ir, piemēram, taupīt ūdeni un elektrību un šķirot atkritumus. Ik uz soļa ir iespējams izdarīt ekoloģiskāku izvēli. Aptaujā noskaidrojām, ka ilgtspēja ir arī viens no četriem galvenajiem faktoriem, kas ietekmē izvēli iepērkoties – pārējie trīs ir cena, kvalitāte un funkcijas.
Vai dzīvot zaļi ir grūti?
Neraugoties uz kopumā pozitīvu rezultātu, puse no aptaujas dalībniekiem tomēr atzinušies, ka, viņuprāt, nedara pietiekami planētas labā. Viņi atzīst, ka mēdz izmest pārtiku, apģērbu un elektroniskās ierīces, ka izmanto mājās produktus, kas nav dabai draudzīgi. Ceturtā daļa dalībnieku uzskata, ka zaļais dzīvesveids ir dārgs un prasa lielu piepūli. Vai tā tiešām ir?
Arī sīkumiem ir nozīme
Mēs uzskatām, ka dzīvot ilgtspējīgāk ir pavisam vienkārši. Ir tik daudz sīkumu, kuri tomēr var daudz dot! Pozitīvas pārmaiņas var panākt, kaut vai vienkārši izžaujot drēbes un ļaujot tām izžūt dabiski, nevis lietojot veļas žāvētāju, izslēdzot gaismu telpās, kur neviens neatrodas, vai audzējot savus garšaugus un dārzeņus. Katrs atsevišķi ir tīrais sīkums, bet kopā efekts būs liels.
Kopā mums izdosies
Lai padarītu ekoloģiska dzīve būtu vieglāk sasniedzams mērķis, mēs piedāvājam daudz preču, ideju un risinājumu atkritumu daudzuma, elektrības un ūdens patēriņa samazināšanai, nezaudējot neko no mūsdienīgā mājoklī pašsaprotamajām ērtībām.
Mazāks patēriņš
Dabai draudzīgs dzīvesveids var būt draudzīgs arī maciņam! Izvēlies gudrus risinājumus: kvēlspuldžu vietā izmanto LED spuldzes, izraugies jaucējkrānu ar aeratoru, pēc iespējas lieto apgaismojumu ar saules baterijām, bet istabās parūpējies par aizkariem un paklājiem, tā samazinot apkures izmaksas.
 
Pārdomāta ēdienkarte
Biežāk izvēloties augu valsts produktus, tu vari samazināt savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Savukārt glabājot pārpalikumus mūsu caurspīdīgajās pārtikas kārbās ar vāku, tie ilgāk saglabāsies svaigi, turklāt atkritumos automātiski nonāks mazāk, jo viss būs pārskatāms un neaizmirsīsies.
 
Atkritumu šķirošana
Vai atkritumu šķirošana šķiet sarežģīta un apgrūtinoša? Tā nebūt nav, ja vien atrod pareizo pieeju! Solis uz priekšu ir mūsu ērtās atkritumu tvertnes, kurās papīru, plastmasu, stiklu un citus atkritumus varēs sašķirot vieglāk par vieglu.
 
Lietu otrā dzīve
Vēl labas, taču vairs nevajadzīgas lietas var atdot draugiem vai ziedot labdarībai, bet vecās un salūzušās – salabot, radoši pārveidot vai vismaz nodot pārstrādei. Arī iegādājoties kaut ko jaunu, pievērs uzmanību materiāliem un labāk izraugies lietas, kas ir izgatavotas no atjaunojamiem vai, vēl labāk, pārstrādātiem materiāliem. IKEA ir preces, kas ražotas no pārstrādātām PET pudelēm, poliestera un koka.
 

Kārtot pēc: Ieteicamais
  • Ieteicamais
  • Kategorijas
  • Cena, sākot ar mazāko
  • Cena, sākot ar lielāko
  • Kolekcijas

FÖRENLIG

puķupods, 12 cm, lietošanai telpās vai ārā baltā krāsā

1,99

Ir citi varianti

LÄTTHET

pakaramais

2 € / 2 gab.

GLYPEN

jaucējkrāns, nerūsējošā tērauda imitācija

49 €

BREDSJÖN

izlietne, 2 nod. un redzama priekša, 80x69 cm, nerūsējošais tērauds

429 €

IKEA 365+

pārtikas kārba ar vāku, 1.0 l, taisnstūra stikls/bambuss

6,49

Ir citi varianti

SORTERA

atkritumu tvertne ar vāku, 37 l, baltā krāsā

7,99

Ir citi varianti

KNAGGLIG

kaste, 23x31x15 cm, priežkoks

6,99

IKEA 365+

pārtikas kārba ar vāku, 1.2 l, kvadrātveida stikls/bambuss

5,99

Ir citi varianti

NYPON

puķupods, 19 cm, lietošanai telpās vai ārā pelēkā krāsā

9,99

Ir citi varianti

ÖSTERNÄS

ādas rokturis, 153 mm, krāsota āda

11 € / 2 gab.

Ir citi varianti

SANELA

gaismu daļ.aizt. aizkari, 1 pāris, 140x300 cm, tumši pelēkā krāsā

79,99

Ir citi varianti

SVAMPIG

sūklis, pelēkbalta

1,49 / 3 gab.

SORTERA

atkritumu tvertne ar vāku, 60 l, baltā krāsā

9,99

Ir citi varianti

RINNIG

trauku žāvētājs, divpusējs, 40x31 cm

3,99
X