IKEA koncepcija

Mēs rīkojamies atšķirīgi

Mēs sev pastāvīgi jautājam: vai to var izdarīt labāk? Šāda pieeja palīdz IKEA nonākt pie unikāliem mājokļa labiekārtošanas risinājumiem, lai radītu labāku ikdienas dzīvi daudziem.

IDEJA
Labāka dzīve daudziem

IKEA koncepcijas pamatā ir vēlme piedāvāt daudzveidīgas mājokļa labiekārtošanas preces, ko var atļauties nopirkt pēc iespējas vairāk cilvēku. Koncepcijas pamatprincipi caurauž visas uzņēmuma darbības jomas, sākot ar dizainu, materiālu atlasi, iepakošanu, preču izplatīšanu un ilgtspēju, un beidzot ar mūsu biznesa modeli.

IKEA koncepcijas īstenošana
IKEA koncepcija īstenojas dažādos veidos – tā iedzīvināta veikalos visā pasaulē, IKEA katalogā, tīmekļa vietnēs, lietotnēs un galvenais – arī miljoniem mājokļu visā pasaulē.

1951

1954

1981

1967

1983

Nosaukuma vēsture

IKEA nosaukums veidots no dibinātāja Ingvara Kamprada iniciāļiem (IK) un nosaukumu Elmtarida un Agunarida (EA) (saimniecība un ciemats, kurā viņš uzauga) pirmajiem burtiem. IKEA zīmola logotips kopš uzņēmuma dibināšanas gandrīz nav mainījies, un joprojām tiek izmantota 1967. gadā veidotā versija.

Kopā mēs ietaupām naudu

IKEA pircēji palīdz demokrātisko dizainu pārvērst realitātē. Mēs darām savu darbu, bet pircēji – savējo, un kopā mēs ietaupām naudu. Mūsu pircēji palīdz visdažādākajos veidos, piemēram, saviem spēkiem saliekot kompakti iepakotās preces (LÖVET galdiņš bija mūsu pirmā prece plakanajā iepakojumā nu jau pirms vairāk nekā 60 gadiem), dzīvojot ilgtspējīgi savās mājās, paužot savu viedokli un iesakot uzlabojumus. 

FRANŠĪZES STRUKTŪRA
IKEA koncepcijas rašanās

Divdesmitā gadsimta astoņdesmito gadu sākumā, kad IKEA veikali bija jau 20 valstīs un uzņēmums turpināja paplašināties, dibinātājs Ingvars Kamprads saprata, ka uzņēmuma nākotnes vārdā ir jāsargā IKEA unikālā koncepcija. Viņš vēlējās pilnīgu neatkarību un ilgtermiņa īpašumtiesības, tāpēc uzņēmuma akijas nav pieejamas biržā.

Tā tika izveidota IKEA franšīzes sistēma. Tagad visi IKEA veikali (izņemot veikalu IKEA Delft Nīderlandē) darbojas saskaņā ar franšīzes līgumiem. Uzņēmums Inter IKEA Systems B.V. ir IKEA koncepcijas īpašnieks un IKEA franšīzes devējs visā pasaulē.